Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,853 μέλη και 2,473,627 μηνύματα σε 78,689 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 442 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Κλεμμένο Στυλό

Νεοφερμένος

H Κλεμμένο Στυλό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Κλεμμένο Στυλό έγραψε: στις 21:15, 02-03-19:

γενικά βαριέμαι τις ταινίες και μάλιστα εάν ξεκινήσω να δω κάποια μόνη μου την σταματάω στο πρώτο 30λεπτο, εάν έχω παρέα βλέπω αλλά αυτό που κάνω είναι να σχολιάζω τα πάντα γελοιοποιώντας τα (ναι είμαι αυτός ο ενοχλητικός τύπος ανθρώπου δεν θα πάρετε μαζί σας στο σινεμά )

πρόσφατα ξαναείδα το eternal sunshine of the spotless mind και το remember me γιατί είμαι σαχλή και ρομαντική
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,121 μηνύματα.

H olivi@ . έγραψε: στις 18:30, 24-04-19:

Avenges Endgame:
(ακολουθούν σπόιλς, προειδοποίησα)

Αυτάα, γενικά αν και 3 ώρες δεν βαρέθηκα καθόλου, πράγμα σπάνιο για εμένα. Τη προτείνω εννοείται, ειδικά αν έχετε δει όλες τις άλλες ταινίες θα το διασκεδάσετε πολύ.
1
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,143 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 12:46, 12-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από olivi@
Avenges Endgame:
(ακολουθούν σπόιλς, προειδοποίησα)

Αυτάα, γενικά αν και 3 ώρες δεν βαρέθηκα καθόλου, πράγμα σπάνιο για εμένα. Τη προτείνω εννοείται, ειδικά αν έχετε δει όλες τις άλλες ταινίες θα το διασκεδάσετε πολύ.
Εκτός αν πάτε ανυποψίαστοι ότι η ταινία είναι τρεις ώρες και πιείτε Coca-cola στην αρχή, όπως μία φίλη που ξέρω απ' το χωριό
1
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ . έγραψε: στις 14:50, 12-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Εκτός αν πάτε ανυποψίαστοι ότι η ταινία είναι τρεις ώρες και πιείτε Coca-cola στην αρχή, όπως μία φίλη που ξέρω απ' το χωριό

O Paul Rudd έχει κι άλλη λύση (3.48):
1
Παράθεση

Marjoriee26

Δραστήριο Μέλος

H Marjoriee26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 442 μηνύματα.

H Marjoriee26 έγραψε: στις 01:09, 13-05-19:

Η τελευταία ταινία που είδα είναι το Forrest gump.
Δε είναι η πρώτη φορά που τη ειδα αλλά είναι νομίζω από τις λίγες ποιοτικές ταινίες του Hollywood και αξίζει κατ'εμενα να τη βλέπεις ξανά και ξανά...
4
Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,143 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 13:09, 16-06-19:

Είδα εχθές το The Children Act, με τους Emma Thompson & Stanley Tucci.

Η ταινία είναι βασισμένη στο ομότιτλο βιβλίο του Ian McEwan, ο οποίος υπογράφει και τη διασκευή του σεναρίου. Δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με την Thompson στο ρόλο της Maye - ο χαρακτήρας στο βιβλίο έχει μία διαφορετική και ιδιαίτερη δυναμική, που θεωρώ ότι δεν ταιριάζει ακριβώς με αυτό που έβλεπα. Ο Stanley Tucci πολύ καλός, αλλά αυτός που έκλεψε την παράσταση ήταν ο Fionn Whitehead, στο ρόλο του 17χρονου Adam.

Αν κάποιος δεν έχει διαβάσει το βιβλίο, αξίζει πραγματικά να δει την ταινία. =)
1
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,060 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 21:05, 16-06-19:

John Wick 3
1
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,443 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 11:44, 17-06-19:

Her. Ήθελα εδώ και καιρό να την δω γιατί είναι πολύ γνωστή αλλά απογοητεύτηκα. Το μόνο που άξιζε ήταν το visual design της ταινίας. Σενάριο και πλοκή ανύπαρκτα.
Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Eileen έγραψε: στις 15:59, 26-06-19:

Είδα το BiOS + Πολιτεία του Περάκη.

Εξαιρετική ταινία, υπέροχος Κιμούλης. Γυρισμένη 30 χρόνια πριν και ακόμη σκιαγραφεί εξαιρετικά την πολιτική και κοινωνική ζωή στην Ελλάδα.
1
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H Agaphbou έγραψε: στις 15:58, 06-07-19:

"Ο Δρόμος", με τη Ματσούκα και την Ελένη Καστάνη. Είχα να δω αυτήν την ταινία ίσως απ' όταν βγήκε, τρίτη δημοτικού εγώ τότε, και το μόνο που θυμόμουν ήταν το τέλος, το οποίο θυμάμαι με είχε στοιχειώσει για χρόνια.

Κατά τ' άλλα τώρα που την ξαναείδα συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν ταινία για παιδιά. Την εκτίμησα, συγκινήθηκα, και γι' αυτό και σας τη θυμίζω.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,084 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 16:06, 06-07-19:

Toy Story 4
1
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 15:38, 17-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Her. Ήθελα εδώ και καιρό να την δω γιατί είναι πολύ γνωστή αλλά απογοητεύτηκα. Το μόνο που άξιζε ήταν το visual design της ταινίας. Σενάριο και πλοκή ανύπαρκτα.
Αποφεύγω αυτήν την ταινία όπως ο διάολος το λιβάνι γιατί μου φαίνεται πολύ "ταμπλερίστικη" για να τη δω. Πες μου αν έχω δίκιο σε αυτό.

Εγώ είδα το Shawshank Redemption πριν λίγες μέρες για πρώτη φορά.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,443 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 17:32, 17-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Αποφεύγω αυτήν την ταινία όπως ο διάολος το λιβάνι γιατί μου φαίνεται πολύ "ταμπλερίστικη" για να τη δω. Πες μου αν έχω δίκιο σε αυτό.
Υποθέτω πως ναι, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Συνέχισε να την αποφεύγεις
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 21:08, 17-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Υποθέτω πως ναι, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Συνέχισε να την αποφεύγεις
Θα σε εμπιστευτώ τότε!
Παράθεση

Orange_Crush

Δραστήριο Μέλος

H Orange_Crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H Orange_Crush έγραψε: στις 11:07, 03-09-19:

Once upon a time in Hollywood. Να πω ότι απορώ που έχει 8,1 στο imdb; Ε θα το πω. 2ωρες και 45 λεπτά με μία πλοκή εξαιρετικά αργή και επίπεδη, με ένα τέλος που θύμιζε κακό θρίλερ και με χαρακτήρες που σε τόσες ώρες αναπτύχθηκαν ελάχιστα. Η μουσική και η εικόνα εξαιρετικές, αλλά δεν αρκούν για να την ξαναδώ :/. H ταινία ήταν απλώς ένας "ύμνος" στα 60's-70's και τίποτα παραπάνω
1
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ . έγραψε: στις 14:01, 03-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Orange_Crush
Once upon a time in Hollywood. Να πω ότι απορώ που έχει 8,1 στο imdb; Ε θα το πω. 2ωρες και 45 λεπτά με μία πλοκή εξαιρετικά αργή και επίπεδη, με ένα τέλος που θύμιζε κακό θρίλερ και με χαρακτήρες που σε τόσες ώρες αναπτύχθηκαν ελάχιστα. Η μουσική και η εικόνα εξαιρετικές, αλλά δεν αρκούν για να την ξαναδώ :/. H ταινία ήταν απλώς ένας "ύμνος" στα 60's-70's και τίποτα παραπάνω

Eπιτέλους κάποιος. Επειδή είναι ταραντίνο με ντικάπριο και πιτ δεν είναι και αριστούργημα.
Γενικά, το'χω ξαναπεί, μία ταινία αν διαρκεί πάνω από 2 ώρες πρέπει να είναι εξαιρετικά δυνατή για να τραβήξει. Ε, δεν ήταν.
1
Παράθεση

Lancelot

Διακεκριμένο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,693 μηνύματα.

O Lancelot Alejandro έγραψε: στις 14:12, 03-09-19:

Δεν γνώριζα την ιστορία του διερμνηνέα....
Αριστούργημα!

1
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 12:11, 04-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Orange_Crush
Μου άρεσε, αλλά δεν θα τη θεωρούσα και το αριστούργημα του Ταραντίνο να πω την αλήθεια.

Ήταν διασκεδαστική και αυτό μόνο, νομίζω θα την έκανα rewatching μόνο αν με πίεζαν φίλοι κλπ που δεν την έχουν ξαναδεί. Βέβαια δεν έκλαψα το εισιτήριο γιατί είδα πρώτη φορά Ταραντίνο στο σινεμά, αλλά και πάλι, θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη.

Σε άλλα νέα, είδα και το It και ενθουσιάστηκα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες