Ακριβά vs φτηνά ρούχα & παπούτσια

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

Πάνε με φούστα κοντή (όχι μίνι, νορμάλ καταστάσεις), πάνε με παντελόνι σωλήνα, με φαρδύ παντελόνι και σκοτώνουν εύκολα κατσαρίδες (άρα φοριούνται και με πυτζάμες στο σπίτιη έξω απ αυτό, μια μέρα που η κολλητή ήθελε τσιγάρα και βγήκα με μπλε πυτζάμα με αρκούδια κ με αυτά τα παπά)

Σκυλιά μαύρα, χαλάλι τα 100κάτι ευρά που πλήρωσα εν έτει 2004
sorry κοπελια... αλλα ουτε 5 ευρο δεν εδινα γιαυτα!! δε πανα κρατανε κ δεκαετιες ολοκληρες!!:P:P
εχω μια πολυ καλη μου φιλη που χει παρομοια κ τα χε παρει κ αυτη καπου τοσα κ συνεχεια την κραζω, οποτε μη το παρεις προσωπικα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
sorry κοπελια... αλλα ουτε 5 ευρο δεν εδινα γιαυτα!! δε πανα κρατανε κ δεκαετιες ολοκληρες!!:P:P
εχω μια πολυ καλη μου φιλη που χει παρομοια κ τα χε παρει κ αυτη καπου τοσα κ συνεχεια την κραζω, οποτε μη το παρεις προσωπικα!!:)

είναι θέμα γούστου αλλά η ανατομία του πέλματος χρειάζεται και ένα βολικό παπούτσι πέραν της γόβας κτλ που είναι καθαρά καλλοπιστικά. Είναι και θέμα στυλ, όπως π.χ. αν μου δώριζαν μπαλαρινέ παπούτσια το πιο πιθανό είναι να τα έκανα διακοσμητικά φυτεύοντας μέσα τους δυόσμο.

No offence, αλλά μην την πολυκράζεις γιατί το συγκεκριμένο υπόδημα έχει βγει και με σίδερο μπροστά και δεν θα πάρεις χαμπάρι την κρανιοεγκεφαλική κάκωση :hehe:

On topic : έχω παρατηρήσιε όμως ότι πολλά επώνυμα υποδήματα έχουν αρκετά καλή ποιότητα. Κάτι μποτάκια Hilfiger που μου είχε κάνει δώρο η μάδερ είναι και άνετα, και για ορειβατικές ανησυχίες και όμορφα...
Από καταστήματα με οικονομικές τιμές αγοράζω πουλοβεράκια και μαύρα παντελόνια για casual ντύσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
No offence, αλλά μην την πολυκράζεις γιατί το συγκεκριμένο υπόδημα έχει βγει και με σίδερο μπροστά και δεν θα πάρεις χαμπάρι την κρανιοεγκεφαλική κάκωση :hehe:
ααα αυτα με το σιδερο μπροστα εχει η φιλεναδα μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
εγώ πάντως τα ανωτέρω μποτάκια τα είχα στη νιότη μου

και τα λάτρευα


τα βλέπω τώρα και απορώ γιατί


γεράσαμα... εγκαίρως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
είναι θέμα γούστου αλλά η ανατομία του πέλματος χρειάζεται και ένα βολικό παπούτσι πέραν της γόβας κτλ που είναι καθαρά καλλοπιστικά.

Θα συμφωνήσω απολύτως. Εγκατέλειψα τα τακούνια εδώ και 15 χρόνια και νιώθω υπέροχα. Άσε που υπάρχουν κομψότατα μοκασίνια και άλλα σχεδιάκια.
Δυστυχώς έχω παρατηρήσει ότι τα καλά παπούτσια, δηλ. πέλμα, ποιότητα δέρματος, μαλακό, γερό, που δεν χάνει τη φόρμα του, είναι τελικά (δυστυχώς ξανά) τα ακριβά παπούτσια, όχι οι τρελλές υπερβολές αλλά μάρκες που έχουν αποδείξει την ποιότητα τους. Εγώ επειδή φοράω τα παπούτσια στις 7με8 το πρωί και τα βγάζω μετά τις 9 το βράδυ στις καλές μέρες, έχω αγκυροβολήσει σε timberland (εννοείται όχι μόνο μποτάκι αλλά και τα γυναικεία μοκασίνια και πάντα από το stock), geox, clarks. Μοναδικές αποκλίσεις ένα (έρωτας μεγάλος :redface:ζευγάρι μποτούλες Hilfinger -από stock εννοείται) με γραμμή γαλότσας αλλά δέρμα - ύφασμα με λουλουδάκια!!! και το κλασσικό ζευγάρι μπότες ιππασίας που αγοράζω μια φορά στα 10 χρόνια, στις εκπτώσεις και με βγάζουν από πολλά διλήμματα... Φέτος ήταν η χρονιά μου γιατί βρήκα ένα ζευγάρι mayura Ισπανικές - χειροποίητες τελευταίο και το έδιναν στη μισή τιμή:clapup:
Για τα ρούχα δεν κολλάω πολύ, τα απλά καθημερινά, φτηνά, από stocks και χωρίς εμμονές με μάρκες γιατί είναι και παράλογοι οι άνθρωποι...
Μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις αν πάρω κάτι ακριβό γιατί ξέρω ότι θα το κρατήσω πολλά χρόνια επειδή είναι διαχρονικό κομμάτι και μου αρέσει τόσο που αδιαφορώ για μόδα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τα μόνα που δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω "άμαρκα" είναι τα jeans και τα παπούτσια.
Για όλα τα υπόλοιπα δε με νοιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
λοιπον και γω πλεον κατεληξα οτι καλυτερα να εχεις λιγα και καλα που λεμε. προτιμω να δωσω κατι παραπανω παντα σε λογικα πλαισια και να το εχω και να το χαιρομαι..;) τζην , παπουτσια σιγουρα θα παρω κατι ποιοτικο , παλτο επισης. τσαντες ας πουμε εχω και ακριβες και πιο φτηνες καθως και ρουχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εμενα τα τζην μου φαινονται χαμενα λεφτα.. Το βλεπω οτι το φορναρινα μπορει να κανει τον ποπο να φαινεται καλυτερα(που τι να σου κανει και το τζην βεβαια, θελει και πρωτη υλη:P), αλλα δε μου αρκει σαν λογος για να δωσω 200 ευρω παραπανω ..ετσι κι αλλιως θα λιωσει κι αυτο :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
και ομως ειναι τζην που με 100-150 ευρω ειναι πολυ καλα με τρομερη εφαρμογη και πιστεψε με φαινεται διαφορα στα τζην;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα, το 100-150 το λες σα να 'ναι λίγο ή πολύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Για ένα τζην είναι υπερβολική τιμή, μην τρελαθούμε! Ας διαθέσει κάποιος 100 σε συνδρομή γυμναστηρίου και 50 σε ένα τζην στην τελική, προκειμένου να πληρώσει τη "φόρμα*"

*φορμάρω/ δείχνω πιο αδύνατη κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
τα ρούχα τώρα έχουν χαλάσει!!!!Ολα φαίνονται τόσο φθηνά κ ψευτικα,ειλικρινά!!Καλύτερα να δώσουμε κάτι παραπάνω κ να αξίζει τα λεφτά του,σωστά????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Τί εννοείς έχουν χαλάσει; Εγώ ακόμα βρίσκω και φορέματα και παντελόνια και μπλούζες από ύφασμα καλής ποιότητας , χωρίς να σκάω 100 ευρώ το κομμάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όλα έχουν τα μέτρα και τα σταθμά τους, μην τρελαθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πολυ φοβαμαι οτι εννοει το 150 για λιγο, κι οτι εχουμε χασει τα αυγα και τα πασχαλια επισης :υφος:Aυτια:

Μου φαινεται παντως περιεργο λιγο και μην παρεξηγηθειτε οσες το κανετε, να σκας ΤΟΣΑ λεφτα για ενα παντελονι η αξια του οποιου ειναι περιπου 10000% λιγοτερη απ'αυτη που πωλειται, μονο επειδη γραφει ενα "D" ή ενα "60" απο πισω..δεν πιστευω δηλαδη οτι τα αγοραζουμε/ετε οντως για την εφαρμογη, αλλα για το τι φαινεται οτι ειναι :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εμένα αυτό μου τη δίνει. Έχω ένα τζην "και καλά D" αγορασμένο κινέζικο. Έκανε ένα γελοίο νούμερο, που απλά ήταν λίιιγο πάνω από το κόστος κατασκευής του. Το φοράω συχνά τα τελευταία 5 χρόνια και μου πάει.

Πας να αγοράσεις ένα σήμερα, "ορίτζιναλ" και καλείσαι να σκάσεις 150 ευρώ. Ορίστε;;;

Δίνω λεφτά για τα τζην. Αλλά για να τα αποσβέσω, όχι να κάνω show off ούτε όμως τσιγγουνιές.
Και στην τελική, αν θελήσω να πάρω κάτι ακριβό, θα είναι σπέσιαλ. Είτε το υλικό, είτε το design είτε κάτι, να ξέρω ότι τα Χ ευρώ που το χωρίζουν από κάτι άλλο του είδους του αντιστοιχούν σε... κάτι. Αγοράζεις ποιότητα, σχέδιο, κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Για κάποια ''καλά'' ψώνια, δεν τσιγγουνεύομαι τα χρήματα. Λέγοντας καλά εννοώ και το κυριλέ φουστάνι για special περιστάσεις και το ρούχο με ξεχωριστό σχέδιο που ξέρεις ότι δύσκολα θα βρεις αλλού.

Το να τα σκάει κάποιος για jeans, συγγνώμη, δεν το συλλαμβάνει ο εγκέφαλός μου. Το αγαπημένο μου jean έκανε 18 λίρες και με έχει βολέψει.Όσον αφορά την εφαρμογή, καλό είναι, καλύτερο από πολλά επώνυμα. Τα Diesel μου αρέσουν πολύ, αλλά τα βλέπω σαν πολυτέλεια, θα πάρω 1 στο τόσο.

Παρόλα αυτά, από λαϊκή και κινέζο δεν ψωνίζω. Όσες φορές έχω μπει σε κινέζικα δεν μου άρεσε τίποτα και μου φαίνονταν ψιλοχάλια ποιότητας (όχι ότι τα Berska είναι ποιοτικά, λέμε τώρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μου φαινεται παντως περιεργο λιγο και μην παρεξηγηθειτε οσες το κανετε, να σκας ΤΟΣΑ λεφτα για ενα παντελονι η αξια του οποιου ειναι περιπου 10000% λιγοτερη απ'αυτη που πωλειται, μονο επειδη γραφει ενα "D" ή ενα "60" απο πισω..δεν πιστευω δηλαδη οτι τα αγοραζουμε/ετε οντως για την εφαρμογη, αλλα για το τι φαινεται οτι ειναι :S

xμμμμ... ναι και όχι. ΔΕΝ έχω αγοράσει ποτέ μου όσο θυμάμαι τζην στα νούμερα που λέτε βέβαια [:redface:], αλλά την αμαρτία μου να την πω 9 στις 10 που θα αγοράσω τζην θα σκάσω 80άρι. Είμαι μια ιδιοτροπία και μισή σε αυτό το θέμα. ΔΕΝ με νοιάζει να φαίνεται κανένα γράμμα ή κάτι, αλλά έχω βρει μια συγκεκριμένη μάρκα που λατρεύω το πως μου κάθεται και ... εκεί κοστολογεί τα τζήν της... όταν ...λιώσει το παλιό πάω γραμμή εκεί :redface: (αν και η αλήθεια είναι ότι το πιο αστεράτο τζην έβερ το είχα πάρει σε μια παν-φθηνη τιμή από ένα μαγαζί που... δεν υπάρχει-ήτοι μια τρύπα... αλλά δεν ξαναβρήκα ποτέ :()

Από λαϊκή και κινέζο... χμμμ... έχω αγοράσει [από κινέζο σίγουρα από λαϊκή δεν θυμάμαι να πω την αλήθεια]. Ειδικά το καλοκαίρι που θέλω 1283716348987 μπλούζες τη μέρα [δεν μπορώ με τη ζέστη αν μπορούσα θα άλλαζα κάθε μισή ώρα μπλούζα :redface:] δεν νομίζω να έβγαινα οικονομικά να ήταν όλες από μαγαζί :P. Πάντως και πιο "καλή" μπλούζα έχω αγοράσει και να πω την αμαρτία μου την χιλιοφόρεσα χωρίς τύψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βρε κοριτσια συγγνωμη...
Αλλα τι σημασια εχει η φιρμα του εκαστοτε ρουχου, οταν η εφαρμογη αυτου ειναι ακριβως αυτο που πιστευεις οτι σου ταιριαζει...
Π.χ Σε ο,τι αφορα τα τζιν, ενω εχω φορεσει απο φερε και αρμανι μεχρι και πεπε, γκες, ντιζελ και ζαρα, εχω διαπιστωσει οτι αυτο που πανω μου δειχνει περισσοτερο καλα ειναι το ντιζελ...
Ε, αυτο και θα αγορασω οσο και αν κανει, ειδικα οταν μιλαμε για τζιν, τα οποια τα κρατας χρονια...ειναι ντιζελ. Δεν ειναι ενδυμα της μιας σεζον, ωστε να λυπηθω τα χρηματα που θα διαθεσω. Το ιδιο ισχυει για τα υποδηματα, τα φορεματα, οπως επισης και για τα παντος ειδους παλτο
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Από λαϊκή και κινέζο... χμμμ... έχω αγοράσει [από κινέζο σίγουρα από λαϊκή δεν θυμάμαι να πω την αλήθεια]. Ειδικά το καλοκαίρι που θέλω 1283716348987 μπλούζες τη μέρα [δεν μπορώ με τη ζέστη αν μπορούσα θα άλλαζα κάθε μισή ώρα μπλούζα :redface:] δεν νομίζω να έβγαινα οικονομικά να ήταν όλες από μαγαζί :P. Πάντως και πιο "καλή" μπλούζα έχω αγοράσει και να πω την αμαρτία μου την χιλιοφόρεσα χωρίς τύψεις...

Κι εγώ έχω ανάγκη πλήθος μπλουζακιών το καλοκαίρι, όμως τα παίρνω συνήθως από Berska. Κόλλημα έχω με αυτό το μαγαζί. Με 20 euros παίρνω 4-5 τιραντέ μονόχρωμα και κρατάνε για 2 σεζόν. Πολύ ωραία ρούχα σε στυλάκι Berska έχει και το Stradivarius που είναι του ίδιου ομίλου. Για πιο ιδιαίτερα η μόνιμη καταφυγή είναι Helmi, Atrattivo, Heel και σε σπάνιες περιπτώσεις θα πάρω κάτι από πιο κυριλέ εταιρίες όπως Pepe Jeans. Βέβαια, αν ξέρεις καλά 1 αγορά βρίσκεις και τρύπες με φτηνά ρούχα που όμως δεν ντρέπεσαι να βάλεις για να βγεις στην κοινωνία. Αυτό καταφέρνω με την αγορά του Χαλανδρίου, αν και έχω εκνευριστεί λίγο επειδή οι καινούριοι καταστηματάρχες την έχουν δει Κηφισιά κι ανοίγουν το 1 κυριλέ, ''ψαγμένο'', ΠΑΝΑκριβο μαγαζί μετά το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top