Θανατική ποινή για τους παιδόφιλους: συμφωνείτε;

Θανατική ποινή για τους παιδόφιλους. Συμφωνείτε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 126)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Κατά της θανατικής ποινής για οποιοδήποτε έγκλημα. Δεν προσφέρει τίποτε άλλωστε.

Επίσης δε θεωρώ ότι ο βιασμός ενός παιδιού είναι κάτι χειρότερο από το να πέθαινε. Έλεος.


-petros

Είμαι κατά της απόφασης αφαίρεσης μιας ζωής, οποιαδήποτε και άν είναι αυτή και υπέρ της εξάντλησης των ορίων που διαθέτουμε ως άνθρωποι, γιατι μόνο τότε θα αποδείξουμε οτι τον ανηφορικό δρόμο τον έχουμε συνειδητά επιλέξει και δεν επιτρέπουμε την ολίσθηση μας και το πισωγύρισμα σε πρωτόγονες καταστάσεις .

Οσο για τον βιασμό ενός παιδιού, θεωρώ οτι είναι απο τα χειρότερα εγκλήματα γιατι σκοτώνει την ψυχή του παιδιού, την αθωότητα του, σκοτώνει το γέλιο του και διαλύει κυριολεκτικά κάποιες φορές την θέληση για ζωή του παιδιού.
Είναι ένα θέμα που με φορτίζει σε αφάνταστο βαθμό και είναι πολλοί οι λόγοι.

Ενας λόγος είναι οτι διακρίνονται πάρα πολύ δύσκολα, θα μπορούσαμε να πίνουμε σε καθημερινή βάση τον καφέ μας και να μην αντιληφθούμε, ίσως, ποτέ τον παιδόφιλο. Συγχωρήστε με που αναφέρομαι κυρίως στον αρσενικό πληθυσμό, αυτό είναι γιατι θεωρώ οτι ο άνδρας έχει μεγάλη την ευθύνη και η ανισορροπία του ευθύνεται για πολλά, όπως για ένα ποσοστό ομοφυλόφιλων νεαρών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εντάξει, πιθανόν να τα βλέπεις σαν στερεότυπα, αλλά έχεις σκεφτεί οτι δεν είναι τελείως θεωρητικές σκέψεις αλλά εκφράζουν και αλήθειες;

Γιατι μα γιατι να πρεπει να τα χιλιοεπαναλαβουμε??? Διαβασα τουλαχιστον 4 κειμενα με ιδιο νοημα??? Εχουμε πλεον κονσερβοποιησει τις γνωσεις μας... Κι αυτο με πειραζει...

Ο θάνατος φίλτατοι δεν έχει μόνο μια μορφή...:devil:
Φαρμακευτικό ευνουχισμό για παιδόφιλους και βιαστές καθιερώνει η Πολωνία. Ο σχετικός νόμος που τίθεται σε ισχύ από σήμερα παρέχει το δικαίωμα στους δικαστές να επιβάλουν ως ποινή τον φαρμακευτικό ευνουχισμό σε ορισμένους καταδικασθέντες για σεξουαλικά εγκλήματα, χρησιμοποιώντας ορμονικά φάρμακα για την κατάπνιξη της σεξουαλικής ορμής. Αφορμή αποτέλεσε η σύλληψη ενός 45χρονου άντρα πριν από περίπου ένα χρόνο, ο οποίος είχε αποκτήσει δύο παιδιά με την ανήλικη κόρη του.

Η διαμάχη για τη νομιμοποίηση του χημικού ευνουχισμού για σεξουαλικά εγκλήματα ή μη απασχολεί ολοένα και περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες. Μεταξύ των ζητημάτων που προκύπτουν κυριαρχεί το τίνος τα δικαιώματα προηγούνται: των καταδικασθέντων για σεξουαλικά εγκλήματα, που ενδέχεται να υποστούν μια τιμωρία, την οποία πολλοί θεωρούν απάνθρωπη, ή της κοινωνίας που περιμένει προστασία από τους βιαστές;

Η Ισπανία έχει εξετάσει σχέδια να προσφέρει στη δικαιοσύνη τη δυνατότητα επιβολής χημικού ευνουχισμού, ύστερα από τη δολοφονία ενός παιδιού από έναν καταδικασμένο παιδόφιλο, ενώ κυβερνητικά στελέχη της Ιταλίας έχουν δηλώσει ότι η χώρα θα πρέπει να έχει τη δυνατότητα να προβαίνει, σε ορισμένες περιπτώσεις, στον χειρουργικό ευνουχισμό των ενόχων για σεξουαλικές επιθέσεις. Το θέμα έχει απασχολήσει και την Τσεχία, η οποία είδε πέρυσι έναν 43 χρονο να καταδικάζεται σε ισόβια για βιασμό και δολοφονία ενός 9χρονου αγοριού, έχοντας τελέσει και στο παρελθόν παρόμοια σεξουαλικά εγκλήματα.

https://tvxs.gr/node/59930

Εμενα προσωπικα δεν θα μου φαινοταν κακο αυτο... Ειδικα αν μπορει να καταστειλει την σεξουαλικη ορμη επιβεβαιωμενα... Και φυσικα να συνοδευεται η ποινη και με ισοβια καθειρξη σε σωφρονιστικο ιδρυμα... Ετσι ναι... Να μην υπαρχει θανατικη ποινη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokoakisis

Νεοφερμένος

Ο kokoakisis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Επαναλαμβάνω για το παιδί μου θα σκότωνα Είναι μπορώ να πω κάτι σαν γενετική εντολή ξεπερνά τα όρια της κακίας δηλαδή αν με καταλαβαίνετε. Τι να πω καλύτερα να μη είχε γεννηθεί αυτός που θα έπεφτε στα χέρια μου για κάτι τέτοιο. Α ναι προσωπικά για να μην λερώνω με αίματα κλπ θα προτιμούσα τουφεκισμό. (κιριλέ μέθοδος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
1. Μην διπλοποσταρεις...
2. Δεν σε αδικω... Αλλα εκφραζεσαι πολυ αποτομα για να στηριξεις την αποψη σου
3. Ο τουφεκισμος λερωνει με αιματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Αν αφήναμε κάθε συγκενικό πρόσωπο θύματος να επιβάλλει δικαιωσύνη τότε δεν θα είχε νόημα η δίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Πολυ χαιρομαι που στο συνολο σας ειστε τοσο δημοκρατικοι και υπερανω. Εγω παλι εχω αντιθετη αποψη και δυστηχως δεν με καλυπτει ουτε η θανατικη ποινη την βρισκω λιγη....... κρατηστε πρωτα αγκαλια το παιδι η τα παιδια σας μεγαλωστε ξενυχτηστε διπλα τους, καντε ονειρα και μετα τα ξαναλεμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οταν ηδη η θανατικη ποινη θεωρειται (και ειναι, ασχετως που ειναι υπερ της) απανθρωπη, τι παραπανω μπορουμε να κανουμε??? Να τους κλεισουμε και μια 10ετια φυλακη να τους περιποιηθουνε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πολυ χαιρομαι που στο συνολο σας ειστε τοσο δημοκρατικοι και υπερανω. Εγω παλι εχω αντιθετη αποψη και δυστηχως δεν με καλυπτει ουτε η θανατικη ποινη την βρισκω λιγη....... κρατηστε πρωτα αγκαλια το παιδι η τα παιδια σας μεγαλωστε ξενυχτηστε διπλα τους, καντε ονειρα και μετα τα ξαναλεμε
ειναι δμοκρατικο και υπερνανω το Ου φονευσεις?..
ειναι απλα ανθρωπινο,,
καλωσυνη χρειαζομαστε σημερα...

αγαπα τον πλησιον σου ως εαυτον..
αγαπα τον φιλο σου,,και ακομα παραπανω τον εχθρο σου....

οσο διεστραμμενος να ειναι ενας ανθρωπος,και οσο και αν σε εχει βλαψει..,ειναι ακομα ανθρωπος..

κατερινα,,αν θελεις απαντησε μου,,θεωρεις τον ευατο σου καλη χριστιανη?
πας εκκλησια κλπ?

δεν κατακρινω κανεναν,απλα ψαχνω καποια ενδιαφεροντα πραγματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πολυ χαιρομαι που στο συνολο σας ειστε τοσο δημοκρατικοι και υπερανω. Εγω παλι εχω αντιθετη αποψη και δυστηχως δεν με καλυπτει ουτε η θανατικη ποινη την βρισκω λιγη....... κρατηστε πρωτα αγκαλια το παιδι η τα παιδια σας μεγαλωστε ξενυχτηστε διπλα τους, καντε ονειρα και μετα τα ξαναλεμε

Δεν αναφέρθηκα στο κατα πόσο θεωρώ τον εαυτό μου ικανό να ξεπεράσει τέτοιο ΣΟΚ με δημοκρατική όπως λες συμπεριφορά.
Είμαι γενικά εγκρατής, αλλά αν ήταν κοντά μου ο θύτης το σίγουρο είναι οτι απο τα χέρια μου θα περνούσε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ γιατι εδώ δηλώνω αδυναμία, σηκώνω τα χέρια μου ψηλά και λέω οτι δεν είμαι σίγουρος για το μέγεθος της ζημιάς που θα έκανα.
Αν όμως έφτανα στο σημείο να του αφαιρέσω την ζωή τότε είμαι απόλυτα σίγουρος οτι θα ήταν ένα μεγάλο βάρος δυσκολοβάσταχτο για εμένα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Κάθε φόνου έπεται η εν δυνάμει αυτοκτονία του φονιά:redface:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
ειναι δμοκρατικο και υπερνανω το Ου φονευσεις?..
ειναι απλα ανθρωπινο,,
καλωσυνη χρειαζομαστε σημερα...

αγαπα τον πλησιον σου ως εαυτον..
αγαπα τον φιλο σου,,και ακομα παραπανω τον εχθρο σου....

οσο διεστραμμενος να ειναι ενας ανθρωπος,και οσο και αν σε εχει βλαψει..,ειναι ακομα ανθρωπος..

κατερινα,,αν θελεις απαντησε μου,,θεωρεις τον ευατο σου καλη χριστιανη?
πας εκκλησια κλπ?

δεν κατακρινω κανεναν,απλα ψαχνω καποια ενδιαφεροντα πραγματα..
Aγγελε ειμαι χριστιανη και παω εκκλησια οχι συχνα αλλα εχω βαθια αναγκη να πιστευω σε εναν θεο ελεημονα και εκεινος ας συνχωρεσει αφου μπορει εναν παιδοφιλο εγω λυπαμαι αλλα δεν μπορω και φοβαμαι οτι καποιος που μπορει να βλαψει τα παιδια μου μπορει να με φερει στο σημειο να μεταμορφωθω σε κτηνος κατα εικονα και ομοιωση του............ λυπηρο αλλα ετσι ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλλα δεν μπορω και φοβαμαι οτι καποιος που μπορει να βλαψει τα παιδια μου μπορει να με φερει στο σημειο να μεταμορφωθω σε κτηνος κατα εικονα και ομοιωση του............ λυπηρο αλλα ετσι ειναι
καταλαβαινω..
ετσι που το λες εχεις δικαιο..
ως ατελη οντα ισως να μην μπορεσουμε καποτε να συγκρατηθουμε και να κανουμε κατι τετοιο..
ανθρωποι ειμαστε.οχι Θεοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...
ανθρωποι ειμαστε.οχι Θεοι..

...Πλην όμως ήμαστε -όσοι ήμαστε-βαπτισμένοι εν Ιησού Χριστώ κι αυτό δε σηκώνει κανενός είδους "λογικό άλλοθι" για την παράβλεψή του, φευ!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
...Πλην όμως ήμαστε -όσοι ήμαστε-βαπτισμένοι εν Ιησού Χριστώ κι αυτό δε σηκώνει κανενός είδους "λογικό άλλοθι" για την παράβλεψή του, φευ!:redface:

αυτα ειναι ψιλα γραματα μεγαλε..τυπικες υποχρεωσεις πια..

η ουσια ειναι ο ατελης ανθρωπος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Θανατικη ποινη ειναι τo κουκουλωμα και των δικων μαs ευθυνων απεναντι στο κοινωνικο συνολο.Με την θανατικη ποινη δεν δινουμε την δυνατοτητα σε καποιον καποια στιγμη να μετανοησει πραγματικα για τιs αποτρoπαιεs πραξειs του.Θα πει καποιοs ποιοs αυτοs που σκοτωσε,που βιασε μικρα παιδια; Ποσο ομωs υποκριτεs μπορει να ειμαστε εμειs οι ανθρωποι,σε ποια φυλακη θα πρεπει να κλειστουμε και εμειs οταν ο χριστοs ειπε να βοηθαμε τουs συνανθρωπουs μαs που εχουν πραγματικα την αναγκη μαs,που αλλοs ειναι αρρωστοs και δεν γυριζουμε να τον κοιταξουμε να του δωσουμε ενα ποτηρι νερο και να τουs πουμε δυο παρηγορεs κουβεντεs.Ειμαι κατα τιs θανατικηs ποινηs,ο θεοs μονο δινει και ο θεοs μονο παιρνει,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σωστοος..
συχνα,παιδια που βιαστηκαν γινονται παιδοφιλοι μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokoakisis

Νεοφερμένος

Ο kokoakisis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
1. Μην διπλοποσταρεις...
2. Δεν σε αδικω... Αλλα εκφραζεσαι πολυ αποτομα για να στηριξεις την αποψη σου
3. Ο τουφεκισμος λερωνει με αιματα...
Δεν λερώνεσαι αγόρι μου όταν εκτελείς κάποιον με τουφεκισμό. Το κάνεις από απόσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokoakisis

Νεοφερμένος

Ο kokoakisis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Και ποιός νομίζει ότι είναι ο θεός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
@https://www.e-steki.gr/member.php?u=52049kokoakisis: Ναι αλλα λερωνεται η γυρω περιοχη...(Ξευφευγω απο το θεμα και γινομαι κυνικος το ξερω)

Ο Θεος??? Δεν νομιζει τιποτα... Απλως καποιοι πιστευουν πως ειναι καποιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ώρες ώρες που γράφω σκέφτομαι ότι οι εκάστοτε ακραίοι που εμφανίζονται χωρίς άβαταρ χωρίς τίποτα ή ακόμα και τακτικά μέλη που εκφράζουν υπερακραίες απόψεις είναι είτε trolls είτε απλοί ελαφροαντιδραστικοί συμπολίται που τους απελευθερώνει το ίντερνετς και ξαφνικά γεμίζουν τα βρακάκια τους

οπότε ποιο το νόημα να κάτσω τώρα να γράψω ένα κατεβατό
έλα ντε, τουλάχιστον περνάει ο χρόνος εις βάρος άλλων παραγωγικών δραστηριοτήτων κάτι είναι κι αυτό.

Γι'αυτό τώρα που έκανα τη σκέψη θα γράψω λίγα
όχι θάνατος στους παιδόφιλους γιατί:

  1. θα ήταν άδικο ν'αφήσουμε τους βιαστές ή τους δολοφόνους ή τους μεγαλοαπατεώνες ζωντανούς αφού κι αυτοί καταστρέφουν ζωές
  2. φυσικά αντίκειται στο βασικό ανθρώπινο δικαίωμα στη ζωή που υποτίθεται έχουμε αποδεχτεί και καθιερώσει
  3. είναι πρωτόγονο να μη δίνουμε ευκαιρίες. Στη φύση αν χάσεις το πόδι σου δε σε νταντεύουν, σ'αφήνουν να πεθάνεις. Εμείς έχουμε προχωρήσει υποτίθεται. Αν θέλουμε να είμαστε κτηνώδεις τότε κακό του κεφαλιού μας.
  4. το πρόβλημα μπορεί να περιοριστεί ή να εξαλειφθεί με άλλους τρόπους (ψυχανάλυση, ψυχοθεραπεία, περιορισμός-φυλάκιση) οπότε γιατί να διαλέξουμε έναν τρόπο που δε θα προσφέρει νέες θέσεις εργασίας, θα είναι αιματηρός και βάναυσος, θα εγείρει ερωτήματα και θα καταπατήσει ανθρώπινα δικαιώματα -λες και δε φτάνει που σμπαραλιάστηκαν τα δικαιώματα των κακοποιημένων παιδιών
  5. μπορεί μεν να έχουν ένα μελανό σημείο αλλά ενδεχομένως σε άλλους τομείς να είναι πολύ χρήσιμοι κοινωνικά (π.χ. επιστήμονες, εργάτες ακόμα και σύζυγοι, καθηγητές κλπ.)
  6. το κυνηγητό και η καταπίεση συνήθως έχουν τ'αντίθετα αποτελέσματα από τα επιθυμητά γιατί το απαγορευμένο φρούτο σε καλεί αβάσταχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top