Σε τι φάση της ζωής σας βρίσκεστε;

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Σε φάση τρέχω και δεν φτάνω ή σε φάση δεν μου φτάνουν οι 24 ώρες της μέρας.
Ναι, το νιώθω κι εγώ αυτό!
Α αυτο ξαναπες το!!
Το χω αισθανθει εκατονταδες χιλιαδες φορες!!
Ξερεις τι καλο που ειναι; Ακονιζεις το μυαλο σου συνεχεια! Αν συνεχισεις ετσι, σιγουρα θα αποφυγεις τον κινδυνο του αλτσχαιμερ. Εγω οταν περνω φαση ηρεμιας, λυνω συνεχεια σταυρολεξα. Γενικως θελω το μυαλο μου να ειναι σε εγρηγορση. Το βρισκω πολυ θετικο!

Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ ποτέ δεν είμαι σε φάση ηρεμίας. Πάντα θέλω κάτι να κάνω. Είμαι ανήσυχο πνεύμα. Ήμουν που ήμουν εργασιομανής, αλλά απ' όταν έχασα τον πατέρα μου έγινα ακόμα περισσότερο. Η υπερεργασία με βοήθησε να συνέλθω από το σοκ. Αν δεν έκανα έτσι, θα τρελαινόμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Λίγο κουραστικό μεν, πολύ συναρπαστικό δε :)

Εχει κουραση, ναι, αυτο ειναι μεγαλη αληθεια. Δηλαδη πολλες φορες δεν εχω χρονο να κανω ορισμενα βασικα πραγματα. Αλλα ειναι συναρπαστικο γιατι ειναι φαση εξελιξης. Δηλαδη μπροστα σε αυτο, οταν καθομαι -καλη ωρα τωρα- και το σκεφτομαι, η κουραση ειναι το λιγοτερο.
Ας πουμε πχ, θα ηθελα να ξεχυθω ενα πρωινο στα μαγαζια κ να ψωνισω ρουχα, γιατι εχω βαρεθει τα ιδια κ τα ιδια. Και συνεχως το παρατεινω, παντα κατι αλλο βγαινει πιο σημαντικο. Ξερω ομως πως ενα εστω μικρο σοπιν θεραπυ θα με ξεκουρασει, κι ομως δεν το κανω. Οψομεθα, χριστουγεννα ερχονται, θα με αναγκασουν οι συνθηκες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχει κουραση, ναι, αυτο ειναι μεγαλη αληθεια. Δηλαδη πολλες φορες δεν εχω χρονο να κανω ορισμενα βασικα πραγματα. Αλλα ειναι συναρπαστικο γιατι ειναι φαση εξελιξης. Δηλαδη μπροστα σε αυτο, οταν καθομαι -καλη ωρα τωρα- και το σκεφτομαι, η κουραση ειναι το λιγοτερο.
Ας πουμε πχ, θα ηθελα να ξεχυθω ενα πρωινο στα μαγαζια κ να ψωνισω ρουχα, γιατι εχω βαρεθει τα ιδια κ τα ιδια. Και συνεχως το παρατεινω, παντα κατι αλλο βγαινει πιο σημαντικο. Ξερω ομως πως ενα εστω μικρο σοπιν θεραπυ θα με ξεκουρασει, κι ομως δεν το κανω. Οψομεθα, χριστουγεννα ερχονται, θα με αναγκασουν οι συνθηκες!:D

Blue, παιζει ρολο κ το ζωδιο. Διδυμακι δεν εισαι;; Εγω εχω ωροσκόπο. Οι διδυμοι δεν καθονται ποτε στα αυγα τους, ειναι μονιμως ανησυχοι και πολυμηχανοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Blue, παιζει ρολο κ το ζωδιο. Διδυμακι δεν εισαι;; Εγω εχω ωροσκόπο. Οι διδυμοι δεν καθονται ποτε στα αυγα τους, ειναι μονιμως ανησυχοι και πολυμηχανοι!

Ναι, Δίδυμος με ωροσκόπο Δίδυμο. Πάντα είμαι σε φάση προβληματισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ναι, Δίδυμος με ωροσκόπο Δίδυμο. Πάντα είμαι σε φάση προβληματισμού.

Πωπω πολυς αερας βρε συ. Χαθηκε να χεις κ μια γη να σε ισορροπει;; Θελουν προσοχη τα νευρα σου. Πραγματι οι διδυμοι προβληματιζονται διαρκως - και οχι αδικως- πανεξυπνοι και δεν αντεχουν την αδικια. Θελει κ λιγη αναισθησια η ζωη την
Οποια οι διδυμοι δυστυχως δε διαθετουν κ μπορει να κλονιστουν τα νευρα τους, να ανεβαζουν πιεση κοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Έλα ντε; Δεν έχω ιδέα πως να χαρακτηρίσω την φάση την οποία περνάω, μου φταίνε όλα. Δεν βρισκω κανένα ενδιαφέρον στην βαρετή ρουτίνα μου. Έδωσα δύο φορές πανελλήνιες για να βρεθώ εδώ που είμαι και σταδιακά πιστεύω πως ήταν λάθος επιλογή, από πολλές απόψεις ( κυρίως λόγω αντικειμένου) Έχω απογοητευτεί επίσης απ'τους συμφοιτητές μου, η ανωριμότητα σ'όλο της το μεγαλείο. Τους πιάνεις κουβέντα και το μυαλό τους φτάνει μεχρι το dab.
Τι θα κάνω με τη ζωή μου δεν γνωρίζω. Απογοητευμενος απ'την σχολή και απ'τον εαυτό μου. Ελεγα όταν πάω να σπουδάσω, θα προσπαθήσω να γίνω περισσότερο κοινωνικός αλλά δε μου βγαίνει, πόσο μάλλον όταν έχω γύρω μου ανθρώπους που νιώθω ότι δεν εχω να πάρω τίποτα απ'αυτούς. Απλά περνούν οι μέρες χωρίς να γίνεται τίποτα το συναρπαστικό. Σπίτι-σχολή, σχολή-σπίτι and that's it. Κάπου εκεί ενδιάμεσα προσπαθώ να αγαπήσω την σχολή αλλά ναι, δεν τα πολυκαταφέρνω. Οκ, είναι αρχή ακόμη, ελπίζω μέχρι το τέλος του τρέχοντος ακαδημαικού έτους να την βρω έστω περισσότερο ενδιαφέρουσα.
Σε γενικές γραμμές όμως, νιώθω ένα κενό μέσα μου και με τρώει. Σαν κάτι να μην πηγαίνει καλά, σα να μην κάνω κάτι εγώ σωστά, σαν κάτι να λείπει και μαραζώνω σιγά-σιγά.
I may regret posting this, but yolo. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κάνε μια υπομονή, θα ξεσκαρτάρουν οι παρέες στο δεύτερο εξάμηνο και θα χωθείς ευκολότερα κάπου χωρίς να νιώθεις ψάρι έξω απ τα νερά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έλα ντε; Δεν έχω ιδέα πως να χαρακτηρίσω την φάση την οποία περνάω, μου φταίνε όλα. Δεν βρισκω κανένα ενδιαφέρον στην βαρετή ρουτίνα μου. Έδωσα δύο φορές πανελλήνιες για να βρεθώ εδώ που είμαι και σταδιακά πιστεύω πως ήταν λάθος επιλογή, από πολλές απόψεις ( κυρίως λόγω αντικειμένου) Έχω απογοητευτεί επίσης απ'τους συμφοιτητές μου, η ανωριμότητα σ'όλο της το μεγαλείο. Τους πιάνεις κουβέντα και το μυαλό τους φτάνει μεχρι το dab.
Τι θα κάνω με τη ζωή μου δεν γνωρίζω. Απογοητευμενος απ'την σχολή και απ'τον εαυτό μου. Ελεγα όταν πάω να σπουδάσω, θα προσπαθήσω να γίνω περισσότερο κοινωνικός αλλά δε μου βγαίνει, πόσο μάλλον όταν έχω γύρω μου ανθρώπους που νιώθω ότι δεν εχω να πάρω τίποτα απ'αυτούς. Απλά περνούν οι μέρες χωρίς να γίνεται τίποτα το συναρπαστικό. Σπίτι-σχολή, σχολή-σπίτι and that's it. Κάπου εκεί ενδιάμεσα προσπαθώ να αγαπήσω την σχολή αλλά ναι, δεν τα πολυκαταφέρνω. Οκ, είναι αρχή ακόμη, ελπίζω μέχρι το τέλος του τρέχοντος ακαδημαικού έτους να την βρω έστω περισσότερο ενδιαφέρουσα.
Σε γενικές γραμμές όμως, νιώθω ένα κενό μέσα μου και με τρώει. Σαν κάτι να μην πηγαίνει καλά, σα να μην κάνω κάτι εγώ σωστά, σαν κάτι να λείπει και μαραζώνω σιγά-σιγά.
I may regret posting this, but yolo. :P

Awww μωρέ γλυκούλιιι μη στεναχωριέσαι, όλοι περνάνε από άσχημες περιόδους αλλά όλα θα φτιάξουν. Πάντα όλα φτιάχνουν, κάτι αλλάζει πάντα στη ζωή, όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Όσον αφορά τους φίλους, άαααααααστο καλύτερα. Όσο μεγαλώνεις άλλο τόσο θα στερεύουν. Βρες απλά 1-2 άτομα να' χεις να βγαίνεις να παίρνεις λίγο αέρα και ίσως με αυτούς γνωρίζοντάς του να ταιριάξετε και να' χεις ένα φίλο, αλλά ΟΛΑ φτιάχνουν, όλα στο μυαλό είναι, κι αν δε σε ευχαριστεί η σχολή του καθόλου βρες εναλλακτικές, εξάλλου καμία σχολή δεν είναι όπως τη φαντζόμασταν, εγώ μόδα σπούδασα, πού ήξερα ότι θα κάνω ιστορία τέχνης/ενδύματος κτλ και πρέπει να διαβάζω φουλ; Αλλά αν έχεις κάποιο στόχο κάνε υπομονή να το παλέψεις, αν δεν έχεις στόχο ψάξε να τον βρεις, μικρούλης είσαι ακόμα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και ΟνΤοπικ: είμαι σε πάρα πολύ καλή φάση. Έχω βρει το άλλο μου μισό ( :inlove: ), έχω ανοίξει επιχείρηση με τη μαμά μου και έχω σκοπό ως τα χριστούγεννα να την επεκτείνουμε και να φτάσει εκεί που θέλω και σιγά σιγά εκεί που ονειρεύομαι, έγινα ξανθιά και μ' αρέσει πάρα πολύ :P , κουράζομαι και είμαι με μια τσάντα με ρούχα πάνω κάτω στον δικό μου και στο πατρικό μου και ίσως είναι το μόνο που με κουράζει και λίγο ψυχολογικά γιατί δε ξέρω πού ακριβώς είναι πλέον το σπίτι μου, αλλά είναι θέμα χρόνου να λυθεί κι αυτό, δε με πειράζει.
Έρχονται και χριστούγεννα, κάνει κρύο, φοράω το μπουφανάκι μου, δε βγαίνω πολύ, δεν έχω πολλούς φίλους πλέον, είμαι πιο κοντά με ανθρώπους που αγαπώ και μόνο με αυτούς θέλω να είμαι, δε μου λείπει κάτι. Από υγεία φτου φτου ευτυχώς όλα καλά, λίγο τις μαλακίες που τρώω πρέπει να κόψω, αλλά DAMN NOOOO I CANT. :santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εδώ και καιρό σε μια φάση "καλά μεν αλλά...". Δηλαδή πχ ναι οκ σχολή, εργασίες, παρέες, όλα αυτά καλά αν και όχι σε απόλυτο βαθμό. Από τις παρέες μου για παράδειγμα νιώθω κομπλέ σε γενικές γραμμές αυτή ση στιγμή αν και πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα γίνει ένα μικρό ξεσκαρτάρισμα σε αυτές. Παρόλα αυτά νιώθω να μου λείπει κάτι σε φάση μια έντονη ωραία σχέση (ερωτική εννοώ :P ) , κάτι που πιστεύω θα με συμπληρώσει σε αυτή τη φάση σχεδόν πλήρως (το θέμα είναι ότι δεν κάνω και πολλά για αυτό το θέμα, προφανώς δεν έχει βρεθεί το κατάλληλο άτομο). Γενικά πάντως σε σχετικά καλή φάση είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Άλλαξα φάση στη ζωή μου,μου πέρασε ο πονοκέφαλος:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaRocketQuee

Νεοφερμένος

Η MariaRocketQuee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
''μεσα σε μια φαση τραγικη''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Έλα ντε; Δεν έχω ιδέα πως να χαρακτηρίσω την φάση την οποία περνάω, μου φταίνε όλα. Δεν βρισκω κανένα ενδιαφέρον στην βαρετή ρουτίνα μου. Έδωσα δύο φορές πανελλήνιες για να βρεθώ εδώ που είμαι και σταδιακά πιστεύω πως ήταν λάθος επιλογή, από πολλές απόψεις ( κυρίως λόγω αντικειμένου) Έχω απογοητευτεί επίσης απ'τους συμφοιτητές μου, η ανωριμότητα σ'όλο της το μεγαλείο. Τους πιάνεις κουβέντα και το μυαλό τους φτάνει μεχρι το dab.
Τι θα κάνω με τη ζωή μου δεν γνωρίζω. Απογοητευμενος απ'την σχολή και απ'τον εαυτό μου. Ελεγα όταν πάω να σπουδάσω, θα προσπαθήσω να γίνω περισσότερο κοινωνικός αλλά δε μου βγαίνει, πόσο μάλλον όταν έχω γύρω μου ανθρώπους που νιώθω ότι δεν εχω να πάρω τίποτα απ'αυτούς. Απλά περνούν οι μέρες χωρίς να γίνεται τίποτα το συναρπαστικό. Σπίτι-σχολή, σχολή-σπίτι and that's it. Κάπου εκεί ενδιάμεσα προσπαθώ να αγαπήσω την σχολή αλλά ναι, δεν τα πολυκαταφέρνω. Οκ, είναι αρχή ακόμη, ελπίζω μέχρι το τέλος του τρέχοντος ακαδημαικού έτους να την βρω έστω περισσότερο ενδιαφέρουσα.
Σε γενικές γραμμές όμως, νιώθω ένα κενό μέσα μου και με τρώει. Σαν κάτι να μην πηγαίνει καλά, σα να μην κάνω κάτι εγώ σωστά, σαν κάτι να λείπει και μαραζώνω σιγά-σιγά.
I may regret posting this, but yolo. :P

Οι περισσοτεροι το παθαινουν αυτο ειδικα στην αρχη, μη νομιζεις πως εισαι ο μονος. Κι εγω το περασα κ πολλοι αλλοι ακομα που εχω συζητησει. Για να σε καθησυχασω μετα το τριτο ετος εχεις προσαρμοστει κι ολα παιρνουν το δρομο τους. Συμβουλη μου μονο, κοιτα μη χασεις τον δρομο νοωντας να περνας τα μαθηματα κ να μη ταφηνεις να συσσωρευονται γιατι μετα θα κουραστεις διπλα. Εχε φιλουσ εκτος σχολης. Στη σχολη βρες κανα δυο τρεις παρεες ισα για τα μαθηματα. Μην πιεζεσαι να βρεις φιλους.αν ειναι να δημιουργηθουν φιλιες θα γινει απο μονο του αν ειναι να γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Σε φαση αφασιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LadyPhantom

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Έλα ντε; Δεν έχω ιδέα πως να χαρακτηρίσω την φάση την οποία περνάω, μου φταίνε όλα. Δεν βρισκω κανένα ενδιαφέρον στην βαρετή ρουτίνα μου. Έδωσα δύο φορές πανελλήνιες για να βρεθώ εδώ που είμαι και σταδιακά πιστεύω πως ήταν λάθος επιλογή, από πολλές απόψεις ( κυρίως λόγω αντικειμένου) Έχω απογοητευτεί επίσης απ'τους συμφοιτητές μου, η ανωριμότητα σ'όλο της το μεγαλείο. Τους πιάνεις κουβέντα και το μυαλό τους φτάνει μεχρι το dab.
Τι θα κάνω με τη ζωή μου δεν γνωρίζω. Απογοητευμενος απ'την σχολή και απ'τον εαυτό μου. Ελεγα όταν πάω να σπουδάσω, θα προσπαθήσω να γίνω περισσότερο κοινωνικός αλλά δε μου βγαίνει, πόσο μάλλον όταν έχω γύρω μου ανθρώπους που νιώθω ότι δεν εχω να πάρω τίποτα απ'αυτούς. Απλά περνούν οι μέρες χωρίς να γίνεται τίποτα το συναρπαστικό. Σπίτι-σχολή, σχολή-σπίτι and that's it. Κάπου εκεί ενδιάμεσα προσπαθώ να αγαπήσω την σχολή αλλά ναι, δεν τα πολυκαταφέρνω. Οκ, είναι αρχή ακόμη, ελπίζω μέχρι το τέλος του τρέχοντος ακαδημαικού έτους να την βρω έστω περισσότερο ενδιαφέρουσα.
Σε γενικές γραμμές όμως, νιώθω ένα κενό μέσα μου και με τρώει. Σαν κάτι να μην πηγαίνει καλά, σα να μην κάνω κάτι εγώ σωστά, σαν κάτι να λείπει και μαραζώνω σιγά-σιγά.
I may regret posting this, but yolo. :P

και εγω το ιδιο πιστευω με εσενα και αν αρζισω να γραφω δεν θα τελειωσω ποτε.. και εγω ειμαι φοιτητρια πρωτοετης και εχω βρει καποια ατομα αλλα εχουμε μια καλη συζητηση αλλα ολο εγω μιλαω.Δεν βλεπω κατι κοινο να εχω εγω με καποιους στα περισσοτερα ατομα ειναι οι περισσοτεροι ανωριμοι οπως ειπες και εσυ.Ειναι ενα ατομο απο αλλη σχολη 4ο ετος αλλα εδω και 2 εβδομαδες του λεω να παμε στη καφετερια να φαμε μαζι αλλα μου λεει οτι ξυπνησε αργα η δεν μπορουσε να ερθει,τον συμπαθω εχει και πολλη πλακα οταν μιλαμε ωραια φαση αλλα δεν ξερω.:confused::hmm: Προσπαθω αλλα οι αλλοι οχι και τοσο. επισης θελω να πω σε αυτα τα ατομα να βγουμε εξω αλλα συνηθως για καφε πηγαινουν ολοι αλλα εμενα δεν μου αρεσει και τοσο αυτη η συνηθεια περισσοτερο κινηματογραφο η βολτα σε παρκα μου αρεσει περισσοτερο.Δενου αρεσει να κνω οτι κανουν οι αλλοι θελω να ειμαι διαφορετικη απο τους αλλους! Αν και το πιστευπω ακραδαντα.Και εγω νιωθω ενα κενο και δεν ξερω αν κανω κατι λαθος. Ελπιζω να συμφωνεις και οποιος αλλος το δει να πει την γνωμη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Τι να πω ρε παιδια, βλεπω οτι πολλοι είμαστε σε περίεργη φαση οσο αφορά τη σχολη, παρέες, σχέσεις κτλ. Εγω ειμαι σε φαση οπου επιτέλους πήρα κάποιες αποφάσεις και άλλαξα κάποια πραγματα και μου έκανε πολυ καλο αυτο. Αλλα θέλω να αλλάξω πολλα πραγματα ακομα, θέλω να σταματήσω να σκέφτομαι κάποια πραγματα τοσο πολυ, θέλω οταν ειμαι με παρεα να ειμαι πραγματικά εκει και να περνάω πραγματικά καλα, θέλω, θέλω... Θέλω επισης να ξεκινήσω διαφορες δραστηριότητες και να ανοιχτώ, να γνωρίσω κι αλλο κόσμο. Μου ειναι πολυ δύσκολο ως εσωστρεφές άτομο που ειμαι αλλα πρεπει να βγω απο το comfort zone μου. Δεν ξερω, θέλω να πιστευω πως θα διορθωθεί η κατασταση. Και ελπίζω σε ολους σας να συμβει το ιδιο και στο μέλλον να γίνουν τα πραγματα όπως θέλετε :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Μάλλον είχαμε μεγαλοποίησει την φοιτητική ζωή (1ο έτος)
Εμείς οκ είμαστε 3-4 παιδια παρέα (παίζει και 5ος αλλά αυτός πατάει πιο σπάνια κι από μένα ρε :p) ,φάση έχει.Κοπέλα δεν παιζει στο τμήμα ούτε με αίτηση:P,και αυτό μου τη σπάει λίγο.Με απασχολεί τελευταία αν έκανα σωστή επιλογή σχολής,καθώς παρατηρώ ότι δεν έχω ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το αντικείμενο.Κατά τα άλλα έφαγα ένα ωραίο friendzone από μια και μια άλλη που μου την ψιλοέπεφτε βρήκε άλλον και σπάστηκα λίγο.Αυτά..γενικά όλα χάλια παίδες ;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
σε μια φάση τραγική
Λοιποοοον ενω θα πρεπε να ειμαι στη καλυτερη φαση της ζωης μου δεν ειμαι :(
Βασικα για να μην ειμαι κ μιζερη οκ δεν συμβαινει κατι τραγικο ολα καλα ειμαι υγιεις κ εγω κ τα ατομα που αγαπω
Απλα δεν εχω
-γκομενο(γιατι αφου κανεις δε βρισκει το αλλο του μισο ειναι δυσκολο να κανουν δυο ατομα σχεση απορω τι κανουμε λαθος,αγορια στη σχολη μου υπαρχουν και πολλα μαλιστα :redface:)
-λεφτα(δεν με απασχολει ιδιαιτερα αυτο ποτε δεν τα ειχα σε μεγαλο βαθμο για να μου λειπουν τωρα απλα ξερεις οταν ξυπνας το πρωι κ βλεπεις κατω απο τη πορτα κοινοχροιστα δεη νερο ιντερνετ περνας ενα μινι εγκεφαλικο)
-πτυχιο(καποια στιγμη θα το παρουμε κ αυτο ειμαι πιστευω σε καλο δρομο δεν χρωσταω πολλα ειμαι καλα θεωρω)
Επομενως το μονο που μου χαλαει αυτη τη φαση της ζωης μου ειναι το συναισθηματικο κομματι :redface: ερχονται και χριστουγεννα που ειναι ακομα πιο χαλια να εισαι μονη στις γιορτες γαμησε τα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
σε μια φάση τραγική
Λοιποοοον ενω θα πρεπε να ειμαι στη καλυτερη φαση της ζωης μου δεν ειμαι :(
Βασικα για να μην ειμαι κ μιζερη οκ δεν συμβαινει κατι τραγικο ολα καλα ειμαι υγιεις κ εγω κ τα ατομα που αγαπω
Απλα δεν εχω
-γκομενο(γιατι αφου κανεις δε βρισκει το αλλο του μισο ειναι δυσκολο να κανουν δυο ατομα σχεση απορω τι κανουμε λαθος,αγορια στη σχολη μου υπαρχουν και πολλα μαλιστα :redface:)
-λεφτα(δεν με απασχολει ιδιαιτερα αυτο ποτε δεν τα ειχα σε μεγαλο βαθμο για να μου λειπουν τωρα απλα ξερεις οταν ξυπνας το πρωι κ βλεπεις κατω απο τη πορτα κοινοχροιστα δεη νερο ιντερνετ περνας ενα μινι εγκεφαλικο)
-πτυχιο(καποια στιγμη θα το παρουμε κ αυτο ειμαι πιστευω σε καλο δρομο δεν χρωσταω πολλα ειμαι καλα θεωρω)
Επομενως το μονο που μου χαλαει αυτη τη φαση της ζωης μου ειναι το συναισθηματικο κομματι :redface: ερχονται και χριστουγεννα που ειναι ακομα πιο χαλια να εισαι μονη στις γιορτες γαμησε τα :hehe:

Μένει σχεδόν ένας μήνας μέχρι τα Χριστούγεννα και πολλά μπορεί να αλλάξουν μέχρι τότε...
Μα ακόμα κι αν μέχρι τότε "δεν", εύχομαι ο νέος χρόνος να μην είναι απαθής και να σου φέρει το δώρο που ποθείς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Μένει σχεδόν ένας μήνας μέχρι τα Χριστούγεννα και πολλά μπορεί να αλλάξουν μέχρι τότε...
Μα ακόμα κι αν μέχρι τότε "δεν", εύχομαι ο νέος χρόνος να μην είναι απαθής και να σου φέρει το δώρο που ποθείς :)

Μακαρι απο το στομα σου και στου θεου τ'αφτι <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top