Φιλοσοφία του Θανάτου...

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ε οχι και να μας κοψουν τον Θανατο... Εγω ζω 14 χρονια (σχεδον) περιμενοντας αυτην την υπεροχη στιγμη.
Και ακομα και αυτοι που δεν τον περιμενουν για αυτον υπαρχουν...

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 1 έως 44 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα ¨Περί θανάτου ο λόγος..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos :
Ε οχι και να μας κοψουν τον Θανατο... Εγω ζω 14 χρονια (σχεδον) περιμενοντας αυτην την υπεροχη στιγμη.
Και ακομα και αυτοι που δεν τον περιμενουν για αυτον υπαρχουν...

Κάτσε ρε κι εσύ περιμένεις το θάνατο από τα 14. Δηλαδή στα 80 τι θα κάνεις; Ευθανασία; :Ρ

Χαλάρωσε. Έχεις ακόμα να περάσεις ευχάριστες στιγμές... ΑΠΕΙΡΕΣ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Κάτσε ρε κι εσύ περιμένεις το θάνατο από τα 14. Δηλαδή στα 80 τι θα κάνεις; Ευθανασία; :Ρ

Χαλάρωσε. Έχεις ακόμα να περάσεις ευχάριστες στιγμές... ΑΠΕΙΡΕΣ :)

Πές και εγώ μαζί σου. Θα μας τρελάνεις ρε Dark_kRONOS "Αυτή την υπέροχη στιγμη" και μιλάς για θάνατο? Αν είναι δυνατόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και βεβαια ειναι υπεροχη στιγμη. Απο την στιγμη που εχεις ζησει 60-70-80 χρονια που μεσα σε αυτα εχεις Ευτιχισμενες στιγμες αλλα και πολλες περισοτερες δυσαρεστες και πολλα προβληματα και αυτη η στιγμη σε απαλαζει απο ολα αυτα. Το μονο που ειναι λυπιρο ειναι οτι δεν θα ξαναζεις ευχαριστη στιγμη.

Ο Θανατος στης περισοτερες περιπτωσεις ειανι λυτροση, ειτε θελουμε ειτε οχι να το πιστεψουμε. Μονο που ειμαστε ολοι μεσα σε αυτο το forum σε μια ηλικια που δεν εχουμε καταλαβει ακομα τι παει να πει "προβλημα". Τα δικα μας ειναι μικροπροβληματα, μετα απο τα 30 αρχιζουν τα πολλα και εκει τα πεζεις...
Οποτε ολοι καπια στιγμη περιμενουμε τον θανατο εστω και να μην το εχουμε καταλαβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos :
Και βεβαια ειναι υπεροχη στιγμη. Απο την στιγμη που εχεις ζησει 60-70-80 χρονια που μεσα σε αυτα εχεις Ευτιχισμενες στιγμες αλλα και πολλες περισοτερες δυσαρεστες και πολλα προβληματα και αυτη η στιγμη σε απαλαζει απο ολα αυτα. Το μονο που ειναι λυπιρο ειναι οτι δεν θα ξαναζεις ευχαριστη στιγμη.

Ο Θανατος στης περισοτερες περιπτωσεις ειανι λυτροση, ειτε θελουμε ειτε οχι να το πιστεψουμε. Μονο που ειμαστε ολοι μεσα σε αυτο το forum σε μια ηλικια που δεν εχουμε καταλαβει ακομα τι παει να πει "προβλημα". Τα δικα μας ειναι μικροπροβληματα, μετα απο τα 30 αρχιζουν τα πολλα και εκει τα πεζεις...
Οποτε ολοι καπια στιγμη περιμενουμε τον θανατο εστω και να μην το εχουμε καταλαβει

Η κάθε ηλικία εχει τα προβλήματα της εγώ είμαι 30 και δεν έχω λιγότερα προβλήματα απο όταν είμουν 19, απλά τότε ήταν η σχολή τώρα είναι η δουλειά σε καμία περίπτωση δεν περιμένω τον θάνατο και με τίποτα δεν μπορώ να τον δώ σαν λύτρωση. Λύτρωση απο τι απο τους φίλους και την οικογένεια μου, απο την γυναίκα μου, απο τα μέρη που πηγένω και περνάω καλά ? Λίγο περίεργη σαν λογική μου ακούγετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sky+sea

Νεοφερμένος

Ο sky+sea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
όντως είναι περίεργη η λογική soy Cronous και έχω ακριβώς την ίδια λογική με σένα , υπάρχουν όντως πολλές περιπτώσεις που περιμένουν το θάνατο με ανυπομονησία , ζω καθημερινά με μια τέτοια περίπτωση και όσο και να με πονάει που σκέφτεται έτσι και προσπαθώ να του δίνω θάρρος και αισιοδοξία με θεωρητισμούς και φιλολογίες , κατά βάθος ξέρω κι εγώ ότι θα είναι η λύτρωση του ...όχι ακόμη αλλά σε κάποια χρόνια ναι .ʼσχετο με το topic αυτό αλλά με έπιασε πάλι το παράπονο και ξέσπασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
@σκοτεινος κρονος ...καλε μου κρονε εχω την αισθηση οτι περνας μια περιεργη εφηβια... καλο ειναι και αυτο...πρεπει να το περασεις

@the rest...απλα ζηστε το σημερα, ο Γιαννης εχει δικιο γιατι η καθε φαση ζωης εχει τα δικα της τα πικρα και τα γλυκα της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Η ζωή είναι ένα μονοπάτι προς το θάνατο, είτε θέλουμε να το παραδεχτούμε είτε όχι.. Ελπίζω μια μέρα η επιστήμη να θέσει τέλος στη διαδρομή με ημερομηνία λήξεως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Η ζωή είναι ένα μονοπάτι προς το θάνατο, είτε θέλουμε να το παραδεχτούμε είτε όχι.. Ελπίζω μια μέρα η επιστήμη να θέσει τέλος στη διαδρομή με ημερομηνία λήξεως.

Παρόλα αυτά ο Θάνατος είναι συναρπαστικό γεγονός. Δε συμφωνείς; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Παρόλα αυτά ο Θάνατος είναι συναρπαστικό γεγονός. Δε συμφωνείς; :/

Συναρπαστικό είναι να χάσεις ξαφνικά κάποιον απο την ζωή σου, για πάντα? Δεν μπορώ να δώ κάτι θετικό στον θάνατο. Το ποιό απλό παράδειγμα που μπορώ να σου δώσο είναι πόσο συναρπαστικό θα μπορουσε να είναι κάποιος απο τα παιδιά που γράφει εδώ κάθε μέρα και όπως και να το κάνεις αποτελεί μέρος της μικρο - κοινωνίας μας ξαφνικά να χαθεί? Τι συναρπαστικό μπορεί να έχει μια απουσία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Δεν ξέρεις τι υπάρχει μετά το θάνατο. Ίσως όλα, ίσως και τίποτα (μάλλον τίποτα πιστεύω βεβαίως...). Αλλά η αίσθηση του θανάτου... Πρέπει να είναι μαγεία, τι να πω... Θα μάθουμε όλοι κάποτε...

DEATH IS CERTAIN... LIFE IS NOT!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Συναρπαστικό είναι να χάσεις ξαφνικά κάποιον απο την ζωή σου, για πάντα? Δεν μπορώ να δώ κάτι θετικό στον θάνατο. Το ποιό απλό παράδειγμα που μπορώ να σου δώσο είναι πόσο συναρπαστικό θα μπορουσε να είναι κάποιος απο τα παιδιά που γράφει εδώ κάθε μέρα και όπως και να το κάνεις αποτελεί μέρος της μικρο - κοινωνίας μας ξαφνικά να χαθεί? Τι συναρπαστικό μπορεί να έχει μια απουσία?

Κι εγώ συμφωνώ με τον Γιάννη δεν βρίσκω κάτι θετικό
άσε που κάποιες φορές σκέφτομαι γιατί όλοι προσπαθούμε για το καλύτερο αφού κάποια στιγμή θα χαθούν όλες μας οι προσπάθειες?? :'(
δεν θέλω να ψοφήσω(είμαι κουνέλι γιαυτο) :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Ούτε εγώ θέλω να ψοφήσω (ένας απλός Γητευτής της Καταιγίδας είμαι κ εγώ), αλλά κάτι το τοσο μυστηριώδες όπως ο θάνατος με τραβάει πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Ούτε εγώ θέλω να ψοφήσω (ένας απλός Γητευτής της Καταιγίδας είμαι κ εγώ), αλλά κάτι το τοσο μυστηριώδες όπως ο θάνατος με τραβάει πάντα.
[
Τον παρεξηγήμε τον άνθρωπο, εσύ μιλάς για μετά το θάνατο τι κρίβεται κτλ έτσι δεν είναι? Εμείς σου λέμε μέχρι να πεθάνει κάποιος, τον πόνο κτλ. Βunny αν ποτέ κάτι σου συμβεί  :'( :'( :'( Δεν θα φάω 2η μερίδα με τίποτα... ίσως λίγα κρεμμυδάκια μόνο για τον κρασί :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
εγω θελω να πω οτι ειναι Καλοκαιρι και να πατε για κανα μπανιο και να αφησετε τις μ...ες με τους θανατους... αντε παλιοπαιδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
εγω θελω να πω οτι ειναι Καλοκαιρι και να πατε για κανα μπανιο και να αφησετε τις μ...ες με τους θανατους... αντε παλιοπαιδα!

Σωστή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :

Καλά ντε... :( μια κουβέντα είπαμε.... :'( μην κάνεις έτσι :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Καλά ντε... :( μια κουβέντα είπαμε.... :'( μην κάνεις έτσι :'( :'( :'(

Δίκιο έχεις και συ ντε. Απλά το εξετάζουμε από άλλη σκοπιά ο καθένας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Δίκιο έχεις και συ ντε. Απλά το εξετάζουμε από άλλη σκοπιά ο καθένας. :)

Μην το συνεχίζεις....:eek: :vava: θα μας πλακώσει η gilie και θα φταίς εσύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Μην το συνεχίζεις....:eek: :vava: θα μας πλακώσει η gilie και θα φταίς εσύ!
violence is not the answer... luv ya 2 :inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top