Τι προτιμούν περισσότερο οι άντρες; Μόνιμη σχέση ή απλό σεξ;

Μόνιμη σχέση ή σεξ; Σε τι νιώθετε καλύτερα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 121)
  • Μόνιμη σχέση

    Ψήφοι: 96 79.3%
  • Σέξ

    Ψήφοι: 25 20.7%

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
τι σημαίνει απλό σεξ; Τζατζίκι-κρεμμύδι-ντομάτα δεν; Θα στουμπώσουμε μωρέ

Υποθέτω οτι η ουσία του ερωτήματος του thread, είναι αν οι άντρες προτιμούν να απολαμβάνουν το σέξ μέσα από μια μόνιμη σχέση ή το περιστασιακό, χωρίς δεσμεύσεις, σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πως μπορείς να απολαύσεις κάτι τυχαία ευκαιριακό παραπάνω σε σχέση με όταν έχεις έναν άνθρωπο που γνωρίζεις και νοιάζεσαι; Προφανώς η ηδονή με έναν άνθρωπο με τον οποίο είσαι ερωτευμένος είναι πολύ πιο μεγάλη.

Εκτος αν κατάλαβα λάθος την ερώτηση. Μπορεί να ισχύει το δεύτερο και σε ελεύθερη σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Υποθέτω οτι η ουσία του ερωτήματος του thread, είναι αν οι άντρες προτιμούν να απολαμβάνουν το σέξ μέσα από μια μόνιμη σχέση ή το περιστασιακό, χωρίς δεσμεύσεις, σεξ.
έτσι ναι, έχει νόημα. Αν δλδ προτιμάμε το σεξ μέσα στην μόνιμη σχέση και μόνο, ή περιστασιακά και όπως κάτσει. Δλδ αν προτιμάμε την μανούρα δημιουργίας περιστάσεων με την κάθε άσχετη ή τις δεσμεύσεις της μόνιμης σχέσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ μόνιμη σχέση που να βασίζεται στο απλό σεξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Το ερώτημα νομίζω ήταν αν οι άντρες προτιμούν μια σχέση και ό,τι αυτό συνεπάγεται από τις περιστασιακές ξεπέτες κοινώς ή γνωριμίες πιο πολιτισμένα χωρίς δεσμεύσεις. Αν λοιπόν ένας άντρας αποφάσιζε μόνος του ανεπηρέαστος από τα θέλω της κοινωνίας, αυτά που έμαθε, τον τρόπο που γαλουχήθηκε, αυτά που περιμένουν οι άλλοι από αυτόν κλπ, τι θα επέλεγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι γυναίκες τι προτιμούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Οι γυναίκες τι προτιμούν;

Αυτό δεν είναι στο θέμα. Μπορούμε να το συζητήσουμε σε άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το ερώτημα νομίζω ήταν αν οι άντρες προτιμούν μια σχέση και ό,τι αυτό συνεπάγεται από τις περιστασιακές ξεπέτες κοινώς ή γνωριμίες πιο πολιτισμένα χωρίς δεσμεύσεις. Αν λοιπόν ένας άντρας αποφάσιζε μόνος του ανεπηρέαστος από τα θέλω της κοινωνίας, αυτά που έμαθε, τον τρόπο που γαλουχήθηκε, αυτά που περιμένουν οι άλλοι από αυτόν κλπ, τι θα επέλεγε;

Γιατί θεωρούμε ότι η κοινωνία μας κάνει brainwash? Αυτό το επιχείρημα το βλέπω πολλές φορές σε προοδευτικές σελίδες. Επιχειρήματα του τύπου "ναι αλλά σκέφτεσαι έτσι επειδή έτσι μεγάλωσες, αν δεν ήταν έτσι η κοινωνία" κλπ κλπ. Εγώ πάλι το ίδιο θα επέλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νομίζω οι άντρες προτιμούν μόνιμες σχέσεις, κάτι σταθερό δλδ.
Οι γυναίκες λίγο κάνουν μια είδους επανάσταση μέσα τους και θεωρώ ότι προτιμούν μόνο σεξ χωρίς πολλές δεσμεύσεις.
Νταξει παίζει ρόλο και η ηλικία πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top