Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,843 μέλη και 2,473,280 μηνύματα σε 78,677 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 456 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ανθολόγιο ιστορικών ρήσεων

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,721 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 19:59, 07-10-13:

"Κι η γρια ακόμη μοιρολογά
Τα γεννοβόλια της τα παλιά.
Σαν να 'χαν ποτέ τελειωμό
τα πάθια κι οι καημοί του κόσμου...

Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης, "Το μοιρολόγι της φώκιας'',1908.
6
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

alonel

Αποκλεισμένος χρήστης

H alonel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H alonel η ζωη μου σε ταξη κ η καρδια σ'αταξια.. έγραψε: στις 20:57, 07-10-13:

7
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 16:25, 08-10-13:

Υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να γεμίσουν την ψυχή σου ολοκληρωτικά χωρίς να σε έχουν καν αγγίξει. Και υπάρχουν κι αυτοί που στην αδειάζουν με μόνο ένα άγγιγμα
~ Τάσος Λειβαδίτης
6
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,965 μηνύματα.

H aba έγραψε: στις 18:41, 09-10-13:

Τότε τι αντιπροσωπεύει η ποίηση σε μια τέτοια κοινωνία ηθικού χάους; Είναι ο μόνος χώρος, όπου η δύναμη του αριθμού δεν έχει πέραση.
Οδυσσέας Ελύτης
5
Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 850 μηνύματα.

O Βλα έγραψε: στις 18:57, 11-10-13:

"Επειδή μπορούσα να βλέπω, γι' αφτό και μου μου φανιζόντανε όλα κατάμαβρα και άσκημα. Αφού κατάλαβα, πως οι τριγυρινοί μου δεν είναι ψυχές και πνέματα, μα κωλάντερα, κ' η ζωή δεν έχει κανένα σκοπό, παρά το θάνατο, δεν κυνηγούσα την εφτυχία μήτε κόπιαζα να γίνω καλύτερος - είμουνα!-"
Κώστας Βάρναλης
4
Παράθεση

ΨΑΡΑΚΙ1993 (BLOODY MARY)

Πολύ δραστήριο μέλος

H BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 569 μηνύματα.

H ΨΑΡΑΚΙ1993 έγραψε: στις 20:01, 11-10-13:

Εγώ κοιτάζω κάθε στιγμή το θάνατο· τον κοιτάζω και δε φοβούμαι· όμως και ποτέ, ποτέ δε λέω: Μου αρέσει.
Όχι, δε μου αρέσει καθόλου! Δεν υπογράφω Νικος Καζαντζακης
1
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,721 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 20:04, 11-10-13:

"You can become blind by seeing each day as a similar one. Each day is a different one, each day brings a miracle of its own. It's just a matter of paying attention to this miracle."
Paulo Coelho
5
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 17:09, 12-10-13:

Τι να την κάνω την πραγματικότητα, τους λεω - εγώ έχω το όνειρο!
~ Τάσος Λειβαδίτη
ς
7
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,728 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 09:24, 13-10-13:

7
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 11:52, 13-10-13:

Ο καλύτερος τρόπος να βασανίσεις τους εχθρους σου, είναι να έχεις πάντα καλή διάθεση!!
~ Διογένης ο Λαέρτιος
6
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10,991 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 23:15, 15-10-13:

9
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,278 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 15:43, 16-10-13:

9
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 16:12, 16-10-13:

8
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 23:12, 16-10-13:

Και ένα ακόμη.
”Μας υποσχέθηκαν οτι τα όνειρά μας θα γίνονται αληθινά..Ξέχασαν να αναφέρουν όμως ότι και οι εφιάλτες είναι επίσης όνειρα..”
-Oscar Wilde
6
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 16:15, 17-10-13:

Οι πολύ δύσκολες καταστάσεις φέρνουν και μεγάλες αλλαγές
~ Ευριπίδης

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, μα τον εαυτό του κανείς..
~ Leo Tolstoy
8
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 18:45, 17-10-13:

«Το αληθινό και το δίκαιο έχουν απ' τη φύση μεγαλύτερη δύναμη απ' το ψέμα και το άδικο.»
Αριστοτέλης.
9
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,743 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 00:38, 18-10-13:

Κανείς δεν είναι τόσο ανόητος, ώστε να προτιµά τον πόλεµο από την ειρήνη.
Γιατί
στην ειρήνη τα παιδιά θάβουν τους γονείς, ενώ στον πόλεµο οι γονείς τα παιδιά.
Ηρόδοτος
9
Παράθεση

Gareth (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 347 μηνύματα.

O Gareth Winter Is Coming έγραψε: στις 12:42, 18-10-13:

Οι άνθρωποι περισσότερο οργίζονται όταν τους αδικούν παρά όταν ασκείται βία επάνω τους.

Θουκυδίδης
8
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε: στις 01:03, 19-10-13:

Υπάρχει ένα αδιάψευστο στοιχείο με το οποίο αναγνωρίζεις ότι αγαπάς κάποιον ερωτικά, κι αυτό είναι όταν το πρόσωπό του σου προκαλεί μεγαλύτερη επιθυμία από οποιοδήποτε άλλο μέρος του σώματος.
Michel Tournier, 1924-, Γάλλος συγγραφέας
6
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 11:44, 19-10-13:

Υπάρχουν φορές που η καλύτερη απάντηση είναι η σιωπή...
~ Dalai Lama
5
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος