Deviantart Vs Flickr

Deviantart Vs Flickr
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Deviantart
Art - community of artists and those devoted to art. Digital art, skin art, themes, wallpaper art, traditional art, photography, poetry / prose. Art prints.

Flickr is almost certainly the best online photo management and sharing application in the world. Show off your favorite photos and videos to the world, ...

  • Ποιο θα διαλέγατε για να ανεβάσετε την δουλειά σας;
  • Ποιες οι βασικές διαφορές τους;
  • Έχετε κάποιο από τα δύο;
  • Πιστεύετε πως υπάρχει κάποιο καλύτερο;
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι στο deviantart, το κοινό που σου προσφέρει είναι λιγότερο "κανονικό" και περισσότερο "alternative" και "dark". Το flickr από την άλλη μου βγάζει κάτι πιο ξενέρωτο, πιο καθωσπρέπει.

Ε τώρα τέχνη και καθωσπρεπισμός, για εμένα πολύ light εμπειρία. Όταν θέλω να δω κάτι από τέχνη μπαίνω στο deviantart
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Εξαρτάται απο το τι ζητάς.

Αποκλειστικά για φωτογραφία ίσως είναι προτιμότερο το flickr. Για γενικότερους πειραματισμούς στις γραφικές τέχνες είναι το devianart.
Πάντως δεν θα διάλεγα μάλλον κανένα. Ο μόνος λόγος που ίσως θα δημιουργούσα είναι για την υποτιπόδη ασφάλεια των αρχείων μου και την εύκολη παραπομπή σε άλλους ιστοχώρους που αυτά τα δύο παρέχουν, ειδικά το flickr.

Αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο σε αυτά τα δύο είναι το χαόδες του πράγματος που δεν αφήνει χώρο για σοβαρό σχολιασμό και συζήτηση. Ειδικότερα εννοώ πως δεν με ενδιαφέρουν σχόλια τύπου χεράκια ψηλά, ή εξαιρετική φωτογραφία κι άλλα τέτοια...ναι τα θέλω κι αυτά αλλά ο κύριως σκοπός που θα ανεβάσω δουλειά μου είναι για επικοδομητικά σχόλια και συζήτηση, δλδ για να πάω παρακάτω. Αν δεν σου επισημάνοντε λάθη-->δεν τα βλέπεις, μένεις στάσιμος, και στην συνέχεια δυσκολεύεσε να τα δείς ακόμα κι να στα υποδηξούν επειδή έχεις θαμποθεί απο τα 1000 χεράκια στο flickr ή το devianart.
Έτσι καταλήγω στην λύση εξιδικευμένα φόρουμ στο κάθετι με το οποίο ασχολούμαστε.(πχ. dpgr, photogr κλπ. για φωτογραφία, vcdc κλπ. για γραφιστική και ψάξιμο για ότι θέλει ο καθένας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top