Οικονομικό ξενοδοχείο στο κέντρο της Αθήνας

Anna♥

Νεοφερμένος

Η Anna♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
:)Απλά πρόκειται να πάμε εκεί για τριήμερο και δεν ξέρουμε για την περιοχή εκεί, γιατί ακούσαμε κάποια πράγματα όχι τόσο καλά...Αν μπορείτε βοηθήστε! Είναι στην Συγγρού μου είπανε...Τι λέτε??:hmm:

Σημείωση:
Τα μηνύματα 1 έως 9 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "[Αθήνα] Γνωρίζετε το ξενοδοχείο Stanley;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
www.hotelstanley.gr
Αν λες αυτό, είναι στο Μεταξουργειο και όχι στη Συγγρού. Από το site, μια χαρα μου φαίνεται. Η περιοχή είναι όντως λίγο χάλια, αλλά τι σημασία έχει? Είναι κεντρικά και δίπλα σε μετρό, αρα μπορείς να πας όπου θες.
https://www.e-steki.gr/www.hotelstanley.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna♥

Νεοφερμένος

Η Anna♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ναι, αυτό λέω, απλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχει ιδιαίτερος κίνδυνος στην περιοχή, γιατί ένα από τα χαρακτηριστικά μου είναι και το να είμαι πολύ φοβιτσιάρα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν είναι επικίνδυνη, βρώμικη είναι. Παλιά είχε κάτι γιάφκες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna♥

Νεοφερμένος

Η Anna♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!:P Ευχαριστώ πολύ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Είναι ενα πολύ μεγάλο Ξενοδοχείο.... εχει τυχει να πάω σε κάτι Συνέδρια που πραγματοποιήθηκαν σε αυτό,
Ακριβώς απ εξω είναι η σταση του metro Μεταξουργείο... και μπορείς και με τα ποδια να πας στην Ομόνοια...
Μια ευθεία είναι από την Αγίου Κωνσταντίνου... λίγη προσοχή το βράδυ απλώς.. καλύτερα με ταξί ή με metro...
Και απο την οδό Δηληγιάννη ο Σταθμός Λαρίσης είναι πολύ κοντά αλλά και σε αυτόν υπάρχει Metro...
Καλά να περάσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δεν είναι επικίνδυνη, βρώμικη είναι. Παλιά είχε κάτι γιάφκες :P

Δεν θα σύστηνα βόλτες στο Μεταξουργείο από μια ώρα κ μετά. Ειδικά αν είσαι φοβιτσιάρα. Είναι κοντά στην Ομόνοια που ούτε εκεί δεν θα σύστηνα βόλτες:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna♥

Νεοφερμένος

Η Anna♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν έχουμε κανέναν απολύτως σκοπό να βολτάρουμε εκεί:P
Απλώς ως μέρος διαμονής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πω, καλά... Εκεί είχαμε μείνει στην Γ' Γυμνασίου, που κατεβήκαμε Αθήνα... Μια χαρά ήταν τότε, αλλά έχει αρκετό καιρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Πρόκειται στα τέλη του άλλου μήνα να κατέβω μαζί με τη μητέρα μου Αθήνα για 2 μέρες και ψάχνω ένα ξενοδοχείο οικονομικό και σε καλή περιοχή (να μπορούμε να γυρίσουμε νύχτα και κατά προτίμηη κοντά σε κάποιο σταθμό μετρό) στο κέντρο. Έχετε να μου προτείνετε κάτι;;
Για αυτό τι έχετε να πείτε; https://www.booking.com/hotel/gr/hotelrio.el.html?sid=41adf8fd282663b8483d59555f5f6080;dcid=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
σχέδιο δίνεις? :)
δε ξέρω να σου πω γιατί δε μένω Αθήνα αλλά αυτό το είδες?

Ασύρματο Hotspot Internet διατίθεται σε ολόκληρο το ξενοδοχείο και η χρέωση είναι 1 EUR ανά ώρα.
εγώ θα έριχνα Χ κατευθείαν από τη στιγμή που μπορείς να βρεις free σε άλλα χοτέλζ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
https://www.booking.com/hotel/gr/minoa.el.html

32 ευρω η διανυκτέρευση, καθαρό και αξιοπρεπές ξενοδοχείο αν και σε σχετικά κακόφημη περιοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ω, οικονομικά χοτέλζ στο κέντρο της αθήνας; η ειδικότητά μου :happy:
έχουμε κ λέμε:


- "Μεγας Αλέξανδρος", κατηγορίας Ζ' στην καλύτερη των περιπτώσεων. Είναι λίγο δύσκολο να το βρείς (στενό Μενάνδρου, μετά τους λαθρο που σπρώχνουν άσπρη) μα η εξωτερική του εμφάνιση σε πείθει πως θα ζήσετε την περιπέτεια :P. Στα συν: Ντουλάπα, ντουζ στο δωμάτιο. Στα πλην: Η ντουλάπα δεν άνοιγε παρά με κλωτσιές :mad: και το ντουζ δεν είχε μια μικρή λεπτομέρεια (νερό). Α, επίσης, η κουβέρτα σα να έμπαζε :P ήταν λίγο σκωροφαγωμένη... :(
Τιμή: 8 ευρώ η βραδιά (πληρώνεις εάν δεν κοιμάται ο ηλικιωμένος ρεσεπσιονιστ)
Σχέση απόδοσης/τιμής:



- "Βασιλευς Φιλιππος", κατηγορίας "μην τα ρωτάς". Είναι κ αυτό λίγο δύσκολο να το βρείς (στενό Σωκράτους, μετά τους διακινητές) μα, όταν το βρείς, σε αποζημιώνει ο κλασσικός αέρας της Αθήνας των 60'ς. Στα συν: Καθαρό δωμάτιο (απ έξω), νιπτήρας με το κλασσικό ποτηράκι-στήριγμα οδοντόβουρτσας, και - ενα προσωπικό φετίχ - σαπουνάκια με το όνομα ξενοδοχείου. (Σύμπτωση: τα σαπουνάκια έγραφαν το όνομα άλλου ξενοδοχείου :P). Στα πλην: Οκτάποδοι νυκτερινοί επισκέπτες. :P
Τιμή: 10 ευρώ η βραδιά (είναι τόσο ευγενικοί που σε ξυπνούν κατά τις 7 για να πληρώσεις :P)
Σχέση απόδοσης/τιμής:



- "Mενέλαος", κατηγορίας "κλάψτα". Είναι εύκολο να το βρείς (υπάρχει πιάτσα απ έξω, και δεν εννοώ των ταξί) και το όλο
feeling της εισόδου στα τάρταρα, μας προϊδεάζει για μεγάλες συγκινήσεις. Στα συν: Οι πολύ εξυπηρετικές ρεσεψιονίστ, χτύπησαν και την πόρτα του δωματίου για να με ρωτήσουν αν θέλω παρέα :confused: μα εγώ είχα μόλις φορέσει τις πυτζάμες μπομπ σφουγγαράκης και ντράπηκα ν'ανοίξω :redface:. Στα πλην: Η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά, και αρχοντιά δεν θα δείτε ούτε γι'άστείο. :P Επίσης, προσφέρεται πρωϊνό τσάι!!! Κρίμα που τα ποτήρια ήταν βρώμικα :sick:
Τιμή: 15 ευρώ η βραδιά, ή οποιοδήποτε άλλο χρονικό διάστημα της... αρεσκείας σας :P
Σχέση απόδοσης/τιμής:



Αυτά
άντε καλή διαμονή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
σχέδιο δίνεις? :)
δε ξέρω να σου πω γιατί δε μένω Αθήνα αλλά αυτό το είδες?

εγώ θα έριχνα Χ κατευθείαν από τη στιγμή που μπορείς να βρεις free σε άλλα χοτέλζ...
Δε με πειράζει καθόλου για το ίντερνετ, αφού δε θα έχω υπολογιστή. Άλλωστε είναι μόνο για ένα βράδυ και νομίζω να αντέξω...

https://www.booking.com/hotel/gr/minoa.el.html

32 ευρω η διανυκτέρευση, καθαρό και αξιοπρεπές ξενοδοχείο αν και σε σχετικά κακόφημη περιοχή.
Για μια βράβευση θα κατέβω. Ωραίο το ξενοδοχείο, αλλά δε θέλω να το διακινδυνεύσω σε κακόφημη περιοχή. Όσο να 'ναι δυο γυναίκες..Δεν ξέρω...

Ω, οικονομικά χοτέλζ στο κέντρο της αθήνας; η ειδικότητά μου :happy:
έχουμε κ λέμε:


- "Μεγας Αλέξανδρος", κατηγορίας Ζ' στην καλύτερη των περιπτώσεων. Είναι λίγο δύσκολο να το βρείς (στενό Μενάνδρου, μετά τους λαθρο που σπρώχνουν άσπρη) μα η εξωτερική του εμφάνιση σε πείθει πως θα ζήσετε την περιπέτεια :P. Στα συν: Ντουλάπα, ντουζ στο δωμάτιο. Στα πλην: Η ντουλάπα δεν άνοιγε παρά με κλωτσιές :mad: και το ντουζ δεν είχε μια μικρή λεπτομέρεια (νερό). Α, επίσης, η κουβέρτα σα να έμπαζε :P ήταν λίγο σκωροφαγωμένη... :(
Τιμή: 8 ευρώ η βραδιά (πληρώνεις εάν δεν κοιμάται ο ηλικιωμένος ρεσεπσιονιστ)
Σχέση απόδοσης/τιμής:



- "Βασιλευς Φιλιππος", κατηγορίας "μην τα ρωτάς". Είναι κ αυτό λίγο δύσκολο να το βρείς (στενό Σωκράτους, μετά τους διακινητές) μα, όταν το βρείς, σε αποζημιώνει ο κλασσικός αέρας της Αθήνας των 60'ς. Στα συν: Καθαρό δωμάτιο (απ έξω), νιπτήρας με το κλασσικό ποτηράκι-στήριγμα οδοντόβουρτσας, και - ενα προσωπικό φετίχ - σαπουνάκια με το όνομα ξενοδοχείου. (Σύμπτωση: τα σαπουνάκια έγραφαν το όνομα άλλου ξενοδοχείου :P). Στα πλην: Οκτάποδοι νυκτερινοί επισκέπτες. :P
Τιμή: 10 ευρώ η βραδιά (είναι τόσο ευγενικοί που σε ξυπνούν κατά τις 7 για να πληρώσεις :P)
Σχέση απόδοσης/τιμής:



- "Mενέλαος", κατηγορίας "κλάψτα". Είναι εύκολο να το βρείς (υπάρχει πιάτσα απ έξω, και δεν εννοώ των ταξί) και το όλο
feeling της εισόδου στα τάρταρα, μας προϊδεάζει για μεγάλες συγκινήσεις. Στα συν: Οι πολύ εξυπηρετικές ρεσεψιονίστ, χτύπησαν και την πόρτα του δωματίου για να με ρωτήσουν αν θέλω παρέα :confused: μα εγώ είχα μόλις φορέσει τις πυτζάμες μπομπ σφουγγαράκης και ντράπηκα ν'ανοίξω :redface:. Στα πλην: Η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά, και αρχοντιά δεν θα δείτε ούτε γι'άστείο. :P Επίσης, προσφέρεται πρωϊνό τσάι!!! Κρίμα που τα ποτήρια ήταν βρώμικα :sick:
Τιμή: 15 ευρώ η βραδιά, ή οποιοδήποτε άλλο χρονικό διάστημα της... αρεσκείας σας :P
Σχέση απόδοσης/τιμής:



Αυτά
άντε καλή διαμονή :P

Τώρα αλήθεια, έχεις μείνει σε αυτά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Στην περιοχή αυτή υπάρχει και το stanley που βλέπω ότι δίνει το δίκλινο 38Ε τη βραδιά.
Η περιοχή δεν είναι η καλύτερη αλλά το συγκεκριμένο ξενοδοχείο έχει "+" ότι βγαίνεις από την πόρτα του μετρό και μπαίνεις στην πόρτα του ξενοδοχείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Για μια βράβευση θα κατέβω. Ωραίο το ξενοδοχείο, αλλά δε θέλω να το διακινδυνεύσω σε κακόφημη περιοχή. Όσο να 'ναι δυο γυναίκες..Δεν ξέρω...

Και αυτό που διάλλεξες εσύ πάντως, στην ίδια περιοχή είναι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Και αυτό που διάλλεξες εσύ πάντως, στην ίδια περιοχή είναι! :P

Λέει τουλάχιστον ότι είναι σε ήσυχο πεζόδρομο...τώρα κατά πόσο ισχύει είναι άλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Λέει τουλάχιστον ότι είναι σε ήσυχο πεζόδρομο...τώρα κατά πόσο ισχύει είναι άλλο!

Για να πας όμως θα κατεβαίνεις στο σταθμό του Μεταξουργείου. Και αυτό που σου πρότεινα εγώ είναι πάνω στο σταθμό του μετρο. Αν θες καλή περιοχή βάλε στη μπαν λιστ το Μεταξουργείο γενικότερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Λέει τουλάχιστον ότι είναι σε ήσυχο πεζόδρομο...τώρα κατά πόσο ισχύει είναι άλλο!

Aν είναι να μείνεις Μεταξουργείο μακριά από "ήσυχους" πεζόδρομους.
Το Stanley είναι μια πολύ καλή περίπτωση όπως σου είπε και η Resident Evil. Δες το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Στην περιοχή αυτή υπάρχει και το stanley που βλέπω ότι δίνει το δίκλινο 38Ε τη βραδιά.
Η περιοχή δεν είναι η καλύτερη αλλά το συγκεκριμένο ξενοδοχείο έχει "+" ότι βγαίνεις από την πόρτα του μετρό και μπαίνεις στην πόρτα του ξενοδοχείου.
Πήγε το Stanley 38E το δίκλινο; Μπράβο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top