Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;

Ποια η κατάσταση σας σε σχέση με το παραπάνω ερώτημα:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Είμαι σε σχέση και είμαι καλά.

    Ψήφοι: 70 32.1%
  • Είμαι σε σχέση και δεν είμαι καλά.

    Ψήφοι: 10 4.6%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω χρόνο.

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω διάθεση δέσμευσης αυτή την περίοδο.

    Ψήφοι: 24 11.0%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δε με ενδιαφέρει κάποιος.

    Ψήφοι: 49 22.5%
  • Είμαι ο deadhead_pirate

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω / δεν με θέλουν (μπακούριον το κοινόν)

    Ψήφοι: 53 24.3%

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ωχ, ποιες είναι αυτές, το ότι νιώθω pathetic?

Μας πιάσανε? :redface::P


Και ποια είναι η επιλογή, ήτανε λίγο random οι επιλογές!


Aπό την δημοσκόπηση λείπει κάτι που θα το τσεκάριζα χωρίς δεύτερη σκέψη αν υπήρχε στη λίστα. Επίσης διαβάζοντας τις τελευταίες σειρές που έγραψε η edad nueva πιστεύω ότι είναι είτε πάρα πολύ έξυπνη, είτε έχει πολύ υψηλό επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Noμίζω το βασικότερο σε μία σχέση είναι να βρεις κάποια που θα ταιριάζετε (και) στην "γαϊδουριά". Εννοώ: Αν έχεις σκοπό για one-night σχέση, βρες κάποια που έχει τον ίδιο, ώστε ούτε να πληγωθεί στον (κοντός ψαλμός αλληλούια) χωρισμό, ούτε όμως κ να σε χωρίσει νωρίτερα από όσο έχεις εσύ σκοπό να διαρκέσει η σχέση σας.
Αν και ποτέ δεν έχει απόλυο νόημα η έκφραση "το έχω επιλέξει μόνος μου" (πάντα θα σε ακολουθούν (με την ευθεία ή την αντιδραστική έννοια) οι συνήθειες του περιβάλοντός σου), μπορώ να πω πως "είμαι μόνος από επιλογή μου¨.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Να σου πω...το να μην έχει σχέση κανείς λόγω έλλειψης χρόνου, το βρίσκω κάπως περίεργο. 'Ενα το κρατούμενο. Δεύτερον, τί πάει ''δεν θέλω σχέση επειδή δεν θέλω να δεσμευθώ ;'' Κανείς δεν ζητάει απ'τον άλλον δέσμευση. Μόνο ο γάμος είναι δέσμευση, η σχέση απελευθερώνει, ακόμα κι αν είναι πρόσκαιρη ή part time σχέση. Κι αν είναι σεξ δηλαδή τί είναι ; Δεν είναι σχέση;
Συσχετίζεσαι με κάποιον και σ'αυτή την περίπτωση. Λείπει επίσης το ''δεν είμαι σε σχέση (σεξουαλική ή άλλη) και δεν νοιώθω καλά''. Τέλος πάντων, οι σχέσεις μέσα από το internet συνήθως για να μην πω πάντα είναι κατασχέσεις γιατί και η παροχή υπηρεσιών σεξ είναι πολύ φτηνή. Ακόμα και για τις φιλίες πολύ αμφιβάλλω τώρα τελευταία... Μέχρι αποδείξεως του εναντίου, δεν πείθομαι ούτε από από αυτούς που δηλώνουν κατα καιρούς ότι το μόνο που ψάχνουν είναι μια σεξουαλική περιπέτεια, ούτε από αυτούς που ονειρεύονται αγάπες και λατρείες. Τα κίνητρα με απασχολούν και το άνοιγμα της ψυχής τους που όλοι το αποφεύγουν επιμελώς. Οι μεν σεξ μάνιακ είναι πιο ειλικρινείς και τους παραδέχομαι, οι δεύτεροι δεν ξέρω τι έχουν στο νου τους και τι φόβοι τους αυτοχαντακώνουν ή τι πριγκήπισες ή πρίγκηπες του παραμυθιού ονειρεύονται. Κάποτε που ένας φίλος μου έγραφε συνέχεια στο δίκτυο ότι αναζητά την Θεά του, του απάντησα ''μα οι Θεές δεν κατεβαίνουν εδώ κάτω, εσύ θα πρέπει να ανέβεις εκεί πάνω''. Γράφω κι εγώ ό,τι θέλω για την θεά, ο ποιητής μεσα μου εξακολουθεί και παλεύει και υπονομεύει το κτήνος και δεν το θέλω αλλά μου'γινε δεύτερη φύση.
Γι'αυτό και μου φάνηκε πολύ ειλικρινής και έξυπνη η απάντηση σου ''δεν αναζητώ ΦΥΣΙΚΑ''. Αυτό το ''φυσικά'' ή πολύ φόβο - εμπειρία ή πολύ μαγκιά και αυτονομία. Συνήθως όταν δεν ψάχνεις σου 'ρχεται. Προσωπικά επειδή εκτίθεμαι πάντα στο δίκτυο, δηλώνω ότι δεν είμαι μάγκας, ούτε άφοβος, ούτε αυτόνομος, γι'αυτό πάντα αναζητώ υποσυνείδητα σχέση με κάτι, έστω και κατάσχεση. 'Ενα πολύ πιο ενδιαφέρον ερώτημα μελλοντικά θα ήταν ''πόσοι αναζητάτε σχέσεις μιας νύχτας από το internet ή αν έχετε αναζητήσει στο παρελθόν τέτοιες σχέσεις'' και να μας πουν τις εμπειρίες τους. Περισσότερα καυτά ερωτήματα προσεχώς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Noμίζω το βασικότερο σε μία σχέση είναι να βρεις κάποια που θα ταιριάζετε (και) στην "γαϊδουριά". Εννοώ: Αν έχεις σκοπό για one-night σχέση, βρες κάποια που έχει τον ίδιο, ώστε ούτε να πληγωθεί στον (κοντός ψαλμός αλληλούια) χωρισμό, ούτε όμως κ να σε χωρίσει νωρίτερα από όσο έχεις εσύ σκοπό να διαρκέσει η σχέση σας

Μα δεν μπορείς να ερωτευθείς κάποια που σου δηλώνει απ'την αρχή ότι θέλει one - night σχέση, οπότε πώς θα πληγωθείς όταν έρθει η ώρα να χωρίσετε ; Δεν ξέρω τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να με φανταστώ ερωτευμένο με κάποια που ζητάει τόσο άμεσα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Μα δεν μπορείς να ερωτευθείς κάποια που σου δηλώνει απ'την αρχή ότι θέλει one - night σχέση, οπότε πώς θα πληγωθείς όταν έρθει η ώρα να χωρίσετε ; Δεν ξέρω τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να με φανταστώ ερωτευμένο με κάποια που ζητάει τόσο άμεσα αυτό.
Έχεις δίκιο. Θέσε όπου "πληγωθείς" μια πιο light λέξη, ικανή να αποδώσει το συναίσθημα "γμτ, μού χαλάς το χρονοδιάγραμμα¨"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Noμίζω το βασικότερο σε μία σχέση είναι να βρεις κάποια που θα ταιριάζετε (και) στην "γαϊδουριά". Εννοώ: Αν έχεις σκοπό για one-night σχέση, βρες κάποια που έχει τον ίδιο, ώστε ούτε να πληγωθεί στον (κοντός ψαλμός αλληλούια) χωρισμό, ούτε όμως κ να σε χωρίσει νωρίτερα από όσο έχεις εσύ σκοπό να διαρκέσει η σχέση σας.

Και όταν βάζεις τέτοια όρια και πρέπει, έρχεται η ριμάδα η ζωή και σου τα ανατρέπει όλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω διάθεση δέσμευσης αυτή την περίοδο.

Μετά την τελευταία ηχηρή σφαλιάρα... μαζεύω τα κομμάτια μου ακόμα. Ανοιχτά από Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Και όταν βάζεις τέτοια όρια και πρέπει, έρχεται η ριμάδα η ζωή και σου τα ανατρέπει όλα :P
Kαλά, η τύχη παίζει τεράστιο ρόλο. Δες τις ταινίες "mach point" (τού Alain Delon με την Scarlet Johanson) και "Τοπ Καπί" (με τον τρισμέγιστο Peter Ustinov (μακαρίτης από πρόπερσι) αλλά και έλληνες: Μελίνα Μερκούρη, Τίτος Βανδής, Δέσπω Διαμαντίδου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σχεσεις με την κλασσικη εννοια του ορου as in αποκλειστικοτητα?

Όχι. Την αποκλειστικότητα την απαιτώ. Δεν αντέχω τα που ήσουν, με ποιον, γιατί κοίταξες κάπως περίεργα αυτόν και με ύφος κτητικότητας λες και είμαι κάνα οικόπεδο και το αγόρασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Όχι. Την αποκλειστικότητα την απαιτώ. Δεν αντέχω τα που ήσουν, με ποιον, γιατί κοίταξες κάπως περίεργα αυτόν και με ύφος κτητικότητας λες και είμαι κάνα οικόπεδο και το αγόρασε.


Αυτες η ερωτισης δεν ειναι ειναι αναγκη να υπαρχουν σε μια σχεση.... Εξαρτατε και απο την εμπηστοσινη που εχει ο καθενας βεβαια....
Εγω πχ δεν εχω ρωτιση ποτε την κοπελα μου που ητανε και τι εκανε, πολλες φορες (αν οχι καθε μερα) μου λεει βεβαια ακριβος τι εχει κανει ολη μερα αλλα απο μονη της, γιατι η ιδια θελει, και ακομα και αν δεν μου ελεγε δεν θα με πειραζε, γιατι την εμπηστευομαι και γιατι δεν ειναι και αναγκη να ξερω τα παντα... Και αυτη δεν με ρωταει, καμια φορα απλα με ρωταει τι εκανα σημερα, αλλα οχι με το ανακριτικο υφος, η απλα της λεω εγω απο μονος μου. Οσο για το "γιατι κοιταξες αυτον" δεν ειναι καν θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν είναι όμως όλοι έτσι Κρονάκο μου. Και απλά εξηγώ τι εννοούσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Νταξει σιογυρα υπαρχουν και πολυ ασφικτικη τυποι, απλα σχεση δεν συμενει απαρετιτα ολα αυτα τα πραγματα... την σχεση την χτιζεις οπως θες εσυ, μαζι βεβαια με τον αλλων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Μα δεν μπορείς να ερωτευθείς κάποια που σου δηλώνει απ'την αρχή ότι θέλει one - night σχέση, οπότε πώς θα πληγωθείς όταν έρθει η ώρα να χωρίσετε ; Δεν ξέρω τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να με φανταστώ ερωτευμένο με κάποια που ζητάει τόσο άμεσα αυτό.

δεν συμφωνω σε αυτο... τα αισθηματα σου δεν μπορεις να τα ελενξεις... δηλ.τι θαπεις στο εαυτο σου 'ε φιλαρακο λασκα εδω δεν ερωτευομαι,η κυρια δεν θελει σχεση?... εκτος αν εχει δουλεψει τοσο με τον εαυτο σου που μπορεις να τον κουμανταρεις τοσο καλα... αν κ παλι πιστευω οτι οσο κ να εχεις δουλεψει με τον εαυτο σου αυτα δεν ελενχονται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Nα απαντήσω κι εγώ;

Δεν έχω σχέση γιατί είμαι πολύ "λίγη"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Nα απαντήσω κι εγώ;

Δεν έχω σχέση γιατί είμαι πολύ "λίγη"

τι ειναι αυτα που λες βρε? κανενας δεν ειναι λιγος αν πιστευεις εσυ οτι εισαι λιγη οι υπολλοιποι θα το πιστευουν 10 φορες ποιο πολυ για αυτο μην ακουω τετεια πραγματα... ετσι?????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
τι ειναι αυτα που λες βρε? κανενας δεν ειναι λιγος αν πιστευεις εσυ οτι εισαι λιγη οι υπολλοιποι θα το πιστευουν 10 φορες ποιο πολυ για αυτο μην ακουω τετεια πραγματα... ετσι?????:P

Χμ..δεν είναι τόσο απλό, νομίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Χμ..δεν είναι τόσο απλό, νομίζω


σιγουρα αλλα οτι κ να σου πω εγω εσυ πρεπει να βοηθησεις τον εαυτο σου....

:bigarmhug :bigarmhug :bigarmhug
παρε αγκαλιτσες τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
σιγουρα αλλα οτι κ να σου πω εγω εσυ πρεπει να βοηθησεις τον εαυτο σου....

:bigarmhug :bigarmhug :bigarmhug
παρε αγκαλιτσες τωρα

:D

:blink:
Ως προς τι;

Thats THE point

Ως προς αυτά που ζητάει η κοινωνία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Άτιμη κοινωνία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top