Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;

Ποια η κατάσταση σας σε σχέση με το παραπάνω ερώτημα:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Είμαι σε σχέση και είμαι καλά.

    Ψήφοι: 70 32.1%
  • Είμαι σε σχέση και δεν είμαι καλά.

    Ψήφοι: 10 4.6%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω χρόνο.

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω διάθεση δέσμευσης αυτή την περίοδο.

    Ψήφοι: 24 11.0%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δε με ενδιαφέρει κάποιος.

    Ψήφοι: 49 22.5%
  • Είμαι ο deadhead_pirate

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω / δεν με θέλουν (μπακούριον το κοινόν)

    Ψήφοι: 53 24.3%

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ πάντως που είμαι πολύ λογικό ον έχω κάτσε σε άνθρωπο ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ επειδή με αποτελείωσε η συγκρότηση και η αυτοπεποίθηση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Καλα βρε παιδια, η κοινωνια η βαζει standards αλλα ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος. Και οταν μιλαμε για σχεσεις, δεν αποφασιζει η κοινωνια αλλα οι δυο αμεσα ενδιαφερομενοι. Αν εσεις θεωρειτε τον εαυτο σας ασχημο, λιγο και δεν ξερω και εγω τι, σιγουρα δεν ειναι η εμφανιση που αποτρεπει καποιον να κανει σχεση μαζι σας, αλλα η ελλειψη αυτοπεποιθησης.

Kαταρχήν, επειδή το θέμα στράφηκε στην εξωτερική εμφάνιση, αυτό είναι όντως το μεγαλύτερο, αλλά δεν είναι το μοναδικό.

Και δεν ενδιαφέρει τους δύο μόνο ενδιαφερόμενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Έτσι όπως το θέτεις, έχεις τα δίκια σου.. Εγώ εννοούσα πως, αν κάποια στιγμή συνειδητοποιήσεις πως το μόνο που της-του βρήκες είναι η ομορφιά, και μόνο αυτό μπορεί να παρατείνει για πολύ (πάρα πολύ, όμως..) τη σχέση. Έως και για πάντα..

Τότε δεν είναι σχέση :P
Διότι αν είναι μόνο η ομορφιά που σε κρατάει γιατί από επικοινωνία τίποτα... τι να τον/την κάνεις;
Και πραγματικά δεν θα ήθελα ποτέ κάποιος να μείνει δίπλα μου έστω και για πάντα λόγω της ομορφιάς μου...νι ψωνάρα mode on :P
Για εμένα είναι απλά υποβιβασμός στο πρόσωπό μου από τον άνθρωπο που έχω επιλέξει για σύντροφο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Θα ήταν μια απόδειξη του P=NP δηλαδή? :D

Πάνω σε αυτό, και τελευταίο μου οφφ-τόπικ για σήμερα, πιστεύω πως μπορεί να είσαι απαίσιος/α εξωτερικά και να έχεις άπειρη αυτοπεποιθηση.. Δεν πρόκειτε να σου κάτσει κάποιος λογικός άνθρωπος όμως. Το παραμύθι με την αυτοπεποίηση νομίζω πως το έχουμε δημιουργήσει για να κάνουμε κάποιους να αισθάνονται καλύτερα.

Θα πήγαινα μάλιστα στο άλλο άκρο, και θα έλεγα πως η "αυτοπεποίθηση" που όλοι λένε πως πρέπει να έχει κάποιος, έλκει άτομα προς αυτόν για λάθος λόγους.


Σταματάω εδώ γιατί δεν θέλω να δω 8 PMs με θέμα ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΗΚΕ ΛΟΛ.
Συμφωνάω.

Και δεν ενδιαφέρει τους δύο μόνο ενδιαφερόμενους.
Ναι... γιατί μέχρι να φτάσεις με αφαιρετική διαδικασία από το σύνολο στους δυο μόνο ενδιαφερόμενους, χάνεις κάποιο πρόσημο συνήθως λωλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Είμαι παντρεμένη αλλά....ουσιαστικά είμαι χωρίς σύντροφο!!!:hmm: Ψήφισα λοιπόν κι εγώ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αν ήταν όντως τόσο εύκολος ο εντοπισμός του προβλήματος, κανείς δε θα είχε παράπονο, γιατί το πρόβλημα θα ήταν εξόφθαλμο και ευκόλως επιλύσιμο. :P

Yπαρχει μεγαλη αποσταση αναμεσα στον εντοπισμο του προβληματος και στη λυση του.


Επισης, @QsLv, ksotikouli, suspiria

Δηλαδη θεωρειτε οτι μια σχεση δεν αφορα μονο τους δυο αλλα και ολο το συνολο? Δηλαδη για να ερωτευτεις καποιον παιρνεις "αδεια" απο τους γυρω σου. Και τελος, λετε οτι οι ασχημοι δεν εχουν σχεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Είμαι σε σχέση και είμαι ευτυχισμένη, όχι απλώς καλά. Αυτό δεν σημαίνει ότι αύριο θα ισχύει το ίδιο. Είμαι άνθρωπος του "τώρα" και της "στιγμής". Δεν επενδύω ποτέ ουσιαστικά σε κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Επισης, @QsLv, ksotikouli, suspiria

Δηλαδη θεωρειτε οτι μια σχεση δεν αφορα μονο τους δυο αλλα και ολο το συνολο? Δηλαδη για να ερωτευτεις καποιον παιρνεις "αδεια" απο τους γυρω σου. Και τελος, λετε οτι οι ασχημοι δεν εχουν σχεση?

Mιλάμε για τον άσχημο;
Μιλάμε για την στιγμή που θα τον πρωτοδεί κάποιος και που υποτίθεται θα πρέπει να τον πλησιάσει;

Ποιος έρωτας και ποια αγάπη, εκείνη την πρώτη στιγμή, θα πείσουν τον ενδιαφερόμενο να αδιαφορήσει για τα σχόλια της παρέας του και στη συνέχεια τα σχόλια του κόσμου τις πρώτες μέρες που θα κυκλοφορεί με έναν άσχημο αγκαλιά;

Κανένας δεν ζει μόνος του εδω πάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Mιλάμε για τον άσχημο;
Μιλάμε για την στιγμή που θα τον πρωτοδεί κάποιος και που υποτίθεται θα πρέπει να τον πλησιάσει;

Ποιος έρωτας και ποια αγάπη, εκείνη την πρώτη στιγμή, θα πείσουν τον ενδιαφερόμενο να αδιαφορήσει για τα σχόλια της παρέας του και στη συνέχεια τα σχόλια του κόσμου τις πρώτες μέρες που θα κυκλοφορεί με έναν άσχημο αγκαλιά;

Κανένας δεν ζει μόνος του εδω πάνω..

Δηλαδη ολοι στην παρεα σου ειναι ομορφοι?

Και για να μην το κανω πολυ προσωπικο, η ερωτηση μου ειναι, ολοι σε μια παρεα ειναι ειτε ομορφοι, ειτε ασχημοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Και για να μην το κανω πολυ προσωπικο, η ερωτηση μου ειναι, ολοι σε μια παρεα ειναι ειτε ομορφοι, ειτε ασχημοι?

Προσωπικά δεν ξεχωρίζω "όμορφους" και "άσχημους". Δεν το χρησιμοποιώ σαν κριτήριο.

Ξέρω όμως, οτι η κοινωνία διαχωρίζει έτσι τους ανθρώπους και όποιος πει οτι λέω λάθος λέει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ψέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Προσωπικά δεν ξεχωρίζω "όμορφους" και "άσχημους". Δεν το χρησιμοποιώ σαν κριτήριο.

Ξέρω όμως, οτι η κοινωνία διαχωρίζει έτσι τους ανθρώπους και όποιος πει οτι λέω λάθος λέει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ψέμα.

Οχι, δεν λες λαθος. Αλλα τι ρολο παιζουν τα στερεοτυπα μεσα σε μια παρεα? Και ποιος αληθινος φιλος θα σου πει ποτε με ποιον να κανεις σχεση η οχι εξαιτιας της εμφανισης του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να πω κι εγώ τη γνώμη μου (αν και εκτός θέματος συνεχίστε, μάλλον για split θα πάει)....


Κατ' εμέ δεν υπάρχει το "άσχημος" κι "όμορφος". Υπάρχει το "μου κάνει κλικ" και το "δεν μου κάνει κλικ", όσον αφορά αποκλειστικά την εμφάνιση, μιας και όταν βλέπεις έναν άνθρωπο για πρώτη φορά είναι το πρώτο-πρώτο που κοιτάς - λογικό, μιας κι είναι αυτό που φαίνεται σε ένα άτομο τελείως άγνωστο για σένα.

Τώρα, ανάλογα με το αν ένα άτομο κάνει "κλικ" σε πάρα πολλά ή πολύ λίγα άτομα, στατιστικά, του αποδίδεται η ταμπέλα "όμορφος" ή "άσχημος", αντίστοιχα.
Πώς βγαίνει αυτό το "συμπέρασμα"; Κατ' εμέ κρίνοντας ανάλογα με τα γούστα που προβάλλουν τα ΜΜΕ (τα οποίο θεωρητικά τουλάχιστον αντικατοπτρίζουν τα αποδεκτά "στάνταρς" που πρέπει να 'χει κάποιος).

Τώρα, μπορεί όντως ένα άτομο να κάνει "αντικειμενικά" "κλικ" σε πολλά ή λίγα (στατιστικά) άτομα. Βάση πιθανοτήτων είναι πιο εύκολο (ή πιο δύσκολο, αντίστοιχα) στο συγκεκριμένο άτομο να κάνει κάποια σχέση.

Και φυσικά αυτό δεν είναι κάτι... σταθερό, αλλά μπορεί ν' αλλάξει ή προς τα πάνω ή προς τα κάτω (ανάλογα με το πόσο περιποιήσαι τον εαυτό σου ;)).

Όλα αυτά όμως σε θεωρητικό επίπεδο κατ' εμέ. Γιατί αποκλείεται να μη βρεις ένα τουλάχιστον άτομο στο οποίο δεν θα κάνεις "κλικ" όταν σε δει.
Και πάλι, είτε κάνεις είτε όχι "κλικ" με την πρώτη ματιά, η ολοκληρωτική εικόνα χτίζεται καθώς ο ένας γνωρίζει τον άλλον και καθώς βλέπουν και οι δύο ότι οι χημείες τους ταιριάζουν. Τότε, ό,τι και να κυκλοφορεί γύρω σου, ο άλλος (ή η άλλη) για σένα είναι ο/η πιο όμορφος/η. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Οχι, δεν λες λαθος. Αλλα τι ρολο παιζουν τα στερεοτυπα μεσα σε μια παρεα? Και ποιος αληθινος φιλος θα σου πει ποτε με ποιον να κανεις σχεση η οχι εξαιτιας της εμφανισης του?

Μιλάω για κάποιον άγνωστο που σε βλέπει στο δρόμο. Και οι φίλοι του είναι άγνωστοι.

Κατ' εμέ δεν υπάρχει το "άσχημος" κι "όμορφος". Υπάρχει το "μου κάνει κλικ" και το "δεν μου κάνει κλικ", όσον αφορά αποκλειστικά την εμφάνιση, μιας και όταν βλέπεις έναν άνθρωπο για πρώτη φορά είναι το πρώτο-πρώτο που κοιτάς - λογικό, μιας κι είναι αυτό που φαίνεται σε ένα άτομο τελείως άγνωστο για σένα.

Αυτό λέω. Μπορεί εσένα να σου κάνει κλικ και να ξεπερνάς τις ατέλειες που έχει η συγκεκριμένη αλλά της παρέας σου και του κοινωνικού περίγυρου δεν του κάνει κλικ. Πόσο εύκολα αδιαφορείς για την άποψη της παρέας σου και του κοινωνικού σου περίγυρου για κάποια που βλέπεις πρώτη φορά, που δεν γνωρίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτό λέω. Μπορεί εσένα να σου κάνει κλικ και να ξεπερνάς τις ατέλειες που έχει η συγκεκριμένη αλλά της παρέας σου και του κοινωνικού περίγυρου δεν του κάνει κλικ. Πόσο εύκολα αδιαφορείς για την άποψη της παρέας σου και του κοινωνικού σου περίγυρου για κάποια που βλέπεις πρώτη φορά, που δεν γνωρίζεις;
Ε, εδώ εξαρτάται το εκάστοτε άτομο.

Αλλά αν ο άλλος σου κάνει αρκετό κλικ, δεν νομίζω καν να μπεις στη διαδικασία να σκεφτείς τι θα πουν οι άλλοι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Ε, εδώ εξαρτάται το εκάστοτε άτομο.

Αλλά αν ο άλλος σου κάνει αρκετό κλικ, δεν νομίζω καν να μπεις στη διαδικασία να σκεφτείς τι θα πουν οι άλλοι. :)

Συμφωνώ. Τα πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα του άλλου δεν είναι μετρημένα κουκιά, μία σου κ μία μου κ όποιος έχει τα περισότερα κερδίζει. Θα έλεγα πως κάποια στοιχεία του χαρακτήρα έχουν "μεγαλύτερο συντελεστή βαρύτητας". Κάποια έχουν τόσο μεγάλο (συντελεστή βαρύτητας, βρε) που εξουδετερώνουν όλα τα άλλα. Το κακό είναι πως αυτοί οι συντελεστές δεν μένουν στάσιμοι. Θα έλεγα πως ο συντ/στής των μειονεκτημάτων αυξάνεται με την πάροδο του χρόνου, σε αντίθεση με αυτόν των πλεονεκτημάτων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ε, εδώ εξαρτάται το εκάστοτε άτομο.

Αλλά αν ο άλλος σου κάνει αρκετό κλικ, δεν νομίζω καν να μπεις στη διαδικασία να σκεφτείς τι θα πουν οι άλλοι. :)

Ακριβως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Δηλαδη ολοι στην παρεα σου ειναι ομορφοι?

Και για να μην το κανω πολυ προσωπικο, η ερωτηση μου ειναι, ολοι σε μια παρεα ειναι ειτε ομορφοι, ειτε ασχημοι?
Δεν ξέρω πως δουλεύουν τα πράματα στον ηλικιακό σου κύκλο ή γενικώς στο περιβάλλον σου αλλά μάλλον πρέπει να αναφέρω το εξής:
Στους κύκλους που μου επιβάλλεται να κινούμαι, οι παρέες είναι σε τεράστιο βαθμό καθορισμένες από την εμφάνιση. Και μιλάω για τους στερεοτυπικά εμφανίσιμους και τους παγιωμένα άσχημους (σύμφωνα επομένως με τα στάνταρτς της κοινωνικής αποδοχής), οι οποίοι διαχωρίζονται και αναλόγως κοινωνικά. Δεν έτυχε ποτέ να συναντήσω κάποιον ομορφογκόμενο από κάπχια χρυσή κλίκα να κάθεται σε μια ασχημογκόμενα της τριχωτής κλίκας ας πούμε. Λωλ. :D

Πιθανώς μετά από μια ψηλοτάκουνη δεκαετία να αναθεωρήσω, βεβαίως βεβαίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Κι εγώ απάντησα...
Το 2ο...
Ο λόγος; Κάποια τεχνικά προβλήματα που δεν μας επιτρέπουν να βρεθούμε σύντομα και αυτό με την απόσταση που δεν υπάρχει λύση δεν την αντέχω....
Μου την δίνει...βασικά μου την δίνει που από το να συζούσε φτάσαμε στην άλλη άκρη...και μην ακούσω για το ότι οι αποστάσεις έχουν εκμηδενιστεί... νι το ξέρω...απλά δεν μπορούμε με τίποτα όμως νωρίτερα από Σεπτέμβρη :/:

Συν ότι όταν ξεκίνησε αυτή η σχέση δεν την είδα ποτέ ως σχέση γιατί δεν ήμουν σε φάση σχέσης και απλά έγινε σχέση γιατί άφησα τον εαυτό μου να παρασυρθεί και να πω οκ...δεν τελειώνουμε τώρα που φεύγω συνεχίζουμε και όπου μας βγει...ενώ ποτέ δεν το είχα στο μυαλό μου και δεν ήξερα καν αν όντως το ήθελα...

Και μετά την ψυχανάλυση...ας απαντήσει ο επόμενος :P
τι εννοείς τεχνικά προβ. φίμωση να υποθέσω το ξέρω πονάει πολύ και αποχή βέβαια. ¨οσο επί του θέματος είμαι μόνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως δουλεύουν τα πράματα στον ηλικιακό σου κύκλο ή γενικώς στο περιβάλλον σου αλλά μάλλον πρέπει να αναφέρω το εξής:
Στους κύκλους που μου επιβάλλεται να κινούμαι, οι παρέες είναι σε τεράστιο βαθμό καθορισμένες από την εμφάνιση. Και μιλάω για τους στερεοτυπικά εμφανίσιμους και τους παγιωμένα άσχημους (σύμφωνα επομένως με τα στάνταρτς της κοινωνικής αποδοχής), οι οποίοι διαχωρίζονται και αναλόγως κοινωνικά. Δεν έτυχε ποτέ να συναντήσω κάποιον ομορφογκόμενο από κάπχια χρυσή κλίκα να κάθεται σε μια ασχημογκόμενα της τριχωτής κλίκας ας πούμε. Λωλ. :D

Πιθανώς μετά από μια ψηλοτάκουνη δεκαετία να αναθεωρήσω, βεβαίως βεβαίως.

Δεκαετια???? Ασε που φοραω φλατ...

Ενιγουει, εχεις δικιο, στον δικο μου κυκλο, αυτον που εγω εχω διαλεξει, ολοι μιλανε σε ολους. Και οι "ασχημοι" και οι "ομορφοι". Και να σου πω την αληθεια, κι οταν ημουν 16 δεν ειχα καταλαβει να υπαρχουν τετοιες κλικες, τουλαχιστον με κριτηριο την ομορφια. Ισως φταιει και το οτι μεγαλωσα σε πολυ μικρη πολη, τι να πω.

Α, επισης, οταν λες κυκλους που σου επιβαλλεται να κινεισαι, τι εννοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
τι εννοείς τεχνικά προβ. φίμωση να υποθέσω το ξέρω πονάει πολύ και αποχή βέβαια. ¨οσο επί του θέματος είμαι μόνος

Φίμωση; :confused: :P

Κι εγώ απάντησα...
Το 2ο...
Ο λόγος; Κάποια τεχνικά προβλήματα που δεν μας επιτρέπουν να βρεθούμε σύντομα και αυτό με την απόσταση που δεν υπάρχει λύση δεν την αντέχω....

Διάβασε λίγο παρακάτω βρε τι γράφω...
Η απόσταση είναι το πρόβλημα!
Όχι ότι δεν μπορούμε να βρεθούμε σεξουαλικά λόγω προβλήματος...αλλά λόγω απόστασης γενικά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top