Ποια η γνώμη σας για Λιακόπουλο, Βελόπουλο κ.τ.λ?

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Όλοι τους γνωρίζουμε λιγότερο ή περισσότερο. Είναι οι άνθρωποι που εμφανίζονται στις τηλεοράσεις (Κυρίως κανάλια τοπικά) και διαφημίζουν τα βιβλία τους.(Τα οποία είτε έχουν γράψει, είτε εκδόσει, είτε απλά πουλούν) Ακόμα οι ίδιοι διαφημίζουν και περιοδικά, όπως π.χ ο Βελόπουλος το περιοδικό ''Ελληνόραμα'' το οποίο νομίζω εκδίδει ο ίδιος ή έστω συμμετέχει στην έκδοσή του. Ποιά η γνώμη σας για αυτούς? Έχετε αγοράσει ποτέ βιβλία ή περιοδικά από αυτά που προβάλλουν ή έστω σκέφτεστε να αγοράσετε στο μέλλον? Παρακολουθείτε τις εκπομπές τους στη τηλεόραση? Περιμένω απαντήσεις, ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Λιακόπουλος=Εθνικιστής;)
Τον άλλο δεν τον ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Δείτε αυτά για περισσότερες πληροφορίες και ΚΥΡΙΩΣ για φώτο τους που πιθανότατα θα σας τους θυμίσουν καλύτερα: ;)

1) https://en.wikipedia.org/wiki/Liakopoulos
2) https://en.wikipedia.org/wiki/Kyriakos_Velopoulos
3) https://en.wikipedia.org/wiki/Anestis_Keramidas
4) https://en.wikipedia.org/wiki/Ioannis_Fourakis
5) https://en.wikipedia.org/wiki/Nikos_Konstantinidis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Τον Λιακόπουλο αν και δεν συμφωνώ μαζί του ούτε και με τα βιβλία που διαφημίζει τον πάω γιατί είναι πορομένος με αυτό που κάνει. Τους υπόλοιπους πρώτη φορά τους βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ο Λιακοπουλος κατα καιρους εχει πει και σωστα πραγματα..δεν ειναι και τοσο εθνικι οσο ο Γεωργιαδης books,μερικες φορες το παρακανει.Εγω προσωπικα δεν αποκλειω τιποτα και κανεναν οποτε μπορω να πω ανετα οτι : Λιακοπουλος Roxx:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Κοιτα. Μπορεί να λένε αλήθειες, αλλά από τη στιγμή που μπαίνει κ το προσωπικό κέρδος στην μέση, εκεί κάπου αλλάζει το πράγμα. Σε αυτό τους κατακρίνω. Ο Λιακόπουλος πχ ήδη έχει δικό τ βιβλιοπωλείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
10 ευρώ το βιβλίο!!! Κάτι που μαθαίνεις αργότερα είναι οτι τα έξοδα αποστολής είναι σάν να αγοράσεις άλλο 1,5 βιβλίο.!!!Απο κέντρο μέχρι δυτικές συνοικίες(Μενεμένη). Η για την Αθήνα μοναστηράκι-ομόνοια.!!!Δεν θα τους βάλω ολους σ'ένα τσουβάλι,αλλά εξετάστε προσεκτικά ποιός πιστεύει αυτά που πρεσβεύει.Υπάρχουν δυστυχώς & περιπτώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από maik85:
Κοιτα. Μπορεί να λένε αλήθειες, αλλά από τη στιγμή που μπαίνει κ το προσωπικό κέρδος στην μέση, εκεί κάπου αλλάζει το πράγμα. Σε αυτό τους κατακρίνω. Ο Λιακόπουλος πχ ήδη έχει δικό τ βιβλιοπωλείο.

E κοιτα δεν θα μπορουσε να το κανει και τελειως τσαμπα[δεν θα το περιμενες ουτε εσυ ουτε εγω λογικα]....Παντως μνα εποχη το μεγαλο επος της Ορθοδοξιας "Ο Καιρoc γαρ εγγυc" το εδινε δωρο ...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Κάποια από τα βιβλία που έχει κατα καιρούς παρουσιάσει ο Λιακόπουλος, θα με ενδιέφερε να τα αποκτήσω. Δεν ισχύει όμως το ίδιο και για τη μεγάλη πλειοψηφία αυτών που παρουσιάζει. Γενικά δε με ενδιαφέρουν τα βιβλία του, που έχουν να κάνουν με προφητείες.

Πάντως ο Λιακόπουλος, άσχετα αν πιστεύει αυτά που λέει ή τα λέει για κατανάλωση, έχει φτιαχτεί ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ μέχρι στιγμής. Έχει δικό του εκδοτικό οίκο και βιβλιοπωλείο που επεκτείνεται με γοργούς ρυθμούς. ;) Πιο πολύ από αυτούς μου αρέσει ο Βελόπουλος, τον οποίο έχω και σε μεγαλύτερη εκτίμηση. Δε μιλάει για προφητείες και τα συναφή, αλλά αυτά που λέει είναι βασισμένα σε αποδείξεις. Επίσης μου αρέσει ο λόγος του και δε λαικίζει (Με κάποιες εξαιρέσεις βέβαια) σα τους Λιακόπουλο και Κωνσταντινίδη. Θα με ενδιέφεραν κάποια βιβλία και από αυτόν. Στο μέλλον σκέφτομαι να αγοράσω κάποια, ειδικά από το Βελόπουλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μπα σε καλό μου διάβαζα "Ποιά η γνώμη σας για Κοτόπουλο!!! :redface:

offtopic..my bad! solly!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Ναι, έχω διαβάσει βιβλία του Λιακόπουλου και έχω δει τις εκπομπές του. Είναι αρκετά εύκολο να καταλάβει κανείς, που ο άνθρωπος λέει αλήθεια και που λέει ψέματα. Να μου πει για την Ιστορία μας, εντάξει, δεν εχω πρόβλημα, αυτό το διασταυρώνω και με μια πηγή και είμαστε εντάξει. Πχ για τις αυτόματες θύρες στους ναούς ή για τις αρχαίες ατμομηχανές. Σύμφωνοι. Εξάλλου αν δεν έχεις την αρχαία πηγή, μπορείς να εξακριβώσεις το αληθές και από το ότι αυτά τα έχει δείξει και σε ντοκυμαντέρ το BBC.

Όταν αρχίζει το παραλήρημα με τον Χίτλερ, τη μια οτι ήταν φιλέλληνας και την άλλη να λέει οτι ήταν όργανο των Εβραίων... ε εκεί είναι για κλωτσιές! Φάσκει και αντιφάσκει ο τύπος. Μη μιλήσω για ιπτάμενες τριήρεις και την Αργώ που έκοβε βόλτες στη στρατόσφαιρα. Δε λεω, θα γούσταρα να είχαν οι Αρχαίοι υπερτεχνολογία (και πιθανόν να είχαν) αλλά κανείς μας δε μπορεί να το αποδείξει, ούτε αυτός, ούτε εμείς. Φέρε μου αποδείξεις να σε πιστέψω. Κι εγω αγαπώ τη χώρα μου και τους Αρχαίους. Αν δεν έχεις όμως κύριε Λιακόπουλε αποδείξεις, ως συνήθως δηλαδή, τότε κάνε μου τη χάρη και μην εκπέμπεις αντιφάσεις για να πουλάς βιβλία ....και μάλιστα γεμάτα μπόλικη σάλτσα και υπερβολή.;) Δεν είμαι εναντίον του αλλά σαφώς ούτε και υπέρ του. Πιστεύω οτι ο κάθε θεατής έχει την απαραίτητη εγκεφαλική ουσία να πιστέψει όσα πρέπει να πιστέψει και να απορρίψει όσα πρέπει να απορρίψει. Αν δεν την έχει, κακό δικό του.

Αυτά ισχύουν για όλους όσους παρουσιάζουν τη γνώμη τους και τα πονήματά τους, δημοσίως. Τα πάντα πρέπει να φιλτράρονται.:)

ΥΓ: Και όλους τους άλλους τους έχω παρακολουθήσει και γι αυτό λεω φιλτράρετε τα πάντα, κυκλοφορούν τρελά φρούτα εκεί εξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Πιο παλιά παρακολουθούσα εκπομπές του Λιακόπουλου για να δω περί τίνος πρόκειται. Δεν βρήκα τίποτα το ιδιαίτερο. Και Βελόπουλος μια από τα ίδια. Γεωργιάδη (έτσι λέγεται;) είδα μια - δυο φορές τυχαία και για λίγα λεπτά και αυτός μου φάνηκε χειρότερος.

Τεσπα. Δεν συμφωνώ μαζί τους λόγω του έντονου εθνικιστικού, κομματικού, οικονομικού και συνωμοσιολογικού στοιχείου των εκπομπών τους. Δεν είναι καθόλου του στυλ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
6) https://en.wikipedia.org/wiki/Georgiades_Bros
Να και κάποια στοιχεία για τους αδελφούς Γεωργιάδη.

Προσωπικά τους Αδελφούς Γεωργιάδη, πολύ τους πάω. Ο Άδωνις είναι Ιστορικός και εκπρόσωπος τύπου του ΛΑ.Ο.Σ. Ο Λεωνίδας είναι ο παρουσιαστής της εκπομπής. Και οι δύο είναι εκδότες. :clapup: :clapup: Δεν έχουν καμία σχέση με το Λιακόπουλο, ο οποίος ΔΥΣΤΥΧΩΣ είναι επίσης στο κόμμα που υποστηρίζω (Έτσι έχει δηλώσει) και η γνώμη μου είναι ότι του κάνει ζημιά. :( Οι αδελφοί Γεωργιάδη, είναι καλλιεργημένα άτομα, που με πάθος παλεύουν για τα πιστεύω τους, ΧΩΡΙΣ να εκστομούν όμως ανακρίβειες ή λόγια του αέρα. Πουλούν βιβλία επιστημονικά τεκμηριωμένα, μεγάλης πνευματικής αξίας, που τα έχουν γράψει πραγματικοί επιστήμονες, όπως ο Σαράντος Καργάκος, ο Κωνσταντίνος Πλεύρης κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epidromi

Νεοφερμένος

Ο epidromi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Τα βιβλία είναι τόσο φτηνά για τόσο κοστίζει η εκτύπωση, χαρτί κ.λπ. Το να γεμίσεις 100,200,500 σελίδες με random crap δεν είναι καθόλου δύσκολο!! Οι εκπομπές τους χρησιμεύουν απλά για να πεθάνεις στο γέλιο.

Με ξαφνιάζει ιδιαίτερα ότι υπάρχουν άτομα περιορισμένης ευθύνης που πιστεύουν κάθε μπούρδα που τους σερβίρουν αυτοί οι "ερευνητές".

Μου φαίνεται τραγικό αυτοί οι άνθρωποι να μπαίνουν στο Ευρωκοινοβούλιο και να αποκτούν πολιτική ισχύ...:angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συμφωνω με επιδρομη και μοναχο (και τρομαζω λιγο με αλλες απαντησεις που διαβαζω εδω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχω δει κατι λιγες εκπομπες του Λιακοπουλου και τον εχω δει και να μιλαει σε αλλες εκπομες. Πολλα απο αυτα που λεει πιστευω οτι ισχιουν, και πολλα ειναι και αποδεδιγεμενα οτι υσχιουν. Καπια αλλα που λεει για την ομαδα Ε και κατι αλλα που λεει ειναι σχεδων απιθανο να ητανε ετσι. Ειναι ωραια οπως τα λεει, θα ηθελα να ισχιουν, θα μπορουσανε να ισχιουν (καπια απο ατα) αλλα δεν υπαρχουν αποδειξεις. Μην βαζουμε λοιπον παροπιδες και λεμε οτι λεει οτι λαλακια του κατευει η οτι ολα οσα λεει ειναι αληθεις. Ακουμε και κρινουμε τι ειναι σωστο και τι λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Νομιζω πως το προβλημα με τον κ. Λιακόπουλο είναι οτι βλέπει συνωμοσιες παντου, μυστικες οργανωσεις παντού μέχρι και για εξωγηινους εχει μιλησει, και ολη αυτη η θεωρια περι φοβου, μανια καταδιωξης και οτι ολοι καταστρωνουν σχεδια και μας κυνηγανε, περα απο το οτι θα μπορουσε να χε καποιες βασεις αν γινοταν με περισσοτερο μετρο και λιγοτερο στομφο εφοσον ισχυριζεται και προβαλει καποια στοιχεια και επιχειρηματα, δε θα "καταντουσε" όμως, γραφικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epidromi:
Τα βιβλία είναι τόσο φτηνά για τόσο κοστίζει η εκτύπωση, χαρτί κ.λπ. Το να γεμίσεις 100,200,500 σελίδες με random crap δεν είναι καθόλου δύσκολο!! Οι εκπομπές τους χρησιμεύουν απλά για να πεθάνεις στο γέλιο.
Με ξαφνιάζει ιδιαίτερα ότι υπάρχουν άτομα περιορισμένης ευθύνης που πιστεύουν κάθε μπούρδα που τους σερβίρουν αυτοί οι "ερευνητές".

Ποιός είσαι εσύ που θα κρίνεις βιβλία καθηγητών πανεπιστημίου? :mad: :mad: Δε νομίζω ότι έχεις τη γνώση που να δικαιολογεί τα λόγια σου αυτά. Σαφώς και ΔΕΝ κάνω λόγο για ΟΛΑ τα βιβλία που παρουσιάζονται στις εν λόγω εκπομπές, αλλά είναι τελείως ανεύθυνο και εξωφρενικό να τα τσουβαλιάζουμε όλα μαζί ως σχέτο χαρτί. Δε μπορείς να κρίνεις τα πάντα με γνώμονα τη πλειοψηφία των βιβλίων του Λιακόπουλου, που όντως είναι σχέτο χαρτί. Το ίδιο ισχύει και για τις εκπομπές. Οι εκπομπές των αδελφών Γεωργιάδη μονο για γέλια δεν είναι. Μόνο ένας αστοιχείωτος, θα γέλαγε με τη σοβαρή δουλειά που κάνουν ή με τις εκπομπές του Βελόπουλου. Δε μπορείς να τους κρίνεις όλους άδικα, λόγω ενός καραγκιόζη. Είναι άδικο και ανεύθυνο.

Αρχική Δημοσίευση από epidromi:
Μου φαίνεται τραγικό αυτοί οι άνθρωποι να μπαίνουν στο Ευρωκοινοβούλιο και να αποκτούν πολιτική ισχύ...:angry:

Τους ψήφισαν και μπήκαν στο Ευρωκοινοβούλιο φιλαράκο. Δε μπήκαν μόνοι τους ;) Και εγώ λυπάμαι με τη πολιτική ισχύ που έχει αποκτήσει το ΛΑ.Ο.Σ. Τη θεωρώ ΑΡΚΕΤΑ ΜΙΚΡΗ - Του αξίζει πολύ μεγαλύτερη και θα την έχει, να είσαι βέβαιος. Δεν φορούν όλοι παρωπίδες σα πολλούς εδώ μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Συμφωνω με επιδρομη και μοναχο (και τρομαζω λιγο με αλλες απαντησεις που διαβαζω εδω)

Πάντα με τρόμαζαν τα παπαγαλάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Από πότε είναι κατακριτέο να συμφωνείς ή να διαφωνείς με το συνομιλητή σου?
Προκαλείς!...

Και η υπογραφή σου προσβάλει κάθε γυναίκα του φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top