Αρέσουν στις γυναίκες τα γένια;

Πώς προτιμάτε τα γένια;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 388)

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω παλι ουτε στο προσωπο ειμαι τεζα και δοαξα σοι η φυση ουτε στο σωμα.
Μαλιστα στο σωμα ειναι ελαχιστοτατες.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Που σημαίνει ότι το πρώτο δώρο που τους κάνεις είναι μια ξυριστική μηχανή με σκάλες για να μπορούν να το συντηρούν. Αλλιώς τουλάχιστον για 2 μέρες μετά το ξύρισμα με ξυραφάκι δεν θα υπάρχουν γένια...:)

Εμένα το έχουν ήδη αυτό :P
Ξέρουν ότι τους πάει και το συντηρούν αναγκαστικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
2 μέρες μετά το ξύρισμα;... Εγώ αρχίζω να βγάζω μετά από 2-3 ώρες... και την επόμενη μέρα έχω αρκετό πράγμα, και στην δεύτερη μέρα θέλω ξύρισμα πάλι...
Και άλλωστε δεν είναι αναγκαία η ξυριστική... υπάρχουν και ψαλιδιά
Φυσικά και ο καθένας έχει διαφορετικό δέρμα και οι τρίχες του μεγαλώνουν με διαφορετικό ρυθμό. Παίζει ρόλο και αν ξυρίζεσαι κόντρα φυσικά. Για το ψαλίδι που λες, θα συμφωνήσω μόνο για περιπτώσεις όπως τα δικά σου μούσια, που απλά τα "κουρεύεις". Η εδαδ νομίζω λέει για αξύριστο look 3 ημερών δλδ περίπου 2-3mm τρίχας, οπότε είναι αδύνατο να πετύχεις ομοιομορφία με ψαλίδι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν πολύ, τόσο πολύ που επιβάλω στρατιωτικό νόμο αξυρισιάς όταν είμαι με κάποιον. :redface::P

Το χειρότερο μ είναι οι άντρες άτριχοι, με παιδικό δερματάκι,

Ω θεοί, ώ ξενέρα!
Πες τα χρυσόστομη! :D

(βέβαια μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μη λες, αλλά άμα δεν έχει τρεις τρίχες στο στέρνο να μπλέκεις τα δάχτυλα σου πριν κοιμηθείς.. ε, άσε παίρνω και το δελφινάκι μου το λούτρινο αγκαλιά και κοιμάμαι! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φυσικά και ο καθένας έχει διαφορετικό δέρμα και οι τρίχες του μεγαλώνουν με διαφορετικό ρυθμό. Παίζει ρόλο και αν ξυρίζεσαι κόντρα φυσικά.
Eλάχιστες διαφορες υπαρχουν στο ρυθμο που μεγαλωνουν τα γενια στους ανθρωπους, δε θα λεγα οτι ειναι αξιοσημειωτες. Και το κόντρα επισης δεν επηρεαζει το ρυθμο αυξησης των τριχων (ή την σκληροτητα τους). Ουτε η συχνοτητα ξυρισματος. Ειναι λαθος αντιληψεις μας αυτες.


Τελικα στις πιο πολλες αρεσει του κατάδικου (2 ημερων πχ) ή του Τσακ Νόρις ; (μεγαλωμενο φουλ μουσι ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Του κατάδικου εννοείται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Eλάχιστες διαφορες υπαρχουν στο ρυθμο που μεγαλωνουν τα γενια στους ανθρωπους, δε θα λεγα οτι ειναι αξιοσημειωτες. Και το κόντρα επισης δεν επηρεαζει το ρυθμο αυξησης των τριχων (ή την σκληροτητα τους). Ουτε η συχνοτητα ξυρισματος. Ειναι λαθος αντιληψεις μας αυτες.


Τελικα στις πιο πολλες αρεσει του κατάδικου (2 ημερων πχ) ή του Τσακ Νόρις ; (μεγαλωμενο φουλ μουσι ; )
Πρώτον κάνεις λάθος γιατί σε κάποιους υπάρχει όντως τεράστια διαφορά στο ρυθμό ανάπτυξης των τριχών και αυτό φάνηκε στον στρατό.
Για το κόντρα δεν εννοούσα ότι αλλάζει τον ρυθμό ανάπτυξης, αλλά τις ημέρες που θα χρειαστούν για να έχεις γένια 2 χιλιοστών. Αλλιώς είναι να ξεκινάς από την γραμμή της εκκίνησης και αλλιώς 10 μέτρα μπροστά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πρώτον κάνεις λάθος γιατί σε κάποιους υπάρχει όντως τεράστια διαφορά στο ρυθμό ανάπτυξης των τριχών και αυτό φάνηκε στον στρατό.
Για το κόντρα δεν εννοούσα ότι αλλάζει τον ρυθμό ανάπτυξης, αλλά τις ημέρες που θα χρειαστούν για να έχεις γένια 2 χιλιοστών. Αλλιώς είναι να ξεκινάς από την γραμμή της εκκίνησης και αλλιώς 10 μέτρα μπροστά...

ελα μην αγχωνεσαι...ο λορυ ειναι και καποιας ηλικιας:P...απλα οσο περνανε τα χρονια και αναγκαζεσαι(συνηθως λογω δουλειας) να ξυριζεσαι συχνα..τοτε και τα γενια βγαινουν και πιο γρηγορα....
το ιδιο ξερετε συμβαινει και με τα ποδαρακια των γυναικων....:)
οσο πιο συχνα...τοσο ποιο γρηγορα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για το ψαλίδι που λες, θα συμφωνήσω μόνο για περιπτώσεις όπως τα δικά σου μούσια, που απλά τα "κουρεύεις". Η εδαδ νομίζω λέει για αξύριστο look 3 ημερών δλδ περίπου 2-3mm τρίχας, οπότε είναι αδύνατο να πετύχεις ομοιομορφία με ψαλίδι. ;)

(τα δικα μου μουσια αυτον τον καιρο ειναι ολα στην 3ησκαλα τις ξυριστικης μου...:P)
Και με 2-3mm γινετε με ψαλιδι. Δεν ειναι απολυτα ομιομορφα αλλα δεν φαινεται διαφορα εκτος και αν τον ψειρισεις τον αλλον για να την βρεις...:P Επι χρονια ο πατερας μου τα εκοβε με ψαλιδη, μεχρι που ανακαληψε την ξυριστικη μου....:P



Eλάχιστες διαφορες υπαρχουν στο ρυθμο που μεγαλωνουν τα γενια στους ανθρωπους, δε θα λεγα οτι ειναι αξιοσημειωτες. Και το κόντρα επισης δεν επηρεαζει το ρυθμο αυξησης των τριχων (ή την σκληροτητα τους). Ουτε η συχνοτητα ξυρισματος. Ειναι λαθος αντιληψεις μας αυτες.

Οχι-οχι... υπαρχει διαφορα.. Αφου βλεπω πως εγω στα 16 μου μεσα σε 2-3 μερες βγαζω την ιδια τριχα που φιλοι του πατερα μου βγαζουν σε 5-6 η και βδομαδα, ενω ο πατερας μου βγαζει λιγο πιο γρηγορα απο εμενα.
Για τα υπολιπα δεν ξερω... Εμενα παντα ο πατερας μου μου ελεγε να μην ξυριζομαι κοντρα γιατι μετα η τριχες γυρνανε προς τα μεσα (και αυτο ποναει) αλλα και αυτο δεν ξερω αν ισχιει η αν ειναι απλα ενας μυθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Του κατάδικου εννοείται!

+1!!!


Εμένα μ' αρέσει το 3-4 ημερών. Είναι πολύ γοητευτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Το απαίσιο είναι το μία μέρα ξυρισμένο, είναι να μένεις μακριά.

Και πονάει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το απαίσιο είναι το μία μέρα ξυρισμένο, είναι να μένεις μακριά.

Και πονάει :redface:
Συμφωνώ. Από κει και μετά είναι όλα μια χαρά (αρκεί να μη φτάσει να θυμίζει παπά:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πρώτον κάνεις λάθος γιατί σε κάποιους υπάρχει όντως τεράστια διαφορά στο ρυθμό ανάπτυξης των τριχών και αυτό φάνηκε στον στρατό.
Οχι-οχι... υπαρχει διαφορα.. Αφου βλεπω πως εγω στα 16 μου μεσα σε 2-3 μερες βγαζω την ιδια τριχα που φιλοι του πατερα μου βγαζουν σε 5-6 η και βδομαδα, ενω ο πατερας μου βγαζει λιγο πιο γρηγορα απο εμενα.
Μιλατε για εξαιρεσεις, μιλαω για τον κανονα :). fandago κι εγω πηγα στρατο αλλα δεν ειδα καμια "τεραστια διαφορα". 1-2 περιστατικα και αυτα με μικρες διαφορες. Και δε φανταζομαι να συγκρινεις 17αρηδες με ξανθη τριχα που δε φαινεται, με 23αρηδες μελαχροινους :P Πολλα πραγματα στο σωμα μας, εχουν διαφορες απο ατομο σε ατομο. Αλλά παντα υπαρχει ενας μεσος ορος, απο τον οποιο η πλειοψηφια δεν αποκλινει.

ελα μην αγχωνεσαι...ο λορυ ειναι και καποιας ηλικιας:P...απλα οσο περνανε τα χρονια και αναγκαζεσαι(συνηθως λογω δουλειας) να ξυριζεσαι συχνα..τοτε και τα γενια βγαινουν και πιο γρηγορα....το ιδιο ξερετε συμβαινει και με τα ποδαρακια των γυναικων....:)οσο πιο συχνα...τοσο ποιο γρηγορα...!
Θα με πεισεις αν τις μετρησεις. Αλλά θα βαλουμε στοιχημα πριν ! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και δε φανταζομαι να συγκρινεις 17αρηδες με ξανθη τριχα που δε φαινεται, με 23αρηδες μελαχροινους

Εγω παντος συγκρινω 16αρη με ξανθες τριχες που δεν φαινονται με 50αρηδες με μελαχρινη/ασπρη/ξανθη/καστανη τριχα που ειτε φαινετε ειτε οχι... οπως και να εχει κερδιζει ο 16αρης....:P (καλα σε κοντρες με συνομιλικους δεν το συζιταμε....:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna283

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
εμένα μ'αρέσει παιδιά το αξύριστο 3 ημερών..με τρελαίνει!!αλήθεια όμως...
πάντως,μιλάμε πάντα για άτομα τα οποία τους πάει...γιατί άν ο άλλος είναι σπανός και μου αφήνει γένια...ε δεν τον κολλακεύει κιόλας...ή τουλάχιστον εμένα δεν μ'αρέσει καθόλου...
το αξύριστο μ'αρέσει στους άντρες που χαρακτηρίζουμε ως "baby face" και μου αρέσει εξίσου σχεδόν με το τριών ημερών...ε,είναι ανάλογα στον άντρα...
όσο για το ζήτημα που τέθηκε στην αρχή-αρχή για τον επαγγελματισμό και την παρουσία σε μήτινγκ,ε η kajira έχει δίκιο.δεν τίθεται θέμα βρωμιάς.απλά κι εγώ θα θεωρούσα ότι δεν παίρνει στα σοβαρά τη δουλειά του ένας τέτοιος άντρας...;)
εσείς τι λέτε για όλα αυτά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγω παλι δε θα βαζα τα μουσια, κριτηριο για να δω αν καποιος παιρνει σοβαρα ή οχι τη δουλεια του. Οκ να μην ντυθει και σα λετσος, αλλά μη φτασουμε να υπαγορευουμε και προτυπα χτενισματος σε λιγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Συμφωνω με Lorien και να πω πως απο μονα τους τα μουσια-γεννια δεν παιζουν τοσο ρολο.
Εαν ο αλλος στην συνεντευξη παει αχτενιστος,απεριποιητος κτλ κτλ κι ειναι αξυριστος τοτε δεςν φταιει το τελευταιο...
Εαν ομως παει σαν "ανθρωπος" και με τροπο που να δειχνεςι οτι σεβεται και τον εαυτο του και τους αλλους που παει να συνεντευξιαστει μαζι τους (παιζει ρολο και σε τι δουλεια φυσικα παει) και ειναι στο στυλ του το "δεν ξουριζομαι κυρ λοχαγε", τοτε δεν νομιζω να του πουν και τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ!Εξάλλου σε κάποιους πάει το αξύριστο, σε κάποιους όχι!!!Γούστα είναι αυτά!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
[υφος υπαστυνομου Μπεκα (Χαρυ Κλυνν) ]

Η υποθεση....σηκωνει....poll....

[/υφος υπαστυνομου Μπέκα (Χαρυ Κλυνν) ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γιατι???
Εχεις "θεμα"????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top