Ποιο ήταν το πρώτο σας κινητό τηλέφωνο;

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το nokia 5210, πορτοκαλί.
Το ήθελα σε μπλε, μου έμεινε παιδικό τραύμα. :(

Εγώ είχα



και ήθελα το πράσινο αλλά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

super_deal

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εγώ είχα



και ήθελα το πράσινο αλλά :(


αυτό το κινητό το είχαν οι γονείς μου:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Εγώ είχα



και ήθελα το πράσινο αλλά :(

Πω πω, αυτό το είχαν διάφοροι φίλοι μου και το πετούσαν για πλάκα 10 μέτρα μακριά για να μου αποδείξουν ότι είναι ανθεκτικό. Πώς είναι η νύφη που πετάει την ανθοδέσμη με φόρα προς τα πίσω χωρίς να κοιτάει; έτσι το πέταγαν :confused:

Το δικό μου, μετά από πολλή γκρίνια στη γ' γυμνασίου:



Δε νομίζω πως πείστηκαν ή συμφώνησαν ποτέ να μου το πάρουν, το πήραν γιατί ήταν ο μόνος λόγος να το βουλώσω (και να αρχίσω να μιλάω στο κινητό όλη μέρα). Μια μέρα είχα γράψει χάλια σ'ένα διαγώνισμα Ιστορίας, τους το απέκρυψα ενώ με ρώταγαν κάθε μέρα την άθλια ερώτηση: <<πώς πήγε σήμερα το σχολείο;>> , το έμαθαν από τον καθηγητή όταν πήγαν να μάθουν αν προοδεύει το βλαστάρι τους και μου το πήραν για μερικές μέρες :(

Εγώ είχα ανακαλύψει την κρυψώνα τους και όταν λείπανε από το σπίτι το άνοιγα στα κρυφά, απαντούσα στα μηνύματα και το ξαναέκλεινα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
ένα siemens με μια μαύρη κεραία... το πρώτο μου κινητούλι......!!! αναμνήσεις...δεν ήξερα να το χρησιμοποιώ και έστελνα μηνύματα σε άσχετους!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
ΝΟΚΙΑ 3330

Τελείωνα το δημοτικό όταν το πήρα, μετά από επικές μάχες!! Πωπω... Και πόσο ψηλά παίζει να ήταν οι χρεώσεις τότε??? Θυμάμαι που κάναμε αναπάντητες για να μην χρεωνόμαστε...
Όσο για την συσκευή, απλά τέλεια... Αν λειτουργούσε θα την ξανάπαιρνα άνετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eveRd'noRmalgUy

Νεοφερμένος

Ο eveRd'noRmalgUy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Και πόσο ψηλά παίζει να ήταν οι χρεώσεις τότε??? Θυμάμαι που κάναμε αναπάντητες για να μην χρεωνόμαστε...

ακόμα το κάνουμε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Το ΝΟΚΙΑ 5210 (μπλε). :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Bασικά ένα Νοκια είχα πρώτα, αλλά δεν θυμάμαι μοντέλο! Έτσι κι αλλιώς, δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου :whistle:

Ιδού η πρώτη μου αγάπη και παντοτινή :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Καλαααααααααααααααά το πρώτο μου κινητό ήταν αυτή η παντόφλα. Ήταν γύρω στο 1997, μόλις είχε αρχίσει ο ερχομός τους στην Ελλάδα. Θυμάμαι ήταν το τελευταίο κομμάτι στο μαγαζί και τσακωνόμαστε κιόλας εγώ με έναν που ο καημένος έφευγε φαντάρος και το χρειαζόταν. Τελικά τον άφησα να το πάρει και το παρήγγειλα να ξαναέρθει. Τι φρικτό κινητό,δεν χωρούσε σε κανένα τσαντάκι. Έεεεεεεεελεος.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,867 μηνύματα.
Nokia 3210:



Nokia 8110:



Από το 1999 το 2ο δανεικό από τον father και ύστερα αγόρασα το 1ο την Άνοιξη του 2000 αν θυμάμαι καλά.

Ύστερα (2000-2002) συνέχισα με:

Nokia 6210:



Έπειτα (2002-2003 αλλά ενίοτε χρησιμοποιείται ως 2ο μέχρι και σήμερα) το Ericsson T39m:



Μετά (2003-2007) το Nokia 3650:



Ακολουθεί το Samsung D900 Ultra Slim από το 2007 ως το 2010 όταν "κάηκε" η μισή οθόνη του:



Για να καταλήξω με το HTC Desire Z:



Τις περισσότερο έντονες μνήμες μου τις είχα με το Samsung. Όλα τα ωραία αλλά και δυσάρεστα μηνύματα. Το αγαπημένο μου ήταν αυτό και το T39m. Μετά το 3650 δεν ξαναπήρα Νοκια και ούτε πρόκειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Nokia 3310, στο γυμνάσιο!
Σε Silver πρόσοψη. :)



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eveRd'noRmalgUy

Νεοφερμένος

Ο eveRd'noRmalgUy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
καλά το πρώτο μου κινητό ήταν από τα πρώτα που είχαν έρθει στην ελλάδα , κανονική παντόφλα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Το πρώτο μου κινητό το πήρα το 1999, και ήταν ένα Alcatel που δεν είχε στα SMS ούτε καν ελληνικούς χαρακτήρες και έστελνα σε Greeklish αναγκαστικά παρ' ό,τι τα αντιπαθώ.
Μου έκανε εντύπωση όμως η διάρκεια της μπαταρίας του, μετά από 8-9 μέρες κατέβαινε στο δεύτερο σκαλοπάτι η ένδειξη, είχε καταπληκτική μπαταρία.

Μετά από ένα χρόνο που πήρα το Nokia 3210, ενώ είχε Ελληνικά και ήταν πολύ καλύτερη συσκευή, με ενόχλησε η διάρκεια της μπαταρίας που κρατούσε μόλις 3-4 μέρες, και ακόμα περισσότερο το ότι δεν ήταν ιόντων λιθίου όπως το προηγούμενο και έπρεπε να αδειάσει για να επαναφορτισθεί για να μην παρουσιάσει το φαινόμενο "μνήμης".

Τα επόμενα φρόντιζα να είναι με μπαταρίες λιθίου (όλα έτσι βγαίνουν τώρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Το πρώτο κινητό το πήρα όταν αποφάσησε ο μπαμπάκας να πάρει καινουριο.... Και μου έδωσε το παλιό του. Το οποίο ακόμα "βόσκει" σε ένα συρτάρι αν και συνέχεια λέω οτι θα το δωρίσω σε κανένα μουσείο τεχνολογίας... Ήταν ένα από τα πρώτα pebble κινητά....

10319047.jpg

To Star Tac της Motorola...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
το 1ο μου κινητό ήταν το samsung sph-a600, το 2003 ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Στην πρώτη γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Κάποιοι είχαμε κινητό που δεν έγραφε ελληνικά, που δεν έστελνε SMS και κάποιοι άλλοι πήραν με φωτογραφική μηχανή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top