Φιλικός καφές ή ραντεβού;

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Γι αυτό της την πέφτεις πριν προλάβει να το πει.
Πανέξυπνο. Έτσι, θα φάει το άκυρο από την αρχή, η κοπέλα θα βγει από τη δύσκολη θέση μια ώρα αρχύτερα και αυτός θα πάψει να αναρωτιέται. Όλοι κερδισμένοι στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bourgeoisie

Νεοφερμένος

Ο Bourgeoisie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πανέξυπνο. Έτσι, θα φάει το άκυρο από την αρχή, η κοπέλα θα βγει από τη δύσκολη θέση μια ώρα αρχύτερα και αυτός θα πάψει να αναρωτιέται. Όλοι κερδισμένοι στο τέλος.

Έρις, Έρις, πόσα δεν ξέρεις. Το άκυρο είναι απλά ένα σκαλοπάτι προς την επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Γι αυτό της την πέφτεις πριν προλάβει να το πει.


Το πέσιμο γινεται αμα βγειτε οι 2 σας. Μπορεις μετα να της πεις πάμε κάπου πιο χαλαρά ή πάμε σπιτι μου για κανα ποτάκι. Οποτε όταν σου λεει θα φερω και άλλους το πηρε χαμπάρι και δεν θέλει. Οποτε πως θα της την πέσεις πιο πριν;;; καλυτερα άστην ησυχη και ψάξε για άλλη ;D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bourgeoisie

Νεοφερμένος

Ο Bourgeoisie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Και τι γίνεται αν δεν θες άλλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρσύας

Νεοφερμένος

Ο Μαρσύας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
φίλος στο αντίθετο φύλο είναι καταπίεση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντωνια14

Νεοφερμένος

Η Αντωνια14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εαν ενας αντρας ζητησει απο μια γυναικα να βγουνε για καφε ή να βγουνε γενικα μαζι και το αντιστροφο εχουν μονο ενα πραμα στο μυαλο τους. Οχι αναγκαστικα το σεξ αλλα σιγουρα κατι που να εμπεριεχει το σεξουαλικο στοιχειο. Δε νομιζω να υπαρχουν πολυ ανθρωποι εκει εξω που βγαινουν με το αντιθετο φιλο μονο για παρεα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Aς μη τα βλέπουμε όλα άσπρο/μαύρο. Άνετα ένας άντρας που σε έχει γνωρίσει πρόσφατα μπορεί να σου πει να πάτε κάπου οι δυο σας, για καφέ ή ότιδήποτε στο εντελώς φιλικό. Λογικό να πει μόνο σε εσένα, αφού (ακόμη) δεν έχετε κοινούς γνωστούς. Και ειδικά αν ξέρει ότι δεν είσαι ελεύθερη, για παράδειγμα, θα ήταν αρκετά χαζός για να περιμένει το οτιδήποτε. Αν πάλι έχετε ήδη κοινούς γνωστούς και από όλους πει αοκλειστικά σε εσένα, εκεί δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά, αλλά δεν αποκλείω και το ενδεχόμενο απλώς να σε έχει ξεχωρίσει ως άνθρωπο και να σε πάει για παρέα.

Γενικά, μην είστε κολλημένες και μην κλείνετε την πόρτα στους ανθρώπους. Έχω καταλήξει ότι στη φιλία δεν έχει φύλο, παρά μόνο ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εαν ενας αντρας ζητησει απο μια γυναικα να βγουνε για καφε ή να βγουνε γενικα μαζι και το αντιστροφο εχουν μονο ενα πραμα στο μυαλο τους. Οχι αναγκαστικα το σεξ αλλα σιγουρα κατι που να εμπεριεχει το σεξουαλικο στοιχειο. Δε νομιζω να υπαρχουν πολυ ανθρωποι εκει εξω που βγαινουν με το αντιθετο φιλο μονο για παρεα... ;)

Αναλόγως τον άνθρωπο θα έλεγα εγώ, τίποτα δεν είναι γενικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Εαν ενας αντρας ζητησει απο μια γυναικα να βγουνε για καφε ή να βγουνε γενικα μαζι και το αντιστροφο εχουν μονο ενα πραμα στο μυαλο τους. Οχι αναγκαστικα το σεξ αλλα σιγουρα κατι που να εμπεριεχει το σεξουαλικο στοιχειο. Δε νομιζω να υπαρχουν πολλοί ανθρωποι εκει εξω που βγαινουν με το αντιθετο φιλο μονο για παρεα... ;)
Τέτοιου είδους λογική μας έχει φάει.
Φυσικά και μπορούν να είναι φίλοι δυο άνθρωποι του αντιθετου φύλου. Ναι, αρκετές φορές καταλήγει ο ένας να ερωτεύεται τον άλλο, δεν είναι όμως κανόνας ότι θα συμβεί. Αν δεν μπορεί κάποια γυναίκα να δει έναν άνδρα ως κάτι άλλο πέραν του ερωτικου, τι να πω. (Και το αντίστροφο). Ελπίζω ότι είναι λίγες/οι αυτοί που αν τους κάνεις ακτινογραφια στο κεφάλι θα δεις γεννητικά όργανα μέσα. Ας μην σκεφτομαστε με το κάτω κεφάλι. Υπάρχουν πράγματα πιο σημαντικά από τις σχέσεις. Ο φίλος θα είναι εκεί χρόνια ενώ οι σχέσεις συνήθως τελειώνουν κάποια στιγμή. Και μπορεί να έχει πολλά ωφελη μια φιλία με άνθρωπο αντιθετου φύλου που ενδεχομένως οι του ιδίου φύλου να μην τα έχουν. Αντί να βλέπουμε τι έχουν στα παντελονια τους οι φίλοι μας, καλύτερα να κοιταμε τι έχουν στο κεφάλι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τέτοιου είδους λογική μας έχει φάει.
Φυσικά και μπορούν να είναι φίλοι δυο άνθρωποι του αντιθετου φύλου. Ναι, αρκετές φορές καταλήγει ο ένας να ερωτεύεται τον άλλο, δεν είναι όμως κανόνας ότι θα συμβεί. Αν δεν μπορεί κάποια γυναίκα να δει έναν άνδρα ως κάτι άλλο πέραν του ερωτικου, τι να πω. (Και το αντίστροφο). Ελπίζω ότι είναι λίγες/οι αυτοί που αν τους κάνεις ακτινογραφια στο κεφάλι θα δεις γεννητικά όργανα μέσα. Ας μην σκεφτομαστε με το κάτω κεφάλι. Υπάρχουν πράγματα πιο σημαντικά από τις σχέσεις. Ο φίλος θα είναι εκεί χρόνια ενώ οι σχέσεις συνήθως τελειώνουν κάποια στιγμή. Και μπορεί να έχει πολλά ωφελη μια φιλία με άνθρωπο αντιθετου φύλου που ενδεχομένως οι του ιδίου φύλου να μην τα έχουν. Αντί να βλέπουμε τι έχουν στα παντελονια τους οι φίλοι μας, καλύτερα να κοιταμε τι έχουν στο κεφάλι τους.

Έκλαψα με το bold :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Μιλαγα με καποια κοπελα μεσω ινστα και μου ειπε οτι εχει σχεση αλλα παρολο αυτα οταν της ζητησα να παμε καμια μερα για καφε εαν δεν εχει θεμα και μου ειπε στα φιλικα γιατι οχι(δλδ φιλικο καφε εννοουσε).Λετε να υπαρχουν ελπιδες να γινει κατι παραπανω ή οχι;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Μιλαγα με καποια κοπελα μεσω ινστα και μου ειπε οτι εχει σχεση αλλα παρολο αυτα οταν της ζητησα να παμε καμια μερα για καφε εαν δεν εχει θεμα και μου ειπε στα φιλικα γιατι οχι(δλδ φιλικο καφε εννοουσε).Λετε να υπαρχουν ελπιδες να γινει κατι παραπανω ή οχι;

Πες μου,ειλικρινά εαν θες,και οχι οτι με νοιάζει,απλά έχω περιέργεια...
Τόσες που υπάρχουν ελεύθερες. Γιατί θες να προσπαθήσεις να παιχτεί κάτι με κάποια που σου είπε ήδη οτι έχει σχέση? Γιατί να κάτσεις να μπλέξεις ανάμεσα σε δύο ?
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μιλαγα με καποια κοπελα μεσω ινστα και μου ειπε οτι εχει σχεση αλλα παρολο αυτα οταν της ζητησα να παμε καμια μερα για καφε εαν δεν εχει θεμα και μου ειπε στα φιλικα γιατι οχι(δλδ φιλικο καφε εννοουσε).Λετε να υπαρχουν ελπιδες να γινει κατι παραπανω ή οχι;

Νομίζω απλά της αρέσεις αλλά δεν είναι σίγουρη αν αξίζει να χαλάσει τη σχέση της για σένα. Αμφιβάλλω ότι έχει ανάγκη από νέους φίλους ή ότι θα πει στο αγόρι της ότι θα πάει για καφέ μ'έναν άγνωστο που μιλάει στο ινσταγκραμ κι αυτός θα το εγκρίνει... Μόνο πρόσεχε μην καταλήξεις η καβάτζα της.
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αυτο με την καβατζα το σκεφτηκα που λες και εσυ.Λες να της αρεσω και να επιδιωξει ισως και κατι περιστασιακο εφοσον εχει σχεση;
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαλαρώστε. Πουλια κ μουνία υπάρχουν πολλά. Φιλικό means φιλικό.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αυτο με την καβατζα το σκεφτηκα που λες και εσυ.Λες να της αρεσω και να επιδιωξει ισως και κατι περιστασιακο εφοσον εχει σχεση;

Εγώ λέω ότι καλύτερο θα ήταν να το αφήσεις πριν αναπτύξεις μεγαλύτερα αισθήματα για εκείνη, κι άμα χωρίσει, είσαι κι εσύ ελεύθερος και παιχτεί κάτι στο μέλλον, έχει καλώς. Έτσι όπως έχει η κατάσταση, πολλά μπορεί να πάνε στραβά. Μπορεί να φας όντως friendzone και να την περιμένεις σαν τον βλάκα, μπορεί να σου πουλήσει έρωτα και να σε κρατήσει για καβάτζα, μπορεί τη μία να σου κάθεται και μετά να σου λέει "α, δεν πρέπει" και να απομακρύνεται. Αξίζει;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φιλικό means φιλικό.

Φίλοι φίλοι, καριοφίλι...
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εγώ λέω ότι καλύτερο θα ήταν να το αφήσεις πριν αναπτύξεις μεγαλύτερα αισθήματα για εκείνη, κι άμα χωρίσει, είσαι κι εσύ ελεύθερος και παιχτεί κάτι στο μέλλον, έχει καλώς. Έτσι όπως έχει η κατάσταση, πολλά μπορεί να πάνε στραβά. Μπορεί να φας όντως friendzone και να την περιμένεις σαν τον βλάκα, μπορεί να σου πουλήσει έρωτα και να σε κρατήσει για καβάτζα, μπορεί τη μία να σου κάθεται και μετά να σου λέει "α, δεν πρέπει" και να απομακρύνεται. Αξίζει;
Δηλαδη λες οτι μπορει να επιδιωκει περιστασιακα πραγματα και να εχει και σχεση με αλλον ;Και γενικα να με βλεπει ως καβατζα;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δηλαδη λες οτι μπορει να επιδιωκει περιστασιακα πραγματα και να εχει και σχεση με αλλον ;Και γενικα να με βλεπει ως καβατζα;

Αχαχαχαχ δεν είμαι ο μάντης Κάλχας για να ξέρω τι θα γίνει, απλώς σου λέω ότι οι περισσότεροι άντρες θα είχαν θέμα να βγει η κοπέλα τους για "φιλικό" καφέ μ' έναν άγνωστο τύπο, κι αυτό οι περισσότερες κοπέλες το γνωρίζουν. Από εκεί κι έπειτα τα συμπεράσματα δικά σου. :P
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αχαχαχαχ δεν είμαι ο μάντης Κάλχας για να ξέρω τι θα γίνει, απλώς σου λέω ότι οι περισσότεροι άντρες θα είχαν θέμα να βγει η κοπέλα τους για "φιλικό" καφέ μ' έναν άγνωστο τύπο, κι αυτό οι περισσότερες κοπέλες το γνωρίζουν. Από εκεί κι έπειτα τα συμπεράσματα δικά σου. :P
Αυτο που καταλαβα ειναι οτι κατι θελει να γινει και οπως λες και εσυ μαλλον δεν επιδιωκει κατι φιλικο αδικο εχω:P;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top