Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Lvh

Νεοφερμένος

Η Lvh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τι συζητηση ανακάλυψα Παναγία μου. Αυτά τα πλάσματα είναι ο σατανάς. Προπερσι το καλοκαίρι πηγαμε με τις φιλες μου διακοπές και στο σπίτι που μέναμε είχε αρκετά απο δαύτα. Μια μερα γυρνουσαμε από τη θάλασσα και στο διαδρομο μπροστά απο την πόρτα είχε 5-6 σκουληκακια τα οποια ναι μεν με αηδιαζουν αλλα δεν πολυασχολουμαι αν δεν πλησιασουν. Μια απο εμας ομως ασχολήθηκε και τα πάτησε με τη σαγιονάρα. Τις μαγκιές όμως τις έκανε στα μικρά έντομα που τα πατούσε ολα. Καποια στιγμη το φάντασμα των σκουληκιων αποφασίζει να μας στοιχειώσει και εμφανίζεται μεσα στο σπίτι μια κατσαρίδα και μαλιστα ακουμπάει το πόδι αυτής της φιλης μου που περπατουσε ξυπόλητη!!! Κι αυτη και εμείς ουρλιάζαμε μέχρι που περιορισαμε το τέρας στο μπανιο και κλεισαμε την πορτα. Κάποια επρεπε να το σκοτώσει. Η φίλη μας που το επαιζε ατρόμητη όμως δεν ηθελε (τωρα που την χρειαζομασταν...). Με τα πολλα ομως την πειθουμε αλλά δεν ήθελε να την πατήσει με ανοιχτό παπουτσι γιατι φοβοταν μην ανεβει στο ποδι της. Σαγιοναρες και πεδιλα απορριφθηκαν αμεσως. Οποτε αφου σκεφτοταν ποιο απο τα κλειστα παπούτσια που ειχαμε ολες μας ήταν το καλύτερο κατέληξε στα δικά της σταρακια επειδη ειναι τελειως φλατ ωστε να μην γλιτωσει η κατσαριδα απο το πατημα. Βαζει λοιπον σταρακια, μπαινει μεσα και δεν την βρίσκει. Κλεινουμε εμεις αμεσως την πορτα μην ξεφυγει, εκεινη μας σιχτιριζει που την αφησαμε μονη με το θεριό και αφού μετά απο λίγο την εντοπίζει δεν μπορεί να την πατήσει γιατι τρεχει γρήγορα. Μια, δυο τρεις καποια στιγμη την πετυχε. Ε μετα απο το μισος της την πατησε καμια τριανταριά φορες ακόμα και την ελιωσε. Την αλλη μερα την κερασαμε πιτογυρο για την ψυχικη οδύνη. Οσο κι αν την κοροϊδεύω ομως μας εσωσε. Μια τέτοια φίλη ειναι παντα χρησιμη στις διακοπές. Για εσας κοριτσια που δεν έχετε τέτοια φιλη σας συμβουλεύω να δουλέψετε με το σταρακι, ειναι αποτελεσματικοτατο αλλα αν πατάτε και τα σκουληκια κοφτε το γιατι οι καταρες τους πιανουν απο οσο φαίνεται 😜🤣
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ξέρω ότι το κάνετε επίτηδες κάθε καλοκαίρι!
Δεν εξηγείται αλλιώς!
1625317402539.png
 

Lvh

Νεοφερμένος

Η Lvh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Lvh

Νεοφερμένος

Η Lvh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αμαν τι γίνεται εδω; Για αυτο παντού χρειάζεσαι μια κοπέλα σαν τη φιλη μου αλλιως πρέπει να γινεις εσυ αυτη 😂
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Πήγα σήμερα με 2 φίλους μου σε μια καφετέρια και εκεί που περνούσα ωραία εμφανίστηκαν 2 κατσαρίδες δίπλα από τη καρέκλα μου στη αυλή. Στην αρχή τρόμαξα λίγο και μετά τις σκότωσα με επιτυχία δηλαδή τις πάτουσα πολλές φορές με δύναμη το πόδι μου. Αργότερα άρχισα να αηδιάζω ολόκληρος στη σκέψη ότι μπορεί να εμφανιστεί άλλη μια κατσαρίδα να περπατάει πάνω στο σώμα μου και ζήτησα να φύγουμε άρον άρον για να ηρεμήσω λίγο...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Άλλο ένα θέμα που θα αποφύγω μέχρι τον καλό μου φίλο τον Οκτώβρη...:jester:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Μα..γιατι το λες αυτο;
Εγω καθολου δεν φοβαμαι τα φιλαρακια μας τα κατσαριδακια τι ειναι αυτα που λες;




:bunny:
Γι αυτό έχουμε τα παιδιά μας, για να τα παίζουν ποδόσφαιρο με το που τις βλέπουν.

Θυμάμαι τον Άρμιν του θύμωνα όταν καμιά φορά τον έπιανε και είχε εμμονή με ένα συγκεκριμένο κουτί (κούτα για παλιές σημειώσεις) ή γωνία σε δωμάτιο και του λεγα "άσε με ήσυχο μην κάνεις φασαρία, τι σε έπιασε 2 τη νύχτα" και τελικά είχε βρει τον Βελζεβούλ τον ίδιο (κατσαρίδα που τυχαίνει να μπει απέξω) και μας έβλεπες εμένα με την πλακί Swiffer ανα χειρας να το περιμένω για εκτέλεση κι ο Άρμιν να στέκεται υποστηρικτικά πίσω μου όπως ο Ρόμπιν δίπλα στον Μπατμαν. :jester:

Εννοείται μετά το αγκάλιαζα το παιδί και το επιβράβευα. Του ζήταγα και συγγνώμη που το παρεξήγησα, ένιωθα ενοχές μετά, τις πρώτες φορές.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εδω και μερες πνιγω μια αραχνη στην μπανιερα και η απεθαντη επιστρεφει ακαθεκτη. 3 φορες μεχρι τωρα. Χθες αφησα το καυτο νερο να τρεχει για 10 λεπτα. Ελπιζω να την εκαψε.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εδω και μερες πνιγω μια αραχνη στην μπανιερα και η απεθαντη επιστρεφει ακαθεκτη. 3 φορες μεχρι τωρα. Χθες αφησα το καυτο νερο να τρεχει για 10 λεπτα. Ελπιζω να την εκαψε.
Πώς ξέρεις ότι είναι η ίδια;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι αράχνες είναι τύχη. Το να τις σκοτώνεις φέρνει γρουσουζιά. Kill at your own peril.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Να δω ποση τυχη θα εχεις αν σε τσιμπησει μαυρη χηρα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είχε προσπαθήσει μια φορά, αλλά την πήρα χαμπάρι στο δεύτερο ραντεβού.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Ύστερα από δύο χρόνια από την τελευταία φορά που έβαλα BAYER MAXFORCE στο σπίτι, χθες και προχθές είδα κατσαρίδα μόλις άνοιξα το φως της κουζίνας το βράδυ (ίσως ήταν θεϊκό σημάδι να μην πάω στο ψυγείο :bye2:) και μια στην τουαλέτα μικρή.
Πριν λίγο γέμισα τα απόκρυφα σημεία του σπιτιού εκ νέου με MAXFORCE.

Καλήν όρεξη! Θα κλείσω και το φως της κουζίνας τη νύχτα, μην ενοχλώ. :bunny:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κατσαριδα παιδια δεν εχω δει ποτε στη ζωη μου παρα μονο σε ζωολογικο κηπο. Ελπιζω να μη δω ποτε μου. Ακουγονται εφιαλτικες
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,018 μηνύματα.
Καλά εδώ που είμαι γίνεται το έλα να δεις με τις κατσαρίδες,αλλά έχω ψεκάσει , σε ένα διπλανό σπίτι είδα καμιά δεκαριά απ' έξω πεθαμένες μια μέρα . Τώρα αυτή είχε την πόρτα της στο δρόμο στην ουσία και μπορεί να ψέκασε εκεί το δρόμο και όποια περνούσε να πέθαινε . Θα πάω και εγώ να ψεκάσω πιο πέρα, αλλά δεν ξέρω αν θα γεμίσουμε ψόφιες κατσαρίδες μετά, δεν θα είναι ότι καλύτερο για την εικόνα της πολυκατοικίας, όποια περνάει να ψοφάει κιόλας.

Σκούπισα και μια τις προάλλες και γαντζώθηκε πάνω στη σκούπα :sick:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top