προβλήμα με panasonic VS6

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Αγόρασα πριν ενάμισι χρόνο το panasonic VS6 και πριν ένα μήνα παρουσίασε πρόβλημα ή μπαταρία.Ξαφνικά σβήνει μόνο του ενώ είναι φορτισμένο και για να επαναλειτουργήσει πρέπει να το βάλω να φορτίσει(και ας είναι full η μπαταρία).Το καπάκι στο πίσω μέρος κλείνει με δυσκολία γιατί η μπαταρία έχει φουσκώσει και φοβάμαι μήπως σκάσει καμιά ώρα...:worry:
Ενώ με καλύπτει ο χρόνος της εγγύηση δε ξέρω αν η εγγύηση καλύπτει προβλήματα με την μπαταρία...Ρώτησα στο Γερμανό και μου είπαν να ρωτήσω στο service κινητών της panasonic,αλλά αυτό έχει κλείσει...:confused:
Τι κάνω...?Μου βγαίνει άχρηστο ένα κινητό τη στιγμή που όλες οι λειτουργίες του είναι οκ αλλά δεν υπάρχει άλλη μπαταρία...??:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eχει φουσκωσει η μπαταρια?
Εαν περαγματικα εχει παραμορφωθει η μπαταρια μην κανεις κανεις πολλα αστεια μαζι του.
Απο εκει και περα οι πιθανες αιτιες ειναι:
Μπαταρια.(ειδικα μια ς και λες οτι εχει "φουσκωσει"!)
Η πλακετα.Μπορει να εχει παραμορφωθει αυτη ή το κατω μερος του κινητου (εκει που ακουμπα η μπαταρια και αυτο να την σπρωχνει προ τα εξω)
Να μην κανει καλη επαφη η μπαταρια με τις "επαφες" που δινουν το ρευμα της στην πλακετα.
Το πιο απλο ειναι να πας να παρεις μια αλλη μπαταρια και να ξεμπερδευεις.
Ο λογος που στο λεω αυτο ειναι γιατι πολλες φορες μπορει να πας για μπαταρια και τα service να σε χρεωσουν αλλαγη πλακετας η οποια δεν ιεναι καθολου φτηνη.
Εαν καποιος φιλος σου εχει panasonic της σειρας δοκιμασε να βαλεις για λιγο την μπαταρια του και θα δεις.

Τωρα για τα service ναι οντως εχουν κλεισει μιας και η panasonic δεν φτιαγνει πλεον gsm κινητα...
Παντως μπαταρια σιγουρα εστω μεσω ebay και internet μπορεις να βρεις.(εαν δεν σου βρισκουν οι Γερμανος,voda και τα αλλα καταστηματα.)
Αλλιως παρτα σβαρνα ολα και ρωτα.Πανε και απο κανα πλαισιο,κοιτα και μεσω internet στα expansys κτλ κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μη το χρησιμοποιείς - Μη το φορτίζεις

Άκρη δε θα βγάλεις, να το πας εκεί που το πήρες και πες τους πως έχεις εγγύηση και απαιτείς να στο φτιάξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Καλύτερα αγόρασε άλλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Ρώτησα σήμερα στον Γερμανό από όπου πήρα το κινητό(ο ιδιοκτήτης είναι φίλος) και μου είπε ότι η εγγύηση δεν καλύπτει την μπαταρία.Γιατί τελικά το πρόβλημα είναι εκεί.Μου είπε ότι θα ψάξει σε άλλα καταστήματα μήπως υπάρχει τίποτα.Έχει γνωστούς λέει...Αλλά στεναχωριέμαι γιατί ήταν το πρώτο καινούριο μου κινητό με δικά μου λεφτά...Τα προηγούμενα ήταν μεταχειρισμένα (του μπαμπά:redface:) και όταν αποφάσισα να αγοράσω καινούριο ήταν με λεφτά που μάζευα με κόπο...:/: Κρίμα γιατί δεν έχει κανένα άλλο πρόβλημα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μην απογοητευεσαι...η μπαταρια εχει δικια της ξεχωριστη εγγυηση απο αυτη της συσκευης.(και γι'αυτο σχεδον ποτε δεν την καλυπτουν)
Ακομα κι αν δεν βρει αυτος πανε ρωτα σε αλλα μαγαζια.
Ακομα και μαγαζια που να μην ειναι "αλυσιδες".Υπαρχουν τετοια πολλα στην Αθηνα κι εκει μπορεις να βρεις παπαδες.
Αλλιως μπορεις και μεσω internet να βρεις μπαταρια για το vs6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
paty δες εδω, σιγουρα θα βρεις ακρη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μπραβο ρε Τeo!
Για τετοιου ειδους μαγαζια αναφερομουν.Εκει πραγματικα μπορεις να βρεις οτι θες.

[offtopic]
Εγω βρηκα σε αναλογο μαγαζι, φορτιστη για κινητο που ειχα φερει απο εξωτερικο κι ενω ολες οι αλυσιδες δεν μπορουσαν να με εξυπηρετισουν.
Οχι γιατι ο φορτιστης δεν υπηρχε (χρησιμοποιουσε ιδιο με μοντελο που υπαρχει στην Ελλαδα) αλλα γιατιπηγαιναν ψαχτα μονο βαση μοντελου και οταν εβλεπαν οτι το μοντελο δεν υπαρχει στην database σημαινε οτι δεν υπαρχει και φορτιστης.
[/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!Θα περάσω μια βόλτα από κει να ρωτήσω.Βέβαια νομίζω πως εκεί δε θα είναι αυθεντικές οι μπαταρίες σωστά?:hmm:
Δεν υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες έκρηξης από τώρα που είναι χαλασμένη?Επειδή πολλά ακούγονται για κακής ποιότητας μπαταρίες και να μην εμπιστευόμαστε άγνωστα και διάφορα τέτοια..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!Θα περάσω μια βόλτα από κει να ρωτήσω.Βέβαια νομίζω πως εκεί δε θα είναι αυθεντικές οι μπαταρίες σωστά?:hmm:
Δεν υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες έκρηξης από τώρα που είναι χαλασμένη?Επειδή πολλά ακούγονται για κακής ποιότητας μπαταρίες και να μην εμπιστευόμαστε άγνωστα και διάφορα τέτοια..:worry:

Ακου...το κακο με τις μη αυθεντικες μπαταριες και τα σκηνικα εκρηξης που εχουν ακουστει ειναι το γεγονος οτι υπερθερμονονται και σκανε.
Εαν οπως λες η μπαταρια στο VS6 εχει φουσκωσει τοτε δεν το συζηταμε οτι ειναι νουμερο ενα αυτην την στιγμη να ανοιξει τελειωνς ή στην χειροτερη να σκασει.
Απο εκει και περα το μαγαζι μπορει να εχει και αυθεντικες της πανασονικ.
Αλλα και να μην εχει εσυ αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να κοιταξεις πισω να φερουν το σημα CE οτι εχουν εγκριθει δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ολες φτιαγμενες στην κινα ειναι, το ιδιο Quality Control περνανε, η μονη διαφορα ειναι η εττικετα πανω στην μπαταρια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top