Τι θα ήθελες να μπορούσες να αλλάξεις ώστε να γίνει ο κόσμος μας καλύτερος;

steve74

Νεοφερμένος

Ο steve74 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καθημερινα τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο! Θα αλαξει κατι προς το καλιτερο,υπαρχει ελπιδα να λυθουν τα προβληματα;οπου να κοιταξεις θα δεις οτι κατι δεν παει καλα,και δεν μιλαω μονο για τα οικονομικα αλλα και για φυσικες καταστροφες αλλα και για την φτωχεια και της λαικες εξεγερσεις αρρωστιες,θανατος προβληματα.ετσι κανω ενα ερωτημα σε ολους τι θα ηθελες να μπορουσες να κανεις ωστε να αλαξεις την ζωη την δικη σου και των δικων σου προς το καλιτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όταν φτασουμε στον πατο και χτυπησουμε το κεφαλι μας στον τοιχο -κατι που τωρα γινεται κατα τη γνωμη μου- τοτε θα βαλουμε μυαλο και θα αλλαξουμε πορεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε φτάνει το μυαλό μου στο τι μπορεί να γίνει για να εξαλειφθεί η παγκόσμια φτώχια, αλλά την ελληνική πραγματικότητα θα την άλλαζα ευχαρίστως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα ήθελα να μπορώ να καταργήσω την κοινωνική ανισότητα
αν το κατάφερνα, θα λυνόντουσαν πολλά απ τα κοινωνικά προβλήματα του πλανήτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Καθημερινα τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο! Θα αλαξει κατι προς το καλιτερο,υπαρχει ελπιδα να λυθουν τα προβληματα;οπου να κοιταξεις θα δεις οτι κατι δεν παει καλα,και δεν μιλαω μονο για τα οικονομικα αλλα και για φυσικες καταστροφες αλλα και για την φτωχεια και της λαικες εξεγερσεις αρρωστιες,θανατος προβληματα.ετσι κανω ενα ερωτημα σε ολους τι θα ηθελες να μπορουσες να κανεις ωστε να αλαξεις την ζωη την δικη σου και των δικων σου προς το καλιτερο;

Να πάψω να είμαι μέρος του προβλήματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve74

Νεοφερμένος

Ο steve74 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
με ποιον τροπο πιστευεις οτι δεν θα ειμαστε μερος αυτου του προβληματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
με ποιον τροπο πιστευεις οτι δεν θα ειμαστε μερος αυτου του προβληματος;

Με την ταπεινοφροσύνη, την ανεξικακία και την ανεκτικότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τι θα ηθελες να μπορουσες να αλλάξεις ώστε να γίνει ο κόσμος μας καλύτερος


Ρούχα
με τόσο άπλυτη μπλούζα, μολύνω το περιβάλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Αν οι άνθρωποι άλλαζαν μυαλά,όλα θα ήταν καλύτερα.Αλλά έτσι στενόμυαλοι που είμαστε και επηρεασμένοι θα συνεχίσουμε να έχουμε πολλά προβλήματα για πολύ καιρό ακόμη,και το αξίζουμε αλλά πιστεύω πως κάποια μέρα θα αναγκαστούμε να αλλάξουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να αλλάξω τίποτα, αλλά σαν σύνολο θα μπορούσαμε αν γινόμασταν λιγότερο ατομιστές, λιγότερο άσπλαχνοι και γενικά αν φροντίζαμε να γίνουμε όλοι καλύτεροι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Όταν το ον που αυτοαποκαλείται άνθρωπος, αποκτήσει συλλογική συνείδηση θα εξαλειφθούν και τα μεγαλύτερα προβλήματα του!
Άν μαλιστα καταφέρει να αποκτήσει ηθική συλλογική συνείδηση, ε τότε.....θα ζει πλέον σε ένα παράδεισο!

Θα άλλαζα λοιπόν....συνειδήσεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xazoulina

Νεοφερμένος

Η xazoulina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Χορευτής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Όταν γίνω υπουργός παιδείας θα τροποποιήσω τα αναλυτικά προγράμματα στα σχολεία έστι ώστε να μην παραλύει η κρίση των παιδιών και έτσι η αφύπνιση στις μετέπειτα ηλικίες δεν θα είναι αναγκαία.
Αλλά ξέχασα..όταν γίνω υπουργός θα έχουνε λυθεί όλα τα δικά μου προβλήματα οπότε δε θα με αφορά το θέμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Όταν το ον που αυτοαποκαλείται άνθρωπος, αποκτήσει συλλογική συνείδηση θα εξαλειφθούν και τα μεγαλύτερα προβλήματα του!
Άν μαλιστα καταφέρει να αποκτήσει ηθική συλλογική συνείδηση, ε τότε.....θα ζει πλέον σε ένα παράδεισο!

Θα άλλαζα λοιπόν....συνειδήσεις! :P

-Χωρίς αυτό το "ον", δεν θα υπήρχε ούτε και η έννοια "'ανθρωπος", όμως! Τι θα πει "αυτοαποκαλείται"; Όλα αυτό το "ον" δεν τα αποκαλεί; Υπάρχει κάποιο άλλο ον, που έχει τη συνήθεια να αποκαλεί;

- Ποιος είμαι εγώ για να "αλλάξω συνειδήσεις"; Κατόρθωμα ηρωικό, θα έλεγα, θα ήταν, να "αλλάξω τη δική" μου, αλλά, φίλε μου, πίστεψε το, είναι σισύφειο άχθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
"Έχετε απόλυτο δίκιο, συμφωνώ σε όλα μαζί σας" αγαπητέ Νωέα! :clapup: Κι αυτό γιατί οι απαντήσεις που αναζητάς βρίσκονται μέσα στην....απορία-ερώτηση σου
Και όχι, δεν θα γίνω περισσότερο σαφής :);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Δεν θα άλλαζα τίποτα και εδώ μπαίνει η φράση μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά…δεν θα άλλαξα τπτ γτ θα ευνοούνταν και οι υπαίτιοι αυτόν τον πραγμάτων…Να δεχτούν τις συνέπειες τον πράξεων τους και θα υποφέρουν βλέποντας το κακό που δημιούργησαν στον πλανήτη….μμμ Αλλά αν μπορούσα να αλλάξω τον άνθρωπο θα προσθετέ σε όλους περισσότερες τύψεις …την αίσθηση της υπευθυνότητας…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ezio

Νεοφερμένος

Ο ezio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πώς θα θέλατε να είναι ο κόσμος σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Αν εννοείς τον εσωτερικό μου κόσμο μια χαρά είναι, ανώμαλος.

Αν εννοείς τον εξωτερικό κόσμο, Υποταγμένος στην θέληση μου και απαλλαγμένος από βλακεία

τι γελάτε έτσι θέλω να είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top