Ποιο βιβλίο διαβάζετε τώρα;

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Νοσταλγός του Παπαδιαμάντη
 

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μου βγήκε το εφηβικό αυτό το καιρό, οπότε είπα αφού δεν το έκανα στην ώρα του, να το κάνω τώρα.
Οπότε ξεκίνησα να διαβάζω τα Harry Potter + την αντίστοιχη ταινία στο τέλος για να δω τι κόψαν ή όχι.
Τώρα κοντεύω το 2ο βιβλίο. Στην πρώτη ταινία, αν και υπήρχαν σχεδόν όλα μέσα, αισθάνθηκα ότι η ταινία ήταν σε fast forward.
 

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ξαναδιαβάζω τον Χάνιμπαλ . Δώστε μου serial killers και πάρτε μου την ψυχή :shifty:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αυτό:
 

Konstantinos_m

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Γεώργιος Βιζυηνός- "Το αμάρτημα της μητρός μου"
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεώργιος Βιζυηνός- "Το αμάρτημα της μητρός μου"

ΡΕ μαν σορρυ δεν ξερω για το βιβλιο αλλα φανταζομαι ενα τομο να τον κραταει περιστηθια το φυτο της θεωρητικης κατευθυνσης που γλυφει τους καθηγητες.

Μάρκος Αυρήλιος-Τα Εις Εαυτόν


βλεπω εισαι μοδατος
 

Konstantinos_m

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
ΡΕ μαν σορρυ δεν ξερω για το βιβλιο αλλα φανταζομαι ενα τομο να τον κραταει περιστηθια το φυτο της θεωρητικης κατευθυνσης που γλυφει τους καθηγητες.




βλεπω εισαι μοδατος


Ήμουν στην θεωρητική αλλά ποτέ δεν κάναμε μάθημα ,απλώς το βρήκα στην βιβλιοθήκη και μου φάνηκε πιασαρικος τίτλος... βέβαια, δεν υπάρχει κανα κυνηγητό με αστυνομικούς κτλ... αλλά είναι καλό!
 

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Σκεφτομαι να παρω ενα του Jo Nesbo...να παρω το μαχαιρι που ειναι καινουριο ή εχετε να προτεινετε καποιο αλλο;
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Διάβασα χθες το Intra Muros. Η δουλειά αυτή δημοσιευόταν αρχικά στο περιοδικό 9 και στη συνέχεια κυκλοφόρησε η πρώτη του έκδοση από την Ελευθεροτυπία.
Πρόκειται για αυτοτελή κόμικ, με θέμα τη ζωή στο σύγχρονο περιβάλλον, δοσμένο από την (ποιητική) οπτική ενός νέου ανθρώπου, που κατέβηκε σαν "ξένος" στην πόλη για το μεταπτυχιακό του. Οι ανησυχίες του, ο προβληματισμός, το χιούμορ και ο αυτοσαρκασμός είναι μερικά από τα στοιχεία που κάνουν αυτό το έργο εξαιρετικό.
Σχεδιαστικά είναι επίσης ένα διαμαντάκι - οι χρωματικές αποχρώσεις δημιουργούν μία οικειότητα για αυτό το κατά τα άλλα γκρίζο περιβάλλον. Τα κτίρια και οι κρυμμένες γειτονιές της πόλης έχουν δοθεί με εξαιρετική ακρίβεια.

All in all, από τα καλύτερα που έχω διαβάσει τελευταία.
<3
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top