Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Κάποτε είχα ένα σωρό κατσαρίδες μα τις έφαγαν τα ποντίκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Μα κάθε φορά που διαβάζω αυτό το θέμα μα με πιάνει φαγούρα:redface:
Πως λέμε νευρικό γέλιο, ε νευρική φαγούρα:P

(Για να μη με παρεξηγήσετε, κάθε φορά νομίζω ότι θα βρεθεί μυστηριωδώς μία σιχαμένη στο δωμάτιο και θα ανεβεί πάνω μου.. και με πιάνουν τα ψυχολογικά μου (φαγούρα):no::no::no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ούτε να ακούω δεν θέλω για έντομα!!!
Όσο αγαπάω τα ζώα άλλο τόσο μισώ τα έντομα και συγκεκριμένα τις κατσαρίδες!
Μπλιάχ...
Πέρα από τη πλάκα, τα σκυλιά (κατοικίδια) και οι γάτες, τρώνε τις κατσαρίδες.

υγ: να σκεφτείτε πολύ σοβαρά την επόμενη που θα φιλήσετε το σκύλο σας.:slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Για τα σκυλιά δεν ξέρω, πάντως η γάτα μου όταν βρει καμία παίζει μέχρι να τη σκοτώσει αλλά δεν την τρώει....;)
'Οχι για να δείτε εσείς που δε σας αρέσουν οι γάτες τι καλά (και χρήσιμα) ζωάκια που είναι!!:inlove::inlove:



Άσχετο που μόλις θυμήθηκα:
Κάποτε είχα δει σε ένα ντοκιμαντέρ πως οι βάτραχοι τρωνε τις κατσαρίδες (για τα κουνούπια το ήξερα).:blink::blink: Όπότε μία καλή οικολογική λύση για το πρόβλημα θα ήταν να αμολήσουμε στι σπίτι καμιά δεκαριά βατράχια και να παρακολουθούμε τη μάχη....:popcorn:

:hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Kαλύτερα 10 τέτοια:
μέσα στο σπίτι παρά 10 τέτοια:
...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Αηδιαστικά όντα οι κατσαρίδες. Δεν έχω πρόβλημα να τις κυνηγήσω και να τις σκοτώσω, αλλά μη μου ζητήσει κανείς να τις μαζέψω μετά. Επίσης αποτελούν το βασικό λόγο να υπάρχουν οι μπότες μου στο μπάνιο ανά πάσα στιγμή. Χειμώνα καλοκαίρι. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Εγώ πάλι όποτε βλέπω μικροσκοπικά έντομα που πετάνε, αυτόματα νιώθω ένα περίεργο αίσθημα στο λαρυγγί μου, εξήγηση: μια φορά παραλίγο θα κατάπινα ένα!!! Με τα μεγάλα δεν έχω πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είδα τις προάλλες στις σκάλες της πολυκατοικίας μια τεράστια ψόφια ιπτάμενη κατσαρίδα :sick:. Ευτυχώς είχα κατέβει με το ασανσέρ.
Μόλις την είδα άρχισα να τρέχω σαν την τρελή έξω από το σπίτι (ναι, και τα ψόφια με τρομάζουν :redface: )
Όταν γύρισα, ψέκασα πόσο Baygon έξω από την πόρτα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είδα τις προάλλες στις σκάλες της πολυκατοικίας μια τεράστια ψόφια ιπτάμενη κατσαρίδα :sick:. Ευτυχώς είχα κατέβει με το ασανσέρ.
Μόλις την είδα άρχισα να τρέχω σαν την τρελή έξω από το σπίτι (ναι, και τα ψόφια με τρομάζουν :redface: )
Όταν γύρισα, ψέκασα πόσο Baygon έξω από την πόρτα μου :P
Ήτο μαύρη ή καφέ;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Είδα τις προάλλες στις σκάλες της πολυκατοικίας μια τεράστια ψόφια ιπτάμενη κατσαρίδα :sick:. Ευτυχώς είχα κατέβει με το ασανσέρ.
Μόλις την είδα άρχισα να τρέχω σαν την τρελή έξω από το σπίτι (ναι, και τα ψόφια με τρομάζουν :redface: )
Όταν γύρισα, ψέκασα πόσο Baygon έξω από την πόρτα μου :P

Πωπω αηδία... :sick:

Κι εγώ δεν τα πάω καθόλου καλά με τις κατσαρίδες... Ούτε να τις σκοτώσω δεν μπορώ- σιχαίνομαι! Ειδικά όταν ακούσω το κριτς που κάνουν όταν τις σκοτώνουν είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω!
Για τα κουνούπια την έχω βρει τη λύση... Πήρα απόφαση ότι ό,τι και να κάνω αυτά θα με τσιμπήσουν κάποια στιγμή, οπότε κυκλοφορώ όλη την ώρα με το mosquito stick μου και όπου με τσιμπήσουν βάζω μπόλικο- έτσι μετά από λίγο έχει υποχωρήσει και το πρήξιμο και δε φαίνεται καθόλου.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Όταν γύρισα, ψέκασα πόσο Baygon έξω από την πόρτα μου :P
αν δε σε επισκέπτεται κανείς, μην παραξενευτείς :P:P:P

θα τους βρεις ψόφιους έξω από τη πόρτα σου:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ούτε να τις σκοτώσω δεν μπορώ- σιχαίνομαι! Ειδικά όταν ακούσω το κριτς που κάνουν όταν τις σκοτώνουν είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω! :D

Αυτο το κριτς παντως ειναι λυτρωτικο.. Γιατι οι φουτανες δεν εχουν το θεο τους, να τις εχεις σακατεψει στην παντοφλια αυτες θα συνεχιζουν το κουνημα των ποδαρακιων και την προσπαθεια.. Ενω το κριτς σημαινει οτι το καυκαλο εσπασε, δεν υπαρχει μελλον πια γι'αυτες. Επισης τιπ: οταν τις σκοτωνετε, παντα ΠΑΝΤΑ να τις γυριζετε αναποδα, στη θεση που παιρνουν αυτες οταν ψοφανε :P Ποτε μην εμπιστευεσαι μια ψοφια-νομιζεις κατσαριδα που τα ποδια της ειναι κατω..ειναι νεκροφανεια :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ναι, πας για το φαράσι και μέχρι να γυρίσεις, έχει γίνει καπνός :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εγώ προχθές είδα μία κατασαρίδα στην κουζίνα :mad: Τα νεύρα μου πια!!! Κάθε καλοκαίρι περνάω τα ίδια. Πήρα τη μαμά κλαίγοντας και τους απείλησα να έρθουν γρήγορα από το χωριό να αναλάβουν την κατάσταση γιατί εμένα τα νεύρα μου είναι σπασμένα. Το καλό είναι ότι μου είπε ναι (νομίζω δεν τους έπαιρνε να πούνε κάτι άλλο έτσι όπως ήμουν), το κακό είναι ότι το χωριό είναι 5 ώρες από την Αθήνα που σημαίνει ότι το πρόβλημα θα διευθετηθεί όταν αποφασίσουν να γυρίσουν. Μέχρι τότε... Εγώ πάντως έχω ψεκάσει όλη την κουζίνα και τώρα δεν μπορώ να μπω έτσι όπως μυρίζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Nα μην ανάψεις τσιγάρο εκεί μέσα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Eγώ πάντως επιμένω. Δεν είναι ανάγκη να τις σκοτώνετε.

Aπλά πάρτε ένα ποτηράκι, σκεπάστε τις, βάλτε ένα χόντρό χαρτί από κάτω, βγάλτε το ποτήρι και με το χαρτί μετακινήστε τις κάπου μακριά. Αν είναι ιπτάμενες, απλά φύγετε και μην τις πειράξετε. ;)

Εξαιρούνται όσοι γουστάρουν τα χρατς και τα κριτς... :ela_xriste: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Eγώ πάντως επιμένω. Δεν είναι ανάγκη να τις σκοτώνετε.

Aπλά πάρτε ένα ποτηράκι, σκεπάστε τις, βάλτε ένα χόντρό χαρτί από κάτω, βγάλτε το ποτήρι και με το χαρτί μετακινήστε τις κάπου μακριά. Αν είναι ιπτάμενες, απλά φύγετε και μην τις πειράξετε. ;)

Εξαιρούνται όσοι γουστάρουν τα χρατς και τα κριτς... :ela_xriste: :confused:
Θα σε κάνω ριπόρτ για αυτά που γράφεις.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Καλέ τι λες;;; Ποιος έχει την ψυχραιμία να το κάνει αυτό;;; Και εκτός από αυτό, όσο είναι ζωντανή εκεί έξω θα βρει κάποιον τρόπο να ξαναμπει στο σπίτι ή το δικό σου ή κάποιου άλλου. Δεν είναι λύσεις αυτές :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Δραματική εμπειρία:

Σηκώνομαι το βράδυ από τον ύπνο για να πιω νερό και όπως πάω προς το ψυγείο μεταξύ ύπνου και ξύπνιου βλέπω λίγα εκατοστά κάτω από το πόδι μου ένα μαύρο πράμα! Για πότε ξύπνησα δε λέγεται!!! Παντόφλα χλατς και τέζα και μετά μάζεψα το πτώμα με το μισό πάκο από τις χαρτοπετσέτες...μπλιαχ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δραματική εμπειρία:

Σηκώνομαι το βράδυ από τον ύπνο για να πιω νερό και όπως πάω προς το ψυγείο μεταξύ ύπνου και ξύπνιου βλέπω λίγα εκατοστά κάτω από το πόδι μου ένα μαύρο πράμα! Για πότε ξύπνησα δε λέγεται!!! Παντόφλα χλατς και τέζα και μετά μάζεψα το πτώμα με το μισό πάκο από τις χαρτοπετσέτες...μπλιαχ....
Την έθαψες με τιμές αρχηγού κράτους;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top