• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Έχει το botox παρενέργειες;

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κορίτσια μια ερώτηση προς όλες σας:

Έκανε καμία ΒΟΤΟΧ? Και αν ναι τι παρενεργειες είχε??
Σκέφτομαι να κάνω απλά ήθελα να ξέρω και τι πιθανότητες έχει να πάει κάτι στραβά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
1)Πιθανή αλλεργική αντίδραση
2)Παράλυση σε κάποιους μύες του προσώπου.

Νομίζω έχεις καμιά δεκαπενταριά χρονάκια να το σκεφτείς ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μια σοβαρη "παρενεργεια" της "θεραπειας" με ενεσεις BOTOX ειναι ο εθισμος σε αυτην.
Και δεν σου κανω πλακα.Ειχα διαβασει σε επιστημονικο εντυπο οτι ενα πολυ μεγαλο ποσοστο οσων ξεκινησαν τετοια θεραπεια εθιστηκαν σε αυτην.Οχι οτι σε εθιζει η ουσια.
Η ολη διαδικασια-αμεσα αποτελεσματα το κανουν αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εννοείς ότι μου αρέσει το αποτέλεσμα και μετά δε θέλω να το σταματήσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Συγνώμη... δεν είναι πολύ νωρίς να κάνει κάποιος botox σε αυτή την ηλικία? :confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Nαι. Και απ' όσο ξέρω δεν κρατάει πολύ το αποτέλεσμά τους, οπότε δημιουργείται ένας φαύλος κύκλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Kι εγώ θέλω



Εχω μία ρυτίδα στο μέτωπο (αλήθεια λέω :( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εννοείς ότι μου αρέσει το αποτέλεσμα και μετά δε θέλω να το σταματήσω?

Aκριβως.
Και ειναι και αυτο που λεει η Kajira.
Οι ενεσεις BOTOX εχουν αμεσο αποτελεσμα, αλλα δεν ειναι μονιμο.Δεν θα χαθει και σε ενα μηνα αλλα σιγουρα δεν ειναι μονιμο.
Οποτε εσυ (ο καθενας) το αποκτας σαν ευκολη λυση και το επεναλαμβανεις με την πρωτη ευκαιρια.
Βλεποντας κιολας οτι οι μεγαλες ρυτιδες εξαφανιονται, μετα μπαινεις σε μια λουμπα και την παραμικρη ρυτιδα την βλεπεις φαραγγι.
Δεν το κατηγορω σαν μεθοδο απλως θελει προσοχη να μην σου φαει ολα τα χρηματα και να μην σε βαλει στο λουκι να τρεχεις για το παραμικρο εκει.
Και η ηλικια δεν ειναι standar Niyia.Θεωρητικα ειναι νωρις,αλλα δεν υπαρχει "στανταρ" ηλικια σε τετοια πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Συγνώμη... δεν είναι πολύ νωρίς να κάνει κάποιος botox σε αυτή την ηλικία? :confused::confused::confused:
Τι εννοείς νωρίς?
Εμένα οι ρυτίδες μου αρχίζουν να φαίνονται επικίνδυνα! Τι πρέπει να περιμένω? Να γίνω χάλια? Τότε θα είναι αργά αγάπη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Εγώ πάντως φοβάμαι.... :worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Aκριβως.
Και ειναι και αυτο που λεει η Kajira.
Οι ενεσεις BOTOX εχουν αμεσο αποτελεσμα, αλλα δεν ειναι μονιμο.Δεν θα χαθει και σε ενα μηνα αλλα σιγουρα δεν ειναι μονιμο.
Οποτε εσυ (ο καθενας) το αποκτας σαν ευκολη λυση και το επεναλαμβανεις με την πρωτη ευκαιρια.
Βλεποντας κιολας οτι οι μεγαλες ρυτιδες εξαφανιονται, μετα μπαινεις σε μια λουμπα και την παραμικρη ρυτιδα την βλεπεις φαραγγι.
Δεν το κατηγορω σαν μεθοδο απλως θελει προσοχη να μην σου φαει ολα τα χρηματα και να μην σε βαλει στο λουκι να τρεχεις για το παραμικρο εκει.
Και η ηλικια δεν ειναι standar Niyia.Θεωρητικα ειναι νωρις,αλλα δεν υπαρχει "στανταρ" ηλικια σε τετοια πραγματα.

Όπως ,μπαίνουμε και στη λούμπα του κομμωτηρίου που πηγαίνουμε κάθε εβδομάδα και του γυμναστηρίου και του μανικιούρ κτλ κτλ...
Είπες κάτι για λούμπα...??? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
μα... αν ξεκινήσω από τα 30, στα 40, 50 κτλ, τι θα κάνω??? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Lifting :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.


ΛΟΛΛΛΛΛΛΛΛ :D:D:D

θα πάω στον Φουστάνο (αν ζει τότε) να με κάνει σαν τον Ψινάκη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
μα... αν ξεκινήσω από τα 30, στα 40, 50 κτλ, τι θα κάνω??? :worry:

Αυτο δεν ειναι απολυτο.
Εαν ο οργανισμος σου εχει την ταση να κανει πολλες ρυτιδες, τοτε δεν θα μεινεις στο αμεσο αποτελεσμα των BOTOX.Θα κοιταξεις να το φροντιζεις περισσοτερο.
Δηλαδη απο την στιγμη που το δερμα σου ειναι πιο επιρεπες στα σημαδια γηρανσης/κουρασης τοτε θα αναγκαστεις να το φροντιζεις περισσοτερο.(ενυδατικες κρεμες,κρεμες "λιφτινγκ", μασαζ προσωπου κτλ κτλ.)
Δεν μιλαω για νυστερι.Οχι γιατι το καταδικαζω, αλλα γιατι ειναι για πιο σοβαρα θεματα.
Παντως το BOTOX σαν θεραπεια δεν ειναι τιποτα το τρομερο.
Η ενεση ειναι πολυ ψιλη και τσουζει μονο λιγο οταν σου "γεμιζει" την ρυτιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
ok... μπορεί, δε ξέρω

απλά εγώ φοβάμαι, ίσως να προτιμήσω τις ρυτίδες από τις ενέσεις :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
ok... μπορεί, δε ξέρω

απλά εγώ φοβάμαι, ίσως να προτιμήσω τις ρυτίδες από τις ενέσεις :redface:

Δεν ειναι ρυτιδες...
Ειναι "εμπειριες ζωης".;)
Προσωπικα παντως μπορω να πω οτι υπαρχουν μερικες ρυτιδες οι οποιες (λιγο πολυ υπαρχουν σε ολους λογο των μορφασμων του προσωπου) πραγματικα ειναι πολυ εντονες και βαθιες και οι οποιες 5-10 εαν φυγουν το προσωπο αλλαζει ριζικα.
Τωρα απο εκει και περα εγω δεν καταδικαζω (οχι οτι κανετε εσεις ε;) ) καμια μεθοδο.
Αρκει αυτος που θα παρει την οποια αποφαση να εχει γερο σθενος να μην παρασυρετε και να μην το κανει αυτοσκοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Παραθέτω μερικές φώτο από άτομα που έχουν κάνει botox












https://www.plastic-surgery.gr/el/18/index.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
2)Παράλυση σε κάποιους μύες του προσώπου.

Μα αυτός είναι ο σκοπός του botox, να παραλύει τους μυς (χρησιμοποιείται και ως θεραπευτική μέθοδο σε αυτούς που έχουν τικ και κρατάει το πολύ 6 μήνες- αν θυμάμαι καλά γιατί έχω να τα ακούσω αυτά από το πανεπιστήμιο :P)

Δεν είμαι ούτε υπέρ αλλά ούτε και κατά... Κατά ένα όμως μαζοχιστικό τρόπο δεν θέλω να χάσω τις εκφράσεις του προσώπου μου για να απαλλαγώ από ρυτίδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εσύ καλέ Νιyia τι το συζητάς και λες και οτι φοβάσαι με θλίψη; Αφού εσύ φαίνεσαι σαν 20 χρονών, αν συνεχίσεις έτσι ούτε στα 40 δεν θα το χρειαστείς! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top