• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Λεύκανση δοντιών

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σωστα. Δεν καπνιζω. Και η ποσοτητα καφε και κρασιου που καταναλωνω, προς το παρον τουλαχιστον δεν επηρεαζει. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σωστα. Δεν καπνιζω. Και η ποσοτητα καφε και κρασιου που καταναλωνω, προς το παρον τουλαχιστον δεν επηρεαζει. :D

Παιζει ρολο και η περιποιηση που κανεις π.χ τακτικο βουρτσισμα δοντιων κ.ο.κ....
Φαινεται εισαι "φρονιμο" κοριτσι!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έχω κάνει κι εγώ λεύκανση, χωρίς λέϊζερ, αλλά με μασελάκια. Έχω αρκετά κίτρινα δόντια από φυσικού μου κι έτσι δεν είδα καμία συνταρακτική αλλαγή (αλλά είδα συνταρακτική αλλαγή όταν έκοψα το κάπνισμα την πρώτη φορά!) - επίσης πίνω αρκετό καφέ, οπότε δεν βοηθώ και πολύ την κατάσταση.

Το αποτέλεσμα τότε δεν κράτησε ιδιαίτερα, αφού κάπνιζα (είναι φοβερό πόσο κιτρινίζει τα δόντια το κάπνισμα!), αλλά δεν ξέρω αν θα ξαναέμπαινα στη διαδικασία της λεύκανσης, αφού μου φαίνεται κομματάκι ..παροδική στα αποτελέσματά της.

Ανυπομονώ να κάνει η ΚΕ λεύκανση με λεϊζερ τέλος, για να μας πει πως είναι κι αν αξίζει τον κόπο, γιατί έχω πατριό οδοντίατρο και αρκεί ένα τηλεφώνημα για να κάνω κι εγώ μία τζάμπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
:angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παιδια ποσο περιπου παει το μαλλι?
εγω δεν καπνιζω αλλα πινω πολυ τσαι, και εκτος του οτι αυτο εχει επιβαρυνει λιγο τα δοντια μου, θα ηθελα ετσι κι αλλιως να τα ανοιξω λιγο.

ειχε κανει πολυ παλια μια φιλη μου που ειχε εκτος απο κιτρινα, και λιγο χαλασμενα δοντια (ειδικα ενα μπροστα ειχε κατι σε..πρασσινο! δεν ειναι οτι δεν τα επλενε η δεν τα καθαριζε, απλα απο οταν τη γνωρισα το ειχε αυτο) και το αποτελεσμα ηταν πραγματικα εκπληκτικο! δε ξερω ποσο κρατησε, εχω χρονια να τη δω τωρα, αλλα τουλαχιστον για 2 χρονια ηταν πολυ πολυ ασπρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
παιδια ποσο περιπου παει το μαλλι?

Χμμ...εγω περσι εκανα..
Αν θυμαμαι καλα το μαλλι πηγε γυρω στα 300 ευρω...(φιλικη τιμη υποτιθεται, δεν ξερω ομως εαν ισχυε, γιατι δεν το εψαξα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
και μιας που έγινε split Και θέμα... υπάρχει κάποιος εκεί έξω που έχει κάνει λεύκανση να μας πει γνώμη και προσωπική εμπειρία? :P


οι υπόλοιποι τι γνώμη έχετε γενικώς για τη λεύκανση?
Συγνώμη προχτες που το ανεφερες δεν το σχολίασα γιατί δεν έχω κάνει ποτέ και ευτυχώς πιστεύω πως δεν το έχω ανάγκη.Άσε που φοβάμαι και γενικότερα τους γιατρούς.
Παντως πιστεύω πως μετράει να έχεις λευκά δοντια!! Προώθησέ το !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν... αυτό που ξέρω εγώ με τη μέθοδο του λέιζερ είναι ότι γλυτώνεις το μασελάκι κι ότι έχει την ίδια διάρκεια.
Ξέρω ότι δεν χαλάει το σμάλτο και ότι θα χρειαστώ 3 επισκέψεις εκ των οποίων η πρώτη που ήδη έγινε αφορούσε κανονικό καθαρισμό σε πρώτη φάση.
Εμένα θα μου πάρει 200 ευρώ (οκ είναι συνοικιακό οδοντιατρείο)

είχα ακούσει ότι το κάπνισμα ο καφές το τσιγάρο το τσάι κι όλα αυτά που έχουν χρωστικές επιβαρύνουν κάπως την κατάσταση και χαλάει πιο γρήγορα το αποτέλεσμα....

τες πα, μόλις ξεμπερδέψω θα σας πω τις εντυπώσεις μου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
νταξ, δεν ειναι απαγορευτικο το ποσο παντως... 200-300 ειναι οκ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
νταξ, δεν ειναι απαγορευτικο το ποσο παντως... 200-300 ειναι οκ..

βασικά πρέπει να βρεις έναν αξιοπρεπή οδοντογιατρό που δε θα σου ζητήσει όσα του λείπουν...
επειδή εμένα άλλος οδοντίατρος μου ζήτησε για τη μέθοδο με το μασελάκι κοντά στα 600 :knife:

κλέφτες υπάρχουν παντού φυσικά σε κάθε επάγγελμα... τώρα που ξέρεις που παίζουν οι τιμές, ψάξτο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εχω δικη μου, πολυ καλη οδοντιατρο... ετσι κι αλλιως ειναι πολυ ευσυνειδητη, αλλα πριν μιλησω με κεινη ηθελα να ξερω περιπου που παιζουν οι τιμες.. αν πχ μου λεγατε 1000, δε θα ρωτουσα καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
To αρθρο που παρεθεσε το Γιδι (αρα και αυτα που ειπε ο οδοντιατρος της Νεραιδας :P) το βρηκα λιγο...εμπορικό.

Η μια μεθοδος ειναι να βαλει gel ο οδοντιατρος στο οδοντιατρειο του. Αυτο το gel εχει μεγαλη συγκεντρωση των δραστικων ουσιων (πχ υπεροξειδιο του υδρογονου) και ειναι πιο πιθανο να προκαλεσει ευαισθησια στα δοντια, ερεθισμο ουλων κλπ. Το laser απόσο γνωριζω χρησημοποιειται σαν συνοδευτικο για να αυξησει την δραστικότητα της λευκαντικής ουσιας. Η Αμερικανικη ενωση Οδοντιατρων δεν εχει στη λιστα αποδεκτων λευκαντικων ουσιων, ουσιες που χρησημοποιουνται με τα λειζερ ακομα παντως.

Λεγεται οτι η μεθοδος που ειναι "για το σπιτι" ειναι πιο ασφαλης (απλα χρειαζεται καποιες μερες για να ολοκληρωθει).

Παντως το υπεροξειδιο του υδρογονου θεωρειται μια απο τις ελαφρως καρκινογονες ουσιες , ειδικα σε συνδυασμο με αλλες (πχ σε καπνιστες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α, ναι! Είχα πάρει κάποτε ένα συστηματάκι, της Colgate ήταν νομίζω, από φαρμακείο.. είχε κάνει δουλειά! Αλλά χρησιμοποιούσα το μασελάκι που ήδη είχα.. δεν ξέρω αν απλά το έβαζα στα δόντια όπως έλεγε, θα έκανε κατι ιδιαίτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμενα αυτο δεν μου ειχε κανει απολυτως τιποτα λεμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αυτο το gel εχει μεγαλη συγκεντρωση των δραστικων ουσιων (πχ υπεροξειδιο του υδρογονου) και ειναι πιο πιθανο να προκαλεσει ευαισθησια στα δοντια, ερεθισμο ουλων κλπ. Το laser απόσο γνωριζω χρησημοποιειται σαν συνοδευτικο για να αυξησει την δραστικότητα της λευκαντικής ουσιας. Η Αμερικανικη ενωση Οδοντιατρων δεν εχει στη λιστα αποδεκτων λευκαντικων ουσιων, ουσιες που χρησημοποιουνται με τα λειζερ ακομα παντως.

Παντως το υπεροξειδιο του υδρογονου θεωρειται μια απο τις ελαφρως καρκινογονες ουσιες , ειδικα σε συνδυασμο με αλλες (πχ σε καπνιστες).
Ρώτησα παλιότερα τη μαμά μου που είναι οδοντίατρος, και μου είπε πάνω κάτω αυτά που είπε ο Λόριεν. Δεν το συνιστά σε καμιά περίπτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να θεσω και ενα ερωτημα , πιο κοινωνικο ;

Γιατι δε μπορουμε να αποδεχτουμε οτι το φυσιολογικο χρωμα ΔΕΝ ειναι πολυ ασπρο, και κυμαινεται απο ωχροκιτρινο μεχρι υπολευκο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Υποθέτω για τον ίδιο λόγο που έχουν τόση πέραση όλων των ειδών τα καλλυντικά που υπόσχονται την τέλεια αλαβάστρινη επιδερμίδα, για τον ίδιο λόγο που μόλις βγει η πρώτη άσπρη τρίχα (και πολύ πιο νωρίς φυσικά πολλές φορές) πρέπει να καλυφθεί και για τον ίδιο λόγο που γίνονται τα Botox.

Γιατί η ανθρώπινη ματαιοδοξία δεν έχει όριο.:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Να θεσω και ενα ερωτημα , πιο κοινωνικο ;

Γιατι δε μπορουμε να αποδεχτουμε οτι το φυσιολογικο χρωμα ΔΕΝ ειναι πολυ ασπρο, και κυμαινεται απο ωχροκιτρινο μεχρι υπολευκο ;
για τον ίδιο λόγο που ισιώνουμε τα μαλλιά μας, που βάφουμε τα νύχια μας, και που κάνουμε μακιγιαζ: γιατί έτσι (νομίζουμε ότι) γινόμαστε ωραιότερες. Κοινώς γυναικεία κοκεταρία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η μια μεθοδος ειναι να βαλει gel ο οδοντιατρος στο οδοντιατρειο του. Αυτο το gel εχει μεγαλη συγκεντρωση των δραστικων ουσιων (πχ υπεροξειδιο του υδρογονου) και ειναι πιο πιθανο να προκαλεσει ευαισθησια στα δοντια, ερεθισμο ουλων κλπ.

Απο ο,τι θυμαμαι, υπαρχουν 2 ειδη τζελ, που χρησιμοποιουνται. Το ενα ειναι για 2-3 ωρες ημερησιως και ειναι πιο δυνατο απο το αλλο, το οποιο το χρησιμοποιεις κατα τη διαρκεια της νυχτας.
Αυτο που μπορει να προκαλεσει παρενεργειες του τυπου ερεθισμο ουλων, ειναι το πρωτο που ανεφερα, οπου βεβαια εαν χρησιμοποιηθει σωστα, βασει των οδηγιων του οδοντιατρου και δεν ξεπεραστει το οριο, που σου λεει, πως πρεπει να φορας τα "μασελακια", δε θα υπαρξει προβλημα. Φανταζομαι πως βασικη προυποθεση γι αυτο, ειναι ο καθε ενδιαφερομενος να μην εχει καποια υπερευαισθησια στα ουλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
για τον ίδιο λόγο που ισιώνουμε τα μαλλιά μας, που βάφουμε τα νύχια μας, και που κάνουμε μακιγιαζ: γιατί έτσι (νομίζουμε ότι) γινόμαστε ωραιότερες. Κοινώς γυναικεία κοκεταρία:P


τωρα που μου το θυμισες πρεπει να βαψω κανα νυχακι και να παω κανα κομμωτηριο.
εχω περιπου ενα χρονο να κουρευτω και πανω απο 7 μηνο να βαψω νυχι!
και θα παω και οδοντιατρο για τον καθαρισμο που ειχαμε πει, και θα ξαναρωτησω για τη λευκανση... παρολο το οτι εσυ και η μαμι σου, η κυρα παλλαντινα, μας λετε οχι, πρεπει να ρωτησω και τη δικη μου..
εμενα εχει παραγινει γιατι παιζει να πινω πανω απο 8 κουπες τσαι την ημερα..παρολο που δε καπνιζω ουτε πινω καφε, εχουν αρχισει να παιρνουν την κατω βολτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top