• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα (ΣΜΝ)

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Καλά μην μας πιάνει και πανικός όμως!
Γενικά η συγκεκριμένη περιοχή δεν πρέπει να πιέζεται και για αυτό είναι καλύτερα τα μποξεράκια απο τα ... σώβρακα!
Η όλη περιοχή είναι γεμάτη αδένες και είναι υπερβολικά ευαίσθητη. Η θερμοκρασία έχω ακούσει και εγώ ότι δεν κάνει καλό αλλα δεν σημαίνει ότι στειρώνεσε κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Καλά μην μας πιάνει και πανικός όμως!
Γενικά η συγκεκριμένη περιοχή δεν πρέπει να πιέζεται και για αυτό είναι καλύτερα τα μποξεράκια απο τα ... σώβρακα!
Η όλη περιοχή είναι γεμάτη αδένες και είναι υπερβολικά ευαίσθητη. Η θερμοκρασία έχω ακούσει και εγώ ότι δεν κάνει καλό αλλα δεν σημαίνει ότι στειρώνεσε κιόλας!
:) Κι όμως Γιάννη μου,με μακροχρόνια χρήση στενών εσωρούχων & παντελονιών,για τους άντρες κυρίως,δημιουργούνται σοβαρά προβλήματα γονιμότητας.Μιλάμε για ποιότητα σπέρματος(κινητικότητα,ποσότητα,αρτιότητα σπερματοζωαρίων).Η θερμότητα του σώματος (36,6) τα σκοτώνει.Με τα εφαρμοστά,είναι αναγκασμένα να την υποφέρουν.Αλλά & για γυναίκες-άντρες,τα στενά παντελόνια,προκαλούν προβλήματα κυκλοφορίας--όχι μόνο στο δρόμο:D ;) --αλλά στα κάτω άκρα.Για μακροχρόνια χρήση βεβαια λέμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KOULA

Νεοφερμένος

Η KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
προς θεου η καισαρικη ειναι λυση αναγκης για τις επιπλοκες της κυησης και μονον χιλιες φορες ο φυσιολογικος τοκετος με την καισαρικη εχεις προβληματα συχνες φλεγμονες στην τομη εσωτερικα και ειναι επικυνδινη για την υγεια εχω κανει 4 καισαρικες και ειμαι στην κλιμακτηριο πολλα προβληματα εχω τωρα εχω κανει και αποβολη που ποναει ποιο πολυ απο τον φυσιολογικο τοκετο και επιμενω στην φυσιολογικη γεννα σακατευτηκα γυναικολογικα δεν αξιζει εφοσον δεν υπαρχει κινδυνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
προς θεου η καισαρικη ειναι λυση αναγκης για τις επιπλοκες της κυησης και μονον χιλιες φορες ο φυσιολογικος τοκετος με την καισαρικη εχεις προβληματα συχνες φλεγμονες στην τομη εσωτερικα και ειναι επικυνδινη για την υγεια εχω κανει 4 καισαρικες και ειμαι στην κλιμακτηριο πολλα προβληματα εχω τωρα εχω κανει και αποβολη που ποναει ποιο πολυ απο τον φυσιολογικο τοκετο και επιμενω στην φυσιολογικη γεννα σακατευτηκα γυναικολογικα δεν αξιζει εφοσον δεν υπαρχει κινδυνος
:) Είναι κι ενα άλλο Κούλα !! Μερικές φοβούνται τους πόνους της γέννας,αλλά & γιατροί που δεχονται να κάνουν Καισαρική,εστω κι αν δεν υπάρχει ανάγκη !!:confused: Χάρμα ε ??!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
:) Είναι κι ενα άλλο Κούλα !! Μερικές φοβούνται τους πόνους της γέννας,αλλά & γιατροί που δεχονται να κάνουν Καισαρική,εστω κι αν δεν υπάρχει ανάγκη !!:confused: Χάρμα ε ??!!

Ας ήσουν γυναίκα και να έβλεπα αν δεν θα φοβόσουν τους πόνους της γέννας. Αλλά εκ του ασφαλούς, όλοι κατακρίνουμε :mad:
Ντροπή. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Ας ήσουν γυναίκα και να έβλεπα αν δεν θα φοβόσουν τους πόνους της γέννας. Αλλά εκ του ασφαλούς, όλοι κατακρίνουμε :mad:
Ντροπή. :mad:
Κατα βάση,δεν κατακρίνω το φόβο σας Λία.Είναι σεβαστός ! Αν κ τα όρια του πονου είναι υποκειμενικά,αν κ όλοι πονάμε,η γέννα είναι κάτι άλλο κ να πω συμπληρωματικά,οτι εχω δεί γέννα ! Ομως θα έλεγες "γιατρέ πάρ'το"? κι αυτός ? να σε "έκοβε"? Ολες τότε κακώς υπομένουν !!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Για μένα που έχω γεννήσει και έχω γεννήσει με καισαρική γιατί δε γινόταν αλλιώς και έχω περάσει και τους πόνους της καισαρικής, πιστεύω πως το σημαντικό είναι η γυναίκα να είναι ενημερωμένη για τις επιλογές της και να αποφασίζει το καλύτερο για την ίδια και το μωρό της μαζί με έναν υπέυθυνο γιατρό... Η επιλογή είναι δικαίωμα και είναι καλό που υπάρχει, στις περιπτώσεις που υπάρχει.
Το ερώτημα είναι πόσες γυναίκες είναι ενημερωμένες για όλους τους τρόπους τοκετού και πόσοι γιατροί είναι πραγματικά υπεύθυνοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Για μένα που έχω γεννήσει και έχω γεννήσει με καισαρική γιατί δε γινόταν αλλιώς και έχω περάσει και τους πόνους της καισαρικής, πιστεύω πως το σημαντικό είναι η γυναίκα να είναι ενημερωμένη για τις επιλογές της και να αποφασίζει το καλύτερο για την ίδια και το μωρό της μαζί με έναν υπέυθυνο γιατρό... Η επιλογή είναι δικαίωμα και είναι καλό που υπάρχει, στις περιπτώσεις που υπάρχει.
Το ερώτημα είναι πόσες γυναίκες είναι ενημερωμένες για όλους τους τρόπους τοκετού και πόσοι γιατροί είναι πραγματικά υπεύθυνοι?
:) Το θέμα για Καισαρική η όχι το οριοθέτησε η Κούλα.Οπως το βλέπω εγώ,η τομή ειναι μια λύση ανάγκης κ έτσι τοποθετήθηκε κ η Κούλα.Εσύ το βλέπεις μια απλή επιλογη.Δε μιλάμε για τεχνικές ανώδυνου τοκετού η άλλες.Επικεντρώνω λοιπόν στο προηγούμενο πόστ μου.Μια απλή επιλογη η Καισαρική ? οι τυχον επιπλοκές απο την τομή οπώς τις περιγράφει η κούλα? να γίνεται κ λόγω...λειποψυχίας?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ μίλησα για ενημέρωση και υπευθυνότητα.

Αμφιβάλλω αν μια ενημερωμένη γυναίκα επιλέγει να γεννήσει με καισαρική για να αποφύγει τους πόνους, γιατί αυτή η γυναίκα ξέρει πως οι μετεγχειρητικοί πόνοι είναι χειρότεροι από τους πόνους της γέννας. Αν μη τι άλλο διαρκούν περισσότερο διάστημα. Επίσης μια ενημερωμένη γυναίκα γνωρίζει πως το σώμα της είναι φτιαγμένο για να αντέχει τη διαδικασία του φυσιολογικού τοκετού.

Ενας υπέυθυνος γιατρός που δεν κοιτάει την τσέπη του, θα συστήσει στην γυναίκα να κάνει καισαρική μόνο στις περιπτώσεις που χρειάζεται. Αλλά δυστυχώς υπάρχουν πολλοί φραγκοφονιάδες. :mad:

Ωστόσο το ότι υπάρχει η καισαρική είναι μια νίκη της επιστήμης και δεν υπάρχει λόγος να τη δαιμονοποιούμε και να τρομοκρατούμε μέλλουσες μαμάδες που μπορεί να τη χρειαστούν αναγκαστικά!

Με έχει καλύψει ήδη η ΚΟΥΕ στο πόστ που αναφέρεται στην καισαρική. Δεν υπάρχει λόγος να επαναλαμβανόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Εγώ μίλησα για ενημέρωση και υπευθυνότητα.

Αμφιβάλλω αν μια ενημερωμένη γυναίκα επιλέγει να γεννήσει με καισαρική για να αποφύγει τους πόνους, γιατί αυτή η γυναίκα ξέρει πως οι μετεγχειρητικοί πόνοι είναι χειρότεροι από τους πόνους της γέννας. Αν μη τι άλλο διαρκούν περισσότερο διάστημα. Επίσης μια ενημερωμένη γυναίκα γνωρίζει πως το σώμα της είναι φτιαγμένο για να αντέχει τη διαδικασία του φυσιολογικού τοκετού.

Ενας υπέυθυνος γιατρός που δεν κοιτάει την τσέπη του, θα συστήσει στην γυναίκα να κάνει καισαρική μόνο στις περιπτώσεις που χρειάζεται. Αλλά δυστυχώς υπάρχουν πολλοί φραγκοφονιάδες. :mad:

Ωστόσο το ότι υπάρχει η καισαρική είναι μια νίκη της επιστήμης και δεν υπάρχει λόγος να τη δαιμονοποιούμε και να τρομοκρατούμε μέλλουσες μαμάδες που μπορεί να τη χρειαστούν αναγκαστικά!

Με έχει καλύψει ήδη η ΚΟΥΕ στο πόστ που αναφέρεται στην καισαρική. Δεν υπάρχει λόγος να επαναλαμβανόμαστε.
:) οκ πάσσο ! την μαπα μου νατην πώ? οτι δε διάβασα όλα τα πόστς?:( Κι εσύ με ...καλυψοτάπωσες:D Ολα σωστά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έλα συζήτηση κάνουμε, δεν έγινε και τίποτα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
γιατι οι γυναικες νομιζουν οτι η καισαρικη δεν ποναει? Ειναι εγχειριση, δεν ειναι απλη υποθεση, εχει ραμματα, αντιβιοτικα, πιθανοτητες μολυνσης κτλ κτλ.

και το πιο βασικο απο ολα? ΚΟΒΟΥΝ τη μητρα σας, ειναι τελειος παραλογο μια γυναικα να επιλεξει καισαρικη απο οτι κανονικη γεννα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOULA

Νεοφερμένος

Η KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
σιγουρα φοβουνται τους πονους αλλα ειναι το ωραιοτερο συναισθημα η ωρα του τοκετου μολις δεις το κεφαλακι του μωρου να βγαινει και αμεσως ξεχνας την ταλαιπωρια ξεχνας τα παντα και σε πλυμμυριζει η χαρα εγινε ενα θαυμα εφερες στον κοσμο ενα γλυκο μωρακι ενω με την καισαρικη δεν χαιρεσαι τιποτε και τραβας ολους τους πονους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
σιγουρα φοβουνται τους πονους αλλα ειναι το ωραιοτερο συναισθημα η ωρα του τοκετου μολις δεις το κεφαλακι του μωρου να βγαινει και αμεσως ξεχνας την ταλαιπωρια ξεχνας τα παντα και σε πλυμμυριζει η χαρα εγινε ενα θαυμα εφερες στον κοσμο ενα γλυκο μωρακι ενω με την καισαρικη δεν χαιρεσαι τιποτε και τραβας ολους τους πονους
:) Ε όχι ρε συ Κούλα ! Η μητρότητα είτε με,είτε χωρίς Καισαρική,δεν αλλάζει. Εσύ δε χάρηκες έστω κι αν έκανες 4 τομές? Το θαύμα δεν έγινε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOULA

Νεοφερμένος

Η KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
χαρηκα αλλα δεν μπορουσα να το χαρω οσο ηθελα με τις καισαρικες γιατι υπεφερα παρα πολυ με τις τομες δεν προσεξα ποτε μετα που επιβαλλεται σηκωνα κανονικα βαρος χωρις να λογαριαζω οτι υπαρχει περιπτωση να παθω ζημια συχνα παθαινω μολυνση στις εσωτερικες τομες [μητρα] και γενικα επεφτα σε κομπογιανιτη και τωρα το πληρωνω δεν χρειαζοταν καμμια καισαρικη να κανω [μονο περιηδηση[ραψιμο μητρας] για να μην αποβαλλω και στην 2 τελαυταιες κοντεψα να πεθανω απο την ναρκωση λαθος του γιατρου σακατευτηκα χωρις λογο διαπιστομενο απο πολλους γιατρους αργοτερα η καισαρικη δεν ειναι λυση επειδη φοβασαι τον πονο μονο λυση για την επιπλοκη της γεννας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOULA

Νεοφερμένος

Η KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
δεν τρομοκρατει η λυση της καισαρικης μονο η φυσιολογικη γεννα δηλ ο πονος το εχω ακουσει απο πολλες γυναικες οτι προτιμουν την καισαρικη απο την φυσιολογικη γεννα για να μην πονεσουν παντως υπαρχουν πολλοι χασαπιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
χαρηκα αλλα δεν μπορουσα να το χαρω οσο ηθελα με τις καισαρικες γιατι υπεφερα παρα πολυ με τις τομες δεν προσεξα ποτε μετα που επιβαλλεται σηκωνα κανονικα βαρος χωρις να λογαριαζω οτι υπαρχει περιπτωση να παθω ζημια συχνα παθαινω μολυνση στις εσωτερικες τομες [μητρα] και γενικα επεφτα σε κομπογιανιτη και τωρα το πληρωνω δεν χρειαζοταν καμμια καισαρικη να κανω [μονο περιηδηση[ραψιμο μητρας] για να μην αποβαλλω και στην 2 τελαυταιες κοντεψα να πεθανω απο την ναρκωση λαθος του γιατρου σακατευτηκα χωρις λογο διαπιστομενο απο πολλους γιατρους αργοτερα η καισαρικη δεν ειναι λυση επειδη φοβασαι τον πονο μονο λυση για την επιπλοκη της γεννας
:) Οτι η Καισαρική δεν κάνει για...παυσίπονο & μόνο για λύση ανάγκης,δεν είμαι γυνάικα:P αλλά το υποστηρίζω & συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ! Οσο για τα άλλα κούλα μου,μόνο να τα καταλάβω μπορώ & εκ...φύσεως δεν μπορώ να τα κατανοήσω.Οι πολλές γέννες φέρνουν διάφορα τέτοια,πόσο μάλλον οι δύσκολες γέννες ! Ομως τώρα είσαι καλά οκ ? Αυτό μετράει !:) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Τα ΣΜΝ μεταδίδονται αποκλειστικά κ μόνο μέσω ερωτικής επαφής? Δεν μπορούν να μεταδωθούν με άλλον τρόπο πλην της σεξουαλικής επαφής? Έχω ακούσει περιστατικά που κάποιος είχε σταθερή σχέση, κ όμως μολύνθηκε από το εν λόγω νόσημα? Πως γίνεταια αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Τα ΣΜΝ μεταδίδονται αποκλειστικά κ μόνο μέσω ερωτικής επαφής? Δεν μπορούν να μεταδωθούν με άλλον τρόπο πλην της σεξουαλικής επαφής? Έχω ακούσει περιστατικά που κάποιος είχε σταθερή σχέση, κ όμως μολύνθηκε από το εν λόγω νόσημα? Πως γίνεταια αυτό?

Μήπως η σταθερή του σχέση εκανε απιστίες και παρέλειπαν προφυλάξεις ; Κάποια μεταδίδονται με μεταγγίσεις μολυσμένου αίματος ή επαφή πληγής ενός υγιούς ατόμου με υγρά (αίμα, κολπικά υγρά ή σπέρμα) ενός φορέα. Ένας γιατρός θα ξέρει περισσότερα :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Οποιαδήποτε επαφή με σωματικά υγρά αποτελεί τρόπο μετάδωσης!Έχω ρωτήσει φίλη μου γιατρό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top