• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Γαλακτικό οξύ

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά sos !!

Όσον αφορά το τρέξιμο, ως τώρα έχω καταφέρει να βγάλω μόλις 2,5 km (στόχος τα 5km) άνετα απλά τον τελευταίο καιρό στα πρώτα 400 μέτρα νιώθω έντονο κάψιμο σε γαστροκνήμιους και αστραγάλους με αποτέλεσμα να σταματώ την προσπάθεια. Καθώς δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα ούτε προέρχομαι από κάποιο τραυματισμό σε αυτό το σημείο, οι γενικές και οι βιοχημικές ήταν παραπάνω από καλές οπότε σκέφτομαι ότι μάλλον θα οφείλεται στο γαλακτικό μου το οποίο για ένα λόγο ανεβαίνει κατά το τρέξιμο μόνο πολύ γρήγορα τους τελευταίους 2 μήνες.

Ρώτησα τον γυμναστή στην σχολή μου που είναι και εργοφυσιολόγος και μου πρότεινε να κάνω καλύτερες διατάσεις. Η αλήθεια είναι είδα μικρή βελτίωση αλλά και πάλι γαλακτώθηκα σχετικά αμέσως σε σχέση με παλιά. Αν συνεχίζει μου είπε να το κοιτάξω. Αλλά εφόσον δεν έχω κάποιο θέμα τραυματισμού και οι εξετάσεις μου αίματος ήταν καλές δεν νομίζω να έχει νόημα. Μετά από αυτό δεν τον ξαναρώτησα απλά του είπα ότι με τις διατάσεις ότι έβγαλα περισσότερα όντως χωρίς να του πω ότι δεν υποχώρησε πλήρως! Με προβληματίζει γιατί από εκεί που έβγαζα 2 -2,5km τώρα βγάζω 1,5 και με το ζόρι !!

Θα μας κάνει ένα τεστ φυσικής κατάστασης σε αντοχή, δύναμη ταχύτητα και αξιολόγηση καρδιαγγειακού συστήματος μέσα στον Μάη αλλά από ότι κατάλαβα δεν θα μετρήσει γαλακτικό!!
Ξέρετε τι μπορεί να συνέβη και τι άλλο μπορώ να κάνω ; [:(]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top