Έχετε νιώσει ποτέ "κενός" ή κενή" εσωτερικά;

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κρατώντας την ψυχραιμία πριν αρχίσω να αραδιάζω και εγώ δεν ξέρω τι. Επειδή ΑΚΡΙΒΩΣ είχα διαβάσει από την αρχή το θέμα μου έκανε έκπληξη κάτι και σε ρώτησα γιατί είχα καταλάβει άλλο.

Και επειδή με προκάλεσες πολύ εύκολο το έχουμε το
Οταν μπαίνεις σ'ένα θέμα,σπατάλησε λίγο χρόνο να δείς όσα πόστ μπορείς περισσότερα

Αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Κρατώντας την ψυχραιμία πριν αρχίσω να αραδιάζω και εγώ δεν ξέρω τι. Επειδή ΑΚΡΙΒΩΣ είχα διαβάσει από την αρχή το θέμα μου έκανε έκπληξη κάτι και σε ρώτησα γιατί είχα καταλάβει άλλο.

Και επειδή με προκάλεσες πολύ εύκολο το έχουμε το

Αυτά
:D :D :D Επειδή σε ξέρω Δ.,αλλά πιθανόν δε θυμάσαι....Ασφαλώς δεν είναι απειλή αυτό οκ?? Απο αλλού θα...ξέφυγε !!!Δεν ξέρω που τη βρήκες την πρόκληση ,ενω τονίζω οτι δεν είναι προσωπικο.!! Το είπα για όλους & για μένα .Ρώτα τι συγκεκριμένα θέλεις να σου πώ οκ? Τι δεν κατάλαβες,ευχαρίστως να το λύσω,αλλά το "να αραδιάζω δεν ξερω κι εγω τι" ???.......αχαρακτήριστο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
mmmmmmm you guys..... (Ναζιάρικο ύφος όπως η ντου :P ) η τετοστερόνη σας μας ανάβει "φωτιές".......

chill........ :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
mmmmmmm you guys..... (Ναζιάρικο ύφος όπως η ντου :P ) η τετοστερόνη σας μας ανάβει "φωτιές".......

chill........ :kissing:
:D :D Αλήθεια,το τέστ μου είχε βγάλει κάποτε υψηλά επίπεδα:P :P Λές ν'ανέβηκαν ??:D :P Μπά τα κουμαντάρω !!!:D :hug: Ακυρο για ....πυροσβεστική !!! Να'σαι καλά :) :)

οκ λοιπόν... εγώ θα το πω...
ΟΜΩΣ.... για να μου αντιγυρίσει κάποιος ότι αυτό που λέω ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ, θα πρέπει πρώτα... ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ :P


Δε μπορείς σε καμία περίπτωση να νιώσεις ΚΕΝΟΣ... όταν... ασχολείσαι με παιδιά που έχουν ανάγκη.... με φτωχά... με ορφανά... με κακοποιημένα...

Τραβάτε στο χαμόγελο του παιδιού ή κάπου αλλού και δώστε εθελοντική εργασία με παιδιά... ξεχαστε για λίγο τον εαυτό σας και τα προβλήματα του (όλοι έχουν άλλωστε προβλήματα) και δώστε απ τον χρόνο σας στα παιδιά....
Αν μετά εξακολουθείτε να νιώθετε ....κενοί.... εγώ θα σας πληρώσω τις ωρες που σπαταλήσατε.....
:redface: Αχ βρε κουέ....με κάνεις να ντρέπομαι που δε μπορώ να κάνω κατι τέτοιο. Στ'αλήθεια όμως είναι "δυνατή" συνταγή !!!
"Ελιξήριο" μαλλον καλύτερα.....:) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
:D :D :D Επειδή σε ξέρω Δ.,αλλά πιθανόν δε θυμάσαι....Ασφαλώς δεν είναι απειλή αυτό οκ?? Απο αλλού θα...ξέφυγε !!!Δεν ξέρω που τη βρήκες την πρόκληση ,ενω τονίζω οτι δεν είναι προσωπικο.!! Το είπα για όλους & για μένα .Ρώτα τι συγκεκριμένα θέλεις να σου πώ οκ? Τι δεν κατάλαβες,ευχαρίστως να το λύσω,αλλά το "να αραδιάζω δεν ξερω κι εγω τι" ???.......αχαρακτήριστο :)
Ο λόγος που το έγραψα έτσι είναι για να μην παρεκλίνει το τοπικ. Αυτό που είπα είναι εύκολα βγάζουμε συμπεράσματα και μάλιστα την λέμε και στον άλλον με καμουφλαρισμένο συμβουλευτικό - ειρωνικό χαράκτηρα και φυσικά ΤΑ ΠΗΡΑ.Από εκεί και πέρα ότι κατάλαβες, κατάλαβες και δεν επιθυμώ δημόσια συνέχεια.Τα υπόλοιπα πμ αν επιθυμείς.

Τώρα αν γνωριζόμαστε προσωπικά εσύ ξέρεις γιατί εγώ σίγουρα δεν θυμάμαι καθώς δεν διακρίνομαι σε αυτό το ζήτημα.Συνέπώς στείλε ένα πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Αυτη τη στιγμη νομιζω οτι νοιωθω ενα μεγαλο κενο μεσα μου, χωρις υπερβολες.
Νοιωθεις κενο, πιστευω,

οταν παραιτησε απο τα ονειρα σου,

οταν πνιγεις τις επιθυμιες σου,

οταν αφηνεις ευκαιριες να περασουν,

οταν απο ντροπη κρυβεις τη δυστηχια σου,

οταν δυσκολευεσαι να πεις σ'αγαπω.


Οταν γραφεις ολα αυτα, αντι να σηκωθεις και να πραξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αρκετες φορες... αλλα μετα απο λιγο συνηθως μου περναει...
ειμαι γνωστη αλλωστε για την κυκλοθυμια μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotsiraki

Νεοφερμένος

Η Kotsiraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:mad:Τί ερώτηση είναι αυτή;;;;εννοείται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Και εγω παρα πολλες............και δεν ξεπερνιεται ευκολα.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ολα ειναι μες το παιχνιδι που λεμε ζωη. χαρα , λυπη , κενο... αλλιως δεν θα χε νοημα η χαρα αν πριν δεν νιωθαμε την ελλειψη αυτης.
μετα απο τον γολγοθα ερχεται η ανασταση ( ειμαστε και κοντα:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Αν εχω νοιωσει ποτε κενος; Αν νοιωσει ποτε γεματος, καλυτερα. :(

(μονο αν αρχιζω να τρωω μεχρι σκασμου... Δεν ειναι θλιβερο; :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vicki

Νεοφερμένος

Η Vicki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Τελικά, πώς ακριβώς είναι να νιώθει κανείς κενός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Τελικά, πώς ακριβώς είναι να νιώθει κανείς κενός;
Οταν πεφτεις στο κρεβατι σου το βραδυ και σκεφτεσαι οτι καπως αλλιως θα ηθελες να ηταν η μερα σου που μολις εφυγε. Για αλλα πραγματα ειχες στο μυαλο σου να κυνηγησεις και να μοχθησεις. Καπως ετσι. Εχεις νοιωσει ποτε ετσι; :help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Αν εχω νοιωσει ποτε κενος; Αν νοιωσει ποτε γεματος, καλυτερα. :(

(μονο αν αρχιζω να τρωω μεχρι σκασμου... Δεν ειναι θλιβερο :wacko:
Εξαρτάται από το τι τρως...Αν τρως έτοιμο και ανθιειγεινό φαγητό ναι.Αν μαγειρεύεις εσύ και ευωδιάζει η κουζίνα σου από αρωματικά , καλό κρασί και πολύχρωμες σάλτσες...τόσο καλά που δεν μπορείς να αντισταθείς στην επιθυμία να καλέσεις κάποιον/κάποια να μοιραστείτε τους καρπούς της δημιουργίας σου τότε το κενό θα πάει από εκεί που ήρθε.Εγγυημένο , δεν πιάνει πάντα και παντού αλλά κανένα φάρμακο δεν είναι πανάκεια...εάν ήτανε δεν θα υπήρχε νόημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Εξαρτάται από το τι τρως...Αν τρως έτοιμο και ανθιειγεινό φαγητό ναι.Αν μαγειρεύεις εσύ και ευωδιάζει η κουζίνα σου από αρωματικά , καλό κρασί και πολύχρωμες σάλτσες...τόσο καλά που δεν μπορείς να αντισταθείς στην επιθυμία να καλέσεις κάποιον/κάποια να μοιραστείτε τους καρπούς της δημιουργίας σου τότε το κενό θα πάει από εκεί που ήρθε.Εγγυημένο , δεν πιάνει πάντα και παντού αλλά κανένα φάρμακο δεν είναι πανάκεια...εάν ήτανε δεν θα υπήρχε νόημα...
Μ'αρεσει η ιδεα σου. Θα το δοκιμασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κενή όχι... Έχω νιώσει όμως τόσο γεμάτη στενοχώρια που να μη σκέφτομαι τίποτα και ταυτόχρονα να υπάρχουν μέσα στο μυαλό μου όλα. Ένα συναίσθημα σαν να είμαι κάτω από την επιφάνεια του νερού και να κρατάω την αναπνοή μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicki

Νεοφερμένος

Η Vicki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Έχουν περάσει μέρες που έκανα λιγότερα από όσα ήθελα, και μήνες ακόμα που θα ήθελα να είχαν αποδώσει περισσότερα. Αλλά κενή δεν ένιωσα ποτέ νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Τις μέρες που ήμουν στο χωριό. Καθόμουν σε μια καρέκλα με τα χέρια να κρέμονται, δεν έτρωγα και δεν κοιμόμουν. Ορμονικό ζήτημα ήταν (καθαρά) μιας και μετά από μια πολύ μεγάλη στεναχώρια μου κόπηκαν τα γυναικολογικά, τρελάθηκαν οι ορμόνες και καθόμουν σαν ζόμπι για 3 μέρες σε μια καρέκλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
περσυ τετοιο καιρο ,λιγο πριν τις πανελλαδικες... ενιωθα τοσο κενη..
ειχα φτασει να πιστευω οτι το μονο πληρες στη ζωη μου ηταν το γαλα που επινα:P


εποχη της πληροτητας as i say!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairoula23

Νεοφερμένος

Η Mairoula23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οταν νιωθεις οτι ειναι ματαια ολα. Οτι δεν εχει απομεινει τιποτα πια. Οταν ο,τι κανεις σε φερνει παλι στο ιδιο αποτελεσμα... Στο μηδεν. Οταν νιωθεις οτι κανενας δεν ειναι διπλα σου και οταν κανεις καθημερινα τα ιδια πραγματα χωρις να νιωθεις τη διαθεση σου να αλλαζει. Οταν ολα ειναι μια ευθεια γραμμη... Οταν δεν εχεις κουραγιο και περιμενεις την επομενη μερα χωρις να ζεις τη σημερινη. Οταν αυτοι που αγαπας δεν νοιαζονται για σενα τοτε νιωθεις κενη... Ξερω πως ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top