Γιατρός κατά των εκτρώσεων;

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εδώ και κάποιες μέρες με βασανίζει μία απορία.Τι γίνεται όταν ένας γιατρός είναι κατά των εκτρώσεων?Έχει το δικαίωμα να αρνηθεί να πραγματοποιήσει μια τέτοια διαδικασία ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
Εδώ και κάποιες μέρες με βασανίζει μία απορία.Τι γίνεται όταν ένας γιατρός είναι κατά των εκτρώσεων?Έχει το δικαίωμα να αρνηθεί να πραγματοποιήσει μια τέτοια διαδικασία ή όχι?
Δικαίωμά του. Κανένας δεν θα τον υποχρεώσει να το κάνει με το ζόρι.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,773 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι σίγουρος: Δε μπορεί να αρνηθεί όταν το έμβρυο βάζει σε κίνδυνο τη ζωή της μητέρας (και δεν υπάρχει αντικαταστάτης) . Νομίζω πως είχε γίνει ένα περιστατικό πριν 3-4 χρόνια στην Ιρλανδία, όπου μια μητέρα πέθανε, αφού οι γιατροί αρνήθηκαν έκτρωση για θρησκευτικούς λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Απο οσο ξερω οι εκτρωσεις απαγορευονται στην Ιρλανδια και αυτος ηταν ο λογος που δεν της εκαναν εκτρωση παρολο που ειχε επιπλοκες η εγκυμοσυνη της. Η μονη περιπτωση για να κανουν εκτρωση ειναι οταν κινδυνευει η ζωη της γυναικας που και σε αυτη τη περιπτωση κινδυνευε αλλα πολυ δυστυχως αυτοι πετουσαν χαρταετο. Στη συγκεκριμενη χωρα απαγορευεται η εκτρωση ακομα και αν η εγκυμοσυνη ειναι απο βιασμο.

Αυτο στο χωριο μου το λεμε σκοταδισμος και οχι ¨θρησκευτικους λογους¨...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Δικαίωμά του. Κανένας δεν θα τον υποχρεώσει να το κάνει με το ζόρι.



Χμ λογικο μου ακουγεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top