• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Tips για γρήγορο βραδινό ύπνο

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
ΩΩω καλά, έθιξες τώρα ένα μεγάλο πρόβλημά μου.
Εγώ νιώθω ότι έχω να κοιμηθώ 10 χρόνια. Πάντα είχα θέμα με το ύπνο, αλλά σε περιόδους άγχους το πράγμα πάντα χειροτερεύει. όσο κουρασμένη είμαι δεν με παίρνει ο ύπνος παρα μόνο στις 6 το πρωί. Και γυρνάω στο κρεβάτι συνεχώς για ΩΡΕΣ πρωτού με πάρει ο ύπνος. Και μετά ξυπνάω συνεχώς .:down::down: Μου έχει σπάσει τα νεύρα, αν ο ύπνος μου ήταν άνθρωπος θα τον είχα πλακώσει στο ξύλο :loltooth:

Είναι αυτό που κοιμάσαι και σηκώνεσαι λες και δεν έχεις κοιμηθεί και έχτιζες όλο το βράδυ ε; :D
Εάν δεν είμαι αγχωμένη (σπάνια χδ) κοιμάμαι εύκολα ευτυχώς δεν έχω φτάσει στο σημείο να κάνω ανήσυχο ύπνο δηλαδή να ξυπνάω συνέχεια αυτό θα ήταν μεγαλύτερο κακό. 6 το πρωί δεν νευριάζεις να γυρνάς σαν την σούβλα , τι κάνεις τότε; Ένα βράδυ πριν λίγο καιρό με πήρε ο ύπνος στις 6 βέβαια από τα κουνούπια ξύπνησα 8 κουτούλαγα όλη την ημέρα. Χαχα όλοι μας ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
αυτό το συστήνουν όλοι αλλά εμένα ποτέ δεν μου προκαλεί πρόβλημα η ακτινοβολία κινητού, υπολογιστή κλπ. ίσα ίσα, σχεδόν πάντα κοιμάμαι με το λάπτοπ άνοιχτο επειδή κάποια σειρά θα έχω βάλει και θα μ' έχει πάρει ο ύπνος.
αφορα το μπλε φως(υπαρχουν και φιλτρα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αποτελεσματικα) το οποιο ειδοποιει τον οργανισμο σου πως ειναι ακομα μερα,συνεπως η μελατονινη αργει να βγει
παρεμπιπτοντως εχει παρατηρηθει σε ερευνα πως ακομα και οσοι κοιμουνται αμεσως μετα παλι ειχαν μικροτερα σταδια βαθεως υπνου,συνεπως μικροτερη ξεκουραση απο αυτην που θα μπορουσαν να εχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
οταν λεω για φιλτρα εννοω προγραμματα προφανως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
εμπειρικά και μόνο, νομίζω ότι λειτουργεί το φίλτρο. εγώ πλέον το έχω όλη μέρα στο κόκκινο απλά προσαρμόζω λίγο τη φωτεινότητα. αν τύχει να το απενεργοποιήσω για λίγο, πονάνε τα μάτια μου αμέσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
@Helium καλημέρα ♥

Κατάφερα να κατεβάσω χθες τελικά την εφαρμογή έσβησα άλλες 2 που τις είχα ξεχασμένες και δεν τις ήθελα.

Την ενεργοποίησα είδα δηλαδή έλεγε ενεργοποιημένο ωστόσο δεν ξέρω εάν όντως δούλεψε με την έννοια ότι είχα κλείσει wifi τοποθεσία και δεν έμεινε η οθόνη κινητού. Ωστόσο του πρωί που ξύπνησα για την απενεργοποιήσω την πάτησα για να το κάνω.

Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω ποιες είναι ιδανικές τιμές για θεμοκρασία ένταση και στην μπάρα τι βάζεις; δηλαδή δύση---> ανατολή ξυπνητήρι ;;

Πάντως δεν ξέρω εάν ήταν σύμπτωση ή όντως το έκανα σωστά αλλά κοιμήθηκα αμέσως χδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
λοιπόν, καταρχάς εκεί που λέει ώρες φίλτρου το έχω στο πάντα ενεργό οπότε δεν έχω ρυθμίσει ώρες. θερμοκρασία το έχω στο χαλαρωτικό. για να καταλάβεις, τα 1000k είναι το πολύ χαλαρωτικό, αυτό που δεν κουράζει το μάτι, κ τα 5000k είναι σχεδόν το φως που βγάζει το κινητό χωρίς φίλτρο. την ένταση την έχω στο 50% μόνιμα κ αυτό που αλλάζω είναι εκεί που λέει σκοτεινότητα. τη μέρα το έχω πάνω κάτω στο 5% κ τη νύχτα το ανεβάζω πάνω από 40%. βέβαια το έκανα σταδιακά. τις πρώτες νύχτες επειδή δεν είχα συνηθίσει, δεν το έβαζα τόσο σκοτεινό. τώρα έχω συνηθίσει κ δεν μπορώ στο φωτεινό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
λοιπόν, καταρχάς εκεί που λέει ώρες φίλτρου το έχω στο πάντα ενεργό οπότε δεν έχω ρυθμίσει ώρες. θερμοκρασία το έχω στο χαλαρωτικό. για να καταλάβεις, τα 1000k είναι το πολύ χαλαρωτικό, αυτό που δεν κουράζει το μάτι, κ τα 5000k είναι σχεδόν το φως που βγάζει το κινητό χωρίς φίλτρο. την ένταση την έχω στο 50% μόνιμα κ αυτό που αλλάζω είναι εκεί που λέει σκοτεινότητα. τη μέρα το έχω πάνω κάτω στο 5% κ τη νύχτα το ανεβάζω πάνω από 40%. βέβαια το έκανα σταδιακά. τις πρώτες νύχτες επειδή δεν είχα συνηθίσει, δεν το έβαζα τόσο σκοτεινό. τώρα έχω συνηθίσει κ δεν μπορώ στο φωτεινό!

Έγινε σε ευχαριστώ πολύ <3
Παίζει ρόλο το wifi και η τοποθεσία ; Επίσης το λαμπάκι πρέπει να είναι ανοιχτό, εννοώ η οθόνη του pc ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
αυτόματα φιλτράρει ένα πρόγραμμα που φράζει το μπλε φως,σταδιακα οσο περνα η ωρα κιτρινιζει περισσοτερο η οθονη
μονο την ωρα που ξυπνας πρεπει να βαλεις,αυτην σου ζηταει




παρεμπιπτοντως και παλι αν δεν κοιμαται καποιος νωρις η μελατονινη δεν βγαινει εγκαιρα και για αρκετη ωρα,ερχεται το φως της ανατολης και αποσυρεται
οποτε τζιφος


μην ξεχναμε και το αλλο ο οργανισμος δεν χαμπαριαζει απο προγραμμα τηλεορασης,internet κ.λπ εχει συνηθισει χιλιετιες τωρα σε συγκεκριμενα ωραρια ,που φυσικα δεν αλλαζουν με το περας μιας γενιας.


ξαναλεω το σημαντικο ειναι μια ωρα πριν κλεινουμε υπολογιστη(βαζουμε και το προγραμμα φιλτρου μπλε φωτος,δεν βλαπτει),κοιμομαστε εγκαιρα,πριν τις 12 δηλαδη(συμπληρωνουμε συνεχες ωραριο υπνου,τουλαχιστον 6 ωρες και κανονικα 8) και κυριως διατηρουμε σταθερο ωραριο.
κατα τα λοιπα για επιβεβαιωση των παραπανω και οτι αλλο απασχολει στον ειδικο γιατρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοιμάμαι 6:30+(μπορεί και 11) το πρωί τα καλοκαίρια και ξυπνάω 7+ το απόγευμα.Είναι το βιολογικό μου ρολόι δεν γίνεται αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Παιδιά μην βρίσετε αλλά έκανα βλακεία.
Πεινούσα βραδιάτικα και έφτιαξα ένα ποτήρι σοκολατούχο κρύο γάλα. Γερή δόση κακάο που ούτε το πρωί δεν βάζω. Μετά αναρωτιέμαι γιατί θα έχω υπερένταση όλο το βράδυ. Μα δεν φταίω εγώ απλά πεινούσα.

Ζητώ την καταννόησή σας :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Κοιμάμαι 6:30+(μπορεί και 11) το πρωί τα καλοκαίρια και ξυπνάω 7+ το απόγευμα.Είναι το βιολογικό μου ρολόι δεν γίνεται αλλιώς.

Μην το κανεις trust me.Μετα απο καιρο πλεον εχεις αλλαξει ολο το συστημα υπνου σου και νιωθεις κουρασμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην το κανεις trust me.Μετα απο καιρο πλεον εχεις αλλαξει ολο το συστημα υπνου σου και νιωθεις κουρασμενος.
Ισχύει.Είμαι σαν ζόμπι όλη μέρα.Όλη νύχτα βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ισχύει.Είμαι σαν ζόμπι όλη μέρα.Όλη νύχτα βασικά.

I see what you did there.
Ναι,i feel you,δεν λεει,δεν πειραζει να το κανεις μια στο τοσο αλλα δεν αξιζει να υπολειτουργεις :hehe: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Κοιμάμαι 6:30+(μπορεί και 11) το πρωί τα καλοκαίρια και ξυπνάω 7+ το απόγευμα.Είναι το βιολογικό μου ρολόι δεν γίνεται αλλιώς.


αργα ή γρηγορα θα συσσωρευσεις κουραση




edit τωρα ειδα το επομενο σου μηνυμα




προσπαθησε να αλλαξεις σταδιακα το ωραριο σου,δεν σου κανει καλο αυτο που εχεις
στο μεταβατικο σταδιο προσπαθησε να εχεις συσκοτιση στο δωματιο που κοιμασαι


φιλικη συμβουλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αργα ή γρηγορα θα συσσωρευσεις κουραση
edit τωρα ειδα το επομενο σου μηνυμα
προσπαθησε να αλλαξεις σταδιακα το ωραριο σου,δεν σου κανει καλο αυτο που εχεις
στο μεταβατικο σταδιο προσπαθησε να εχεις συσκοτιση στο δωματιο που κοιμασαι
φιλικη συμβουλη
Πιστεύω το pc δημιουργεί το θέμα(έχω και πρόγραμμα για μπλε φως).Απλά μια μέρα πρέπει να μην κοιμηθώ καθόλου και να κοιμηθώ πτώμα νωρίς το βράδυ.Μετά θα μπω πάλι σε ρυθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Έγινε σε ευχαριστώ πολύ <3
Παίζει ρόλο το wifi και η τοποθεσία ; Επίσης το λαμπάκι πρέπει να είναι ανοιχτό, εννοώ η οθόνη του pc ?

αν το βάλεις στο πάντα ενεργό, δεν παίζει ρόλο. εάν το βάλεις με τη δύση του ήλιου, χρειάζονται αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
αν το βάλεις στο πάντα ενεργό, δεν παίζει ρόλο. εάν το βάλεις με τη δύση του ήλιου, χρειάζονται αυτά.

Tί εννοείς πάντα στο ενεργό; Αλλά απορώ αν η οθόνη του κινητού είναι κλειστή παρότι η εφαρμογή είναι ενεργοποιημένη με ποιον τρόπο σε βοηθάει ; Διότι είχα την εντύπωση ότι αυτός ο φωτισμός που εκπέμπει σε κάνει να κοιμηθείς. Για εγκυκλοπαιδικούς λόγους :P η θερμοκρασία, ή ένταση και η σκοτεινότητα που η εφαρμογή έχει ως επιλογές πού αναφέρονται ; Δηλαδή σε ποια θερμοκρασία αναφέρεται ; Δεν ξέρω αν σου έδωσα να καταλάβεις τι θέλω να πω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Μην το κανεις trust me.Μετα απο καιρο πλεον εχεις αλλαξει ολο το συστημα υπνου σου και νιωθεις κουρασμενος.
Δεν λες πάλι καλά κρατούσαμε παρέα ο ένας στον άλλον :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Tί εννοείς πάντα στο ενεργό; Αλλά απορώ αν η οθόνη του κινητού είναι κλειστή παρότι η εφαρμογή είναι ενεργοποιημένη με ποιον τρόπο σε βοηθάει ; Διότι είχα την εντύπωση ότι αυτός ο φωτισμός που εκπέμπει σε κάνει να κοιμηθείς. Για εγκυκλοπαιδικούς λόγους :P η θερμοκρασία, ή ένταση και η σκοτεινότητα που η εφαρμογή έχει ως επιλογές πού αναφέρονται ; Δηλαδή σε ποια θερμοκρασία αναφέρεται ; Δεν ξέρω αν σου έδωσα να καταλάβεις τι θέλω να πω. :redface:
όταν λέμε θερμοκρασία, εννοούμε θερμοκρασία χρώματος. πόσο ψυχρό ή πόση θερμότητα εκπέμπει ένα χρώμα. θα σου κάνει εντύπωση, αλλά το μπλε είναι το πιο θερμό χρώμα και το κόκκινο είναι ένα από τα πιο ψυχρά.
σχετικά με τη σκοτεινότητα (φωτεινότητα) οθόνης ποιά είναι η απορία σου? κοίτα, αυτή η εφαρμογή είναι γι'αυτούς που χρησιμοποιούν κινητό το βράδυ. για να μην εκπέμπει μπλε φως που κάνει τον εγκέφαλό σου να νομίζει ότι είναι μέρα. κ όπως ειπώθηκε καθυστερεί η έκκριση μελατονίνης κλπ. αυτό που σου πρότεινα για να κοιμηθείς πιο γρήγορα είναι τα binaural.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
όταν λέμε θερμοκρασία, εννοούμε θερμοκρασία χρώματος. πόσο ψυχρό ή πόση θερμότητα εκπέμπει ένα χρώμα. θα σου κάνει εντύπωση, αλλά το μπλε είναι το πιο θερμό χρώμα και το κόκκινο είναι ένα από τα πιο ψυχρά.
σχετικά με τη σκοτεινότητα (φωτεινότητα) οθόνης ποιά είναι η απορία σου? κοίτα, αυτή η εφαρμογή είναι γι'αυτούς που χρησιμοποιούν κινητό το βράδυ. για να μην εκπέμπει μπλε φως που κάνει τον εγκέφαλό σου να νομίζει ότι είναι μέρα. κ όπως ειπώθηκε καθυστερεί η έκκριση μελατονίνης κλπ. αυτό που σου πρότεινα για να κοιμηθείς πιο γρήγορα είναι τα binaural.

Να σε ρωτήσω, πως γίνεται, όταν η οθόνη είναι κλειστή και το wifi απενεργοποιημένο, εφόσον η εφαρμογή είναι από Playstore άρα θέλει και για να λειτουργήσει Internet να δουλεύει, άρα και κατά προέκταση να εκπέμπει ψυχρότητα ή θερμότητα το χρώμα; Γενικά πρώτη φορά ακούω και αυτό μου ακούγεται περισσότερο παράξενο, ότι το χρώμα εκπέμπει θερμότητα και ψυχρότητα και ανάλογα σε ηρεμεί ή όχι. Καλά ναι στην εφαρμογή, λέει όντως ότι σύμφωνα με πρόσφατη έρευνα λέει πως η έκθεση στο μπλε φως που παράγεται από την οθόνη LCD πριν τον ύπνο μπορεί να διαστρέψει τον φυσικό καρδιακό ρυθμό και να προκαλέσει ανικανότητα να κοιμηθεί κάποιος. Ενώ θα περίμενε κανείς η κόκκινη οθόνη να τα κάνει αυτά λόγω ότι είναι πιο έντονο χρώμα. Αλλά γιατί το ψυχρό να μην προκαλεί πρόβλημα και να προκαλεί το θερμό ; Ναι και με αυτό, η σκοτεινότητα της οθόνης άρα και της ρύθμισης του χρώματος τι ρόλο έχει ; Κοίτα να δεις που ένα χρώμα που εκπέμπεται προκαλεί διαταραχές στην έκκριση μελατονίνης. Και ο ήλιος νομίζω όπως ειπώθηκε έχει θετική επιρροή σε αυτό αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί και πως σχετίζεται με το κόκκινο και το μπλε χρώμα και αυτήν την ορμόνη. Ναι θα τα ψάξω.

Εσένα ποια από τα 2 σε βόλεψαν περισσότερο;

Εγώ το χρησιμοποιώ είτε για φβ είτε να μπαίνω εδώ μέχρι να τελειώνει η μπαταρία και να θέλει φόρτισμα ή να νιώσω ότι νυστάζω αλλά και πάλι να μην κοιμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top