Into the wild (2007)

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Into the wild






Σκηνοθεσία & σενάριο: Sean Penn
Ηθοποιοί: Emile Hirsh

Τι να πω για αυτή την ταινία...Για το σενάριο;Για την σκηνοθεσία;Για την μουσική; Μια συγκλονιστική αληθινή ιστορία για την ανθρώπινη θέληση, για την δύναμη και το κουράγιο που μπορεί να έχει μία περιπετειώδης αναζήτηση για την ζωή και την αληθινή υπόσταση του ανθρώπου.

Να την δείτε! 9/10
https://www.imdb.com/title/tt0758758/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Αργοπορημένη όπως πάντα,πρίν λίγες μέρες είδα την συγκεκριμένη ταινία και είναι εκπληκτική.Ο Sean Penn δίνει ρέστα στην σκηνοθεσία και το σενάριο το οποίο είναι εμπνευσμένο απο πραγματικά γεγονότα συγκινεί και δημιουργεί ανάμικτα συναισθήματα.Είναι απο τις λίγες ταινίες που με προβλημάτισαν και εν τέλει είχαν κάτι να μου δώσουν(ίσως μία απο αυτές είναι και το american history x).
Όποιος δέν την έχει ήδη δει,ας κάνει τον κόπο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν έπιασα κανένα τέτοιο feeling πάντως. Το ανάμικτο συναίσθημα ήρθε στο τέλος που αναρωτιόμουν: «μα γιατί έχει τόσο υψηλή βαθμολογία; Τι πήγε τόσο στραβά με μένα;». Δεν ήμουν η μόνη βέβαια, ούτε η παρέα μου έπιασε κάποιο έντονο νόημα, αναρωτιόμασταν και οι δύο τι τελικά βλέπαμε τόση ώρα.

Δεν πειράζει, γούστα είναι αυτά. :redface: Δεν μπορεί να τα πιάνουμε όλοι όλα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Κοίτα άκουσα απο αρκετούς οτι είτε την βρήκαν βαρετή,είτε δεν καταλάβαιναν τί ακριβώς είχε να δώσει η ταινία.Εμένα αυτό που με συγκίνησε περισσότερο ήταν όταν αυτή η τεράστια θέληση του να ξεφύγει και να αποκοπεί απο την οικογένειά του,την κοινωνία και κάθε ανθρώπινη συνδιαλλαγή ανατρέπεται και καταλήγει με την φράση Happiness only real when shared.:redface:

Εντάξει όπως είπες γούστα είναι αυτά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top