Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,826 μέλη και 2,472,706 μηνύματα σε 78,649 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 631 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο αριστερή είναι η Αριστερά του κυρίου Τσίπρα;

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,521 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 01:35, 01-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Το μεγαλύτερο φιάσκο με τον ΣΥΡΙΖΑ παρά τα ανεγκέφαλα σούργελα που έχει στο κόμμα και σε διοικητικές κιόλας θέσεις, ήταν όλες οι πομπώδεις προεκλογικές τους δηλώσεις και οι παλικαρισμοί. Από εκεί καταλαβαίνεις και το πόσο ηλίθιοι είναι, γιατί δεν θέλει και πολύ να μυαλό για να καταλάβεις ότι αν τους λαικισμούς που έταζε ο ΣΥΡΙΖΑ μπορούσε να τους τάξει η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ θα το είχαν κάνει δεν είναι μαλάκες. Η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ μπορεί να ήταν διεφθαρμένοι αλλά μαλάκες δεν ήταν ξέραν την κατάσταση και τι τους έπαιρνε να λένε και να τάζουν γιατί η Ευρώπη κάνει κουμάντο, όχι το Μαξίμου. Εμείς λοιπόν ανάμεσα στον διεφθαρμένο και το μαλάκα επιλέξαμε το μαλάκα γιατί πάνω απ'όλα είμαστε επαναστάτες, και μη σου αμήσω να ουμ, με την παλάμη ανοιχτή προς Ευρώπας φυσικά.

Ο Συριζα ειναι ΚΑΙ διεφθαρμένος, μην ξεχνάς να το αναφέρεις. Κυβέρνησε μόλις μια φορά και έχει καταφέρει να βάλει όλα τα συγγενικά πρόσωπα των δικών του ήδη στο δημόσιο, σε περίοδο κρίσης. Μόνο που το σκεφτομαι τρομάζω τι θα μπορούσε να κάνει αν κυβερνούσε τόσα χρόνια όσο το ΠΑΣΟΚ. Αυτοί οι άνθρωποι έχουν χάσει κάθε ίχνος διακριτικότητας.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,319 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 01:41, 01-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Ο Συριζα ειναι ΚΑΙ διεφθαρμένος, μην ξεχνάς να το αναφέρεις. Κυβέρνησε μόλις μια φορά και έχει καταφέρει να βάλει όλα τα συγγενικά πρόσωπα των δικών του ήδη στο δημόσιο, σε περίοδο κρίσης. Μόνο που το σκεφτομαι τρομάζω τι θα μπορούσε να κάνει αν κυβερνούσε τόσα χρόνια όσο το ΠΑΣΟΚ. Αυτοί οι άνθρωποι έχουν χάσει κάθε ίχνος διακριτικότητας.

Οποιοδήποτε κόμμα και να κυβερνήσει αυτή τη στιγμή θα έχει μέσα του διεφθαρμένα άτομα γιατί είμαστε διεφθαρμένοι και πελάτες σαν εκλογικό σώμα και σαν λαός οι ίδιοι. Δεν είναι η διαφθορά συνεπώς το πρόβλημα αλλά το ότι τα άτομα είναι απλά ηλίθιοι. Κλινικές περιπτώσεις. Πήγαινε απλά σε δημοτικό η περιφερειακό συμβούλιο να δεις από τι άτομα αποτελείται για να καταλάβεις. Θα έπρεπε να υπάρχει υποχρεωτικό IQ τεστ για διοικητικές θέσεις. Δεν γίνεται να είσαι καθυστερημένος και να κυβερνάς.
Παράθεση

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,747 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 09:29, 01-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Wild_Boy
Δυσκολεύομαι να αποφασίσω ποιοι είναι πιο θλιβεροί σ' αυτό το thread,

αυτοί που με αφορμή τον Τσίπρα - ΣΥΡΙΖΑ κράζουν την αριστερά / τους κομμουνιστές, χωρίς να γνωρίζουν ούτε τα βασικά πάνω στις έννοιες της πολιτικής επιστήμης

ή αυτοί που όντως υπερασπίζονται την κυβέρνηση, γιατί "ε εντάξει, από τον Κούλη καλύτερα είμαστε" / "άμα έρθει ο Κούλης θα γίνουμε πιο συντηρητικοί" - γιατί τώρα μάλλον έχουμε πήξει στην πρόοδο.

Εν τέλει όσο γραφικό κι αν είναι / θεωρείται, το σύνθημα "τέρμα πια στις αυταπάτες, ή με το κεφάλαιο ή με τους εργάτες" περιέχει πολύ μεγάλο κομμάτι της ουσίας.
Δεν υφίσταται, ούτε αριστερή, ούτε "αριστερή" κυβέρνηση - που να είναι προς όφελος της νεολαίας και των εργαζομένων, γιατί εξ' ορισμού το αστικό κράτος που δεν ανατρέπει, αλλά διαχειρίζεται, είναι όργανο - εργαλείο της αστικής τάξης για να επιβάλλει την εξουσία της.

Έχω κάνει συζήτηση με κομμουνιστή όπου προσπαθούσε να μου εξηγήσει τις διαφορές ιμπεριαλισμού και επεκτατικής πολιτικής.
Ποιος ξέρει λοιπόν αυτές τις ιδανικές αρχές της πολιτικής επιστήμης, να τις εξηγήσει και σε εμάς τους υπόλοιπους; Γιατί, αποδεδειγμένα, οι γνήσοι πρεσβευτές της αριστεράς δεν τις ξέρουν.

Για να μην μπούμε καν στη συζήτηση ότι από τότε που ανέλαβε ο ΣΥΡΙΖΑ κυβέρνηση όλα τα λοιπά αριστερά κόμματα και σχήματα βάλθηκαν να τον ξεπλύνουν ως δεξίο. Μήπως η αριστερά είναι μόνο για την αντιπολίτευση και για τίποτα παραπάνω;
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,064 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 14:09, 01-04-19:

O ΣΥΡΙΖΑ είναι ένα επαγγελματικό κόμμα. Όπως κάθε επαγγελματικό δεν ειναι αριστερά, ούτε δεξιά και απλώς εκμεταλεύεται χαμηλό iq του μέσου ψηφοφόρου για να αυξήσει τα έσοδα του.
1
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια