Τριών Ιεραρχών

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Στα μυαλά του Ελληνάρα είναι ένας ακόμη τρόπος να επιδειξει το θρησκευτικό του ταμπεραμεντο...
Στα μυαλά των τραγόπαπων είναι ακόμη τρόπος να γεμίσει το μαγαζάκι τους κανονικά και με τον νόμο...
Και τέλος, στα μυαλά μαθητών και καθηγητών και γενικά δημοσιων υπαλλήλων...ένας ακόμη τρόπος να χάσουν ένα απολαυστικό δίωρο!!

Πηγαίνεται ή δεν πηγαίνεται για (σχεδόν) υποχρεωτικό "εκκλησιασμό" αυτές τις ημέρες??
Τελικά ποιό το νόημα αυτής της θρησκευτικής γιορτής?? Θέλω να πω, όλοι λένε ότι οι 3 Ιεραρχες είναι οι προστατιδες των Τεχνών και των Γραμμάτων αλλά ποτέ μας δεν μάθαμε τι στο διατανο έκαναν τελικά αυτοι οι άνθρωποι και απέχτησαν αυτόν τον βαρυσημαντο τιτλο...
Υπάρχουν ακόμα κολλημενοι καθηγητες που απειλουν τους μαθητες που απο δικαιωμα τους δεν θελουν να εκκλησιαστούν??

Και το πιο σημαντικό....δεν είναι λίγο ακυρωτικό να γιορτάζεται σήμερα η εκπαιδευση και τα γράμματα με το χάνουμε ώρες απο το σχολείο?? Θέλω να πω, το σχολικο έτος κοντεύει να αποχτήσει πιο πολλές αργίες απο ότι εκπαιδευτικές ώρες(δεν υπάρχουν άλλα σχολεια στην ευρωπη που να χανουν πιο πολλες ωρες απο τις δικες μας), διαμαρτυρομαστε συνεχεια για την σχολικη υλη που δεν βγαινει και παράλληλα χανουμε του κοσμου τις σχολικες ωρες για γελοιοτητες...ισα ισα να γεμιζει τακτικα το μαγαζακι που λεγεται ελληνορθοδοξη εκκλησια γιατι αλλιως θα πιασουν αραχνες....

Προσωπική μου γνωμη ειναι να ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ αυτή η ηλιθιοτητα και να ΠΑΨΟΥΝ να χανονται αδικα σχολικες ωρες...Όποιος είναι τόσο μεγαλος ελληνας χριστιανος ας σηκωθει το ΣΚ να παει στην εκκλησια(που τότε πεφτει και η συγκεκριμενη ημερα)....Άλλα όλοι ξερουμε ότι κανενας δεν θα το κανει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένας από τους χειρότερους τρόπους για να διδάξεις κάτι σε παιδιά, είναι να τα βάζεις να μαθαίνουν 9 μήνες το χρόνο και μετά 3 μήνες να μην μαθαίνουν τίποτα. Το καλοκαίρι είναι το πιο αντιπαραγωγικό τρίμηνο καθώς τα παιδιά ξεχνάνε πολλά από αυτά που μάθανε στη χρονιά. Βέβαια δεν θα δεις ποτέ εκπαιδευτικούς να διαδηλώσουν και να απεργήσουν για την κατάργηση του καλοκαιρινού τριμήνου, (ο μόνος σκοπός του ήταν τα παιδιά να δουλεύουν στα χωράφια το 19αιώνα) γιατί θα χάνανε 3 μήνες πληρωμένες διακοπές.

Στο ίδιο τροπάρι κυμαίνονται και όλες οι αργίες. Η ουσία είναι πως το δημόσιο σχολείο δεν έχει στόχο τη μόρφωση, στόχο έχει την απασχόληση αργόσχολων σε θέσεις με εξωφρενικά προνόμια. Αλλά αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει, γιατί όποιος κάτι εναντίον τους αυτομάτως θα δεχτεί ηθική επίθεση του τύπου "δεν νοιάζεσαι για την μόρφωση των φτωχών παιδιών" και άλλες τέτοιες ηλιθιότητες τις οποίες ο πολύς κόσμος χάβει αμάσητες με αποτέλεσμα να σταματάει κάθε προσπάθεια μεταρύθμισης και προόδου. Παλιά μου τέχνη κόσκινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δεν πηγαίνουμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:) είναι μια πολύ σημαντική της Χριστιανοσύνης και αυτή την ημέρα οφείλουμε να πηγαίνουμε εκκλησία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά έχω να πάω στους 3 Ιεράρχες από Α γυμνασίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ποιος κάθεται όμως καλοκαιριάτικα να κάνει μάθημα...
Από την άλλη όμως οι εργαζόμενοι δεν έχουν αυτήν την 3μηνη πολυτέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ποιος κάθεται όμως καλοκαιριάτικα να κάνει μάθημα...
Από την άλλη όμως οι εργαζόμενοι δεν έχουν αυτήν την 3μηνη πολυτέλεια.

Εγώ τον Αύγουστο (προς τα τέλη μια μικρή επανάληψη έκανα στη β και γ λυκειου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Το καλοκαίρι είναι το πιο αντιπαραγωγικό τρίμηνο καθώς τα παιδιά ξεχνάνε πολλά από αυτά που μάθανε στη χρονιά.
Το καλοκαιρι ειναι η χαρά της ζωης: εξοχη, μπανια, ξενοιασια. Ας αφησουμε τα παιδακια ελευθερα να το χαρουν. Αρκετο μαντρωμα (κυριως διανοητικο) υφιστανται το υπολοιπο της χρονιας.

Η ουσία είναι πως το δημόσιο σχολείο δεν έχει στόχο τη μόρφωση, στόχο έχει την απασχόληση αργόσχολων σε θέσεις με εξωφρενικά προνόμια.
Το σχολειο περα απο τη βασικη γνωση αναπαραγει το συστημα. Δεν ξερω καλα τη δυσκολια της δουλειας του εκπαιδευτικου κι αν δικαιολογει αυτο το τσουβαλιασμα. Εχω την εντυπωση οτι ειναι ενα αρκετα ψυχοφθορο επαγγελμα αν το επιτελεις σωστα. Τωρα αν μπορουν να χρησιμοποιηθουν για στελεχωση καποιων παρεμφερων υπηρεσιων το καλοκαιρι (παιδ.κατασκηνωσεις, παιδοτοπους, επιτηρητες κλπ) ειναι θεμα για συζητηση. Κι αυτο βεβαια για εναρμονιση με τους αλλους κλαδους. (Για οποιον αποδεχεται το υπαρχον εργασιακο συστημα)

Η δικη μου παντως κοσμοθεωρια προβλεπει ελαχιστη εργασια και το τριμηνο που καθονται δεν το θεωρω καθολου προνομιο. Τα λεφτα που παιρνουν ειναι ψιχουλα για το αχαρο εργο του να αναπαραγεις το συστημα, δηλαδη να εισαι το παπαγαλακι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sandman

Νεοφερμένος

Ο Sandman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Σε μια χωρα με πλατωνα, σωκρατη, επικουρο και αλλους τοσους σπουδαιους εχουμε σαν προστατες των γραμματων οτι μας λεει η εκκλησια!

Α ρε Ελλαδισταν, Ταλιμπανατο της Ευρωπης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σε μια χωρα με πλατωνα, σωκρατη, επικουρο και αλλους τοσους σπουδαιους εχουμε σαν προστατες των γραμματων οτι μας λεει η εκκλησια!

Α ρε Ελλαδισταν, Ταλιμπανατο της Ευρωπης

Βασικά δες εδώ τις αμαρτίες που μας λέει η εκκλησία
Πόσες έχετε κάνει αμαρτωλοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Βασικά δες εδώ τις αμαρτίες που μας λέει η εκκλησία
Πόσες έχετε κάνει αμαρτωλοί

Eίμαι άθεος, όχι απλά ολιγόπιστος αλλά δεν πιστεύω ούτε στο ελάχιστο στα παραμύθια της χαλιμάς, πνευματικά <<αδιαφορος>> (εφόσον πνευματικό ενδιαφερον ειναι να πιστευεις σε μαγικά κεριά των ιερουσολυμων που αναβουν απο μονα τους), άνετα θα έκανα παρέα με αιρετικούς, δεν πιστεύω στην θεωρία του δαρβίνου γιατί απλούστατα ξέρω 100% ότι ισχύει η θεωρία του δαρβίνου(όταν ξέρεις δεν απαιτείται πίστη), μου αρέσει να χαρτοπαίζω ειδικά την πρωτοχρονιά, ρίχνω τα ζαράκια(το τάβλι πως σκατά θα παιζονταν χωρις ζαρια?? οεο), μουτζωνω και βγαζω δαχτυλακι στους θρησκοληπτους γιατι τους θεωρω σφαλματα της φυσης που πανε την ανθρωποτητα πισω, αν ήμουν παντρεμενος και εβλεπα οτι η γυναικα μου δεν με σεβεται καθόλου δεν θα ήμουν ο μαλάκας πιστος συζηγος, έχω παίξει Ουιζα καθαρά απο περιέργια (όπως ήταν αναμενομενο δεν εγινε τιποτα), οφθαλμοπορνεια δεν ξερω τι σκατα ειναι(μήπως εννοεί "ηδονοβλεψία"?? Τότε όλοι μας είμαστε αμαρτωλοι λογω των ταινιων ποιοτητας), όπως και κάθε φυσιολογικός άντρας στον πλανήτη που δεν είναι κουλός έχω αυνανιστεί, αν είναι να παντρευτω ΦΥΣΙΚΑ και θα κανω πολιτικο γαμο, προφανώς όταν λέει <<κακη μουσικη>>> εννοεί το ροκ και το μέταλ όποτε μέσα και σε αυτό, είμαι υπέρμαχος των εκτρωσεων και της ευθανασιας, καποιες φορες εγωιστης(αυτο ναι, είναι κακο), δεν καπνιζω αλλά όχι επειδη μου το ειπε ενας μαλακας παπας απλά δεν το επιθυμω, οι άνθρωποι πρέπει να έχουν "πεισμα" όταν θελουν να πραγματοποιησουν τα ονειρα τους(μόνον οι αδυναμοι δεν εχουν πεισμα και για αυτο κανουν ο,τι τους λενε), είμαι περίεργος για το κόσμο μου(για αυτό υπαρχουν και οι αντιστοιχες επιστημες, you know??), θα ήμουν καχυποπτος με καποιον τον οποιον φοβαμαι μηπως παει να με εξαπατησει (πχ τους μαλακες τραγοπαπες που μιλανε για ιερα λειψανα που κανουν περιπατους τα βραδια), με τοσα που εχω σουρει για τα θεια κατα καιρους ειμαι μαλλον και ιεροσυλος (αν και πραγματικα ιεροσυλοι ειναι τα παπαδαρια), δεν εχω φτυσει μετα την Θεια Λειτουργια αλλά ομολογω οτι τωρα που το εμαθα θα το κανω μετα χαρας για να δω την αντιδραση του παπα:P

Παρεπιμπτοντως πολύ ενδιαφερουσα λιστα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Eίμαι άθεος, όχι απλά ολιγόπιστος αλλά δεν πιστεύω ούτε στο ελάχιστο στα παραμύθια της χαλιμάς, πνευματικά <<αδιαφορος>> (εφόσον πνευματικό ενδιαφερον ειναι να πιστευεις σε μαγικά κεριά των ιερουσολυμων που αναβουν απο μονα τους), άνετα θα έκανα παρέα με αιρετικούς, δεν πιστεύω στην θεωρία του δαρβίνου γιατί απλούστατα ξέρω 100% ότι ισχύει η θεωρία του δαρβίνου(όταν ξέρεις δεν απαιτείται πίστη), μου αρέσει να χαρτοπαίζω ειδικά την πρωτοχρονιά, ρίχνω τα ζαράκια(το τάβλι πως σκατά θα παιζονταν χωρις ζαρια?? οεο), μουτζωνω και βγαζω δαχτυλακι στους θρησκοληπτους γιατι τους θεωρω σφαλματα της φυσης που πανε την ανθρωποτητα πισω, αν ήμουν παντρεμενος και εβλεπα οτι η γυναικα μου δεν με σεβεται καθόλου δεν θα ήμουν ο μαλάκας πιστος συζηγος, έχω παίξει Ουιζα καθαρά απο περιέργια (όπως ήταν αναμενομενο δεν εγινε τιποτα), οφθαλμοπορνεια δεν ξερω τι σκατα ειναι(μήπως εννοεί "ηδονοβλεψία"?? Τότε όλοι μας είμαστε αμαρτωλοι λογω των ταινιων ποιοτητας), όπως και κάθε φυσιολογικός άντρας στον πλανήτη που δεν είναι κουλός έχω αυνανιστεί, αν είναι να παντρευτω ΦΥΣΙΚΑ και θα κανω πολιτικο γαμο, προφανώς όταν λέει <<κακη μουσικη>>> εννοεί το ροκ και το μέταλ όποτε μέσα και σε αυτό, είμαι υπέρμαχος των εκτρωσεων και της ευθανασιας, καποιες φορες εγωιστης(αυτο ναι, είναι κακο), δεν καπνιζω αλλά όχι επειδη μου το ειπε ενας μαλακας παπας απλά δεν το επιθυμω, οι άνθρωποι πρέπει να έχουν "πεισμα" όταν θελουν να πραγματοποιησουν τα ονειρα τους(μόνον οι αδυναμοι δεν εχουν πεισμα και για αυτο κανουν ο,τι τους λενε), είμαι περίεργος για το κόσμο μου(για αυτό υπαρχουν και οι αντιστοιχες επιστημες, you know??), θα ήμουν καχυποπτος με καποιον τον οποιον φοβαμαι μηπως παει να με εξαπατησει (πχ τους μαλακες τραγοπαπες που μιλανε για ιερα λειψανα που κανουν περιπατους τα βραδια), με τοσα που εχω σουρει για τα θεια κατα καιρους ειμαι μαλλον και ιεροσυλος (αν και πραγματικα ιεροσυλοι ειναι τα παπαδαρια), δεν εχω φτυσει μετα την Θεια Λειτουργια αλλά ομολογω οτι τωρα που το εμαθα θα το κανω μετα χαρας για να δω την αντιδραση του παπα:P

Παρεπιμπτοντως πολύ ενδιαφερουσα λιστα!!
Να σου πω εγώ έχω κάνει πάρα πολλά από αυτά μαζί σου στην κόλαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Να σου πω εγώ έχω κάνει πάρα πολλά από αυτά μαζί σου στην κόλαση

Θέλω να κάνω όλες τις αμαρτίες της εκκλησίας και να καώ στο μεγαλύτερο καζάνι της κολασης:devil:
Εκεί που υπάρχουν γυμνές χορευτριες με τις οποιες κανεις ερωτα χωρις να φοβασαι εγκυμοσυνες ή ΣΜΝ, λέσχες καζινο που μπορει να παιζεις αιωνια χωρις να φοβασαι μην γινεις αφραγκος, άφθονο αλκοολ, χασις κλπ χωρις να φοβασαι για την υγεία σου, μπουζουκια και κλαμπακια με εξαλους και αμαρτωλους χορους και όλα τα άλλα αμαρτωλά πράγματα που σε απομακρυνουν απο τον δρόμο του θεου!!:devil:
Τι να τον κάνω τον Παράδεισο, να μου δώσουν μια λύρα και να κάθομαι να βγάζω ύμνους εις τον αιωνα τον απαντα για τον θεο?? Και χωρις γεννητικά όργανα:Pnope
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θέλω να κάνω όλες τις αμαρτίες της εκκλησίας και να καώ στο μεγαλύτερο καζάνι της κολασης:devil:
Εκεί που υπάρχουν γυμνές χορευτριες με τις οποιες κανεις ερωτα χωρις να φοβασαι εγκυμοσυνες ή ΣΜΝ, λέσχες καζινο που μπορει να παιζεις αιωνια χωρις να φοβασαι μην γινεις αφραγκος, άφθονο αλκοολ, χασις κλπ χωρις να φοβασαι για την υγεία σου, μπουζουκια και κλαμπακια με εξαλους και αμαρτωλους χορους και όλα τα άλλα αμαρτωλά πράγματα που σε απομακρυνουν απο τον δρόμο του θεου!!:devil:
Τι να τον κάνω τον Παράδεισο, να μου δώσουν μια λύρα και να κάθομαι να βγάζω ύμνους εις τον αιωνα τον απαντα για τον θεο?? Και χωρις γεννητικά όργανα:Pnope

φοβάμαι το τι άτομα βγάζει αυτή η κοινωνία μερικές φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
φοβάμαι το τι άτομα βγάζει αυτή η κοινωνία μερικές φορές.

Mη φοβάσαι δες τις αμαρτίες που έχω βάλει και δε θα πας στην κόλαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν πιστεύω στην θεωρία του δαρβίνου γιατί απλούστατα ξέρω 100% ότι ισχύει η θεωρία του δαρβίνου(όταν ξέρεις δεν απαιτείται πίστη),

Η επιστήμη δεν μπορεί να αποδείξει ότι ισχύει κάτι στο 100%, διότι ποτέ δεν μπορούμε να εξετάσουμε όλες τις πιθανές περιπτώσεις στο σύμπαν. Μπορεί βέβαια να αποδείξει πως δεν ισχύει κάτι με 100% σιγουριά όπως στην περίπτωση του Θεού. Βέβαια εκεί απλά χρειάζεσαι λογική, δεν χρειάζεσαι καν την επιστημονική μέθοδο.

Θέλω να κάνω όλες τις αμαρτίες της εκκλησίας και να καώ στο μεγαλύτερο καζάνι της κολασης:devil:
Εκεί που υπάρχουν γυμνές χορευτριες με τις οποιες κανεις ερωτα χωρις να φοβασαι εγκυμοσυνες ή ΣΜΝ, λέσχες καζινο που μπορει να παιζεις αιωνια χωρις να φοβασαι μην γινεις αφραγκος, άφθονο αλκοολ, χασις κλπ χωρις να φοβασαι για την υγεία σου, μπουζουκια και κλαμπακια με εξαλους και αμαρτωλους χορους και όλα τα άλλα αμαρτωλά πράγματα που σε απομακρυνουν απο τον δρόμο του θεου!!:devil:
Τι να τον κάνω τον Παράδεισο, να μου δώσουν μια λύρα και να κάθομαι να βγάζω ύμνους εις τον αιωνα τον απαντα για τον θεο?? Και χωρις γεννητικά όργανα:Pnope

Εγώ πάντως έχω ακούσει για καζάνια, γδαρσίματα κτλ. Μην κρατάς μεγάλο καλάθι για χορεύτριες και χασίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θέλω να κάνω όλες τις αμαρτίες της εκκλησίας και να καώ στο μεγαλύτερο καζάνι της κολασης:devil:
Εκεί που υπάρχουν γυμνές χορευτριες με τις οποιες κανεις ερωτα χωρις να φοβασαι εγκυμοσυνες ή ΣΜΝ, λέσχες καζινο που μπορει να παιζεις αιωνια χωρις να φοβασαι μην γινεις αφραγκος, άφθονο αλκοολ, χασις κλπ χωρις να φοβασαι για την υγεία σου, μπουζουκια και κλαμπακια με εξαλους και αμαρτωλους χορους και όλα τα άλλα αμαρτωλά πράγματα που σε απομακρυνουν απο τον δρόμο του θεου!!:devil:
Τι να τον κάνω τον Παράδεισο, να μου δώσουν μια λύρα και να κάθομαι να βγάζω ύμνους εις τον αιωνα τον απαντα για τον θεο?? Και χωρις γεννητικά όργανα:Pnope

...αν η κολαση ειναι οπως αυτη στο dragonball, δεν σε βλεπω καλα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafael Atesian

Νεοφερμένος

Ο Rafael Atesian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Επιτέλους δε θα επιβληθούν οι άθεοι για τις αργίες! Μια χαρά σημαντική γιορτή είναι βέβαια οι άθεοι εκνευρίζονται αλλά τι να κάνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Μηπως εχεις ακουστα περι ελληνικου συνταγματος και ανεξιθρισκεια;Λεω..μηπως,...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ενταξει μεταξυ μας τωρα και non-believer να εισαι δεν σε χαλαει μια αργια ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top