Έχετε σκεφτεί ποτέ να αυτοκτονήσετε;

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το χα σκεφτεί όταν ήμουν παιδάκι, ναι.
Μάλιστα είχα γράψει και γράμμα (διαθήκη) ότι αφήνω όλα μου τα υπάρχοντα στον αδελφό μου (τότε τα υπάρχοντά μου ήταν κάτι παιχνίδια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Το χα σκεφτεί όταν ήμουν παιδάκι, ναι.
Μάλιστα είχα γράψει και γράμμα (διαθήκη) ότι αφήνω όλα μου τα υπάρχοντα στον αδελφό μου (τότε τα υπάρχοντά μου ήταν κάτι παιχνίδια).


τελικά το έκανες? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Απάντηση νο 1.
Ναι, και τώρα σου γράφω από το υπερπέραν... :hmm::hmm::hmm::hmm:

Απάντηση νο 2.
Όχι, ο αδελφός μου επέμενε να αυξήσω τα υπάρχοντά μου, πριν προχωρήσω σε μια τόσο σοβαρή κίνηση.


Διάλεξε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
απλα σκιαχτηκα μια στιγμή :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nimos96

Νεοφερμένος

Ο nimos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Είναι πολύ εύκολο να το σκεφτείς. Αλλά κανείς δεν αγαπάει περισσότερο τη ζωή σου, από εσένα. Δεν μπορείς να αυτοκτονήσεις επειδή σε παράτησε ο γκόμενος/α ή επειδή σε καταπιέζουν οι γύρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Χμμμ ναι είχα σκεφτεί 2 φορές να το κάνω όλα μου πήγαιναν άσχημα κυρίως τα θέματα υγείας.Όμως δεν το έβαλα κάτω και ιδού να 'μαι:PΔυνατή γερή αν και με προβλήματα πάλι αλλά τουλάχιστον έχω τους φίλους μου πλέον κοντά μου :):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σ' όλους κάποτε έχει περάσει αυτό το μυαλό.
Λίγο-πολύ.
Σοβαρά-για πλάκα. Έχει γίνει πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Φυσικά και το έχω σκεφτεί.
Αλλά από την θεωρία στην πράξη υπάρχει μεγάλη απόσταση. Αυτό ισχύει γενικότερα στη ζωή αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση πολύ περισσότερο.
Οι περισσότεροι αυτοκτονικοί ιδεασμοί δεν μετουσιώνονται σε πραγματικότητα λόγω φόβου του μετά και όχι λόγω της θέλησης του ατόμου να παλέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
να σκοτώσω καμιά 20αριά ναι, να αυτοκτονήσω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Όντως το να σκοτώσεις είναι πολύ πιο δελεαστικό:redface:

Σε όσους έχουν σκεφτεί ή έχουν γίνει αυτόχειρες προτείνω "Τα παραμύθια της αγχόνης"

Η αυτοκτονία δεν είναι λύση. Υπάρχει ΠΑΝΤΑ μια άλλη διέξοδος.

βαριέμαι να αναλύσω περισσότερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Το να αυτοκτονήσεις όπως και το να ζήσεις θέλει πολύ θάρρος.

Το να σκοτώσεις λιγότερο...μάλλον να σε φτάσει κάποιος στο αμήν χρειάζεται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis19

Νεοφερμένος

Ο giannis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ειναι τεραστια βλακια εκ μερους ολων οσω θελουν να αυτοκτονησουν οτι και να συμβαινει.ΟΙ περισσοτεροι και σε ποσοστα παγκοσμιως αυτοκτονουν για μικροπροβληματα και γιατι?Γιατι δεν εχουν ζησει πραγματικα προβληματα,γιατι ζουν μεσα σε ενα γυαλινο κοσμο οπου ολα θελουν και πιστευουν πως ειναι λογικο να τους ερχονται ροδινα.Επειδη τους τα δινουν ολα οι γονεισ τους
στο χερι οταν βγαινουν στην κοινωνια νιωθουν οτι δεν μπορουν να αντιμετωπισουν καθε τι κακοτοπια.Αποδειξη οι 30ρηδες που ζουν με τουσ γονεις τους και οχι λογω της κρισης ,το μεγαλο ποσοστο αυτοκτονιων στην Ελλαδα.Μονο για ασθενειες καποιος εχει λογο γιατι ενδεχομενως η ζωη του ναναι ανυποφορη αλλα και παλι απλως δεν χρειαζεται να οδηγηθει σε μια τετοια πραξη ,γιατι ουτως η αλλως ολοι θα παιθανουμε καποτε,κανεις δε ξερει τι του επιφυλλασει ο χρονος.:Dτι ευχαριστο κλιμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ηθελα να αυτοκτονήσω μόλις ειδα το επιδομα του ΟΑΕΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ειναι τεραστια βλακια εκ μερους ολων οσω θελουν να αυτοκτονησουν οτι και να συμβαινει.ΟΙ περισσοτεροι και σε ποσοστα παγκοσμιως αυτοκτονουν για μικροπροβληματα και γιατι?Γιατι δεν εχουν ζησει πραγματικα προβληματα,γιατι ζουν μεσα σε ενα γυαλινο κοσμο οπου ολα θελουν και πιστευουν πως ειναι λογικο να τους ερχονται ροδινα.Επειδη τους τα δινουν ολα οι γονεισ τους
στο χερι οταν βγαινουν στην κοινωνια νιωθουν οτι δεν μπορουν να αντιμετωπισουν καθε τι κακοτοπια.Αποδειξη οι 30ρηδες που ζουν με τουσ γονεις τους και οχι λογω της κρισης ,το μεγαλο ποσοστο αυτοκτονιων στην Ελλαδα.Μονο για ασθενειες καποιος εχει λογο γιατι ενδεχομενως η ζωη του ναναι ανυποφορη αλλα και παλι απλως δεν χρειαζεται να οδηγηθει σε μια τετοια πραξη ,γιατι ουτως η αλλως ολοι θα παιθανουμε καποτε,κανεις δε ξερει τι του επιφυλλασει ο χρονος.:Dτι ευχαριστο κλιμα!

Οι λόγοι που αυτοκτονούν δεν είναι οι παραπάνω που αναφέρεις.
Ο λόγος που αυτοκτονούν οι περισσότεροι είναι γιατί δεν βρίσκουν νόημα σε μια ζωή που κοιμούνται στον δρόμο και τρώνε από τα σκουπίδια(αυτή την περίοδο).Απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
I am constantly torn between killing myself and killing everyone around me.

"Will Grayson, Will Grayson" των John Green & David Levithan
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kostas geo

Νεοφερμένος

Ο kostas geo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
36 χρονια με τη λατρεμενη μου συζυγο με 2 υπεροχες κορες 1εγγονο θυσαυρο τωρα που βρεθηκα εκτος του σπιτιου μου μονο 1 λυση υπαρχει. Αυτοκτονια. Εγω φταιω για ολα. Τα οικονομικα με εκαναν να της συμπεριφερθω κακιστα. Δεν υπαρχει θεμα τριτου προσωπου. Την εβριζα, την προσβαλα αλλα τωρα θα βρω τροπο να αυτοκτονησω. Δεν ειμαι των λογων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
ΟΧΙ σε καμια περιπτωση δεν ειναι αυτη η λυση . το καλυτερο που θα μπορουσεσ να κανεις ειναι να αλλαξεις την συμπεριφορα σου εφοσον γνωριζεις οτι ειναι η αιτια του προβληματος . με την αυτοκτονια το μονο που θα κανεισ ειναι να σκορπισεις πονο και θλιψη σε οσους σε αγαπανε και τιποτα περισσοτερο , και παλι στην τελικη δεν θα μπορεσεις να εχεις αλλαξει τιποτα προσ το καλυτερο . ειλικρινα τωρα σου μιλαω ελπιζω το ποστ σου να ειναι εν βρασμω ψυχης και οχι κατι παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Διαφωνώ με την αυτοκτονία γιατί είναι η εύκολη λύση. Θαυμάζω τους ανθρώπους που τα βάζουν κάτω και επιμένουν παρά τις δυσκολίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
μπαααααα....οχι τουλ μεχρι τωρα...δεν ξερω για το μελλον...αν δεν ειμαι καλα στα ψυχολογικα μου θα βγω με παρεα, θα πιουμε, θα γινουμε τυφλα...θα γυρισω κουδουνι σπιτι και το πρωι θα ξυπνησω ευδιαθετη λεγοντας οκ, απο σημερα αλλαζω σελιδα....:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Με τέτοια thread που ήρθε να αυτοκτονήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top