Ποιο είναι το αγαπημένο σας video game για Η/Υ;

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
FIFA 2012...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
assasins creed παιδιά..άντε καμιά φορά και football manager
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vegasmaster

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Όλα τα παιχνίδια της Sheriff Gaming!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Agar.io (online game) Καλό παιχνίδι το βρίσκω. :whistle: (αν και λίγο σπαστικό και εκνευριστικό πολλές φορές γιατί γεμίζουν τα server με παίκτες και σε τρώνε γρήγορα οπότε δεν βρίσκεις την ευκαιρία να ανέβεις και εσύ top10 :/: ) Αλλά άμα γίνεις pro τότε δεν έχεις κανένα θέμα. :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Witcher 3 εντάσσεται κι αυτό στο πάνθεον με τα καλντέρα,κατά την γνώμη μου παιχνίδια,όπως το Half-life 2 το the last of us το Bioshock κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ότι λέει ο τίτλος. Προσωπικά παίζω το Doom Eternal (2020)

 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
1592864728013.jpeg
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αν θελετε γράψτε και μερικά λόγια για το παιχνίδι. Τι σας άρεσε κτλ. Στο Doom μαρέσει που κάθε εχθρός (και είναι πολλοί) θέλει διαφορετικό όπλο και τρόπο για να τον σκοτώσεις οπότε όταν σου σκάνε όλοι μαζί πρέπει να το διαχειριστείς αυτό και με σφαίρες κτλ. Επίσης φοβερή μουσική, όταν πλησιάζεις σε αρένα για να γίνει σφαγή αρχίζει και η μέταλ μουσική !!!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Καλό,απλά έχει πολλούς Ρώσους και παίκτες <12 :hehe:
1592918186792.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Europa Universalis 4. Grand Strategy game που καλύπτει την περίοδο 1444-1821 (Κατάληψη Βάρνας απο Οθωμανούς ως το θάνατο του Ναπολέοντα) απο την ίδια εταιρία που έφτιαξε και το Hearts of Iron (καλύπτει την περίοδο 1936-1945)

Επιλέγεις μια μεσαιωνική χώρα και διαχειρίζεσαι τα πάντα. Από οικονομικά/πόλεμο ως και το ποιόν θα παντρευτεί ο ηγέτης σου για να κάνεις Personal Unions (εδω έχω κανει με την Commonwealth - δηλαδή Πολωνία-Λιθουανία για να στριμώξουμε την Αυστρία που απορρόφησε την Ουγγαρία με Personal Union)


Εδω προφανώς και είμαι το Βυζάντιο, στη νόρμαλ δυσκολία και τον πίνω άγρια, ευχαριστώ πολύ.



eu4_1.jpg
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.

Rts:
AoE 1,2,3
AoM
Company of Heroes I-II
Warlords Battlecry III
Warcraft III
Crusader Kings II
Hearts of Iron IV
Myth I-II-III

Tbs:
Civ III - IV - VI
Total War όλα ανεξαιρέτως
Panzer General II

Economic strategy:
Patrician III - IV
Port Royale II - III
Sim City IV
Capitalism 2

Rpg
Skyrim

Tactical RPG
Dragon Age I - III
Banner Saga ολα
Final Fantasy όλα
Darkest Dungeon
Pokemon όλα στο gameboy
Adventure
Monkey Island όλα, επικά χιούμορ
Broken Sword

Αν είχα να διαλέξω 3 θα ήταν το total war warhammer 2, crusader Kings 2, patrician 3

Honorable mention: Digimon World στο ps1. Αυτό ήταν ένα μέτριο παιχνίδι αλλά είχε ένα πολύ καμένο feature. Έπρεπε να εξελίξεις όλα τα Digimon σε όλες τις πιθανές μορφές τους και τα conditions για τις πιθανές εξελίξεις δεν ήταν γνωστά και ούτε σου έδεινε κανένα clue το παιχνίδι. Θυμάμαι μικρός ατελείωτα frustrations όταν γινόταν κάτι άλλο από αυτό που ήθελα. Έστελνα γράμματα σε pc Master να μου πουν πως εξελίσσεται και με γράφανε φυσικά. Από τη μανία μου να τερματίσω το παιχνίδι βρήκα ένα decompiler και έκανα decompile τον κώδικα του παιχνιδιού ώστε να τον διαβάσω 12 χρόνων, και χωρίς να καταλαβαίνω Χριστό από το τι διαβάζω λόγο sheer will κάπου καταφερα να βρω τις if μέσα στον κώδικα που κρινανε τι μορφή θα γίνει το Digimon και να διαβάσω τα conditions. Satisfaction over 9000.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
To παιχνίδι το παιζω αυτο το καιρό όπως ήταν αρχικά το θεμα του giannouta. Δεν ειναι το αγαπημένο μου.

Καλό 2d πλατφορμ που απλώς μαθαίνεις τις κινήσεις τον αντίπαλο και περνάς τις πίστες. Πολύ μεγάλη online κοινοτητα με άπειρεςε πίστες για να παίξεις. Υπάρχουν και πίστες από μεγάλες εταιρείες π.χ. team17 που έφτιαξε τα worms.

Παρόλα αυτά θα το θάψω γιατί δεν όταν περνάς μια πίστα δεν γράφει το χρόνο για να φλεξάρεις τους φίλους σου αλλά έχει μόνο το ρεκόρ που έκανε ο πρώτος που συνήθως είναι Ιάπωνας. Ρε nintendo δεν με νοιαζει να περασω το Ιαπωνεζακι αλλά να φλεξαρω τα φιλαρακια μου. Ελεος. Αυτό χανει την μισή εμπειρία του παιχνιδιού καθώς προσωπικά δεν εχω κίνητρο να παιξω.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Europa Universalis 4. Grand Strategy game που καλύπτει την περίοδο 1444-1821 (Κατάληψη Βάρνας απο Οθωμανούς ως το θάνατο του Ναπολέοντα) απο την ίδια εταιρία που έφτιαξε και το Hearts of Iron (καλύπτει την περίοδο 1936-1945)

Επιλέγεις μια μεσαιωνική χώρα και διαχειρίζεσαι τα πάντα. Από οικονομικά/πόλεμο ως και το ποιόν θα παντρευτεί ο ηγέτης σου για να κάνεις Personal Unions (εδω έχω κανει με την Commonwealth - δηλαδή Πολωνία-Λιθουανία για να στριμώξουμε την Αυστρία που απορρόφησε την Ουγγαρία με Personal Union)


Εδω προφανώς και είμαι το Βυζάντιο, στη νόρμαλ δυσκολία και τον πίνω άγρια, ευχαριστώ πολύ.



View attachment 70008
That's some THICC Aragon
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να γράψω και 'γω κάποια από τα αγαπημένα μου παιχνίδια:
  • Disco Elysium: 'Ισως το αγαπημένο μου παιχνίδι, το έπαιξα το χειμώνα που μας πέρασε. 'Έχει φοβερό γράψιμο και σε βάζει σε μοναδική αποπνικτική ατμόσφαιρα απ' την αρχή. Δεν πιστεύω πως έχει βγει παιχνίδι με πιο βαθιά ιστορία και αφήγηση. Πετυχαίνει να είναι τελείως απολιτίκ, ενώ διαδραματίζει μια υπερπολιτικοποιημένη εποχή. Οι επιλογές που κάνεις έχουν πολύ μεγάλη σημασία. Κάθε χαρακτήρας είναι μοναδικός και κανένας χαρακτήρας ή ιδεολογία ή ομάδα ανθρώπων δεν είναι μονοδιάστατη.
  • Broken Sword 5: Sword of the Serpent: Το παιχνίδι είναι πανέμορφο και με πολύ ωραία μουσική. Σε ταξιδεύει στη ρομαντική Ευρώπη του παρελθόντος και εν τέλει δένεσαι με τους χαρακτήρες σα να τους ξέρεις προσωπικά.
  • Wolf Among Us: Φοβερή σκηνοθεσία και αρκετά καλό στόρυ. Πάρα πολύ ατμοσφαιρικό και πανέμορφο.
  • Gabriel Knight: Sins of fathers: Αν και παλιό, όλα τα έκανε πολύ καλά και συνδυαστικά η μουσική, η ιστορία οι εικόνες κοκ οδηγούν σε μια πολύ ωραία και συναισθηματική εμπειρία. Οι χαρακτήρες πολύ καλοί.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Κάποια που μου ήρθαν στο μυαλό:
SW: Knights of the Old Republic 2
Vampire The Masquerade: Bloodlines
Mass Effect
The Witcher
Doom (2016)
Warhammer 40k DoW
South Park: The Stick of Truth
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Το παιχνίδι που έχω παίξει παραπάνω από όλα και ταυτόχρονα ενα απο τα αγαπημένα μου είναι είναι το mariokart.
 

Luke.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luke. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
 

Luke.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luke. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top