• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ακουστικά Βαρηκοΐας

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεις κανείς, μήπως είναι εφικτό να πουλήσω κάπου το ακουστικό βαρηκοίας μου. Υπάρχουν μήπως επιχειρήσεις που δέχονται να αγοράσουν μεταχειρισμένα ακουστικά;
Πρόκειται για ένα 17κάναλο Beltone Reach που δεν έχω δουλέψει πάνω από 8 ώρες συνολικά και θέλω να το πουλήσω αφενός μεν επειδή δεν το φοράω και αφετέρου για να αποσβέσω έστω ένα μικρό μέρος του ποσού που έδωσα για να το αγοράσω (2.250ευρώ το πήρα).
Γνωρίζει κανείς; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς; :hmm:
3 απλά πράγματα
α. ψάξε στο google:P
β. ρώτησε σε κατάστημα ακουστικών βαρηκοΐας
γ. εγώ θα ρωτούσα και σε σχολείο βαρήκοων παιδιών που έχουμε ακόμη και δω:P

Πάντως είναι δύσκολο λίγο, νομίζω. Το κάθε ακουστικό δεν ρυθμίζεται ανάλογα με το πρόβλημα; Αυτό μπορεί να ξανά ρυθμιστεί αλλιώς στην πορεία; Αν ναι τότε γιατί να μη θέλει κάποιος να αγοράσει ακουστικό ελάχιστα μεταχειρισμένο και λογικά σε πολύ χαμηλότερη τιμή;
Ψάξτο. Πιστεύω γίνεται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
3 απλά πράγματα
α. ψάξε στο google:P
β. ρώτησε σε κατάστημα ακουστικών βαρηκοΐας
γ. εγώ θα ρωτούσα και σε σχολείο βαρήκοων παιδιών που έχουμε ακόμη και δω:P

Πάντως είναι δύσκολο λίγο, νομίζω. Το κάθε ακουστικό δεν ρυθμίζεται ανάλογα με το πρόβλημα; Αυτό μπορεί να ξανά ρυθμιστεί αλλιώς στην πορεία; Αν ναι τότε γιατί να μη θέλει κάποιος να αγοράσει ακουστικό ελάχιστα μεταχειρισμένο και λογικά σε πολύ χαμηλότερη τιμή;
Ψάξτο. Πιστεύω γίνεται.:P
Επικοινώνησα με το κατάστημα που το αγόρασα και μου είπαν ότι μπορούν να το μετατρέψουν για άλλον χρήστη! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gorgetta

Νεοφερμένος

Η Gorgetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα κ απο μένα!
Εχω διαβασει ολα τα προηγούμενα posts αλλά δεν κατάφερα να καταλήξω κάπου, μάλλον επειδη τωρα έχω ξεκινήσει το ψάξιμο. Θα ήθελα την βοήθεια σας κ την γνώμη σας. Λοιπόν ειμαι 28 ετών και αποφάσισα να βάλω τουλάχιστον ένα ακουστικό μια κ η κατάσταση μου πλέον με ενοχλεί κ μαζι με μένα φαντάζομαι κ τους γύρω μου. Εχω θέμα και στα 2 αυτιά με μικρή διαφορά μεταξύ τους. Ακούω περίπου κατα 50-55%. Επέμβαση δεν παίρνει γιατί το πρόβλημα είναι σε κάποιο νεύρο οποτε η μόνη λύση είναι το ακουστικό.
Είμαι στο ψαξιμο αυτή την περίοδο για το ποιά εταιρεία είναι η καλύτερη κλπ. Ο γιατρός που συνεργάζομαι μου συνέστησε τα ακουστικά Starkey και θα ήθελα την γνώμη σας? Επίσης λόγω ηλικίας θα ήθελα κάτι που να μην φαίνεται κ αναρωτιέμαι αν το τόσο μικρό μέγεθος θα κάνει 'δουλειά' ??? Τέλος θα ήθελα να μου πέιτε περίπου το κόστος για ένα καλό nano CIC ακουστικό.....και γενικά κάθε συμβουλή θα μου φανεί πολύ χρήσιμη!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μια επιπλεόν ερώτηση....γνωρίζει κανεις αν πέρα απο τον ΕΟΠΥ που καλύπτει ένα μικρό ποσό, υπάρχει συμμετοχή και των ιδιωτικών ασφαλειών??
ευχαριστώ και πάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

e-vk

Νεοφερμένος

Ο e-vk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Gorgetta, εχουν περασει μερες απο τοτε που "ανεβασες" τις ερωτησεις σου και πιθανως να εχεις καταληξει ή θα γνωριζεις ηδη αυτα που θα αναφερω..

...Το "νεαρον της ηλικιας" πρεπει να σε οδηγησει να σκεφτεις σοβαρα την εφαρμογη δυο και οχι μιας συσκευης καθως τα απτα αποτελεσματα μια διπλης εφαρμογης ειναι απαραιτητα τοσο για την εντονη καθημερινη δραστηριοτητα που εχουμε σε αυτες τις ηλικιες οσο γενικοτερα για την συλλογη πληροφοριων και παραστασεων που διαμορφωνουν τον χαρακτηρα και την εμπειρια ώστε να ανταπεξελθουμε στην πορεια ζωης. Σε αυτη τη διαδικασια πιστευω δεν πρεπει να υπολοιπετε καμια αισθηση.

Η Starkey ειναι μαζι με τις Oticon, Resound, Phonak, Siemens, Widex στην πρωτη 6αδα των μεγαλυτερων εταιρειων στον κοσμο.
Ομως, από τα ιδιατερως σημαντικα κατα την αποφαση : ποιο ακουστικο και απο πού, είναι η εμπιστοσυνη που θα αισθανθεις, που θα νιωσεις για την/τον ακοοπροσθετιστη σχετικα με την γνωση της εργασιας του και με την διαθεση που θα επιδειξει για μελλοντικη εξυπηρετηση, όχι με την κλασσικη σχεδον παγωμενη αγγλικη ορολογια after-sale service, αλλα μια σχεση ζεστη, οικεια, σχεδον "κουμπαριας", ωστε να εισαι σιγουρη οτι θα αντιμετωπιστει καθε τεχνικο ή αλλο προβλημα που θα προκύψει. (Να'σαι βεβαιη, οποιο ακουστικο και να παρεις, θα προκύψει).

Μη σε ανυσηχει το μεγεθος της συσκευης, ουτε για την λειτουργικη αποδοση αλλα ουτε και την αισθητικη, γιατι η απωλεια που αναφερεις μπορει να αντιμετωπιστει με αρκετα διακριτικες συσκευες.

Σαφως το "Οκονομικο" καθοριζει τις ενεργειες και την πορεια που ακολουθουμε στη ζωη. Η απωλεια της ακοης που εχεις εξυπηρετηται ικανοποιητικα σε ενα οικονομικο ευρος 1.200-1.500€ /τεμ.
Αν σκεφτεις καλα τα πιο πανω, θα αντιληφθεις οτι το "ακριβον της τιμης" (για να κλεισουμε οπως αρχισαμε) πρέπει να παιξει μικρο ρολο στην αποφαση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firiki

Νεοφερμένος

Η firiki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδια !:D Εχω προβλημα ακοης μαλλον κληρονομικο και προσφατα παραγγειλα κατι μικροσκοπικα ακουστικα βαρηκοιιας unitron quantum 12 και ανυπομονω να τα φορεσω να δω πως ειναι...Αυτο που με προβληματιζει ειναι πως θα μπορω να μιλαω στο κινητο..πρεπει να βγαζω το ενα απο τα δυο καθε φορα που χτυπαει το τηλ? Μου ειπε ο ακουοπροσθετης οτι μπορει να χρησιμοποιηθει και ως bluetooth που θα ακουγεται και απο τα δυο αυτια...αλλα πως λειτουργει αυτο με το κινητο θα πρεπει να εγκαταστησει καποιο προγραμμα; θα μπορω να το κανω μονο απο το δικο μου κινητο; δεν μπορω να μιλαω απο αλλη συσκευη κανονικα να το βαζω απλα στο αφτι μου? λυστε μου την απορια...:/: ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανδρονικη27

Νεοφερμένος

Η ανδρονικη27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλημερα σας εψαχνα καιρο ενα τετοιο θεμα συζητησης καθως απο μικρη φοραω ακουστικα βαρηκοιας....εχω δοκιμασει καποια και τωρα ειναι καιρος να αλλαξω ακουστικα,. το θεμα μου ειναι οτι ο υπευθυνος, για να μη τον βρισω ,που μου πουλησε τα ακουστικα ειναι ανευθυνος μολις πηρε τα χρηματα εξαφανιστηκε και μονο οι 2 υπαλληλοι του με βοηθησαν στο διαστημα των 4 χρόνων και εμφανιστηκε μετα απο 4 χρονια για να μ πει οτι πρεπςι να παρω καινουρια...φυσικα του ειπα οτι δεν ενδιαφερομαι να δωσω χρηματα σε εναν τυπο που μονο τα χρηματα τον ενδιαφερουν και οχι οι πελατες του....οπως καταλαβαινετε ειμαι τωρα σε θεση αναζητησης του καλυτερου ακουστικου αλλα και αξιοπρεπους πωλητη.....αυτη τη στιγμη φοραω της εταιρειας oticon...αν καποιος γνωριζει απο ακουστικα και ποια εταιρεια εχει τα καλυτερα θα με βοηθουσε πολυ....σας γνωστοποιω οτι εχω αρκετη βαρηκοια....επομενως μη μ προτεινετε αυτα που διαφημιζουν στην τηλεοραση σας,,,,!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να συνδέσω το ακουστικό βαρηκοίας μου με τον υπολογιστή (πχ μέσω USB) ώστε να παίξω με τις ρυθμίσεις του; Με τη συσκευασία δεν έλαβα κάποιο καλώδιο και δε θέλω να τρέχω συνέχεια στο κατάστημα που το αγόρασα (βασικά θέλω να κάνω διάφορες δοκιμές μήπως καταφέρω και το συνηθίσω).
Το ακουστικό μου είναι Beltone Reach 25. Ψάχνω στο google αλλά δε βρίσκω κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pater_Familias

Νεοφερμένος

Ο Pater_Familias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα εχω ποσοστο απωλεια 70-75% και ποσοστο 25-30% ακοης.τελευταια που φοραω τωρα ειναι τα siemens αναλογικο και ψηφιακο τυπο δηλ. συνδιασμος των δυο τυπων.

Φαντάζομαι την έκπληξη που ξεθάβω αυτή την παλιά ενότητα. Η αλήθεια είναι πως τα ακουστικά είναι απαραίτητο εργαλείο ειδικά τώρα που έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ. Χρησιμοποιώ 7 χρόνια ακουστικά ενδωοτιαία της siemens και θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για αυτά που έχετε πάρει και τις διαφορές που παρατηρείτε από αυτούς τους δύο τύπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Το προχθεσινό ακοόγραμμά μου:
hearing.png

(όσο πιο κοντά στο μηδέν τόσο καλύτερο - αριστερά μπάσες, δεξιά ψηλές σε κάθε διάγραμμα - δλδ έχω καλές ψηλές, χάλια μεσαίες, λίγο καλύτερες μπάσες)
Ακόμα την παλεύω χωρίς ακουστικό :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το προχθεσινό ακοόγραμμά μου:
View attachment 78613
(όσο πιο κοντά στο μηδέν τόσο καλύτερο - αριστερά μπάσες, δεξιά ψηλές σε κάθε διάγραμμα - δλδ έχω καλές ψηλές, χάλια μεσαίες, λίγο καλύτερες μπάσες)
Ακόμα την παλεύω χωρίς ακουστικό :P
τελικα εβαλες ή δεν εβαλες καθολου?
Ενα παιδι που δουλευε σε εταιρια τετοια μου ειχε πει πως ο εγκεφαλος προγραμματιζεται απο παιδια που ειμαστε και μεγαλωνουμε να ακουει τις συχνοτητες και να τις μεταφραζει σε ηχους,για εναν που εχει μια παθηση και ερχεται μεγαλος ηδη να φορεσει ακουστικα,πρεπει να ξαναμαθει απο την αρχη τους ηχους,να ξαναεκπαιδευσει τον εγκεφαλο του,αν με καταλαβαινεις,ωστε να αντιλαμβανεται οτι αυτο που ακουει ειναι αυτο ακριβως και δεν ειναι απλα ενας ηχος.
Και θελει καποιο χρονικο διαστημα εννοω μια συνηθεια να συνηθισει κανεις ακουστικα,αν τα βαζει μεγαλος και οχι απο παιδακι.Ετσι μου ειχε πει το παιδι σε μια συζητηση μας καλος φιλος ναι,απλα ειχα περιεργεια να μαθω τα της δουλειας του.

Εσυ @Scandal αν επιτρεπεται λειτουργεις καλυτερα χωρις?
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
τελικα εβαλες ή δεν εβαλες καθολου?
Ενα παιδι που δουλευε σε εταιρια τετοια μου ειχε πει πως ο εγκεφαλος προγραμματιζεται απο παιδια που ειμαστε και μεγαλωνουμε να ακουει τις συχνοτητες και να τις μεταφραζει σε ηχους,για εναν που εχει μια παθηση και ερχεται μεγαλος ηδη να φορεσει ακουστικα,πρεπει να ξαναμαθει απο την αρχη τους ηχους,να ξαναεκπαιδευσει τον εγκεφαλο του,αν με καταλαβαινεις,ωστε να αντιλαμβανεται οτι αυτο που ακουει ειναι αυτο ακριβως και δεν ειναι απλα ενας ηχος.
Και θελει καποιο χρονικο διαστημα εννοω μια συνηθεια να συνηθισει κανεις ακουστικα,αν τα βαζει μεγαλος και οχι απο παιδακι.Ετσι μου ειχε πει το παιδι σε μια συζητηση μας καλος φιλος ναι,απλα ειχα περιεργεια να μαθω τα της δουλειας του.

Εσυ @Scandal αν επιτρεπεται λειτουργεις καλυτερα χωρις?
Ναι ισχύει. Μάλιστα αν δεν φοράς ακουστικά μου έχουν πει, ο εγκέφαλος ξεχνάει τις συχνότητες.

Εγώ έχω σταθερή βαρηκοϊα από μικρός. Άντε πολύ λίγο να μειώνεται η ακοή μου με τα χρόνια. Τώρα στα 60 μου δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι η ακοή μου.

Είχα πάρει τα ακουστικά που σας είπα αλλά δεν μου άρεσε ο ήχος τους :( Γενικά έχω μια ευαισθησία στο θέμα ακοή γιατί είναι αγαπημένη μου αίσθηση κι ας υστερώ. Δεν κατάφερα να δεχτώ τον ηλεκτρονικό ήχο του μικροφώνου. Τελικά δεν έβαλα ποτέ ακουστικό, κι ευτυχώς το ένα ακουστικό που είχα πάρει το πούλησα πριν χρόνια.
Μέχρι στιγμής δεν έχω σκεφτεί να ξανά κάνω απόπειρα με ακουστικά γιατί δεν μπορώ να διακινδυνέψω τα χρήματά μου όπως και την πρώτη φορά, κι ας έχουν περάσει 11 χρόνια.
Δεν ήταν ζήτημα εμφάνισης το ότι δεν το έβαλα (άλλωστε η βαρηκοϊα μου εξυπηρετείται από μικροσκοπικά ενδοτιαία ακουστικά).

Ο περιορισμός μου είναι κυρίως όταν μου μιλάνε άντρες με πολύ μπάσα και μη καθαρή φωνή / άρθρωση. Είναι ορισμένοι που δεν μπορώ να τους ακούσω με τίποτα, αλλά είναι ελάχιστες αυτές οι τόσο ειδικές περιπτώσεις.
Επίσης χρειάζεται να παραμένω σε συγκέντρωση / περισσότερη επαγρύπνηση για να μην χάνω ομιλίες άλλων.

Τυμπανόγραμμα και προκλητά δυναμικά μου είναι φυσιολογικά.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ναι ισχύει. Μάλιστα αν δεν φοράς ακουστικά μου έχουν πει, ο εγκέφαλος ξεχνάει τις συχνότητες.

Εγώ έχω σταθερή βαρηκοϊα από μικρός. Άντε πολύ λίγο να μειώνεται η ακοή μου με τα χρόνια. Τώρα στα 60 μου δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι η ακοή μου.

Είχα πάρει τα ακουστικά που σας είπα αλλά δεν μου άρεσε ο ήχος τους :( Γενικά έχω μια ευαισθησία στο θέμα ακοή γιατί είναι αγαπημένη μου αίσθηση κι ας υστερώ. Δεν κατάφερα να δεχτώ τον ηλεκτρονικό ήχο του μικροφώνου. Τελικά δεν έβαλα ποτέ ακουστικό, κι ευτυχώς το ένα ακουστικό που είχα πάρει το πούλησα πριν χρόνια.
Μέχρι στιγμής δεν έχω σκεφτεί να ξανά κάνω απόπειρα με ακουστικά γιατί δεν μπορώ να διακινδυνέψω τα χρήματά μου όπως και την πρώτη φορά, κι ας έχουν περάσει 11 χρόνια.
Δεν ήταν ζήτημα εμφάνισης το ότι δεν το έβαλα (άλλωστε η βαρηκοϊα μου εξυπηρετείται από μικροσκοπικά ενδοτιαία ακουστικά).

Ο περιορισμός μου είναι κυρίως όταν μου μιλάνε άντρες με πολύ μπάσα και μη καθαρή φωνή / άρθρωση. Είναι ορισμένοι που δεν μπορώ να τους ακούσω με τίποτα, αλλά είναι ελάχιστες αυτές οι τόσο ειδικές περιπτώσεις.
(μεταξυ μας δε σε ειχα για 60 αλλα για 30,αληθεια:thanku: )

Σε ευχαριστω,οντως ναι ξεχναει ο εγκεφαλος γιαυτο χρειαζεται επαναπρογραμματισμος.
Οπως σε βολευει θα σου ελεγα εγω αν και θα το εχεις καταλαβει ηδη.
Τωρα η τεχνολογια εχει προχωρησει πολυ,ειναι σχεδον ψειρες ναι,αλλα το κοστος ειναι απλησιαστο.
Αυτο μου ειχε πει και το παιδι εκεινο οτι πχ θα αγορασει καποιος 3χιλ ευρω το ενα ας πουμε και μετα απο 5χρονια θα πρεπει να παρει αλλο γιατι η τεχνολογια προχωραει και ειναι ηδη ξεπερασμενα μετα,συν ακομα οτι ειναι πολυ ευαισθητα σε πτωση/σκονη/νερο μπορει να χαλασουν με το παραμικρο λογω ευαισθησιας.
(μεταξυ μας εγω απο μικρη ζηλευα την ενδοεπικοινωνια που ειχαν οι μυστικοι πρακτορες :D και ετσι καπως φανταζομουν οτι θα ειναι και τα ακουστικα γενικα) .
Ας ελπισουμε η τεχνολογια εχει προχωρησει ναι πολυ,ας ελπισουμε στο μελλον να ειναι πιο απλα τα πραγματα για ολους οσους πασχουν.
Μα φυσικα και η ομιλια επειδη διαφερει σε ολους,πολλους δεν τους καταλαβαινεις καν ειτε επειδη μασανε λεξεις,μιλανε γρηγορα ακομα και μιλανε σιγα,ειδικα τωρα με τις μασκες,μου το εχουν πει και φιλες/φιλοι οτι δεν μπορεις να συννενοηθεις ευκολα,το εχω διαπιστωσει κι εγω,ακριβως επειδη η ομιλια σε καποιους ειναι διαφορετικη, ε εχουμε και τις μασκες.

Ευχαριστω και καλη συνεχεια σε οτι κανεις!
Να εισαι καλα! :thumbup:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Καλέ 32 είμαι, απλά λέω όοταν πάω 60 δεν ξέρω αν θα έχω κουφαθεί τελείως :P

Απλά αν ξανά αποφασίσω να πάρω ακουστικά, θα πάρω φυσικά ακριβά, αλλά μετά από εξονυχιστική δοκιμή (μερικά καταστήματα σε αφήνουν να παίρνεις σπίτι σου το ακουστικό και να το δοκιμάζεις για μέρες πριν αποφασίσεις να παραγγείλεις το δικό σου).
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλέ 32 είμαι, απλά λέω όοταν πάω 60 δεν ξέρω αν θα έχω κουφαθεί τελείως :P

Απλά αν ξανά αποφασίσω να πάρω ακουστικά, θα πάρω φυσικά ακριβά, αλλά μετά από εξονυχιστική δοκιμή (μερικά καταστήματα σε αφήνουν να παίρνεις σπίτι σου το ακουστικό και να το δοκιμάζεις για μέρες πριν αποφασίσεις να παραγγείλεις το δικό σου).
Δεν νομιζω στα 60 ειναι και η ζωη που κανει καποιος,πχ οσοι δουλευουν σε live εμφανισεις μουσικοι,μετα απο χρονια ναι εχουν ενα θεμα.
Ναι σωστα αυτο να κανεις,σου δινουν ενα δειγμα δηλαδη προγραμματισμενο πανω σου οποτε το βλεπεις στο φυσικο σου χωρο που ειναι τελειως διαφορετικο απο το χωρο πωλησης και δοκιμης.
Ευχαριστω :thanku: Να σαι καλα!:thumbup:
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Στο τρέχον διάστημα δεν φοράω ακουστικά γιατί δεν τα χρειάζομαι,για την ώρα και επειδή χάλασαν τα προηγούμενα τα οποία είχα 15 χρόνια και δεν φτιάχνουν πλέον.

Θα χρειαστώ να αγοράσω όμως κάποια στιγμή καθώς έχω βαρηκοϊα και κοστίζουν 2500 € αν αγοράσω και τα δύο !

Επειδή όμως έτσι και αλλιώς στο ένα αυτί δεν ενισχύεται πολύ η ακοή σκέφτομαι να αγοράσω το ένα μόνο. Επιπλέον η ασφάλεια καλύπτει μόνο 700 € μου έχουν πεί.

'Οταν πήγαινα σχολείο φορούσα στο ένα αυτί μόνο αλλά είχα κάνει βλακεία και φορούσα στο δεξί που ενισχυόταν λίγο. 'Επρεπε να φοράω στο αριστερό.

2500 € κοστίζουν, έχει πεί ο υπεύθυνος που εργάζεται σε χώρο που απευθύνομαι από παιδί. Λογικά θα υπάρχουν και πιο φτηνά αλλά εγώ αγοράζω τα ποιοτικά. Τα προηγούμενα κράτησαν 15 χρόνια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top