Κλείνετε ποτέ τον υπολογιστή σας;

Πόσες ώρες μένει ανοιχτός ο υπολογιστής σας κατά τη διάρκεια του 24ώρου;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 194)

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κάνει τόση πολλή φασαρία το λάπτοπ που τη νύχτα αναγκάζομαι να το κλείνω γιατί δε μπορώ να κοιμηθώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
A, εγω εχω λαπτοπ οποτε χαμηλωνω λιγο την οθονη κ κλειδωνει αυτοματα :P :P

νομιζω ειχα καπου διαβασει ενα αρθρο, οτι αυτο οχι μονο δεν εξοικονομει ενεργεια αλλα καταναλωνει και παρα πολλη.

εγω τον ενα τον κλεινω οταν δεν τον χρειαζομαι, τον αλλο δε τον εχω ανοιχτο τουλαχιτον 16 ωρες την ημερα, φτου να μην τον ματιασω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Είχα κάποτε μόνο το iBook (φορητό της Apple) σπανίως το έσβηνα...Εδώ και 1,5 χρόνο που έχω και το MacMini το ίδιο. Εκεί που είχαμε έναν αναμμένο τώρα γίναν δύο. Χώρια οι εξωτερικοί σκληροί, το εξωτερικό recorder και πάει λέγοντας.

Βάλαμε και το DSL και μονίμως όλο και κάτι θα κατεβαίνει. Χώρια που στο φορητό παίζει μόνιμα ράδιο μέσω ΔΙκτύου.

Την τελευταία φορά που έκλεισαν (μόνο το μίνι, γιατί το φορητό έχει μπαταρία) ήταν όταν κόπηκε το ρεύμα (και δυστυχώς εδώ στην περιοχή μου το ρεύμα είναι πολύ μάπα:mad::mad:).

Α! και ξέχασα να πω, πως η μαμά Apple κάνει μηχανάκια εντελώς αθόρυβα. Σπάνια θα ακούσεις τον ανεμιστήρα και μόνο αν το μηχάνημα κάνει βαριές δουλειές! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Τον κλείνω όταν κοιμάμαι λωλ. Το pc είναι ακριβως στα πόδια του κρεβατιού και όσο να'ναι όταν έχει ησυχία ακούγεται (λίγο μεν, αλλά νταξ). Κατά τη διάρκεια της μέρας είναι αναμμένο τις περισσότερες φορές (όταν δεν προσπαθώ να κοιμηθώ δεν το ακούω σχεδόν καθόλου XD).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Όταν έχω σχολείο τον ανοίγω το απόγευμα μέχρι τις δέκα και τις άλλες μέρες γύρω στις 9 ώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fallen_Angel

Νεοφερμένος

Η twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Χαχαχα... Τελικά είμαστε πολλοί οι καμμένοι εδώ μέσα... Εγώ του κάνω κανένα restart κάθε 3-4 μέρες και καμιά φορά τον κλείνω το βράδυ αλλά σπάνια... Έτσι για αλλαγή... Με την dsl κατεβάζει συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
Όχι μόνο δεν τον κλείνω αλλά τον έχω ανοίξει και από τα πλάγια για να πέρνει αέρα και να ακούω το βούισμα του όταν κοιμάμαι. Ακόμα και διακοπή να κάνει με το που έρθει το ρεύμα ξεκινάει μόνο του. :P Και του έχω φτιάξει μακροεντολές και αρχίζει μόνο του. Download και afk gamming.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Το δικό μου pc υποφέρει. Ανοίγει από τις 9π.μ. και κλείνει μετά τις 2π.μ.
Αλλά από τοτε που άλλαξα case και έχω 12αρια ανεμιστηράκια δεν έχω κανέναν ενδοιασμό να το αφήσω και τη νύχτα ανοιχτό-αν θέλω να κατεβάσω κάτι το κάνω τότε...

Ακρα του τάφου σιωπή;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
Τον τελευταίο καιρό ανοίγει στις 7πμ και κλείνει στις 7μμ την αλλή μέρα. :P
Δηλαδή ποτέ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Οι περισσότεροι εξαρτούμαστε απο τη ΔΕΗ ε; :P ωραίο ποστοστό.

εμένα μένει και η σύνδεση παράλληλα ανοιχτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Δεν έχω υπολογιστή μου τον πήρε η εφορία:P:P:P:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Που και που μια φορά κάθε 2 ή 3 μέρες το κλείνω.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Eγώ δεν το κλείνω, μόνο του κάνει shut down όποτε γουστάρει :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
Οι περισσότεροι εξαρτούμαστε απο τη ΔΕΗ ε; :P ωραίο ποστοστό.

εμένα μένει και η σύνδεση παράλληλα ανοιχτή.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά μια και μένω σε περιοχή με άφθονο ήλιο να βάλω κανά φωτοβολταϊκό ή και έλικα και να το έχω αντί ΔΕΗ. Οικονομία και οικολογία.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά μια και μένω σε περιοχή με άφθονο ήλιο να βάλω κανά φωτοβολταϊκό ή και έλικα και να το έχω αντί ΔΕΗ. Οικονομία και οικολογία.:D

και μόνιμα ανοιχτό pc; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
και μόνιμα ανοιχτό pc; :P

Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται :P

'Η μήπως είναι τα ευκόλως παρελειπόμενα που εννοούνται;;;;:hmm:

:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται :P

'Η μήπως είναι τα ευκόλως παρελειπόμενα που εννοούνται;;;;:hmm:

:D :D :D

ας κρατηθούμε on topic:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κλείνει μόνο μερικά βράδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κλεινει μονο αν πρεπει να γινει restar (εγκατασταση προγραματος, διακοπη ρευματος, καθαρισμος).

Για το ρευμα μην αγχωνεστε δε καταναλωνει και παρα πολυ. Κλεινετε την οθονη μονο.

Να χα με και πιο γρηγορο ίντερνετ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Σαφώς και τον κλείνω.
Δεν υπάρχει λόγος να λείπω όλη μέρα και ο υπολογιστής να μένει ανοιχτός. Όταν παραμένω σπίτι για πολλές ώρες (πχ σαββατοκύριακο) μένει ανοιχτός για περισσότερες ώρες, κυρίως αν κατεβάζω κάτι ή μιλάω από msn.
Δεν υπερβαίνει κατά μέσο όρο τις 5 ώρες ανοιχτός.

Υποστηρίζω την κλιματική αλλαγή εμπράκτως..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top