Αλλάγη εικονιδιών στα Windows

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια από τους δίσκους; Επίσης μπορώ κάποια εικονιδία είναι μεγαλύτερα απο 48χ48 στο desktop; Θυμαμαι οτι στα linux και ειδικα σε gnome περιβαλλον γινονταν και ειναι απο τα ελαχιστα πραγματα που μου λειπουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Για το μέγεθος δεν ξέρω...
αλλά αν πας μέσω του control panel στο Taskbar and start menu, απο εκεί στην καρτέλα του start menu, στο customize, έχεις επιλογή μεγέθους αλλά ισχύει για όλα τα εικονίδια.


όσο για την αλλαγη των εικονιδίων...
δεξί κλικ πάνω τους, καρτέλα shortcut >>> properties >>> change icon

πιστεύω ότι το ίδιο κάπως ισχύει κι αν δεν είναι shortcut
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Για το μέγεθος δεν ξέρω...
αλλά αν πας μέσω του control panel στο Taskbar and start menu, απο εκεί στην καρτέλα του start menu, στο customize, έχεις επιλογή μεγέθους αλλά ισχύει για όλα τα εικονίδια.
Aυτο σου επιτρέπει μόνο μέχρι 48χ48 να έχεις τα εικονίδια και μόνο στο start menu, εγώ ζητώ για την desktop κυριώς και για μεγαλύτερες αναλύσεις των 48χ48
όσο για την αλλαγη των εικονιδίων...
δεξί κλικ πάνω τους, καρτέλα shortcut >>> properties >>> change icon

πιστεύω ότι το ίδιο κάπως ισχύει κι αν δεν είναι shortcut
Αυτόν τον τρόπο τον ξέρω, ισχύει για τα περισσότερα εκτός απο τους σκληρούς δίσκους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Για να αλλαξεις τα εικονίδια στους δίσκους δημιούργησε συντομεύσεις στην επιφάνεια εργασίας και από εκεί πάνε Ιδιότητες και αλλάζουν .Μετά διαγράφεις τις συντομεύσεις και είσαι ΟΚ.

Τώρα για να αλλάξεις το μέγεθος μεμονωμένων εικονιδίων στην επιφάνεια εργασίας όμως ΜΟΝΟ ,εγώ αυτό το έκανα παλιότερα με το Avedesk.Mε βόλευε πολύ γιατί γινόταν χαμός από συντομεύσεις τότε και ήθελα κάποια συγκεκριμένα να ξεχωρίζουν από τα άλλα.Μετά βρήκα άλλο τρόπο να την οργανώσω τη δουλεια και το έβγαλα το Avedesk.Δοκίμασε το πάντως αν θες,μπορεί να σε βολέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ισως τελικα να χρησιμοποιησω το Avedesk μιας και δεν βρησκω τπτ αλλο. Όμως μοιαζει να ειναι πολυ βαρυ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top