Ψάχνω δύο βιβλία

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
(Κάπου υπήρχε ένα σχετικό θέμα αλλά δεν το βρίσκω)
Ψάχνω δύο θεατρικά έργα εδώ και καιρό, όμως είναι εξαντλημένα.
Το ένα είναι τα μονόπρακτα του Esteve Soler, "Κόντρα στην πρόοδο, κόντρα στον έρωτα, κόντρα στη δημοκρατία" και το άλλο είναι του Μωρίς Μαίτερλινκ "Το γαλάζιο πουλί". Αν κάποιος τα έχει και τα δίνει, ας επικοινωνήσει μαζί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Το δεύτερο υπάρχει στην Πρωτοπορία, μεταχειρισμένο όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Το δεύτερο υπάρχει στην Πρωτοπορία, μεταχειρισμένο όμως.

Το βρήκα το δεύτερο. Το πρώτο ψαχνω ακόμη. Σ'ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Καλησπερα,

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει αντίστοιχο τοπικ.

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια μυθιστορήματα έτσι ανάλαφρα για τις διακοπές. Μην είναι τίποτα βαρυα η απαιτούν σκέψη. Δεν είμαι σε αυτή τη φάση. Ένα κακό μυθιστόρημα ψάχνω.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάρε οποίο βιβλίο της Δημουλιδου θες και είσαι κομπλέ από τρας, αλλιώς πας κατευθείαν στην πηγή και παίρνεις αρλεκιν.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Θεανώ η λύκαινα της πόλης - Λένα Μαντά (Ναι εχω διαβάσει και Μαντά :giveup:)
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ένα κλικ παραπάνω από απλώς αισθηματικό, καθότι περιέχει και στοιχεία της ελληνικής ιστορίας.
Διαβάζεται ευχάριστα και πιστεύω είναι μέσα στις προδιαγραφές που ζητάς.
Το θεωρώ ένα απλό, καλό βιβλίο.:)
Το μόνο αρνητικό, οτι βρίσκεται σε έλλειψη στα περισσότερα βιβλιοπωλεία, εκτός από τον "Ιανό", όπου του έχουν μείνει κανα δυο αντίτυπα.
https://www.psichogios.gr/site/Books/show/21776/hthela-mono-ena-antio


Υ.Γ. Για μένα δεν υπάρχουν "καλά" και "κακά"βιβλία, αλλά καλές και κακές επιλογές.
 

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Θεανώ η λύκαινα της πόλης - Λένα Μαντά (Ναι εχω διαβάσει και Μαντά :giveup:)


ΚΙ εγώ έχω διαβάσει Μαντα! Τι την έχω διαβάσει ας πω καλύτερα ότι την έχω εξαντλήσει :P

Παρεπιπτόντως, ωραίο το βιβλίο που προτείνεις όπως και όλα της Μαντα!
 

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ένα κλικ παραπάνω από απλώς αισθηματικό, καθότι περιέχει και στοιχεία της ελληνικής ιστορίας.
Διαβάζεται ευχάριστα και πιστεύω είναι μέσα στις προδιαγραφές που ζητάς.
Το θεωρώ ένα απλό, καλό βιβλίο.:)
Το μόνο αρνητικό, οτι βρίσκεται σε έλλειψη στα περισσότερα βιβλιοπωλεία, εκτός από τον "Ιανό", όπου του έχουν μείνει κανα δυο αντίτυπα.
https://www.psichogios.gr/site/Books/show/21776/hthela-mono-ena-antio


Υ.Γ. Για μένα δεν υπάρχουν "καλά" και "κακά"βιβλία, αλλά καλές και κακές επιλογές.

Ευχαριστώ πολύ! :-*
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
ΚΙ εγώ έχω διαβάσει Μαντα! Τι την έχω διαβάσει ας πω καλύτερα ότι την έχω εξαντλήσει :P

Παρεπιπτόντως, ωραίο το βιβλίο που προτείνεις όπως και όλα της Μαντα!

Άλλος ένας Fan της Μαντα εδώ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top