Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Ελενα2993

Νεοφερμένος

Η Ελενα2993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
εμείς δεν έχουμε κουνούπια αλλά κατσαρίδες foul!
Η μητέρα μου η έξυπνη έβαλε αυτό το πραγματάκι που πάνε οι κατσαρίδες και τρώνε και μετα dead πάνω στο κρεβάτι μου, χωρίς βέβαια να διαβάσει τις οδηγίες και χωρίς να με ενημερώσει. Για πόσους μήνες ένιωθα έντομα στο κρεβάτι μου και ξυπνούσα συνεχώς ουρλιάζοντας. μα δεν είναι για σκότωμα;:kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Εγώ έχω νυχτερίδες. Και σε αυτό το σημείο θα σας τραγουδίσω το άζμα του μεγάλου Στέλιου...

"Νύχτερίδες κι αράχνες γλυκιά μουουουου... μού κρατούν συντροφιάαααα"

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Διαβασα κατι πολυ ενδιαφερον στα παλιαααα απο σενα κουε!
Σου εφιστω την προσοχη! Τα κατσαριδονια μου τα βρισκω σχεδον παντα στο μπανιο. Σημερα βρηκα παλι ενα (μικρο, αλλα τις σκουπιες του τις εφαγε).
Εχω ηδη κλεισει σιφονι, εχω καλυψει το πραγματακι για να φευγει το νερο απ'τη μπανιερα, συνηθως βουλωνω τον νιπτηρα, και μενουν τρια τινα.
Η' ερχονται απ'τον εξαερισμο (παιζει; )-οποτε θα βαλω κανενα συρματοπλεγματακι-, ή απο τη μικρη τρυπουλα που χει ο νιπτηρας που επισης καπως θα την κλεισω..ή το χειροτερο απ'τη λεκανη, οπου τι κανω σ'αυτη την περιπτωση?!

Απολυμανση/απεντομωση δεν παιζει να γινει. Εθιξα το θεμα κι η απαντηση ηταν "καλοκαιρι ειναι, φουντωνουν τα ζωϋφια". Γκαααρρρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Απορώ πώς την παλεύετε. Εμένα προ ημερών μια μικρή κατσαριδούλα(αλλά αρκούντως ανατριχιαστικοαηδιαστική) ανέβηκε στη στο πόδι μου. Την πέταξα χωρίς να δω τι ήταν (νόμιζα κουνούπι η δύστυχη). Έβαλα τις φωνές(=ουρλιαχτά) στις 2πμ όταν αντίκρυσα την αλήθεια. Έσπευσε ο αδερφός μου (αν ήθελε να με ακούν τα περίχωρα, ας μην ερχόταν) και με βρήκε καβάλα στην καρέκλα μου. Ήθελε να με κυλίσει έξω από το δωμάτιο αλλά εγώ έτρεμα. Μέχρι που η κατσαρίδα ξανακινήθηκε και κόντεψα να βάλω τα κλάματα. Τελικά της ήρθε κατακέφαλα ένα βιβλίο μου 1800σελίδων αλλά άντε να ηρεμήσω εγώ μετά:mad:


Αυτό θα πει τρόμος και φοβία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
πάντως η απεντομωση καλό είναι να γίνεται τον μάιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και μενουν τρια τινα.
Η' ερχονται απ'τον εξαερισμο (παιζει; )-οποτε θα βαλω κανενα συρματοπλεγματακι-, ή απο τη μικρη τρυπουλα που χει ο νιπτηρας που επισης καπως θα την κλεισω..ή το χειροτερο απ'τη λεκανη, οπου τι κανω σ'αυτη την περιπτωση?!

συρματοπλεγματάκι ψιλό να βάλεις, όχι το άλλο για τις κότες:P
τη τρυπούλα του νιπτήρα με σιλικόνη ή στόκο, ανάλογα το πόσο μεγάλη είναι.
τώρα αν σου βγαίνουν από τη λεκάνη, τη σφραγίζεις και αγοράζεις γιογιό :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Η' ερχονται απ'τον εξαερισμο (παιζει; )-οποτε θα βαλω κανενα συρματοπλεγματακι-, ή απο τη μικρη τρυπουλα που χει ο νιπτηρας που επισης καπως θα την κλεισω..ή το χειροτερο απ'τη λεκανη, οπου τι κανω σ'αυτη την περιπτωση?!
παίζει παίζει ο εξαερισμός :/:

πάντως αν έρχονται απ τη λεκάνη... την έκατσες....
έχεις να κάνεις με εκπαιδευμένες βατραχοκατσαρίδες που έχουν βάλει σκοπό τους να σε διώξουν απο το σπίτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanaki

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Η καλύτερη λύση να φιλοξενήσετε ένα γατόνι στο σπίτι... Δεν θα ξαναδείτε κατσαρίδα.:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η καλύτερη λύση να φιλοξενήσετε ένα γατόνι στο σπίτι... Δεν θα ξαναδείτε κατσαρίδα.:D:clapup:
Μπα μην το λες... Κι εγώ έτσι έλεγα, αλλά τους τελευταίους μήνες έχει τεμπελέψει ο δικός μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τρώνε οι γάτες κατσαρίδες?:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
η δικια μου παιζει με αυτες με αποτελεσμα στο τελος με νυχακια της να της σκωτωσει οπου τοτε βαριετε το παιχνιδι(εφοσον δεν κινουνται ποια:P)

κ της παραταει ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πού είναι η corpse bride να τα δει αυτά! της βρήκαμε λύση:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanaki

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Μπα μην το λες... Κι εγώ έτσι έλεγα, αλλά τους τελευταίους μήνες έχει τεμπελέψει ο δικός μου :P

Εγώ έχω τρια αγοράκια κι είναι ακόμα παιχνιδιάρικα και αν δουν να κινείται κάτι σίγουρα θα το πιάσουν. Και τζιτζίκια πιάνουν και τα κρατανε στο στόμα τους γιατι τους αρέσει που κουνάνε τα φτερά τους, ότι έντομο πιάσουν δεν το τρώνε αλλα αν πιάσουν σαμιαμιθάκια τα τρώνε :(...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Tις προάλλες έιδα τη πρώτη μου κατσαρίδα!

Το καλοκαίρι έφτασε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Ρε παιδιά, γιατί τις σκοτώνετε;
Tι σας κάνουνε;
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Και τις να τις κάνουμε; Κατοικίδια;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Και τις να τις κάνουμε; Κατοικίδια;:hmm:

Όχι, να τις αφήσετε να ζήσουνε!
Τι κακό κάνουν οι καημένες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είναι μια αηδία. :D



Και επίσης είναι φορείς ενός σκασμού μικροβίων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Είναι μια αηδία. :D



Και επίσης είναι φορείς ενός σκασμού μικροβίων...

Καλά, μικρόβια υπάρχουν παντού αλλά δεν τους στήνουμε παγίδες όπως σ'αυτές.
Ζωάκια είναι.
Είναι ανάγκη να τις "καθαρίζουμε"; Καλύτερα να καθαρίζουμε στην κυριολεξία.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μα δεν εισβάλουν μόνο σε βρώμικους χώρους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top