Το Ανωτατο Ον - Ο Άνθρωπος

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
mentor:

η επιστιμη ειναι δογμα?! τι αλλο θα ακουσουμε πια

δεν ξερω τι χρειαζεσαι εσυ για να "νοιωθεις ανωτερος απο τα ζωα" εγω προσωπικα δεν χρειαζομαι δογματα ουτε νοιωθω ανωτερος απο τα ζωα, διαφορετικος ναι, ανωτερος...γιατι? τραβα γαργαλησε τα @@ μιας αρκουδας να δεις την ανωτεροτητα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
η επιστιμη ειναι δογμα?! τι αλλο θα ακουσουμε πια

δεν ξερω τι χρειαζεσαι εσυ για να "νοιωθεις ανωτερος απο τα ζωα" εγω προσωπικα δεν χρειαζομαι δογματα ουτε νοιωθω ανωτερος απο τα ζωα, διαφορετικος ναι, ανωτερος...γιατι? τραβα γαργαλησε τα @@ μιας αρκουδας να δεις την ανωτεροτητα σου
Δεν ξέρω σε ποιον αναφέρεσε αλλά απλά πρόσεχε πως γράφεις.Η επιχειρηματολογία δεν είναι διαγωνισμό της πιο ειρωνικής και μειωτικής καλητεχνικά δοσμένης ατάκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
αναφερομουν στονν μεντορ, και δεν βλεπω γιατι θεωρεις οτι τον μειωνω η τον ειρωνευομαι, σοβαρολογω, εισαι ανωτερος απο την αρκουδα συμφωνα με ποια παραμετρο, σιγουρα οχι την σωματικη σου δυναμη, η την οσφρηση, η την ικανοτητα προσανατολισμου, η την ικανοτητα επιβιωσης κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Προφανώς ο μέντορ εννοεί από πνευματικής άποψης ανώτερος.
Αλλά συμφωνώ μαζί σου ότι η λέξη "ανώτερος" πρέπει να μπει σε κάποιο context ώστε να ξέρουμε για τι μιλάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Προφανώς ο μέντορ εννοεί από πνευματικής άποψης ανώτερος.

ΟΚ και γιατι η πνευματικη ανωτεροτητα ειναι κατι καθοριστικο. Να το θεσω ως εξις, εσυ εισαι πνευματικα ανωτερος απο το 90% των ανθρωπων και ο einstein απο το 99%. Τι σημαινει αυτο? Για την ακριβια, τι ειναι η πνευματικη ανωτεροτητα, θαρω πως εχουμε δωσει υπερβολικα πολυ μεγαλη σημασια στην συνειδηση μας, η οποια εν τελη ειναι και αυτη μια γονιδιακα εκφραζομενη δαρβινικα εξελικτικη λειτουργια που μας επιτρεπει να επιβιωνουμε και τιποτα αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
ΟΚ και γιατι η πνευματικη ανωτεροτητα ειναι κατι καθοριστικο. Να το θεσω ως εξις, εσυ εισαι πνευματικα ανωτερος απο το 90% των ανθρωπων και ο einstein απο το 99%. Τι σημαινει αυτο? Για την ακριβια, τι ειναι η πνευματικη ανωτεροτητα, θαρω πως εχουμε δωσει υπερβολικα πολυ μεγαλη σημασια στην συνειδηση μας, η οποια εν τελη ειναι και αυτη μια γονιδιακα εκφραζομενη δαρβινικα εξελικτικη λειτουργια που μας επιτρεπει να επιβιωνουμε και τιποτα αλλο
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Είστε εκτός θέματος.
Ε, γιατί τα έχουμε τα split. Νομίζω ότι είναι ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
αναφερομουν στονν μεντορ, και δεν βλεπω γιατι θεωρεις οτι τον μειωνω η τον ειρωνευομαι, σοβαρολογω, εισαι ανωτερος απο την αρκουδα συμφωνα με ποια παραμετρο, σιγουρα οχι την σωματικη σου δυναμη, η την οσφρηση, η την ικανοτητα προσανατολισμου, η την ικανοτητα επιβιωσης κτλ κτλ

Ωραία η αρκούδα είναι πιο δυνατή απο εμένα, ποιός έβαλε όμως τον άλλον στο κλουβί; ποίος χορεύει τον άλλον με ντέφι; η αρκούδα ή ο άνθρωπος; Αυτό τι αποδυκνείει; ότι έστω και με την ελάχιστη μυική δύναμη που διαθέτει ο άνθρωπος σε σχέση με τα ζώα και την εύθραστη κατασκευή του έχει κατακτήσει τον πλανήτη και έχει επιβληθεί σε πολύ δυνατότερα όντα. Αμέσως καταλαβαίνουμε ότι
μυαλό > μπράτσα
Λυπάμαι που το θέτω με αυτό τον τρόπο αλλά αύριο αν θέλουμε ανατινάζουμε τον πλανήτη ολόκληρο,χωρίς τα υπόλοιπα ζωντανά να καταλάβουν τι τα βρήκε,αν το πάρεις λοιπόν σε απόλυτη ισχύ δεν νομίζω ότι χωράνε συγκρίσεις.
Απο ότι είδες σε όλα τα post μου σε αυτό το θέμα μιλάω για την ανθρωπότητα και όχι για το άτομο,δεν έχει σημασία τι είμαι εγώ, ο X ή ο Y.

Α όσο αφορά τις δυνατότητες, ο άνθρωπος είναι το μόνο είδος που μπορεί να αλλάξει το περιβάλλον γύρω του,αλλάζοντας του κανόνες για την επιβίωση,παρακάμπτωντας κατά κάποιο τρόπο την εξέλιξη που βασίζεται στην ικανότητα επιβίωσης,δεν χρειάζεται να είμαι εσκιμώος με 20 κιλά λίπος για παράδειγμα για να ζήσω στον πόλο στα χρόνια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Αν θέλουμε να αναζητήσουμε κάπου την ανωτερότητα του ανθρώπου στο ζωικό βασίλειο, τότε πιστεύω ότι πρέπει να την αναζητήσουμε στη δύναμη της δημιουργίας. Ο άνθρωπος μπορεί και δημιουργεί σαν -εάν είναι δόκιμος ο όρος- ένας μικρός Θεός. Αυτή τη χρονική στιγμή δεκάδες άνθρωποι επικοινωνούμε μέσω δικτύων και ηλεκτρονικών συσκευών (που εμείς οι ίδιοι δημιουργήσαμε) από το δικό του μέρος ο καθένας όπου κι αν βρίσκεται πάνω στον πλανήτη γη. Μαλιστα αν θέλουμε μπορούμε και να ακούσουμε, αλλά και να δούμε ο ένας τον άλλο.

Πιστεύω ότι εκεί έγκειται η ανωτερώτητα του ανθρώπου. Στην ικανότητά του να δημιουργεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=IGdXBo-ukCk

Eπειδή ο ΜΟΝΑΧΟΣ δεν είναι βλέπω εδώ, κοιτάχτε το παραπάνω βιντεάκι, να θαυμάσετε την ανωτερότητα του ανθρώπου...Πραγματικά, εγώ το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και με εκφράζει απόλυτα....Ο τύπος που το έγραψε, έδωσε ρεσιτάλ....:clapup:

Και όταν το δείτε...πείτε μου και μένα ΠΟΣΟ Α Λ Η Θ Ι Ν Α ανώτεροι είμαστε........
Εγώ πάλι μας βρίσκω υπέρμετρα κουτούς σαν σύνολο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Ωραία η αρκούδα είναι πιο δυνατή απο εμένα, ποιός έβαλε όμως τον άλλον στο κλουβί; ποίος χορεύει τον άλλον με ντέφι; η αρκούδα ή ο άνθρωπος; Αυτό τι αποδυκνείει; ότι έστω και με την ελάχιστη μυική δύναμη που διαθέτει ο άνθρωπος σε σχέση με τα ζώα και την εύθραστη κατασκευή του έχει κατακτήσει τον πλανήτη και έχει επιβληθεί σε πολύ δυνατότερα όντα. Αμέσως καταλαβαίνουμε ότι
μυαλό > μπράτσα
ωραιος, καλο, αρα ο αινσταιν ειναι ανωτερος απο σενα και εσυ εισαι καλυτερος απο την αρκουδα γαιτι της καις τα ποδια και την κανεις να χορευει. Αυτο το λες ανωτεροτητα? Εγω το λεω βλακεια, but thats just me...

θες να μιλησουμε σοβαρα περι ανωτεροτητας? Οι ανθρωποι ειναι πανω σε αυτο το πλανητη 2 εκατομυρια χρονια και ηδη διαφενεται οτι κινδηνευουν λογο της αλογιστης καταστροφης του φυσικου περιβαλοντος, ειμαστε το μοναδικο εμβυο ον που ειναι αυτοκτονικο, σκοτωνουμε το πραγμα που μας κανει να ζουμε...σαν ιοι, ολα τα υπολοιπα "μυωδη", "κατωτερα" πλασματα ειναι σε απολυτη ισοροπια με το περιβαλον. Οι δεινοσαυροι εζησαν 150.000.000 χρονια μεσα στην φαινομενη πνευματικη κατωτεροτητα τους, εσυ μπορεις μετα βεβαιοτητας να μου πεις οτι ο ανθρωπος θα τη βγαλει καθαρη τα επομενα 1000 (ουτε καν 148.000.000) χρονια?

Α όσο αφορά τις δυνατότητες, ο άνθρωπος είναι το μόνο είδος που μπορεί να αλλάξει το περιβάλλον γύρω του,αλλάζοντας του κανόνες για την επιβίωση,παρακάμπτωντας κατά κάποιο τρόπο την εξέλιξη που βασίζεται στην ικανότητα επιβίωσης,δεν χρειάζεται να είμαι εσκιμώος με 20 κιλά λίπος για παράδειγμα για να ζήσω στον πόλο στα χρόνια μας.

αχα, σε προκαλω λοιπον, πηγαινε στο βορειο πολο και επιβιωσε, οχι χρονια η μηνες, 4 ωρες, σε παρακαλω σε ικετευω, θα σου πληρωσω τα εισητιρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
ωραιος, καλο, αρα ο αινσταιν ειναι ανωτερος απο σενα και εσυ εισαι καλυτερος απο την αρκουδα γαιτι της καις τα ποδια και την κανεις να χορευει. Αυτο το λες ανωτεροτητα? Εγω το λεω βλακεια, but thats just me...

θες να μιλησουμε σοβαρα περι ανωτεροτητας? Οι ανθρωποι ειναι πανω σε αυτο το πλανητη 2 εκατομυρια χρονια και ηδη διαφενεται οτι κινδηνευουν λογο της αλογιστης καταστροφης του φυσικου περιβαλοντος, ειμαστε το μοναδικο εμβυο ον που ειναι αυτοκτονικο, σκοτωνουμε το πραγμα που μας κανει να ζουμε...σαν ιοι, ολα τα υπολοιπα "μυωδη", "κατωτερα" πλασματα ειναι σε απολυτη ισοροπια με το περιβαλον. Οι δεινοσαυροι εζησαν 150.000.000 χρονια μεσα στην φαινομενη πνευματικη κατωτεροτητα τους, εσυ μπορεις μετα βεβαιοτητας να μου πεις οτι ο ανθρωπος θα τη βγαλει καθαρη τα επομενα 1000 (ουτε καν 148.000.000) χρονια?



αχα, σε προκαλω λοιπον, πηγαινε στο βορειο πολο και επιβιωσε, οχι χρονια η μηνες, 4 ωρες, σε παρακαλω σε ικετευω, θα σου πληρωσω τα εισητιρια.

Δεν μπορείς να ξέρεις αν ο Einstein είναι ανώτερος απο εμένα ή οποιοδήποτε άλλον απλώς απο μια κουβέντα στο φορουμ,ούτε εγώ μπορώ να ξέρω για εσένα προφανώς.Όσο για την επιβίωση έχεις δίκιο:

www.exitmundi.nl

απο τα αγαπημένα μου site

αυτό δεν σημαίνει ότι στο μέλλον δεν θα μπορούμε για κάποια πάντως.


Ωραία θα πάω στον βόρειο πόλο στους επιστημονικούς καταυλισμούς και θα επιβιώσω 80 χρόνια όχι 4 ώρες γιατί αυτό εννοώ,καταυλισμός = αλλάγη του τοπικού περιβάλλοντος,έστω και αν τοπική είναι 100 τετραγωνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
το ξερω οτι εχω δικιο, παντα εχω δικιο:D:p Kidding

Ωραία θα πάω στον βόρειο πόλο στους επιστημονικούς καταυλισμούς

εχμ...αυτο δεν κανει εσενα νοητικα ανωτερο απο την αρκουδα, κανει τον μηχανικο που μελετησε και κατασκευασε τον καταυλισμο νοητικα ανωτερο, know what i mean?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
το ξερω οτι εχω δικιο, παντα εχω δικιο:D:p Kidding



εχμ...αυτο δεν κανει εσενα νοητικα ανωτερο απο την αρκουδα, κανει τον μηχανικο που μελετησε και κατασκευασε τον καταυλισμο νοητικα ανωτερο, know what i mean?

Για 3ή φορά θα απαντήσω ότι μιλάω για την ανθρωπότητα ως σύνολο και όχι για το άτομο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=IGdXBo-ukCk

Eπειδή ο ΜΟΝΑΧΟΣ δεν είναι βλέπω εδώ, κοιτάχτε το παραπάνω βιντεάκι, να θαυμάσετε την ανωτερότητα του ανθρώπου...Πραγματικά, εγώ το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και με εκφράζει απόλυτα....Ο τύπος που το έγραψε, έδωσε ρεσιτάλ....:clapup:

Νομίζω ότι ο τύπος που έκανε την περιγραφή στο βίντεο μιλούσε σαν να εννοούσε όλους τους άλλους εκτός από τον εαυτό του.Ίσως και όλοι μας έτσι να το δούμε αυτό το βίντεο(με τη σκοπιά ότι οι άλλοι τα κάνουν αυτά κι όχι εμείς) Μήπως όμως ακόμη και η δυνατότητα να ξεχωρίζουμε το καλό και το κακό και να επιλέγουμε αυτό που θέλουμε μας κάνει επίσης να ξεχωρίζουμε από τα ζώα;

Οκ υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που συμπεριφέρονται χειρότερα από τα ζώα. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν Άνθρωποι με Α κεφαλαίο.

Εμένα πάντως αυτό το βίντεο δεν με εκφράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο τύπος που έκανε την περιγραφή στο βίντεο μιλούσε σαν να εννοούσε όλους τους άλλους εκτός από τον εαυτό του.Ίσως και όλοι μας έτσι να το δούμε αυτό το βίντεο(με τη σκοπιά ότι οι άλλοι τα κάνουν αυτά κι όχι εμείς) Μήπως όμως ακόμη και η δυνατότητα να ξεχωρίζουμε το καλό και το κακό και να επιλέγουμε αυτό που θέλουμε μας κάνει επίσης να ξεχωρίζουμε από τα ζώα;

Οκ υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που συμπεριφέρονται χειρότερα από τα ζώα. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν Άνθρωποι με Α κεφαλαίο.

Εμένα πάντως αυτό το βίντεο δεν με εκφράζει.
Συμφωνώ απόλυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Για 3ή φορά θα απαντήσω ότι μιλάω για την ανθρωπότητα ως σύνολο και όχι για το άτομο...
ναι αν μιλας για την ανρθωποτητα ως συνολο να μιλας και για το ολοκαυτομα ομως και για ολα τα "καλα" μας. In any case, δεν θεωρω την θεωρια της σχετικοτητας επιτευγμα της ανθρωποτητας αλλα επιτευγμα ΕΝΟΣ ανθρωπου. Εχει μεγαλη διαφορα γιατι ο μπαμπης που μενει απεναντι και ξυπναει με μπουγα στη διαπασων καθε πρωι δεν εχει ΔΙΚΑΙΟΜΑ να παιρνει δοξα απο την ΘΣ, και εδω που τα λεμε ουτε εγω και εσυ.

συνεπως τι ειναι η ανθρωποτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
ναι αν μιλας για την ανρθωποτητα ως συνολο να μιλας και για το ολοκαυτομα ομως και για ολα τα "καλα" μας. In any case, δεν θεωρω την θεωρια της σχετικοτητας επιτευγμα της ανθρωποτητας αλλα επιτευγμα ΕΝΟΣ ανθρωπου. Εχει μεγαλη διαφορα γιατι ο μπαμπης που μενει απεναντι και ξυπναει με μπουγα στη διαπασων καθε πρωι δεν εχει ΔΙΚΑΙΟΜΑ να παιρνει δοξα απο την ΘΣ, και εδω που τα λεμε ουτε εγω και εσυ.

συνεπως τι ειναι η ανθρωποτητα?
:D:D:D:D:D:D:D:D
Θεϊκό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Εμένα πάντως αυτό το βίντεο δεν με εκφράζει.
Και παραθετω απλως ενα απο τα σχολια που γραφει απο κατω απο το βιντεο:D Οταν και καποιος αλλος ειπε το ιδιο..

"Another monkey in blatant denial of their true monkey nature!!" :P

edit: Μα το λενε και οι Tool τι αλλο θελετε?:D

"Why did Father give these humans free will?
Now they're all confused
Don't these talking monkeys know that
Eden has enough to go around?
Plenty in this holy garden, silly monkeys
Where there's one you're bound to divide it,..

Monkey killing monkey killing monkey
Over pieces of the ground
Silly monkeys give them thumbs
They make a club and beat their brother down
How they survive so misguided is a mystery
Repugnant is a creature who would squander"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Όλα αυτά περί ανωτερότητας κτλ είναι καθαρά ανθρώπινα δημιουργήματα γιατί έτυχε να έχουμε λογική. Το "έτυχε" πάρτε το όπως θέλετε. Είτε ο Θεός "έτυχε" να μας πλάσει έτσι είτε μόνοι μας "έτυχε" να εξελιχθούμε.

Το να θεωρούμε ότι είμαστε ανώτεροι γιατί έχουμε κάτι που θεωρούμε προτέρημα εμένα προσωπικά δεν με πείθει. :)

Και οι ναζί νομίζουν ότι είναι ανώτεροι από τους μαύρους και τους Εβραίους γιατί θεωρούν οτι έχουν πλεονεκτήματα σε σχέση με αυτούς, αλλά δεν σημαίνει οτι έχουν δίκιο.

Ζώα είμαστε. Το μυαλό είναι η αμύνα μας, όπως η άμυνα των άλλων ζώων είναι τα νύχια ή τα φτέρα τους.

Υ.Γ. violleta, με πέτυχες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Ανθρωποι με Α κεφαλαίο δεν είπα ποτέ ότι δεν υπάρχουν....
Αλλά σε καμία περίπτωση δεν μας θεωρώ ανώτερα όντα σε τούτο τον πλανήτη....
Γιατί το νιονιό μας είδατε που μας έχει οδηγήσει...Και όσο περνάνε τα χρόνια παρακμάζουμε αντί να ακμάζουμε...Εκεί κυνηγάμε τις νέες τεχνολογίες και βάζουμε συνέχεια "στόχους" τεχνολογικούς ή μη, προκλήσεις...κάθε τι που θα μας κάνει να φ α ν ο ύ μ ε πιο έξυπνοι μέρα με τη μέρα, και στο τέλος καταντάμε όλο και χειρότερα....Ο κόσμος βρίσκεται σε πνευματική αναπηρία στην ολότητά του(βλέπε με τι ασόβαρα θέματα ασχολούνται πολλοί από εμάς), τα όπλα χειροτερεύουν και εμείς περηφανευόμαστε...Ενώ ακόμα δεν έχουμε καταφέρει να κοντρολλάρουμε μέρος από τα χίλια μύρια κακά που έχουμε δημιουργήσει στον πλανήτη μας...Αυτά προς το παρόν, γιατί τώρα πρέπει να φύγω!:)

Σε πέτυχα ακριβώς στην ώρα!χαχααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top