Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,825 μέλη και 2,472,522 μηνύματα σε 78,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 417 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι είναι τέχνη για εσάς;

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 10:00, 11-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από VeeM
Η τεχνη ειναι το τιποτα που εγινε τα παντα. Δηλαδη ενας κοσμος.
...νομίζω, πως ο κόσμος είναι, το γέννημα της τέχνης κι όχι η ίδια η τέχνη... Θα μπορούσε να πει κανείς, επίσης, ότι η τέχνη προϋπάρχει του τίποτα, άρα δεν είναι το ίδιο το τίποτα. Οπότε μάλλον "έκανε τα πάντα"...(Αν συμφωνείς βέβαια! )
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

VeeM (Βασιλικη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H VeeM έγραψε: στις 16:58, 13-02-14:

Νομιζω πως μου αρεσει περισσοτερο ετσι οπως το εθεσες.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,743 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 22:44, 13-02-14:

Τέχνη είναι αυτό που χορταίνει το μάτι και ξεδιψά τη ψυχή!
2
Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 270 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε: στις 20:17, 23-05-14:

Τέχνη είναι αυτό που σε οδηγεί στη σιωπή...
1
Παράθεση

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

H intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H intrig(hue)ing έγραψε: στις 20:47, 23-05-14:

Art is a lie that tells the truth
~Picasso

2
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 284 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε: στις 19:18, 31-05-14:

τεχνη ειναι ο τροπος με τον οποιο εξωτερικευεις τον εσωτερικο σου κοσμο με οιστρο και δημιουργικοτητα πλαθοντας κατι οχι κατ αναγκη απτο, αλλα γενικοτερα αντιληπτο με καποια ή καποιες απο τις αισθησεις του ανθρωπου..
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,881 μηνύματα.

O nPb ζω σε μια βρώμικη πόλη...έλεος! έγραψε: στις 19:59, 31-05-14:

Η τέχνη για μένα είναι η ανιδιοτελής επικοινωνία μεταξύ των ανθρώπων μέσω ψυχής, δηλαδή, όταν βγάζεις ένα κομμάτι από το είναι σου, τον εαυτό σου, και το προσφέρεις σε έναν άλλο άνθρωπο θέλοντας να μοιραστείς μαζί του σκέψεις και αισθήματα. Τα αισθήματα εμφανίζονται εκεί που τελειώνουν οι σκέψεις.
1
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,577 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 23:47, 12-10-15:

3
Παράθεση

me.

Δραστήριο Μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 293 μηνύματα.

O me. έγραψε: στις 08:54, 14-02-16:

Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,688 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 10:32, 14-02-16:

4
Παράθεση

cybelle01

Νεοφερμένος

H cybelle01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H cybelle01 ~και τωρα; πως φευγεις;~ έγραψε: στις 19:40, 05-02-18:

Τέχνη για εμένα είναι οποιοσδήποτε τρόπος που μπορείς να εκφράσεις τα συναισθήματα και τις σκέψεις σου! Για παράδειγμα εγώ ασχολούμαι με την μουσική,υπάρχουν πολλές στιγμές που μπορώ να κάτσω στο πιάνο και να παίξω κάτι τόσο απλό αλλά με πάρα πολύ συναίσθημα! αυτό ονομάζεται τέχνη και δεν έχει και όρια.. μπορείς να εκφράζεσαι με τις ώρες πάνω σε ένα καμβά, σε ένα μουσικό όργανο, πάνω από ένα τετράδιο γράφοντας στοιχάκια..
1
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,743 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 14:25, 09-06-18:

1
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,047 μηνύματα.

H sophie_96 Πίστεψε ότι μπορείς και θα γίνει! έγραψε: στις 11:03, 19-06-18:

Τέχνη θα μπορούσε να πει κάποιος είναι να εκφράζεις τον πνευματικό σου καλλιτεχνικό κόσμο είτε υπό την μορφή υλικών αντικειμένων ( ζωγραφική πχ) είτε υπό την μορφή άυλων (τραγούδια π.χ) και τα οποία "ομορφαίνουν" τον κόσμο έχουν δηλαδή απήχηση σε αυτόν, να τον ευαισθητοποιούν και να τον αντιπροσωπεύουν όχι μόνο τον ίδιον αλλά και την κοινωνία και τις ανάγκες της, την εκάστοτε εποχή. Είναι μία "πηγή" έκφρασης του "καλλιτέχνη" που θα μπορούσε να είναι ο καθένας μας!

Και καθώς πιστεύω ότι τα μικρά παιδιά είναι οι πιο ειλικρινείς, αθώοι καλλιτέχνες που εκφράζουν αυτά που πιστεύουν με ένα διαφορετικό κόσμο από αυτό των ενηλίκων , θεωρώ πως πρέπει να τους παρακινούμε να εκφράζουν τα συναισθήματά τους με οποιαδήποτε μορφή "τέχνης" .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sophie_96 : 19-06-18 στις 13:19.
Παράθεση

klean (Κλεάνθης)

Επιφανές Μέλος

Ο Κλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,705 μηνύματα.

O klean έγραψε: στις 13:52, 19-06-18:

Ακριβώς.
1
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,521 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 14:32, 19-06-18:

Για μένα υπάρχουν δυο είδη τέχνης

α) Η συμβολική τέχνη στην οποία κάποιος προσπαθεί να περάσει κάποιο μήνυμα ή αποτυπώνει κάποια αξία ή συναισθήματα.

β) Η τέχνη που αγγίζει την τελειότητα, πχ ένα εξαιρετικά δύσκολο και άρτια τεχνικά γλυπτό.

Τις ζωγραφιές τύπου abstract art που ο ζωγράφος πετάει χρώματα στον καμβά χωρίς να ξέρει ούτε ο ίδιος τι θέλει να συμβολίσει δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά.
Παράθεση

Sapphire

Δραστήριο Μέλος

H Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.

H Sapphire Your mind is a weapon. Keep it loaded! έγραψε: στις 22:26, 18-09-18:

Τεχνη ειναι οτιδηποτε προκαλει συναισθηματα στον ανθρωπο, ειτε θετικα ειτε αρνητικα. Ειναι μια μορφη δημιουργηκης εκφρασης που δεν χρειαζεται απαραιτητα να εχει καποια λογικη αλλα αντιθετα αισθητικο χαρακτηρα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια