Κλαίνε οι γυναίκες την πρώτη φορά;

Δακρύζουν ή και κλαίνε οι γυναίκες την πρώτη φορά;
Multiple votes are allowed. Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 66)
  • Όχι, ποτέ.

  • Ναι, αλλά σπάνια και μόνον λόγω πόνου.

  • Ναι, για ψυχολογικούς λόγους και σπάνια.

  • Ναι, για ψυχολογικούς λόγους σε μεγάλο ποσοστό.

  • Δεν έχω σχετική εμπειρία και δεν ξέρω.

  • Κάποια άλλη άποψη.

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Θες να μας πεις τώρα δηλαδή ότι τα 13χρονα που κάνουν σεξ και κόβουν πχ φλέβα και για τον Bieber θεωρούνται γυναίκες;
Δηλαδή το να γίνουν δύο παιδάκια "ένα", αυτομάτως τα ωριμάζει κιόλας; Εκτός κι αν αντιλαμβάνεσαι αλλιώς τον όρο «γυναίκα».

οχι δεν ειπα αυτο απλως πταν κανεις σεξ 1 φορα και σπαει ο υμενας γινεσαι γυναικα δεν εισαι παιδακι αν καταλαβαινεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μια χαρά καταλαβαίνω, αυτό λες πάλι με διαφορετικά λόγια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
γιατι να κλαψει την 1η φορα για μενα ειναι μαγεια απο κοριτσι να γινεσαι γυναικα
Εγω δεν καταλαβαινω πως νιωθεις οτι ''μεγαλωσες'' εχοντας κανει σεξ. ... Ομως την πρωτη φορα που κανεις σεξ ενταξει, οχι ιδιαιτερα.
Όταν ένα κορίτσι κάνει έρωτα για πρώτη φορά συνειδητά και με το αγόρι που αγαπάει, η στιγμή είναι σημείο καμπής στη ζωή της και δεν είναι παράλογο να τη νοιώθει σημαντική και σαν πέρασμα στην ενηλικίωση. Τότε το δάκρυ δεν είναι λύπη ή απώλεια, αλλά μπορεί να εκφράζει χαρά, συγκίνηση ή και ευτυχία.
(Η παραπάνω άποψη είναι και της κοπέλας μου)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Όταν ένα κορίτσι κάνει έρωτα για πρώτη φορά συνειδητά και με το αγόρι που αγαπάει, η στιγμή είναι σημείο καμπής στη ζωή της και δεν είναι παράλογο να τη νοιώθει σημαντική και σαν πέρασμα στην ενηλικίωση. Τότε το δάκρυ δεν είναι λύπη ή απώλεια, αλλά μπορεί να εκφράζει χαρά, συγκίνηση ή και ευτυχία.
(Η παραπάνω άποψη είναι και της κοπέλας μου)



ετσι οπως το θετεις εχεις ενα δικιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Όταν ένα κορίτσι κάνει έρωτα για πρώτη φορά συνειδητά και με το αγόρι που αγαπάει, η στιγμή είναι σημείο καμπής στη ζωή της και δεν είναι παράλογο να τη νοιώθει σημαντική και σαν πέρασμα στην ενηλικίωση. Τότε το δάκρυ δεν είναι λύπη ή απώλεια, αλλά μπορεί να εκφράζει χαρά, συγκίνηση ή και ευτυχία.
(Η παραπάνω άποψη είναι και της κοπέλας μου)


οτι ανοιξες τα ποδια δε σημαινει οτι μεγαλωσες η κατι:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Σημειωση : Ο υμενας δε σπαει απαραιτητα κατα τη διαρκει της σεξουαλικης επαφης, μπορει να σπασει και για καποιο αλλο αιτιο πριν την πρωτη σεξουαλικη επαφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Σημειωση : Ο υμενας δε σπαει απαραιτητα κατα τη διαρκει της σεξουαλικης επαφης, μπορει να σπασει και για καποιο αλλο αιτιο πριν την πρωτη σεξουαλικη επαφη.
Στην ταινία "Στον αστερισμό της παρθένου" η Ζωή Λάσκαρη έχασε την παρθενιά της από ...καρεκλοπόδαρο. :D



Υ.Γ. Ολόκληρη η ταινία ΕΔΩ . Το καλό γέλιο είναι από τα 34 λεπτά και μετά. (αν δεν έχετε τίποτε καλύτερο να κάνετε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Για να ειμαι ειλικρινης δεν ειχα ξανακουσει την εκδοχη του κλαματος κατα την διαρκεια της πρωτης σεξουαλικης επαφης και παραξενευτηκα...Την πρωτη φορα συνηθως κυριαρχει το αγχος και η αγωνια ενω τα λαθη ειναι ουκ ολιγα.Το ολο λοιπον πιεστικο σκηνικο νομιζω πως καθε αλλο παρα δινει την δυνατοτητα για κλαμα στην κοπελα!Κατα την γνωμη μου τα δακρυα εχουν να κανουν με το ποσο εχει δεθει συναισθηματικα η κοπελα με την εννοια της ''παρθενιας''.Αλλες το θεωρουν μια ενοχλητικη ρετσινια που θελουν να διωξουν απο πανω τους ενω αλλες σαν ενα περασμα απο την παιδικη ηλικια στην ενηλικη ζωη.Φυσικα τα δακρυα δεν ειναι κατακριτεα μια τοσο εντονη στιγμη αρκει να μην φτασει η κοπελα να οδειρεται και να κλαιει με λυγμους:P Στην δικη μου την περιπτωση δεν υπηρχαν κλαμματα η αληθεια ειναι ...Στο νου μου ειχα πως ολα αυτα ειναι μια φυσικη εξελιξη τν πραγματων και ημουν σιγουρη για την επιλογη μου.Οποτε δεν πιεστηκα που ειναι το κυριοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σημειωση : Ο υμενας δε σπαει απαραιτητα κατα τη διαρκει της σεξουαλικης επαφης, μπορει να σπασει και για καποιο αλλο αιτιο πριν την πρωτη σεξουαλικη επαφη.

Ή μπορεί και ποτέ αν δεν έχει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Κλαίνε ωρέ τα παλικάρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
οτι ανοιξες τα ποδια δε σημαινει οτι μεγαλωσες η κατι:eek:
Ο tempοra ο mοres!
Για μας τα χοντρόπετσα (όπως μας λέτε) αγόρια, η πρώτη φορά σημαίνει μερικά κάτι: επιβεβαίωση, καμαρώνουμε και νοιώθουμε ότι γίναμε άντρες. (Υπάρχει και το σχετικό ανέκδοτο: - Πώς καταλαβαίνεις ότι ένα αγόρι έχασε την παρθενιά του; - Από το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Oταν ενιωθα μεσα μου πως ο καιρος να περασω το περασμα εφτανε...ακουγα συνεχεια το παρακατω κομματι;


Aλήθεια!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatashaLP

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Προσωπικα δεν ειχα κλαψει.
Δεν ξερω για τις αλλες:το θεμα ειτε εχει ορμονικα αιτια ειτε ψυχολογικα.
Ισως με μετεπειτα σκεψη διαπιστωνουν οτι δεν ηταν αυτο που πραγματικα ηθελαν
ή οτι δεν ηταν ακομα ετοιμες κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poetofmadness

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Την πρώτη φορα την περιγράφει καλά ο Αγγελάκας με το τραγούδι πρώτη φορά


Πονά για πάντα η πρώτη φορά
Πονά για πάντα για πάντα η πρώτη φορά
Πονά για πάντα για πάντα η πρώτη φορά
Πονά για πάντα για πάντα για πάντα για πάντα

https://www.youtube.com/watch?v=OcOhsyI9E2k
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το εμπεδώσαμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εμένα πάντως η τότε και τωρα κοπέλα μου, ( ήταν η πρωτη φορα και για τους δυο), ξέσπασε κατα τη διάρκεια. Εννοείται πως σταμάτησα, την ηρεμησα λιγο και μετα συνεχίσαμε. Το θεωρώ απολύτως φυσιολογικό. Με τον έρωτα πέρα απο σωματικά δενεσαι και ψυχικά με τον άλλον. Οπως με συμβουλεύσε χαρακτηριστικά και ο μαθηματικός μου, πρώτα έρωτας και μετα σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά η κοπέλα μου, δάκρυσε και την πρώτη φορα που της ''έβαλα δάχτυλο'', και δεν νομίζω οτί είναι θέμα πόνου, απλά μιλώντας για την εφηβεία που ξέρω και βρίσκομαι, για της παρθενες over 20 δεν ξέρω τι παίζει, η υπόφυση απλά κάνει τα δικά της και της περισσότερες φορές δεν κρύβεται κανενός είδους λογική πίσω από τα συναισθήματα. Ακόμα και εγώ ένιωθα αρκετά συγκινημένος μετά την πρώτη φορά που ''προχώρησα'' :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
ΜΑρεσει που οι αντρες λενε ''ναι οι γυναικες κλαινε την πρωτη φορα'' και οι γυναικες ''τι ειναι αυτο πρωτη φορα το ακουω''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Οι κοπέλες νιώθουν έναν συναισθηματικό χείμαρρο μέσα τους μετά την πρώτη τους σεξουαλική επαφή και ο τρόπος που εκφράζουν τα ανάμεικτα συναισθήματα που έχουν εκείνη την στιγμή είναι το κλάμα. Είναι πάρα πολύ συνηθισμένη αντίδραση και οι περισσότεροι άντρες δεν κατανοούν την αιτία αυτής της συναισθηματικής εκδήλωσης. Είναι απόλυτα φυσιολογικό και συμβαίνει σε πάρα πολλές κοπέλες. Για τις κοπέλες υπάρχουν πολύ λόγοι να κλάψουν εκείνη τη στιγμή και σίγουρα είναι δύσκολο να το αντιληφθεί αυτό ένας άντρας.

Πάνω σε αυτό θα ήθελα να πω και κάτι σε όλα τα αγόρια/άντρες: όσο και αν νιώσετε περίεργα εκείνη τη στιγμή, όσο και αν έχετε τάσεις φυγής (πλακίτσα:P) απλά κάντε μια αγκαλιά την κοπέλα σας και μην την αφήσετε μόνη της ενώ είναι τόσο έντονα συναισθηματικά φορτισμένη, κάντε την να νιώσει όμορφα. Για όλους άντρες και γυναίκες η πρώτη φορά είναι ξεχωριστή και καλό είναι να μένει στη μνήμη ως μια ευχάριστη ανάμνηση και όχι ως μια άσχημη εμπειρία που ίσως δημιουργήσει προβλήματα στην μετέπειτα σεξουαλική ζωή του ατόμου.

Πιστεύω μας κάλυψε απόλυτα. Αισθήματα, συγκίνηση, ευτυχία, ποτέ δεν θα μάθουμε, αλλά κάτι καλό θα είναι πάντως, σίγουρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsint

Νεοφερμένος

Ο elsint αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ο μυθος λεει οτι οι αντρες δεν κλαινε αρ γιατι να μην δεχτουμε οτι οι γυναικες μπορει να κλαινε


οταν ο εραστης δεν ειναι καλος τοτε σιγουρα θα κλαινε ασχημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top