• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Όραση και διάβασμα

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
είναι δύσκολο για εμένα να βάλω γυαλιά 15 χρονών στα 16 για πρώτη φορά δεν είμαι χθες όταν μου το είπε η οφθαλμίατρος με έπιασαν τα κλάματα

Μην άγχεσαι. Μόλις θα χαιρετίσεις τον εξηντάρη μπάρμπα, γιατί τον πέρασες για το συμμαθητή σου, για τον οποίο τρέφεις αισθήματα και μόλις κουτουλήσεις στην πόρτα, θα καταλάβεις τη χρησιμότητά τους. Εναλλακτικά φακούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μην άγχεσαι. Μόλις θα χαιρετίσεις τον εξηντάρη μπάρμπα, γιατί τον πέρασες για το συμμαθητή σου, για τον οποίο τρέφεις αισθήματα και μόλις κουτουλήσεις στην πόρτα, θα καταλάβεις τη χρησιμότητά τους. Εναλλακτικά φακούς.
Πόσο δίκιο έχεις!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ελσα πιστεψε με δεν εχεις κανενα λογο ουτε να στεναχωριεσαι ουτε να βαζεις τα κλαματα ειλικρινα :)Κατ'αρχην αυτο που εχεις δεν ειναι τιποτα πιστεψε με (ειμαι ενα χρονο μικροτερη σου και εχω 11 βαθμους μυωπιας και 2,5 αστυγματισμο...τι να πω κι εγω δηλ!!!). Προσπαθησε να το δεις οσο πιο θετικα μπορεις. Σκεψου για παραδειγμα οτι θα εχεις να επιλεξεις αναμεσα σε τοσους σκελετους στον οπτικο , ειναι σα να δοκιμαζεις ρουχα και προσπαθεις να δεις πιο σου παει περισσοτερο :P . Εκτος αυτου αν δε κανω λαθος μπορεις να βαλεις και φακους επαφης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ελσα πιστεψε με δεν εχεις κανενα λογο ουτε να στεναχωριεσαι ουτε να βαζεις τα κλαματα ειλικρινα :)Κατ'αρχην αυτο που εχεις δεν ειναι τιποτα πιστεψε με (ειμαι ενα χρονο μικροτερη σου και εχω 11 βαθμους μυωπιας και 2,5 αστυγματισμο...τι να πω κι εγω δηλ!!!). Προσπαθησε να το δεις οσο πιο θετικα μπορεις. Σκεψου για παραδειγμα οτι θα εχεις να επιλεξεις αναμεσα σε τοσους σκελετους στον οπτικο , ειναι σα να δοκιμαζεις ρουχα και προσπαθεις να δεις πιο σου παει περισσοτερο :P . Εκτος αυτου αν δε κανω λαθος μπορεις να βαλεις και φακους επαφης

Ανν έχει σταθεροποιηθεί, μπορείς να κάνεις την επέμβαση με laser.
Την έκανε μια φίλη μου και βλέπει άψογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Θα πρεπει να περιμενω τουλαχιστον 3 χρονακια τουλαχιστον για να γινει :) Και παλι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μη μηδενιστει , πραγμα που δε με ενοχλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ανν έχει σταθεροποιηθεί, μπορείς να κάνεις την επέμβαση με laser.
Την έκανε μια φίλη μου και βλέπει άψογα.

Κάποτε είχαν ως όριο ηλικίας τα 18 χρόνια, όμως πλέον απαιτούν τουλάχιστον να είσαι 20-21 για να πουν με ασφάλεια ότι θα μηδενιστεί.
Plus δεν μπορούν όλοι να το κάνουν, γιατί απαιτείται ένα πάχος συγκεκριμένο του κερατοειδή. Πρόσφατα πήγα για τσεκαπ και μου είπε ότι είμαι στο όριο του να μην μπορέσω να κάνω λέιζερ. Τουτέστιν, ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου τύχει. Από τα 15 ήλπιζα να με σώσει το λέιζερ αλλά τελικά γειώθηκα :P

Ο αδερφός μου με 16 βαθμούς έκανε λέιζερ και βλέπει πεντακάθαρα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Κάποτε είχαν ως όριο ηλικίας τα 18 χρόνια, όμως πλέον απαιτούν τουλάχιστον να είσαι 20-21 για να πουν με ασφάλεια ότι θα μηδενιστεί.
Plus δεν μπορούν όλοι να το κάνουν, γιατί απαιτείται ένα πάχος συγκεκριμένο του κερατοειδή. Πρόσφατα πήγα για τσεκαπ και μου είπε ότι είμαι στο όριο του να μην μπορέσω να κάνω λέιζερ. Τουτέστιν, ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου τύχει. Από τα 15 ήλπιζα να με σώσει το λέιζερ αλλά τελικά γειώθηκα :P

Ο αδερφός μου με 16 βαθμούς έκανε λέιζερ και βλέπει πεντακάθαρα. :/:

Δες και τη μέθοδο prk. Ίσως ενδείκνυται στην περίπτωσή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Δες και τη μέθοδο prk. Ίσως ενδείκνυται στην περίπτωσή σου.

Θα το ξανακοιτάξω σε λίγα χρόνια, ακόμα είμαι μικρή και η μυωπία καλπάζουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πάντως εμένα δεν μεγάλωσε άλλο από τότε που ανακάλυψα πως έχω (στα 13-14 και γυαλιά πήρα στα 15) :clapup: Δεν ξέρω αν έχει σχέση που δεν φοράω τα γυαλιά σχεδόν ποτέ...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πάντως πολύ βολικό γι αυτούς που μπορούν να κάνουν laser.
Σου λύνει προβλήματα βρε παιδί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top