Μετανάστευση από Ελλάδα

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εγω να φυγω και να μην ξανα γυρισω θελωω:clapup::clapup::clapup:
το λες τοσο ευκολα (με καθε επιφυλαξη για τις τυχον εμπειριες σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
το λες τοσο ευκολα (με καθε επιφυλαξη για τις τυχον εμπειριες σου)
φυσικα και το λεω ευκολα και δε λεω πως εχω τις απαραιτητες εμπειριιες.. Αυτο θα ελειπε. Αλλά πιστεύω πως πάνω κάτω λίγο πολύ πρέπει να έχω κατά νου τι πρόκειται/θέλω να κάνω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Αλλά πιστεύω πως πάνω κάτω λίγο πολύ πρέπει να έχω κατά νου τι πρόκειται/θέλω να κάνω ;)
thats good:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Υπαρχει και ενα πραγμα που λιγοι θετουν υποψην τους μαλλον. Δεν ειναι βεβαια ενα απο τα προταχρχικα, οπως εργασια, σπιτι και επιβιωση αλλα διαμορφωνει σε μεγαλο βαθμο την ζωη.
Σε ενα ξενο μερος θα εισαι παντα ξενος. Δεν ξερω πως νιωθει ο καθενας με την ιδεα αυτη, αλλοι δεν εχουν κανενα προβλημα και αλλοι το σκευτονται πολυ. Δεν μιλαω για τα "ξενιτια", "θα μου λειψει η πατριδα" κλπ, αλλα για την αντιμετωπιση που θα εχουν οι ντοπιοι απεναντι στον ξενιτεμενο. Τι νομιζετε, μονο εμεις ειμαστε ρατσιστες απεναντι στους μεταναστες;

Εξαρταται. Τις περισσοτερες φορες ισχυει αυτο που λες, αλλα υπαρχουν και περιοχες οπου δε νιωθεις καθολου ξενος. Εδω που μενω το 50% του πληθυσμου της πολης ειναι ξενοι. ΣΥνεπως δεν ενιωσα ποτε ξενη και ποτε δεν με αντιμετωπισαν διαφορετικα. Αντιθετα μαλιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Αν δεν με κρατούσαν ειδικοί λόγοι, ίσως τώρα να ήμουν μετανάστης...
Λατρεύω την πατρίδα μου, κάθε πτυχή της, την ιστορία της, την ομορφιά της, αλλά το άμεσο μέλλον διαφαίνεται κατάμαυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Αν δεν με κρατούσαν ειδικοί λόγοι, ίσως τώρα να ήμουν μετανάστης...
Λατρεύω την πατρίδα μου, κάθε πτυχή της, την ιστορία της, την ομορφιά της, αλλά το άμεσο μέλλον διαφαίνεται κατάμαυρο.

Σαν το Χάιλαντερ θα γίνουμε στο ελλάντα

Αt the end, there will be only one (greek)!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Χεχεχ... δεν έχεις κι άδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top