Windows XP 64bit

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εκανα αναβαθμηση τον επεξεργαστη μου σε 64bit και σκεφτηκα ισως θα ηταν καλλιτερα να παω σε 64bit xp.

Ποια ειναι η γνωμη σας σχετικα με αυτη την κινηση μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Από τη στιγμή που έχεις τον επεξεργαστή, γιατί να μην το εκμεταλλευτείς; :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτο σκεφτομαι ... αλλα σκεφτομαι μηπως το μονο που αλλαζει ειναι το ονομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Το μόνο που ξέρω είναι gamers που έχουν δει βελτίωση στην απόδοση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
αχα ... χμ ομως θα ηθελα να ακουσω και αλλες γνωμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μόνο για WINXP64 δεν υπάρχει μια σωστή υλοποιήση του uxtheme unlocker και έχω ξαναγυρίσει στο κλασσικό!!

Από πολύ παλιά και δεν ξέρω αν έχεις αλλάξει την μορφή που δίνει τα themes το site ήταν www.themexp.org
Ασε τα WinXP 64Bit ενώ μοιάζουν πολύ πιο σταθέρα και γενικά πιο αξιόλογα από τα XP, ειδικά εποχής πριν το SP2, η ασυμβατότητες είναι τεράστιες. Π.χ. ένω έχω άδεια για τα XP 64Bit δεν την χρησιμοποιώ :(

Υ.γ.: Διόρθωσα ένα λαθάκι που είχα κάνει στις οδηγιές εγκατάστασης ενος theme. Εύχομαι να μην δημιουργήσα κάποια αναστάτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ασε τα WinXP 64Bit ενώ μοιάζουν πολύ πιο σταθέρα και γενικά πιο αξιόλογα από τα XP, ειδικά εποχής πριν το SP2, η ασυμβατότητες είναι τεράστιες. Π.χ. ένω έχω άδεια για τα XP 64Bit δεν την χρησιμοποιώ :(

Υ.γ.: Διόρθωσα ένα λαθάκι που είχα κάνει στις οδηγιές εγκατάστασης ενος theme. Εύχομαι να μην δημιουργήσα κάποια αναστάτωση
Offtopic εντελώς
Δεν μοιάζουν είναι. Λοίπουν και όλες οι βλακείες άσχετα services.Είναι πιο 2003.
Και μόνο δύο πράγματα δεν παίζουν στα 64.
Το sony ericson 750I και είναι ευθύνη της SE
Και το uxtheme.dll το οποίο δεν βρίσκω ένα με την build έκδοση που έχω. Και δεν ξέρω αν κάνει να έχει άλλη.
Και έχω και TVTuner.

Άντε και καμιά φορά βαράει στον κώδικα το OleDB.JetEngine4 αλλά no problem.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λοιπον εγω ειχα προβλημα με πολλα θεματα.
1. Το itunes δεν δουλευε, την μιση μουσικη μου δεν μπορουσα να την ακουσω
2 TVtunes
3. Bluetooth
4. Τοτε δεν υπηρχαν drivers για τον εκτυπωτη μου
5. και SonyEricsson k750i

Ολα αυτα πολυ βασικα για εμενα ... οποτε πισω σε XP SP2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Itunes δεν ξέρω γιατί το θεωρώ μεγάλη πατάτα.
tvtunes? τι είναι?
BlueTooth έχεις δίκιο πιθανά
Για το Κ750Ι ξεφτίλα.

Πάντως εγώ τα έχω κανά μήνα έτσι. Δηλαδή έχει περάσει και 1-1.5 χρόνος συνεπώς έχει ωριμάσει καλύτερα. Λένε πάντως ότι πχ το Farcry είναι άλλο παιχνίδι. Εγώ περιμένω να δω νέες υλοποιήσεις παιχνιδιών σιγά σιγά.

Πάντως εγώ βλέπω SQLServer 2005 πετάει,MS Visual Studio 2005 και αυτό πολύ καλά και η .NET2 εφαρμογές σε 64bit είναι μια χαρά αρκεί να μην χρησιμοποιούν JetEngine 4. Κοινώς Access σαν Βάση δεδομένων.

Αλλά αν θεωρείς τα gadgets σημαντικά τότε πακέτο τα 64Bit. Και ότι και να πεις δίκιο έχεις.
Ούτε που το είχα δει το thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Tvtunes = tv tuner λαθος γραμμενο

Πάντως θα συμφωνησω απόλυτα ότι για τον απλό χρήστη δεν αξίζει να βάλει 64bit, ετσι και αλλιως δεν θα δεις διαφορες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cakrit

Νεοφερμένος

Ο cakrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ τα χρησιμοποιώ σπίτι από τις αρχές που βγήκαν σχεδόν. Οι απόψεις μου:
Καταρχάς κάνεις έναν έλεγχο αν το Υλικό σου ( hardware, gadgets, etc) έχει οδηγούς για 64ρια. Αν δεν έχει ... δεν είναι και λάθος των 64-bit αλλά της εταιρίας του Hardware.
Από εκεί και εμπρός παρατήρησα διαφορά ακόμα και στις απλές λειτουργίες (μου φάνηκαν αρκετά πιο γρήγορα από την πρώτη στιγμή)
Από ασυμβατότητες δεν συνάντησα καμία που να μην μπορούσε να επιλυθεί με αρκετά μάλιστα εύκολο τρόπο και έχω δοκιμάσει αρκετά πραγματάκια πάνω (κυρίως hardware) λόγω δουλειάς.
Η άποψη μου είναι η εξής: Σίγουρα αν έχετε 64bit επεξεργαστή πρέπει να τον εκμεταλευτείτε..


ΥΓ: πρέπει να βρω το κουράγιο για επανεγκατάσταση :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε εμείς αυτή τη στιγμή πάντως είναι οτι δυσκολευτήκαμε να βρουμε free αντιβιωτικά για το 64 :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cakrit

Νεοφερμένος

Ο cakrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε εμείς αυτή τη στιγμή πάντως είναι οτι δυσκολευτήκαμε να βρουμε free αντιβιωτικά για το 64 :/:
Σε αυτό δεν μπορώ να πάρω θέση γιατι ποτέ δεν χρησιμοποιώ anitvirus (μου καθυστερεί το σύστημα χωρίς λόγο) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε εμείς αυτή τη στιγμή πάντως είναι οτι δυσκολευτήκαμε να βρουμε free αντιβιωτικά για το 64 :/:
Δυστυχώς μεγάλη αλήθεια και κάποια gadgets όπως της Sony-Ericson δεν έχουν υποστήριξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ γιατί και γω είχα την ίδια απορία, τα έβαλα και δεν μπορούσα να βάλω το greek language pack :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos1

Νεοφερμένος

Ο stefanos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα καλός σας βρήκα ,θέλω να "με βοιθισετε" σε κάτι,έκανα format σε ένα λάπτον ενώ μπαίνει κανονικά στα Windows δε μπορώ να μπω στο bίος πατάω delete όπου με αυτό έμπαινα και μου βγάζει κάτι άλλες "ριθμισις",αν μπορείτε "βοιθιστεμε"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top