Να καταργηθεί το άσυλο στα Πανεπιστήμια;

Να καταργηθεί το άσυλο στα Πανεπιστήμια;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
  • Ναι

    Ψήφοι: 35 53.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 28 43.1%
  • Είμαι αναποφάσιστος/η

    Ψήφοι: 2 3.1%

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Όπως σου απάντησα και πιο πριν - αν κάποιος εκφράζει τις πεποιθήσεις του σεβόμενος πάντα και τις απόψεις των υπολοίπων είναι κατοχυρωμένος από το Σύνταγμα και δεν έχει να φοβάται τίποτα. Εδώ θα είμαστε και θα δούμε ΠΟΙΟΙ και ΓΙΑΤΙ θα έχουν/ αν έχουν τους αστυνομικούς πάνω από τα κεφάλια τους.:)

βασικα ολοι τους εχουμε :) ( εκτος αν πιστευεις διαφορετικα) και το ξαναλεω και το πιστευω η καταργηση του ασυλου κανει το πανεπιστημιο σαν εναν οποιονδηποτε δημοσιο χωρο (που δεν ειναι). πλεον αμα καποιος αντιδρασει θα εχουμε βια και συλληψεις χωρις λογο(οτι θελουν οι μπατσοι):)


ΥΓ και οφ

αλλο μπατσος αλλο αστυνομικος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
πολιτικοι και ΜΜΕ εχουν ριξει τεραστια λασπη στο ασυλο και αυτο δυστηχως το χουν περασει στην κοινωνια! οπως αλλωστε λασπωνουν και καθε κινημα που γινεται:hmm:
Δεν σε προβληματίζει ότι μια μεγάλη μερίδα φοιτητών έχει σιχαθεί τις παρατάξεις και ότι υπάρχει μια περιρρέουσα άποψη ότι "ε, με κάθε δικαιολογία θα το κλείσουν πάλι οι 15 που επιβάλλουν την άποψη τους στη συνελευση"
?

(όσον αφορά τη δική μου γνώμη στο συγκεκριμένο θέμα ταυτίζεται μέχρι τελείας με το ποστ του Great Chaos)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Δεν σε προβληματίζει ότι μια μεγάλη μερίδα φοιτητών έχει σιχαθεί τις παρατάξεις και ότι υπάρχει μια περιρρέουσα άποψη ότι "ε, με κάθε δικαιολογία θα το κλείσουν πάλι οι 15 που επιβάλλουν την άποψη τους στη συνελευση"
?

(όσον αφορά τη δική μου γνώμη στο συγκεκριμένο θέμα ταυτίζεται μέχρι τελείας με το ποστ του Great Chaos)

να σου πω! πραγματι ειδικα οι δυο παραταξεις ΔΑΠ ΠΑΣΠ τα χουν γα**σει ολα! το θεμα ειναι οτι δεν φταιει ο θεσμος του ασυλου για αυτο. ειναι σαν ν μ λες ποναει χερι κοψει χερι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,812 μηνύματα.
καμια καταργηση του ασυλου. πλεον απα πας να εκφρασεις αποψη θα μπαινουν μεσα και θα σε μπουζουριαζουν. το ασυλο ειναι για να προστατευει ιδεες. εξαλλου και πριν μπορουμε με εντολη του πρυτανη ή απο εισαγγελεα να γινει αρση! απλα ευκαιρια να μας σιωπησουν ψαχνουν.

Σοβαρά; Και σε περίπτωση βανδαλισμού και κλοπής υλικού, ποιός θα προστατέψει το Πανεπιστήμιο; Τα ΚΝΑΤ;
Σε περίπτωση βιαιοπραγίας, ποιός θα μπουκάρει αυτοστιγμή για να σώσει τον όποιο δύσμοιρο τις τρώει ή βιάζεται ή πέφτει θύμα κλοπής. Τα ΕΑΑΚ ή τα στέκια των Αναρχικών; (που αν είχαν ιδέα από αναρχία ορισμένοι στις σχολές θα είχαν πάρει τα βουνά αντί να μιλάνε)

Και ποιός πρύτανης θα διασφαλίσει το άσυλό σου; Ο πασόκος ή ο δεξιός που ανάλογα την κυβέρνηση, ανάλογη είναι και η απόκρισή του; Ποιός πρασινοφρουρός θα πάει κόντρα στην υφιστάμενή του κυρία Αννούλα του χιονιά εις το πολυπαθές Υπ. Παιδείας και Εθνικού ξεστραβώματος; Απλά ξέρεις ότι είναι μπουρδέλο η κατάσταση και σε συμφέρει να μείνει έτσι (όχι εσένα, αλλά την κομμουνιστική ιντελιγκέντσια της οποίας πιθανόν και να αποτελείς γρανάζι, αν κρίνω από το "μας" α' πληθυντικό που χρησιμοποιείς στις προτάσεις σου.

Βέβαια ξέρεις τι γίνεται... Το καπιταλιστικό γρανάζι είναι κακό γρανάζι, καταπίεσης. Ενώ το κόκκινο γρανάζι είναι βιολέτα που μυρίζει όμορφα και αγωνιστικά για τα δίκαια του λαού. Τι κρίμα που μετά την ΕΣΣΔ που κατέπεσεν εις πυκνόν καπιταλισμόν, οδεύσατε προς Κίνα, η οποία και αυτή παρέδωσε πνεύμα και μετά προς Κούβα μεριά (αλλά δε μπορεί να ζει για πάντα ο Κάστρο, οπότε κάπου ξέφυγαν κι αυτοί) και τώρα τι έμεινε; Η Β. Κορέα... Σταθερό προπύργιο του Κομμουνιστικού Ιδεατισμού με τον Κιμ Ιλ Σούνγκ και τον Κιμ γιονγκ Ιλ να αλλάζουν μέχρι και τα replay της ποδοσφαιρικής ομάδας τους στον αγώνα με τη Βραζιλία για να δημιουργήσουν ψεύτικη εντύπωση ότι κέρδισε το Παγκόσμιο Κύπελο η ομάδα τους...

Αλλά ξέχασα, αυτοί είναι φασίστες...:(

μωρε καλα ολα αυτα αλλα οταν με το παραμικρο θα εχεις τον μπατσο να σου κανει ντου (το πε και ο Αδωνις) δεν νομιζω να υπαρχει ελευθερη σκεψη. βαλε και αλλες διαταξεις του νεου νομου και ειμαστε τελεια:clapup:

Εμένα δεν με πείραξε ποτέ κανένας μπάτσος και είχα πάντα ελεύθερη έκφραση των ιδεών μου... Γιατί μαμά; Ίσως γιατί ποτέ δεν έκλεισα έναν δημόσιο χώρο με το έτσι θέλω;

πολιτικοι και ΜΜΕ εχουν ριξει τεραστια λασπη στο ασυλο και αυτο δυστηχως το χουν περασει στην κοινωνια! οπως αλλωστε λασπωνουν και καθε κινημα που γινεται:hmm:

Ξέρεις κάτι; Άμα καταργηθεί το άσυλο, εκεί θα φανεί πόσο μεγάλα cojones έχει ο αριστερούλης. Με το να μπαστακώνεται σ' ένα πανεπιστήμιο και να κλείνει το ίδρυμα και να χάνουν χιλιάδες παιδιά την εξεταστική τους επειδή αυτός έχει πάρει εντολή από πάνω, μάλλον τιμωρεί τους φοιτητές παρά το κεφάλι του φιδιού.

Έχεις θάρρος; Πήγαινε και κάντο στη Βουλή, ή στο Υπουργείο... Αλλά όχι, εκεί είναι μπατσαρία και θα τις φας, ενώ στο πανεπιστήμιο είσαι ασφαλής ελέω ασύλου. Τι κακό έχει να φας όμως και λιγο ξύλο για τις ιδέες σου;

Αλλά φαίνεται ότι αυτές οι ιδέες δεν είναι τόσο αληθινές στο μυαλό των σημερινών νέων που επιζητούν το βόλεμα και την ανταρσία στους γονείς και μετά από 4 χρόνια στη σχολή να σκάνε κοστουμαρισμένοι να ψηφίζουν πασοκάρα και Λαλιώτη (γλυκά μου ΕΑΑΚ).

Όλοι μιλάνε για Χούντα. Ποιός έχει ζήσει τη Χούντα ρε από σας; Ποιός έχει καταλάβει ότι το 1974 η κοινωνία για 5 χρόνια ήταν γεμάτη φασιστάκια νοσταλγούς της 7ετίας με ποσοστά ακόμα και στη βουλή και το άσυλο χρησίμευε για να διασφαλίσει τα κεκτημένα; Ελάχιστοι. Κι αν τώρα θες άσυλο, σημαίνει ότι έχουμε χούντα πάλι... Γιατί το κόμμα σου λοιπόν συμμετέχει σε μια βουλή την οποία διαχειρίζεται η πασοκική ή νεοδημοκρατική χούντα;

Οπότε ξαναγυρνάμε στο "σήκω από το PC σου και πάμε να τους ρίξουμε"... Σηκώνεσαι όμως; Πολλοί δε σηκώνονται. Είναι μακριά η Κηφισιά από το Υπουργείο βλέπεις, ποιός να βγεί από τη βίλα του μπαμπά τέτοια ώρα να αγωνιστεί; Άσε, θα ρθεί με το smart αύριο στη σχολή να κάνει κατάληψη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Σοβαρά; Και σε περίπτωση βανδαλισμού και κλοπής υλικού, ποιός θα προστατέψει το Πανεπιστήμιο; Τα ΚΝΑΤ;
Σε περίπτωση βιαιοπραγίας, ποιός θα μπουκάρει αυτοστιγμή για να σώσει τον όποιο δύσμοιρο τις τρώει ή βιάζεται ή πέφτει θύμα κλοπής. Τα ΕΑΑΚ ή τα στέκια των Αναρχικών; (που αν είχαν ιδέα από αναρχία ορισμένοι στις σχολές θα είχαν πάρει τα βουνά αντί να μιλάνε)

Και ποιός πρύτανης θα διασφαλίσει το άσυλό σου; Ο πασόκος ή ο δεξιός που ανάλογα την κυβέρνηση, ανάλογη είναι και η απόκρισή του; Ποιός πρασινοφρουρός θα πάει κόντρα στην υφιστάμενή του κυρία Αννούλα του χιονιά εις το πολυπαθές Υπ. Παιδείας και Εθνικού ξεστραβώματος; Απλά ξέρεις ότι είναι μπουρδέλο η κατάσταση και σε συμφέρει να μείνει έτσι (όχι εσένα, αλλά την κομμουνιστική ιντελιγκέντσια της οποίας πιθανόν και να αποτελείς γρανάζι, αν κρίνω από το "μας" α' πληθυντικό που χρησιμοποιείς στις προτάσεις σου.

Βέβαια ξέρεις τι γίνεται... Το καπιταλιστικό γρανάζι είναι κακό γρανάζι, καταπίεσης. Ενώ το κόκκινο γρανάζι είναι βιολέτα που μυρίζει όμορφα και αγωνιστικά για τα δίκαια του λαού. Τι κρίμα που μετά την ΕΣΣΔ που κατέπεσεν εις πυκνόν καπιταλισμόν, οδεύσατε προς Κίνα, η οποία και αυτή παρέδωσε πνεύμα και μετά προς Κούβα μεριά (αλλά δε μπορεί να ζει για πάντα ο Κάστρο, οπότε κάπου ξέφυγαν κι αυτοί) και τώρα τι έμεινε; Η Β. Κορέα... Σταθερό προπύργιο του Κομμουνιστικού Ιδεατισμού με τον Κιμ Ιλ Σούνγκ και τον Κιμ γιονγκ Ιλ να αλλάζουν μέχρι και τα replay της ποδοσφαιρικής ομάδας τους στον αγώνα με τη Βραζιλία για να δημιουργήσουν ψεύτικη εντύπωση ότι κέρδισε το Παγκόσμιο Κύπελο η ομάδα τους...

Αλλά ξέχασα, αυτοί είναι φασίστες...:(



Εμένα δεν με πείραξε ποτέ κανένας μπάτσος και είχα πάντα ελεύθερη έκφραση των ιδεών μου... Γιατί μαμά; Ίσως γιατί ποτέ δεν έκλεισα έναν δημόσιο χώρο με το έτσι θέλω;



Ξέρεις κάτι; Άμα καταργηθεί το άσυλο, εκεί θα φανεί πόσο μεγάλα cojones έχει ο αριστερούλης. Με το να μπαστακώνεται σ' ένα πανεπιστήμιο και να κλείνει το ίδρυμα και να χάνουν χιλιάδες παιδιά την εξεταστική τους επειδή αυτός έχει πάρει εντολή από πάνω, μάλλον τιμωρεί τους φοιτητές παρά το κεφάλι του φιδιού.

Έχεις θάρρος; Πήγαινε και κάντο στη Βουλή, ή στο Υπουργείο... Αλλά όχι, εκεί είναι μπατσαρία και θα τις φας, ενώ στο πανεπιστήμιο είσαι ασφαλής ελέω ασύλου. Τι κακό έχει να φας όμως και λιγο ξύλο για τις ιδέες σου;

Αλλά φαίνεται ότι αυτές οι ιδέες δεν είναι τόσο αληθινές στο μυαλό των σημερινών νέων που επιζητούν το βόλεμα και την ανταρσία στους γονείς και μετά από 4 χρόνια στη σχολή να σκάνε κοστουμαρισμένοι να ψηφίζουν πασοκάρα και Λαλιώτη (γλυκά μου ΕΑΑΚ).

Όλοι μιλάνε για Χούντα. Ποιός έχει ζήσει τη Χούντα ρε από σας; Ποιός έχει καταλάβει ότι το 1974 η κοινωνία για 5 χρόνια ήταν γεμάτη φασιστάκια νοσταλγούς της 7ετίας με ποσοστά ακόμα και στη βουλή και το άσυλο χρησίμευε για να διασφαλίσει τα κεκτημένα; Ελάχιστοι. Κι αν τώρα θες άσυλο, σημαίνει ότι έχουμε χούντα πάλι... Γιατί το κόμμα σου λοιπόν συμμετέχει σε μια βουλή την οποία διαχειρίζεται η πασοκική ή νεοδημοκρατική χούντα;

Οπότε ξαναγυρνάμε στο "σήκω από το PC σου και πάμε να τους ρίξουμε"... Σηκώνεσαι όμως; Πολλοί δε σηκώνονται. Είναι μακριά η Κηφισιά από το Υπουργείο βλέπεις, ποιός να βγεί από τη βίλα του μπαμπά τέτοια ώρα να αγωνιστεί; Άσε, θα ρθεί με το smart αύριο στη σχολή να κάνει κατάληψη....

1) ωραιος μονολογος συγκηνηθικα

2) δεν μιλησα με ειρωνικο υφακι εσυ γιατι το κανεις?

3)δεν ανηκω σε καμια παραταξη

4) δεν ειμαι της νεοτροπια '''πισω απο ενα πισι θα κανω επανασταση''. πισω απ το δικο σου πισι κρινεις ευκολα τον αλλον:)

5) το ΄΄μας'' το λεω γιατι αφενος συμμετεχω ενεργα σε αυτο το κινημα και κατα δευτερον πιστευω οτι τα οσα μας κανουν μας αφορουν ολους

6)καλο καφεδακι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
καμια καταργηση του ασυλου. πλεον απα πας να εκφρασεις αποψη θα μπαινουν μεσα και θα σε μπουζουριαζουν. το ασυλο ειναι για να προστατευει ιδεες. εξαλλου και πριν μπορουμε με εντολη του πρυτανη ή απο εισαγγελεα να γινει αρση! απλα ευκαιρια να μας σιωπησουν ψαχνουν.

ποσο λαθος εισαι . μα ποσο ! δηλαδη σε εκφραζει το γεγονος οτι μονο ο εισαγγελεας και ο πρυτανης μπορει να κανει αρση του ασυλου. ?
και ασυλο ναι σημαινει ελευθερη εκφραση ιδεων αγορι μου αλλα πανω στην επιστημη σου οχι πανω στα πολιτικα σου πιστευω ,
και ναι δεν θελω να μπαινει ο καθε ηλιθιος που μου το παιζει αριστερος και με την παρεα του να νομιζει πως τα πανεπιστημια του ανηκουν . αν αυτο για εσενα σημαινει ελευθερια και δημοκρατια εμενα μου θυμιζει εποχες σπηλιων με ροπαλα .
εχω και εγω το δικαιωμα να θελω να μην κλεινει η σχολη οποτε ΕΣΕΝΑ σου σηκωθει εχω δικαιωμα να κανω το μαθημα μου ΓΙΑΤΙ θελω να γινω καλυτερος εχω δικαιωμα να ασχοληθω με την επιστημη μου και οχι με τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΙΖΟΥΝΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΣ .και τελος εχω δικαιωμα να παιρνω ΕΓΩ την αστυνομια να ερχεται ΝΑ ΜΠΟΥΖΟΥΡΙΑΖΕΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΟΤΙ ΘΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ . ε οχι λοιπον να καταργηθει αμεσα το ασυλο για να μπορεσει επιτελους να ξεβρωμισει το πανεπιστημιο απο ΨΕΥΤΙΚΟΥΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ .


ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΝΕ - ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥ 1800
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
και ναι δεν θελω να μπαινει ο καθε ηλιθιος που μου το παιζει αριστερος και με την παρεα του να νομιζει πως τα πανεπιστημια του ανηκουν . αν αυτο για εσενα σημαινει ελευθερια και δημοκρατια εμενα μου θυμιζει εποχες σπηλιων με ροπαλα .

Aυτά τα κάνουν και άλλοι ηλίθιοι, δεξιοί ηλίθιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΝΕ - ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥ 1800
λολ πιστευεις οτι οι ιδεες των υπολοιπων ειναι πιο καινουριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
λολ πιστευεις οτι οι ιδεες των υπολοιπων ειναι πιο καινουριες?

οχι δεν το πιστευω οτι ειναι καινουριες φυσικα . αλλα δεν με νοιαζει γιατι ουδεποτε εκλεισαν μια σχολη η κατα την διαρκεια της φοιτητικης μου ζωης με ενοχλησαν η την παρεμποδισαν . η ελευθερια τους σταματουσε εκει που ξεκινουσε η δικια μου .

Aυτά τα κάνουν και άλλοι ηλίθιοι, δεξιοί ηλίθιοι.

ο δεξιος ηλιθιος η ο πασπιτης ηλιθιος ομως δεν θα μπει για να κανει φασαριες ουτε να σε πρηξει με παπαγαλιστικες μαλακιες . ισως να σου δωσει καμια προσκληση για κανενα παρτυ . το ξαναλεω η ελευθερια τους σταματουσε εκει που ξεκινουσε η δικια μου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
κοιτα παντως κ το πρηξιμο στις εγγραφες πχ εκει εμπειπτει: στο πρηξιμο*. βεβαια αμα δε θες δεν ακους, αλλά άμα δε θες δεν ακους και τους αριστερους.
στ αληθεια, αμα δε θες δε μπορει κανενας να σε υποχρεωσει να ακουσεις κανεναν. κ οσον αφορα στις καταληψεις, δεν αντεχω αλλο αυτη τη σιωπηλη υποτιθεται πλειοψηφία η οποια δεν κατεβαινει στις συνελευσεις ουτε καν για να ψηφίσει αυτό που θελει (διότι μαλλον κατα βαθος δε θα την χαλασει και μια βδομαδουλα καταληψη).

* εχω κ αλλα να πω: οι αφισες τους που ειναι σε όλη τη σχολή, η διαπλοκή τους, η ρουσφετοειδής λογική στην οποία γαλουχουν τον κοσμο τους, όλα αυτά επηρρεαζουν τον κοσμο στον οποιο ζω...
** (οκ αφισες βαζουν κ οι αριστεροι- εμενα παντως με πειραζουν από παντου όταν καταλαμβανουν ολο το χωρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
κοιτα παντως κ το πρηξιμο στις εγγραφες πχ εκει εμπειπτει: στο πρηξιμο*. βεβαια αμα δε θες δεν ακους, αλλά άμα δε θες δεν ακους και τους αριστερους.
στ αληθεια, αμα δε θες δε μπορει κανενας να σε υποχρεωσει να ακουσεις κανεναν. κ οσον αφορα στις καταληψεις, δεν αντεχω αλλο αυτη τη σιωπηλη υποτιθεται πλειοψηφία η οποια δεν κατεβαινει στις συνελευσεις ουτε καν για να ψηφίσει αυτό που θελει (διότι μαλλον κατα βαθος δε θα την χαλασει και μια βδομαδουλα καταληψη).

* εχω κ αλλα να πω: οι αφισες τους που ειναι σε όλη τη σχολή, η διαπλοκή τους, η ρουσφετοειδής λογική στην οποία γαλουχουν τον κοσμο τους, όλα αυτά επηρρεαζουν τον κοσμο στον οποιο ζω...
** (οκ αφισες βαζουν κ οι αριστεροι- εμενα παντως με πειραζουν από παντου όταν καταλαμβανουν ολο το χωρο)

συμφωνω σε οτι λες . επισης συμφωνω για την σιωπηλη πλειοψηφια που δεν κανει τιποτα . αλλα μηπως δεν θα επρεπε να υπαρχουν κομματα και συνελευσεις φοιτητων ? μηπως το οτι τα κομματα εχουν χαλασει το πανεπιστημιο ? μηπως αν πας (οπως πηγα και εγω να κανω τσαμπουκα σε καταληψη ) να εμφανιστουν 10 ατομα της αριστερας ( στην δικια μου περιπτωση ηταν της κνε ) ετοιμη για ξυλο για να μην σπασω την καταληψη και κανω μαθημα ? μηπως η πλειοψηφια πηγε να σπουδασει και οχι να παιζει ξυλο ?

ενταξει η αποψη μου για την τωρινη αριστερα και το πως εχει καταντησει ( αριστερο δεκανικι του καπιταλισμου) δεν αλλαζει οπως δεν αλλαζει το πως αν δεν υπηρχε η αριστερα ( η σημερινη αριστερα ) τα πραγματα στο πανεπιστημιο θα ηταν καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,812 μηνύματα.
οχι δεν το πιστευω οτι ειναι καινουριες φυσικα . αλλα δεν με νοιαζει γιατι ουδεποτε εκλεισαν μια σχολη η κατα την διαρκεια της φοιτητικης μου ζωης με ενοχλησαν η την παρεμποδισαν . η ελευθερια τους σταματουσε εκει που ξεκινουσε η δικια μου .



ο δεξιος ηλιθιος η ο πασπιτης ηλιθιος ομως δεν θα μπει για να κανει φασαριες ουτε να σε πρηξει με παπαγαλιστικες μαλακιες . ισως να σου δωσει καμια προσκληση για κανενα παρτυ . το ξαναλεω η ελευθερια τους σταματουσε εκει που ξεκινουσε η δικια μου .

Φίλε μου Κορωνέα, θα μου επιτρέψεις να σε διορθώσω λίγο.

Θα σου μιλήσω ειλικρινά. Θέλοντας να βιώσω από μέσα τις παρατάξεις, γράφτηκα στη ΔΑΠ λόγω φίλων και της ΤΟΤΕ πολιτικής μου προτίμησης που αχνο-μπλέδιζε (για το τώρα θα μιλήσουμε παρακάτω). Να υπογραμμίσω όμως ότι ήμουν το στυλάκι του ΔΑΠίτη που θα έβλεπες να συχνάζω πιό πολύ στο γραφειάκι των ΕΑΑΚ με δυο φιλαράκια παρά στης ΔΑΠ να ετοιμάζω αφίσες. Και πολλές φορές οι από πάνω μου έλεγαν "κόφτο" κι εγώ τους έγραφα εκεί που δεν πιάνει μελάνι επιδεικτικότατα να το πάρουν χαμπάρι κι όλας. Τι θα έκαναν; Θα με διέγραφαν από τη ΔΑΠ ή δε θα μου δέχονταν την ψήφο (και των φίλων μου) στις εκλογές;;)

Τι κατάλαβα:

Τα παιδιά στα κόμματα, σε όλα τα κόμματα, είναι ακόμα παιδιά. Δε βρήκα ποτέ δυσκολία να μιλήσω με έναν ΚΝίτη ή έναν ΠΑΣΠίτη, γιατί δεν ήμουν κολλημένος ότι όλοι οι άλλοι φταίνε κι εμείς μυρίζουμε λεβάντα. Τους έβλεπα ως συμφοιτητές μου, όχι ως κομματόσκυλα. Μερικοί ήταν, μερικοί όχι.

Όταν άρχισαν οι φασαρίες και οι καταλήψεις και γενικά κάθε λογής μαλακία στο πανεπιστήμιο, άνοιξαν τα μάτια μου. Λεω καλά ρε π...τη τι γίνεται εδώ μέσα... Ο καθένας πάει να φάει τον άλλο για ψύλλου πήδημα επειδή έχει πάρει εντολές από πάνω. Τότε είδα ποιά ήταν τα κομματόσκυλα σε ΟΛΕΣ τις παρατάξεις και ποιοί ήταν οι απλοί παραταξικοί όπως εγώ.

Είδα μεγάλες παρατάξεις να αλληλοκατηγορούνται ότι η μια έφερε Ρωσοπόντιους και η άλλη ακροδεξιούς και τεφαατζήδες και με μαχαίρια όντως να έχουν βγει μέσα στη σχολή, με τις πόρτες κλειστές και τους πασόκους να κηνυγάνε δαπίτες ή το αντίθετο.

Ξέρεις όμως τι άλλο είδα; Κνίτες, ΠΑΣΠιτες, ΔΑΠίτες να φυγαδεύουν άλλους ΔΑΠίτες και ΠΑΣΠίτες απλούς παραταξικούς και να μας λένε "φύγετε όσο προλαβαίνετε στην Πατησίων, θα γίνει χαμός, έρχεται κόσμος απ' έξω"

Είδα φίλους μου χτυπημένους μες τα αίματα, φίλες μου να κλαίνε, εμένα να έχω τρομάξει αλλά να προσπαθώ ενώ έτρεχα, να διατηρήσω όση γαμημένη ψυχραιμία μου είχε μείνει για να μη τα κάνω πάνω μου μες την Πατησίων.

Είδα όταν η ΝΔ ήταν κυβέρνηση, την ΠΑΣΠ να πασχίζει για κατάληψη και πολλούς ΠΑΣΠίτες να σπάνε αξιοπρεπέστατα από την κυρίως παράταξη και να φτιάχνουν πλαίσιο ΑΝΤΙκατάληψης. Ευτυχώς πρόλαβα να τελειώσω νωρίς και δεν πρόλαβα να δω αν οι ΔΑΠίτες κάνουν τα ίδια ή όχι τώρα που το ΠΑΣΟΚ είναι κυβέρνηση.

Και ξέρεις γιατί τελείωσα πάνω κάτω στην ώρα μου; Γιατί είχα στρώσει τον κώλο μου και διάβαζα, και πόσταρα νύχτες και μέρες μες το στέκι εκείνα τα χρόνια πόσο παλούκι είναι το Χ μάθημα. Δεν κάθησα να ρουφιανέψω στη ΔΑΠ τι παράταξη θα ψηφίσουν όλοι οι γνωστοί μου που τα πρωινά πίναμε καφέ. Πάντα η φιλία και η μόρφωση ήταν παραπάνω από την παράταξη, που στην τελική δεν μου πρόσφερε και τίποτα φοβερό. Ήταν μια παιδική αρρώστια που την κόλλησα κι εγώ, την πέρασα, τελείωσε. Χαίρομαι για τις στιγμές και τις φιλίες που έκανα εκεί, χαίρομαι για την όποια μικρή προσφορά έδωσα μέσω της παράταξης στους συμφοιτητές μου, αλλά ως εκεί.

Δεν είμαι σαν κάτι παιδάκια που τους γαλουχεί η μαμά και ο μπαμπάς να μη γραφτούν πουθενά για να μη στιγματιστούν στους καθηγητές ή για να μη τους πουν κομμούνια ή δεξιούς. Ήξερα ότι κάτι βρωμάει και για να δω πως βρωμάει ήθελα να βουτήξω στην πολιτική και να το βιώσω. Δοκίμασα και δεν γούσταρα. Δε μπορείς να το παίζεις πολιτική και ιδεολογία και να μην έχεις ανήκει ποτέ σου σε μια παράταξη, γιατί τότε δε μιλάς με τα θάρρητα τα δικά σου, αλλά με το πρόσωπο της μαμάς σου και του μπαμπά σου που σε στείλανε να σπουδάσεις κι εσύ κάνεις τον Τσε Γκεβάρα. (όχι εσύ, γενικά μιλάω)

Ξέρεις όμως ποιό είναι το ζοριλίκι; Να κατανοήσουμε κάποιες λεπτές γραμμές. Να πεις τον άλλο σαχλό, όχι γιατί είναι κομμούνι, αλλά γιατί είναι σαχλός. Να πεις και τον ΔΑΠίτη που φέρεται ομοίως, εξίσου σαχλό, και όχι να κάνεις πίσω επειδή έχεις δεξιές ιδέες. Να αναγνωρίσεις ότι μερικοί αριστεροί έχουν όντως τον αγώνα στο αίμα τους, όπως και μερικοί δεξιοί. Το ίδιο και η μαλακία. Είναι προσόν αριστερών και δεξιών.

Και όταν εγώ φωνάζω και λεω διάφορα, δεν το λέω γιατί ο άλλος είναι αριστερός/αναρχικός/πασόκος και έτυχε να πέσει πάνω μου που γουστάρω καπιταλιλίκια. Το λέω γιατί δε γουστάρω να μην του χουν κατέβει ακόμα τ' @@ και να πηγαίνει στον τοίχο της ΑΣΟΕΕ (πραγματικό γεγονός) και να γράφει "η Μακεδονία είναι κινεζική" και από δίπλα το σήμα της αναρχίας (που ένας Θεος δεν ξέρει αν το χει καταλάβει, την ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ αναρχία) και μετά να γυρνάει και να μπαίνει τα βράδια στο Facebook μπας και γνωρίσει και χωθεί σε καμιά μικρή.

Ο αγώνας δεν γίνεται από το Facebook προσπαθώντας να τσιμπήσουμε γκόμενα, αλλά στο υπουργείο Παιδείας
Ο αγώνας δεν γίνεται από δεξιούς ή αριστερούς, αλλά από ελεύθερους πολίτες, σκεπτόμενους και γενικά πολίτες
Ο αγώνας δεν γίνεται γιατί κυβερνάνε οι αντίπαλοι, γίνεται για την αδικία γενικά.
Ο αγώνας δεν γίνεται για μόστρα ή όποτε το θυμόμαστε, γίνεται συνεχόμενα.

και το σημαντικότερο,

Ο αγώνας δεν γίνεται εις βάρος των κόπων άλλων φοιτητών και εις βάρος της νοητικής ικανότητας διαφόρων συνομιλητών και ειδικά ανθρώπων όπως εγώ που έχω βιώσει και έχω απαρνηθεί την πολιτική. Άμα θέλουν να σαχλίζουν ας σαχλίσουν, αλλά όταν έρθει η ώρα να μιλήσουμε για αγώνα, θα μιλήσουμε με γεγονότα και όχι με αντιδραστικές πορδές.


Δεν υπογράφω ούτε δεξιά, ούτε αριστερά.

Υπογράφω ως Λυκούργος.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
συμφωνω σε οτι λες . επισης συμφωνω για την σιωπηλη πλειοψηφια που δεν κανει τιποτα . αλλα μηπως δεν θα επρεπε να υπαρχουν κομματα και συνελευσεις φοιτητων ? μηπως το οτι τα κομματα εχουν χαλασει το πανεπιστημιο ? μηπως αν πας (οπως πηγα και εγω να κανω τσαμπουκα σε καταληψη ) να εμφανιστουν 10 ατομα της αριστερας ( στην δικια μου περιπτωση ηταν της κνε ) ετοιμη για ξυλο για να μην σπασω την καταληψη και κανω μαθημα ? μηπως η πλειοψηφια πηγε να σπουδασει και οχι να παιζει ξυλο ?
Σε σχολές (όχι στα χρόνια μου, στα χρόνια μου ζήσαμε και καταλήψεις και διπλές εξεταστικές και κουτσουρεμένα εργαστήρια και από όλα) που οι "Σιωπηρές πλειοψηφίες" αποφάσισαν να κάνουν υπομονή και να κάτσουν μέχρι το τέλος και να ψηφίσουν αυτό που επιθυμούσαν δεν πέρασε το "θέλω" των λίγων (στη σχολή που έχω υπόψη μου η ΚΝΕ είχε ελάχιστη δύναμη, αλλά τα ΕΑΑΚ αρκετά μεγάλη, όπως και η ΔΑΠ βέβαια που έβγαινε πάντα πρώτη στις εκλογές). Στις σχολές που οι φοιτητές είπαν "όχι ρε φίλε που ήρθες να διακόψεις το εργαστήριο μου ΕΓΩ θα κάτσω να το κάνω", τα εργαστήρια έγιναν.
Σε σχολές που κάποιος από τη σιωπηλή πλειοψηφία που αναφέρεις βρήκε το θάρρος και είπε 'κατεβαίνω ομιλητής στη συνελευση ως Τάδε χωρίς κανένα κόμμα πίσω μου, ως απλός φοιτητής' κέρδισε ΧΑΛΑΡΑ πλειοψηφία στη συνέλευση.
Πραγματικά γεγονότα. Αν θα έπρεπε να υπάρχουν τα κόμματα στις σχολές? ΟΧΙ δεν θα έπρεπε. Αλλά ούτε τσαμπουκάς χρειάζεται ούτε τπτ.
Και επίσης, αλλά αυτό είναι θέμα προσωπικής αντίληψης, όσο μου στερούσε την ελευθερία μου το κλείσιμο της σχολής μου όποτε θέλανε τα ΕΑΑΚ (είπαμε, στη δική μου σχολή τύχαινε και δεν είχε δυναμική η ΠΚΣ), άλλο τόσο μου στερούσε το δικαίωμα μου στο "καθαρό ακαδημαϊκό περιβάλλον" ΚΑΙ στις ίσες ευκαιρίες (και σε αυτό έχω πληγεί προσωπικά αλλά επειδή δεν έχει σημασία πλέον δεν θέλώ να το κάνω προσωπικό) η ρουσφετολογία της ΠΑΣΠ και της ΔΑΠ.
Το δικαίωμα στην εκπαίδευση και τις ίσες ευκαιρίες μου τη στέρησε ΤΟΣΟ η ΠΑΣΠ/ΔΑΠ (έχουν διαφορά αλήθεια??) όσο και τα ΕΑΑΚ, το καθένα με διαφορετικό τρόπο. Οπότε όχι... Ούτε η αριστερά σου φταίει από μόνη της, ούτε η δεξιά σου φταίει από μόνη της. Τα κόμματα (όχι οι φοιτητικές οργανώσεις. Τα εξωτερικώς καθοδηγούμενα κόμματικά σχήματα) μέσα στις σχολές όμως έχουν καταστρέψει το πανεπιστήμιο πράγματι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
να καταργηθεί το άσυλο στα πανεπ?


να καταργηθεί το άσυλο
και να καθιερωθεί το άσπιλο.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
προσωπικα θεωρω οτι η καταργηση του ασυλου ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα λαθη στην 3βαθμια εκπαιδευση..αλλα ενταξει μιας και τωρα θα ειμαι φοιτητης για πρωτη χρονια θα το δω..αλλα νομιζω πως καταργουνται πολλα δικαιωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ω!Καλά.....
Περνά-περνά η μέλισσα με τα μελισσόπουλα...

Ρε...παιδική χαρά των ιδιωτών θα σας το κάνουν.
Με την επίσημη κατάργηση του ασύλου,ξεκινά η κατρακύλα!
Μάνατζερ στη θέση πρύτανη,χορηγοί εδρών,ασφαλίτες (όχι ότι δεν υπάρχουν ήδη-αλήθεια γιατί υπάρχουν..αναρωτιέμαι..).Θα τα ιδιωτικοποιήσουν ωρέ!!!!
Αχ ξεστραβωθείτε.
Διαβάστε λεπτομερώς το νέο νόμο.
Και ό,τι απορίες έχετε,στο μπαμπά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ω!Καλά.....
Περνά-περνά η μέλισσα με τα μελισσόπουλα...

Ρε...παιδική χαρά των ιδιωτών θα σας το κάνουν.
Με την επίσημη κατάργηση του ασύλου,ξεκινά η κατρακύλα!
Μάνατζερ στη θέση πρύτανη,χορηγοί εδρών,ασφαλίτες (όχι ότι δεν υπάρχουν ήδη-αλήθεια γιατί υπάρχουν..αναρωτιέμαι..).Θα τα ιδιωτικοποιήσουν ωρέ!!!!
Αχ ξεστραβωθείτε.
Διαβάστε λεπτομερώς το νέο νόμο.
Και ό,τι απορίες έχετε,στο μπαμπά σας.

ενώ τώρα οι εταιρίες είναι εκτός των πανεπιστημίων....

Ο μοναδικός φορέας που παραμένει εκτός πανεπιστημίων είναι η αστυνομία (δεν υποννοώ ότι θα έπρεπε να υπάρχουν ...χωροφύλακες σε κάθε γωνία προς Θεού!!). Οι εταιρίες πάλι... κάνουν πάρτυ!
Και ότι απορίες έχεις για το ζήτημα.. σε οποιονδήποτε μεταπτυχιακό φοιτητή να σε κατατοπίσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Ω!Καλά.....
Περνά-περνά η μέλισσα με τα μελισσόπουλα...

Ρε...παιδική χαρά των ιδιωτών θα σας το κάνουν.
Με την επίσημη κατάργηση του ασύλου,ξεκινά η κατρακύλα!
Μάνατζερ στη θέση πρύτανη,χορηγοί εδρών,ασφαλίτες (όχι ότι δεν υπάρχουν ήδη-αλήθεια γιατί υπάρχουν..αναρωτιέμαι..).Θα τα ιδιωτικοποιήσουν ωρέ!!!!
Αχ ξεστραβωθείτε.
Διαβάστε λεπτομερώς το νέο νόμο.
Και ό,τι απορίες έχετε,στο μπαμπά σας.

να ιδιωτικοποιηθουν ωστε επιτελους να γινονται ερευνες προς οφελος μας και οχι προς οφελος των λιγων .

παραδειγμα το κονδυλι των 250.000 ευρω για διδακτορικο στην θεολογικη σχολη απθ με θεμα λαογραφια στα μοναστηρια του 19ου αιωνα
να μην ανοιξω το θεμα αλλα δυστυχως ετσι ειναι . αναξιοκρατια πισω απο το ασυλο . τα παιδια των καθηγητων παιρνουν τις θεσεις των γονιων κλπ κλπ .

ενω στο εξωτερικο ξερω να στελνεις ενα email και να σου απαντανε θετικα για μια ερευνα που θες να κανεις εσυ και στην χρηματοδοτουν κιολας. γιατι αραγε ? γιατι εκει ειναι ιδιωτικα ? οχι γιατι εκει θελουν την μαθηση και μεσω την μαθησης και την εκπαιδευσης και των καλως ερευνων που γινονται παιρνουν και τα κονδυλια . αλλα εμεις εδω ΚΝΕ - ΔΑΠ -ΕΑΑΚ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΜΟΝΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑ . ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να καταργηθεί το άσυλο,ούτε έχω ακούσει ποτέ κανέναν φοιτητή να λέει ότι "φοβάται" επειδή είναι απούσα η αστυνομία.Οι μόνοι που δεν είναι ευπρόσδεκτοι στο άσυλο και το φοβούνται,είναι οι φασίστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να καταργηθεί το άσυλο,ούτε έχω ακούσει ποτέ κανέναν φοιτητή να λέει ότι "φοβάται" επειδή είναι απούσα η αστυνομία.Οι μόνοι που δεν είναι ευπρόσδεκτοι στο άσυλο και το φοβούνται,είναι οι φασίστες.
τι να φοβομαστε μωρε? :P Οι φοιτητες εννοω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top