Ποια συμπίεση μουσικής προτιμάτε και γιατί;

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Wma pro η mp3?? Ας απαντησει ενας που εχει τις γνωσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σημαντική διαφορά είναι ότι το wma pro υποστηρίζει 5.1 ή 7.1. Δες λιγο εδώ για κάποια demo
https://www.microsoft.com/windows/wi...r/AudioQuality.asp?page=6&lookup=AudioQuality
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
mp3 στα 320 joint stereo ( καλο και αθανατο lame )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο τίτλος είναι σαφές ....
Ποία μορφή συμπιεσμένου ήχου προτιμάτε και γιατί;
Εγώ mp3 για το τον λόγου ότι τις μεγάλης συμβατότητας .....
Εσείς ?

Εγώ θα την πω τώρα, και βγάλτε με off:
"Ο τίτλος είναι σαφής".

Κατά τ'άλλα, ΜΡ3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Mp3 και εγώ στα 192.

Μp3 έχει όλος ο κόσμος για δύο λόγους
1)Έτυχε η χρονική συγκυρία με το napster
2)Όλες οι συσκευές παίζουν mp3 καθώς το mp3 βρίσκεται μέσα στο MPEG1 και 2 δεν χρειάστηκε να κάνουν και κάτι έξυπνο.

Τώρα σχεδόν όλα τα μεταγενέστερα codec είναι καλύτερα όχι μόνο σε συγκρίσης bitrates αλλά και ποιότητα ήχου. Αλλά τι να την κάνεις την συλλογή σε ogg,mpc,mp3 pro,aatrac και ότι άλλο υπάρχει όταν δεν παίζει στο mp3 του αμαξιού ή στα φορητά players ή δεν παίζει σε υπλογιστές φίλων.

wma μπλιαχ και μόνο για το protection όπως επίσης και η κωδικοποίηση της apple. Δύσκολα πράγματα για πολύ απλές καταστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top