Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,821 μέλη και 2,472,176 μηνύματα σε 78,626 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 234 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οφειλές προς τράπεζα ... και τώρα;

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,599 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε: στις 21:02, 22-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από GiorgosAsi
Εαν δεν παει δικαστικως δεν θεωρειται τιποτα.Προσπαθησε να πας στην τραπεζα και να το πας δικαστικως με το νομο κατσελη.Θα σου σβησουν καποιο μερος και το υπολοιπο σε μικρες δοσεις/θα στο φτιαξουν.Εγω δεν θα το αμελουσα παντως γιατι κατι εχεις βαλει υποθηκη λογικα...δεστο τωρα με το νομο κατσελη γιατι αλλιως δεν ξερεις τι θα ισχυσει στο μελλον.
Συμφωνώ με τον Γιώργο, να σου πω μόνο πως αν έχεις οποιοδήποτε ακίνητο στο όνομά σου, ο νόμος Κατσέλη δεν σε πιάνει. Το έμαθα κι εγώ πρόσφατα που προσπάθησα να κάνω το ίδιο.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,019 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 09:44, 24-03-16:

Ο Ν. 3869/2010 (κοινώς: Κατσέλη-υπερχρεωμένα νοικοκυριά), φυσικά και εντάσσει φυσικά πρόσωπα με ακίνητη περιουσία
Διασώζεται μόνο η κύρια κατοικία και αν υπάρχουν άλλα ακίνητα ή κινητά, εκποιούνται (αν και έχουν βγει και αποφάσεις που διασώζουν μικρής αξίας υπόλοιπη ακίνητη ή κινητή περιουσία).
Ποιος σου είπε ότι αν έχεις ακίνητο δεν μπαίνεις;
Έμποροι δεν μπορούν να υπαχθούν (μικρέμποροι, ναι) και χρέη που έχουν αναληφθεί το τελευταίο έτος πριν την κατάθεση της αίτησης.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Περιπέτεια με τράπεζα... - Από cacofonix
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-05-12 στις 16:31.
    • Εργασία σε τράπεζα - Από evaki_
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-06-11 στις 02:34.
    • Τράπεζα σπέρματος - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-04-10 στις 20:31.
    • Τραπεζικές Οφειλές - Από cosyul
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νομικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-09-09 στις 10:23.
    • Δάνεια και ληξιπρόθεσμες οφειλές - Από spyrolios
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οικονομικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-10-08 στις 15:51.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα