Έχετε συγκεκριμένο "τύπο" ή όχι;

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Τροφή για σκέψη κ συνάμα προβληματισμός.

Οι έχοντες τις προτιμήσεις, εχουν σκεφτεί τι μπορούν να προσφέρουν οι ίδιοι στη σχέση?


Πολύ σωστό ερώτημα που θα ήθελα να το απαντήσουμε όλοι.
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Με την ελάχιστη εμπειρία που έχω θα έλεγα ότι δεν έχω κάποιο τύπο γιατί οι 2-3 "σχέσεις" που έχω κάνει αλλά και οι άνθρωποι που με ελκύουν είναι τόσο διαφορετικοί μεταξύ τους.
Δεν νομίζω ότι μπορώ να αξιολογήσω εμένα σε μια σχέση. Ο καθένας από την "τριβή" του με κάθε άτομο μπορεί να πάρει διαφορετικά πράγματα, ή να δει κάτι που ο άλλος να μην το θεωρεί καν προσόν . Η λέξη κλειδί : υποκειμενικότητα.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
προτιμησεις εχουν ΟΛΟΙ ανεξαιρετως
ακομα και να πεις θελω καποιον που να ειναι καλος ανθρωπος προτιμηση ειναι
τωρα αν εισαι ικανος να ανταπεξελθεις στις προσδοκιες του αλλου ειναι κατι υποκειμενικο
να το πω αλλιως εγω για καποιον μπορει να πιστευω οτι ειναι το χειροτερο μουνοπανο και για καποιον αλλο να ειναι ιδανικος ή να μην το πειραζει τιποτα αρνητικο πανω του
μετα απο κει κ περα παιζει κ το ποιον εχεις απεναντι σου και τι σου βγαζει το πως συμπεριφερεσαι και ποσα δινεις
α και η ψευδαισθηση του ενθουσιασμου παιζει καποιο ρολο επισης
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tο θέμα που υποτίθεται ότι συζητάμε είναι ποιοι άνθρωποι μας ελκύουν, ούτε ποιους ελκύουμε ούτε τι έχουμε να κάνουμε άπαξ και αλληλοελκυηθούμε (:P).
Εγώ μπορεί να θέλω τον Jake τον Gyllenhaal, αν(ΑΝ) αυτός δεν με θέλει θα τον θεωρήσω λιγότερο ωραίο;

Ο Νίχιλιστ μπορεί να ελκύεται από ωραίες κοπέλες γιατί είναι κουκλάκι ζωγραφιστό, εμάς και τα μη εμπλεκόμενα κουκλάκια τι μας νοιάζει ακριβώς;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Μα αυτό είναι το point οτι δεν θα συμβιβαστεί . Θα μπορούσε να πεί αυτό που λές άλλα ουσιαστικά μας λέει οτι θα προτιμούσε να ρίξει X ,δεν είναι έντιμο αυτό;

Αναλόγως το κριτήριο που έχεις και ρίχνεις Χ λόγω της έλλειψής του. Αν είναι για εξωτερική εμφάνιση συγγνώμη αλλά εγώ δε θεωρώ αυτό το κριτήριο σοβαρό και νομίζω οτι ούτε εσύ το θεωρείς σοβαρό.

Ωραία η ειλικρίνεια αλλά ας μην την κάνουμε σφουγγαρόπανο στο βωμό "εγώ λέω αυτά που γουστάρω και πρέπει να μού επιτρέπεται γιατί είμαι ειλικρινής".

Ο Νίχιλιστ μπορεί να ελκύεται από ωραίες κοπέλες γιατί είναι κουκλάκι ζωγραφιστό, εμάς και τα μη εμπλεκόμενα κουκλάκια τι μας νοιάζει ακριβώς;
Δε μας νοιάζει, συζήτηση κάνουμε. :yes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Αν ήξερα πως θα σπαταλούσατε ολόκληρο το όμορφο ανοιξιάτικο απόγευμά σας σ’ αυτή τη συζήτηση, της οποίας η premise ειναι factually wrong(λόγω δικής μου ασάφειας ομολογώ) δε θα αναρτούσα καθόλου το αρχικό ποστ :P
Κι όμως εδώ συμφωνώ με τον Ντέβιλ. :look:

Οκ εδώ λέμε το ιδανικό μας το οποίο κατά σχεδόν βεβαιότητα δε θα συμβεί, αλλά αν κάποιοι αυτό το ιδανικό το κάνουν σημαία και δεν βάζουν νερό στο κρασί τους, κατά πάσα πιθανότητα θα μείνουν μόνοι τους.:/:
Κι εγώ το ιδανικό μου έγραψα, τι θεωρώ την επιτομή της ομορφιάς και της άρτιας προσωπικότητας. Δεν αξίωσα να συντρέχουν σωρευτικώς όλα τα κριτήρια που έθεσα. Φταίω εν μέρει, γιατί δεν το διευκρίνησα. Δε θα απορρίψω κάποια επειδή έχει καστανά και όχι γαλάζια μάτια :hehe: Κάποια κριτήρια που έγραψα τα θεωρώ όντως απαραίτητα(πχ να μην είναι κομματικοποιημένη ούτε υπερβολικά needy), κάποια άλλα προαιρετικά που απλώς τα αξιολογώ πιο θετικά(μου αρέσουν πιο πολύ οι καστανόξανθες, χωρίς αυτό εξ αντιδιαστολής να συνεπάγεται πως βρίσκω τις μελαχροινές άσχημες :hehe:). Το «θα κάνω σχέση μόνο με καστανόξανθες λεπτές γαλανομάτες που συγχρόνως έχουν νόμπελ φυσικής και με καμία άλλη» είναι ένα ακόμα από τα πολλά λογικά άλματα του ντέβιλ, το οποίο δεν έκρινα καν ως άξιο σχολιασμού, καθώς το σόφισμά του είναι οφθαλμοφανές.

Οχι δεν θα μεινουν και μονοι απλα θα έχουν για συντροφια 7-8 γάτες και τον Γκάρφιλντ μαζι.

Το γεγονός πως εσύ δεν μπορείς να βρεις κάποια που να πληροί τα ιδανικά εμφανισιακά κριτήρια που έθεσα(τα οποία δεν είναι καν ιδιαίτερα σπάνια, ούτε αυτές που τα διαθέτουν απρόσιτες, you can trust me on that) και το γεγονός πως αναγκάζεσαι να καταφεύγεις στο τίντερ και να στέλνεις γυμνές σου φώτο στο φόρουμ μπας και αλλάξει η ρότα, είναι δικό σου πρόβλημα. Πάλι κρίνεις καταστάσεις βάσει αποκλειστικά των δικών σου βιωμάτων. Φιλικά.

Άλλο κριτική και άλλο προσγείωση στην πραγματικότητα.Σε ρωτήσαμε μαζί με την Σιλβια κάτι αλλά δεν απαντήσατε.Θα έχει διαφορά για εσένα αν κάποιος έχει μπλε η πράσινα μάτια αλλά είναι καλό παιδί και γενικά όμορφος σαν ανθρωπος;Γενικά μένουμε πολύ στην επιφάνεια των πραγμάτων.

Πραγματικά δεν ενοχλούμαι από την κριτική. Αρκεί να έχει έρεισμα και να προέρχεται από ανθρώπους που ξέρουν τι λένε και δεν γράφουν απλώς και μόνο για να πουν κάτι. Αν δεν κάνω λάθος Φώτη, ούτε σχέση είχες ποτέ ούτε έχεις φιλήσει κοπέλα. Με γεια σου με χαρά σου, δε μου πέφτει λόγος εξάλλου. Αν θες όμως να κάνουμε σοβαρή συζήτηση, κάνε πρώτα σχέση, δες τι σε ανάβει/τι σε ξενερώνει και δεν το αντέχεις, και μετά έλα να μιλήσουμε για κριτήρια.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Με την ελάχιστη εμπειρία που έχω θα έλεγα ότι δεν έχω κάποιο τύπο γιατί οι 2-3 "σχέσεις" που έχω κάνει αλλά και οι άνθρωποι που με ελκύουν είναι τόσο διαφορετικοί μεταξύ τους.
Δεν νομίζω ότι μπορώ να αξιολογήσω εμένα σε μια σχέση. Ο καθένας από την "τριβή" του με κάθε άτομο μπορεί να πάρει διαφορετικά πράγματα, ή να δει κάτι που ο άλλος να μην το θεωρεί καν προσόν . Η λέξη κλειδί : υποκειμενικότητα.

Αν ήξερα πως θα σπαταλούσατε ολόκληρο το όμορφο ανοιξιάτικο απόγευμά σας σ’ αυτή τη συζήτηση, της οποίας η premise ειναι factually wrong(λόγω δικής μου ασάφειας ομολογώ) δε θα αναρτούσα καθόλου το αρχικό ποστ :P

Κι εγώ το ιδανικό μου έγραψα, τι θεωρώ την επιτομή της ομορφιάς και της άρτιας προσωπικότητας. Δεν αξίωσα να συντρέχουν σωρευτικώς όλα τα κριτήρια που έθεσα. Φταίω εν μέρει, γιατί δεν το διευκρίνησα. Δε θα απορρίψω κάποια επειδή έχει καστανά και όχι γαλάζια μάτια :hehe: Κάποια κριτήρια που έγραψα τα θεωρώ όντως απαραίτητα(πχ να μην είναι κομματικοποιημένη ούτε υπερβολικά needy), κάποια άλλα προαιρετικά που απλώς τα αξιολογώ πιο θετικά(μου αρέσουν πιο πολύ οι καστανόξανθες, χωρίς αυτό εξ αντιδιαστολής να συνεπάγεται πως βρίσκω τις μελαχροινές άσχημες :hehe:). Το «θα κάνω σχέση μόνο με καστανόξανθες λεπτές γαλανομάτες που συγχρόνως έχουν νόμπελ φυσικής και με καμία άλλη» είναι ένα ακόμα από τα πολλά λογικά άλματα του ντέβιλ, το οποίο δεν έκρινα καν ως άξιο σχολιασμού, καθώς το σόφισμά του είναι οφθαλμοφανές.



Το γεγονός πως εσύ δεν μπορείς να βρεις κάποια που να πληροί τα ιδανικά εμφανισιακά κριτήρια που έθεσα(τα οποία δεν είναι καν ιδιαίτερα σπάνια, ούτε αυτές που τα διαθέτουν απρόσιτες, you can trust me on that) και το γεγονός πως αναγκάζεσαι να καταφεύγεις στο τίντερ και να στέλνεις γυμνές σου φώτο στο φόρουμ μπας και αλλάξει η ρότα, είναι δικό σου πρόβλημα. Πάλι κρίνεις καταστάσεις βάσει αποκλειστικά των δικών σου βιωμάτων. Φιλικά.



Πραγματικά δεν ενοχλούμαι από την κριτική. Αρκεί να έχει έρεισμα και να προέρχεται από ανθρώπους που ξέρουν τι λένε και δεν γράφουν απλώς και μόνο για να πουν κάτι. Αν δεν κάνω λάθος Φώτη, ούτε σχέση είχες ποτέ ούτε έχεις φιλήσει κοπέλα. Με γεια σου με χαρά σου, δε μου πέφτει λόγος εξάλλου. Αν θες όμως να κάνουμε σοβαρή συζήτηση, κάνε πρώτα σχέση, δες τι σε ανάβει/τι σε ξενερώνει και δεν το αντέχεις, και μετά έλα να μιλήσουμε για κριτήρια.


Εγώ έχω αναφέρει κάποια κριτήρια και είμαι πολύ σαφής.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Αναλόγως το κριτήριο που έχεις και ρίχνεις Χ λόγω της έλλειψής του. Αν είναι για εξωτερική εμφάνιση συγγνώμη αλλά εγώ δε θεωρώ αυτό το κριτήριο σοβαρό και νομίζω οτι ούτε εσύ το θεωρείς σοβαρό.

Ωραία η ειλικρίνεια αλλά ας μην την κάνουμε σφουγγαρόπανο στο βωμό "εγώ λέω αυτά που γουστάρω και πρέπει να μού επιτρέπεται γιατί είμαι ειλικρινής".


Δε μας νοιάζει, συζήτηση κάνουμε. :yes:

Τώρα μπλέκουμε τα δικά μας κριτήρια με αυτά του Nihilist όμως . Είναι δικαίωμα του να μην κάνει κάτι με μία κοπέλα για τον οποιοδήποτε λόγο σε πρώτη φάση . Έαν πάμε ένα βήμα παρακάτω και ρωτήσουμε γιατί; Θα μας απαντήσει οτι δεν είχε μπλέ/πράσινα μάτια . Εαν τον ρωτήσουμε γιατί ,νομίζω ούτε εκείνος θα μπορεί να μας δώσει μια ξεκάθαρη απάντηση,ή τουλάχιστον μια απάντηση η οποία μπορεί να σταθεί απομακρυσμένη απο ένα πλάισιο υποκειμενικότητας .

Το τι θεωρούμε εμείς σοβαρό ή όχι δεν έχει σημασία για εκείνον . Εαν προβληματίζεσαι κατα πόσο συμφωνώ,προφανώς ήδη ξέρεις την απάντηση και νομίζω την έχω εκφράσει ξανά . Παραγγέλνω προϊόντα,όχι ανθρώπους . Κανείς δεν ευθύνεται για το πρόσωπο με το οποίο γεννιέται ούτε το ελέγχει . Η συλλογιστική μου είναι η εξής...εαν δεχθείς κάποιον αποκλειστικά λόγω της εμφάνισης ,ίσως είσαι αρκετά τυχερός και ταιριάζεις και σαν χαρακτήρας. Ισως...εαν όμως επιλέξεις τον χαρακτήρα πάντα κερδισμένος είσαι .
 

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αρχική Δημοσίευση από Devil
Οχι δεν θα μεινουν και μονοι απλα θα έχουν για συντροφια 7-8 γάτες και τον Γκάρφιλντ μαζι.

Το γεγονός πως εσύ δεν μπορείς να βρεις κάποια που να πληροί τα ιδανικά εμφανισιακά κριτήρια που έθεσα(τα οποία δεν είναι καν ιδιαίτερα σπάνια, ούτε αυτές που τα διαθέτουν απρόσιτες, you can trust me on that) και το γεγονός πως αναγκάζεσαι να καταφεύγεις στο τίντερ και να στέλνεις γυμνές σου φώτο στο φόρουμ μπας και αλλάξει η ρότα, είναι δικό σου πρόβλημα. Πάλι κρίνεις καταστάσεις βάσει αποκλειστικά των δικών σου βιωμάτων. Φιλικά.

Things are gettin' catty.Μου τελείωσαν και τα ποπκορν,πάλι καλά έχω λαζάνια :shifty: #τοκακοpunειναιτοπαν
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Άλλο η συζήτηση άλλο η επιμονή κριτική ... άποψη μου φυσικά.


Καλα μας εχει κριτικάρει και ο @Nihilist αρκετές φορές δεν ειναι κάτι κακο. Τοτε δεν σε ειδα να τρέχεις με τα σημαιάκια να κάνεις κερκιδα ομως :P

Τροφή για σκέψη κ συνάμα προβληματισμός.

Οι έχοντες τις προτιμήσεις, εχουν σκεφτεί τι μπορούν να προσφέρουν οι ίδιοι στη σχέση?


Mια μπουγατσα. Με κανέλα!

Αν ήξερα πως θα σπαταλούσατε ολόκληρο το όμορφο ανοιξιάτικο απόγευμά σας σ’ αυτή τη συζήτηση, της οποίας η premise ειναι factually wrong(λόγω δικής μου ασάφειας ομολογώ) δε θα αναρτούσα καθόλου το αρχικό ποστ :P

Κι εγώ το ιδανικό μου έγραψα, τι θεωρώ την επιτομή της ομορφιάς και της άρτιας προσωπικότητας. Δεν αξίωσα να συντρέχουν σωρευτικώς όλα τα κριτήρια που έθεσα. Φταίω εν μέρει, γιατί δεν το διευκρίνησα. Δε θα απορρίψω κάποια επειδή έχει καστανά και όχι γαλάζια μάτια :hehe: Κάποια κριτήρια που έγραψα τα θεωρώ όντως απαραίτητα(πχ να μην είναι κομματικοποιημένη ούτε υπερβολικά needy), κάποια άλλα προαιρετικά που απλώς τα αξιολογώ πιο θετικά(μου αρέσουν πιο πολύ οι καστανόξανθες, χωρίς αυτό εξ αντιδιαστολής να συνεπάγεται πως βρίσκω τις μελαχροινές άσχημες :hehe:). Το «θα κάνω σχέση μόνο με καστανόξανθες λεπτές γαλανομάτες που συγχρόνως έχουν νόμπελ φυσικής και με καμία άλλη» είναι ένα ακόμα από τα πολλά λογικά άλματα του ντέβιλ, το οποίο δεν έκρινα καν ως άξιο σχολιασμού, καθώς το σόφισμά του είναι οφθαλμοφανές.



Το γεγονός πως εσύ δεν μπορείς να βρεις κάποια που να πληροί τα ιδανικά εμφανισιακά κριτήρια που έθεσα(τα οποία δεν είναι καν ιδιαίτερα σπάνια, ούτε αυτές που τα διαθέτουν απρόσιτες, you can trust me on that) και το γεγονός πως αναγκάζεσαι να καταφεύγεις στο τίντερ και να στέλνεις γυμνές σου φώτο στο φόρουμ μπας και αλλάξει η ρότα, είναι δικό σου πρόβλημα. Πάλι κρίνεις καταστάσεις βάσει αποκλειστικά των δικών σου βιωμάτων. Φιλικά.

Εγω εχω βρει αρκετες τέτοιες και ξέρω πως λειτουργουνε αλλα επειδη κάνεις τον σοφο δεν θέλεις να ακουσεις κάποιον που εχει περισσοτερη εμπειρια απο σένα. Εντάξει δεν ειναι δικο μου προβλημα αυτο. Εσυ θα φάς τα μουτρα σου , σε περιμενει καλή προσγειωση και οχι μονο εσένα. Ολους μας (εγω βεβαια τα έχω περάσει).:P

Οσο για τις γυμνές φωτο. Σε ενα θρεντ που μιλαμε για γυμναστηριο και διατροφη έκρινα σκοπιμο να βάλω μια φωτο που να δειχνει την προοδο μου διοτι γενικα σε αυτα τα θέματα αποψη μπορει να έχει και ενας λουκουμας περι διατροφης που ομως συνεχιζει να ειναι λουκουμάς. Με την ιδια φωτο θα έβγαινα και παραλια μηπως κατα τα λεγομενα σου θα το εκανα και εκει για να βγάλω γκομενα; blepeis oti σκεφτεσαι πονηρά και κακοπροαίρετα και μετα μας λες και για προσωπικοτητες και επιπεδα.


Οποιοσδηποτε βγαινει στη παραλια έχει αυτη τη φωτο και την εμφάνιση (γυμνη κατ εσε) εγω ήμουν με μαγιο και θα πηγαινα για μπάνιο αλλα για σενα "κάποιος ψάχνει γκομενα απο το νετ" με γυμνες φωτο.



Εν τω μεταξυ αμα έψαχνα γκομενα θα έβαζα και φωτο προσωπου γιατι δεν νομιζω καμια να θέλει ακεφάλους γκομενους! τι ειναι αυτα που γράφεις και λες και για λογικά άλματα;;; :P


Ειναι ενα ποστ που σε γενικες γραμμές δειχνει ανταγωνιστική διάθεση. Αρα και πάλι επιβεβαιώνομαι.

δεν θελω να σας το χαλασω αλλα δεν μιλατε για πραγματικοτητα
μιλατε για τη δικη σας πραγματικοτητα βασισμενη στις δικες σας εμπειριες ή και 2-3 εμπειριες των γυρω σας
απο την στιγμη που δεν το ξερουμε το παιδι πως μπορουμε να του πουμε οτι δυσκολα θα βρει μια με βαση τα κριτηρια του?
ειναι σαν να λεμε " α εγω δεν μπορω να πετυχω μια τετοια αρα ουτε εσυ" ο αλλος μπορει ως τωρα να εριχνε οποια του καπνιζε που το ξερουμε αυτο?


Ουτε εγω θέλω να σε στεναχωρήσω. 10 διαφορετικά άτομα μιλάνε για 10 διαφορετικές δικές τους πραγματικοτητες οι οποιες ολως τυχαιως έχουνε κοινά σημεια.

Σιγουρα δεν μιλάμε για την πραγματικοτητα κάποιων γυναικων οι οποιες έχουνε ξεφυγει. Και δεν νιώθουν καμια ανάγκη αυτοκριτικης. Ξαναγράφω επειδη συχνα πυκνα βγαινω ραντεβού με κάποιες λογω του οτι ειμαι κοινωνικος και τα καταφέρνω με τις γυναικες σε επικοινωνιακο (αρχικα) επιπεδο. Δυστυχως δεν βλέπω καμια διάθεση για αυτοκριτικη. Η άλλη γυρισε και μου ειπε τις προαλλες "Οχι εγω δεν εκανα καμια μαλακια" ....

- 38 χρονων
- Μονη της.
- 2διαζυγια ως τωρα
- Χωρισε απο μια σχέση ενος χρονου επειδη "ο άλλος δεν ηταν σωστος"

αλλα οχι αυτη δεν εχει κανει καμια μαλακια ως τωρα. :loltooth:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Το γεγονός πως εσύ δεν μπορείς να βρεις κάποια που να πληροί τα ιδανικά εμφανισιακά κριτήρια που έθεσα(τα οποία δεν είναι καν ιδιαίτερα σπάνια, ούτε αυτές που τα διαθέτουν απρόσιτες, you can trust me on that) και το γεγονός πως αναγκάζεσαι να καταφεύγεις στο τίντερ και να στέλνεις γυμνές σου φώτο στο φόρουμ μπας και αλλάξει η ρότα, είναι δικό σου πρόβλημα. Πάλι κρίνεις καταστάσεις βάσει αποκλειστικά των δικών σου βιωμάτων. Φιλικά.



Πραγματικά δεν ενοχλούμαι από την κριτική. Αρκεί να έχει έρεισμα και να προέρχεται από ανθρώπους που ξέρουν τι λένε και δεν γράφουν απλώς και μόνο για να πουν κάτι. Αν δεν κάνω λάθος Φώτη, ούτε σχέση είχες ποτέ ούτε έχεις φιλήσει κοπέλα. Με γεια σου με χαρά σου, δε μου πέφτει λόγος εξάλλου. Αν θες όμως να κάνουμε σοβαρή συζήτηση, κάνε πρώτα σχέση, δες τι σε ανάβει/τι σε ξενερώνει και δεν το αντέχεις, και μετά έλα να μιλήσουμε για κριτήρια.

Eσυ δηλαδη τι παραπανω έχεις κάνει απο τον Φώτη στα 19 σου που του ριχνεις μερικους μηνες;;;

Ναι σε παρακαλω να κανονισουμε να βγουμε μια μέρα έξω να μου κάνεις μαθηματα για το πως να προσεγγισω μια γυναικα γιατι ειμαι λιγο ανημπορος σε αυτο. Θα το κανεις αυτο για μενα;;;;

Μπορείς να μου τεκμηριώσεις τον λόγο για τον οποίο ένας άνθρωπος με αυτά τα χαρακτηριστικά δεν μπορεί να έχει πνευματική καλλιέργεια και προσωπικότητα;


εγω απο οσο εχω παρατηρησει (και οχι μονο εγώ αλλα και άλλοι φιλοι μου) λιγο ωραια να ειναι η άλλη επειδη της την πέφτουν αρκετοι θα ψωνιστει. Και εγω θα ψωνιζομουν. Οποτε ανεβάζει τις απαιτησεις στο θεο και ψάχνει το πακετο. Καλη δουλειά - καλη εμφάνιση - λεφτά και βεβαια να ειναι οπως τον θέλει στον χαρακτηρα αυτή.

Οποτε για μενα πέφτει και το επιπεδο της οταν ψωνιζεται γιατι δεν μπορει πλέον να μιλησει σαν ανθρωπος - αποκτάει ενα καρο καχυποπτες αντιληψεις (θα μου την πέσει ο ένας θα με φλερτάρει ο άλλος). Τα βλέπεις εξω οταν βγαινεις. Ειναι ευκολη η επικοινωνια; οχι.

Και άντε πες εγω ειμαι καυστικος - εριστικος - αιχμηρος κτλπ κτλπ τοσοι άλλοι δεν ειναι σαν και μενα αλλα λένε τα ιδια. Αμα τα πραγματα καταρχην ηταν πιο ανθρωπινα εξω ολοι εσεις δεν θα βρισκοσασταν εδω μεσα να μιλάμε θα ειμασταν εξω και οτι κάνουμε εδω θα το κάναμε και απεξω. Πολύ απλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Για να απαντήσω κι εγώ δειλά δειλά στο θέμα :P

Καταρχήν θεωρώ εκτός θέματος το να τοποθετηθώ επί του χαρακτήρα/ της προσωπικότητας. Ο χαρακτήρας του άλλου έχει να κάνει με τα διαδικαστικά της σχέσης και της ερωτικότητας εν γένει.
Το topic όπως το καταλαβαίνω εγώ έχει να κάνει με τα στοιχεία που έχει το φύλο που σε ενδιαφέρει και σου κάνουν το "κλίκ" ή σε ξενερώνουν τελείως αν δεν τα έχει.

Όσον αφορά εμένα, προσωπικότητα μπορεί να έχει και η φίλη μου η Μαργαρίτα ή ο φίλος μου ο Τάκης, αυτό δε σημαίνει ότι θα τους κρεβατωθώ κιόλας :P
Από τα μέχρι τώρα μηνύματα κατάλαβα ότι υπάρχουν άτομα για τα οποία δεν ισχύει ο παράδειγμα του Τάκη και της Μαργαρίτας, οπότε whatever.

Μιλώντας για μένα, δεν έχω θέμα αν ο άλλος είναι κοντός, ψηλός, χοντρός, λεπτός (με εξαίρεση τα άκρα ισχνός ή υπέρβολικά χοντρός), με οποιοδήποτε χρώμα ματιών ή μαλλιών, γυμνασμένος ή αγύμναστος.
Τα κολλήματά μου εμένα είναι δύο - τρια: δεν μπορώ την ασπρουλίαση (τους ασπρουλιάρηδες ντε :P ) και άτομα που δεν μου κάνουν κλικ τα χέρια / δάχτυλά τους. :P
Δεν ξέρω, αλλά τα άκρα ενός ανθρώπου μου δίνουν και μια εικόνα γι' αυτόν σαν γοητεία / τύπο άντρα - γυναίκας.

Και ναι, έχω πει όχι σε άτομο, φοβερό σαν προσωπικότητα, όμορφο και μετρημένο επειδή δεν μου έκαναν κλικ τα χέρια του :redface: Μπήκε απευθείας friendzone και συνεχίσαμε όλοι τις ζωές μας.

Νομίζω είναι σπάνιο το κόλλημά μου, ωστόσο το έχω συναντήσει και σε str8 άντρα (να μην μπορεί να πάει με μια γυναίκα αν δεν του αρέσουν τα χέρια της).

Υπάρχουν κι άλλα τέτοια, πχ μια φίλη μου μου έχει πει ότι αν ο άντρας έχει γυναικείου σχήματος ποπουδάκι (νομίζω εννοεί μια στρογγυλάδα σαν όρθιο αυγό στον ποπό - μπούτια), αυτομάτως δεν της αρέσει :P
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Εγω εχω βρει αρκετες τέτοιες και ξέρω πως λειτουργουνε αλλα επειδη κάνεις τον σοφο δεν θέλεις να ακουσεις κάποιον που εχει περισσοτερη εμπειρια απο σένα. Εντάξει δεν ειναι δικο μου προβλημα αυτο. Εσυ θα φάς τα μουτρα σου , σε περιμενει καλή προσγειωση και οχι μονο εσένα. Ολους μας (εγω βεβαια τα έχω περάσει).:P

Οσο για τις γυμνές φωτο. Σε ενα θρεντ που μιλαμε για γυμναστηριο και διατροφη έκρινα σκοπιμο να βάλω μια φωτο που να δειχνει την προοδο μου διοτι γενικα σε αυτα τα θέματα αποψη μπορει να έχει και ενας λουκουμας περι διατροφης που ομως συνεχιζει να ειναι λουκουμάς. Με την ιδια φωτο θα έβγαινα και παραλια μηπως κατα τα λεγομενα σου θα το εκανα και εκει για να βγάλω γκομενα; blepeis oti σκεφτεσαι πονηρά και κακοπροαίρετα και μετα μας λες και για προσωπικοτητες και επιπεδα.


Οποιοσδηποτε βγαινει στη παραλια έχει αυτη τη φωτο και την εμφάνιση (γυμνη κατ εσε) εγω ήμουν με μαγιο και θα πηγαινα για μπάνιο αλλα για σενα "κάποιος ψάχνει γκομενα απο το νετ" με γυμνες φωτο.



Εν τω μεταξυ αμα έψαχνα γκομενα θα έβαζα και φωτο προσωπου γιατι δεν νομιζω καμια να θέλει ακεφάλους γκομενους! τι ειναι αυτα που γράφεις και λες και για λογικά άλματα;;; :P


Ειναι ενα ποστ που σε γενικες γραμμές δειχνει ανταγωνιστική διάθεση. Αρα και πάλι επιβεβαιώνομαι.

Τελευταίο μήνυμα, πρώτον γιατί έχω πει στον εαυτό μου τα βράδια να κάθομαι μέσα να διαβάζω μέχρι να τελειώσει η εξεταστική μπας και σώσω οτιδήποτε αν σώζεται και μόνο αυτό δεν κάνω, και δεύτερον γιατί ειλικρινά creepάρω με αυτά που διαβάζω.

Το ότι εσύ στάθηκες άτυχος και δεν βρήκες κάποια όμορφη με καλή προσωπικότητα is your own f@cking problem. Δε συμβαίνει με όλους. Deal with it.

Έπειτα, εγώ αναφερόμουν στις γυμνές φώτο που ανέβαζες στο τσατ πριν κάμποσους μήνες... δεν ήξερα ότι ανέβασες και άλλες.. :look:

Πραγματικά γουάτ δε φακ εδώ μέσα που λέει και η Γκέητ.

Εγώ έχω αναφέρει κάποια κριτήρια και είμαι πολύ σαφής.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Τελευταίο μήνυμα, πρώτον γιατί έχω πει στον εαυτό μου τα βράδια να κάθομαι μέσα να διαβάζω μέχρι να τελειώσει η εξεταστική μπας και σώσω οτιδήποτε αν σώζεται και μόνο αυτό δεν κάνω, και δεύτερον γιατί ειλικρινά creepάρω με αυτά που διαβάζω.

Το ότι εσύ στάθηκες άτυχος και δεν βρήκες κάποια όμορφη με καλή προσωπικότητα is your own f@cking problem. Δε συμβαίνει με όλους. Deal with it.

Έπειτα, εγώ αναφερόμουν στις γυμνές φώτο που ανέβαζες στο τσατ πριν κάμποσους μήνες... δεν ήξερα ότι ανέβασες και άλλες.. :look:

Πραγματικά γουάτ δε φακ εδώ μέσα που λέει και η Γκέητ.


Καλο διάβασμα φίλε. Δεν ειχα σκοπο να σε κοντράρω. Μακαρι να βρεις πολλές τέτοιες. Στο ευχομαι :D


Η φώτο ηταν οχι οι φώτο. Ηταν απο κάποια συζητηση για το γυμναστηριο στο τσάτ τοτε. Προσπαθησα να πεισω και τον χάκερ να ανεβάσει για να δουμε ποσο καλη προπονηση και διατροφη κάνει μπας και κάνω εγω κάτι λάθος αλλα δεν.... ο μοναδικος που δεν ντρεπεται για το σώμα του εδω μεσα ειμαι εγω μου φαινεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Τώρα μπλέκουμε τα δικά μας κριτήρια με αυτά του Nihilist όμως . Είναι δικαίωμα του να μην κάνει κάτι με μία κοπέλα για τον οποιοδήποτε λόγο σε πρώτη φάση . Έαν πάμε ένα βήμα παρακάτω και ρωτήσουμε γιατί; Θα μας απαντήσει οτι δεν είχε μπλέ/πράσινα μάτια . Εαν τον ρωτήσουμε γιατί ,νομίζω ούτε εκείνος θα μπορεί να μας δώσει μια ξεκάθαρη απάντηση,ή τουλάχιστον μια απάντηση η οποία μπορεί να σταθεί απομακρυσμένη απο ένα πλάισιο υποκειμενικότητας .

Το τι θεωρούμε εμείς σοβαρό ή όχι δεν έχει σημασία για εκείνον . Εαν προβληματίζεσαι κατα πόσο συμφωνώ,προφανώς ήδη ξέρεις την απάντηση και νομίζω την έχω εκφράσει ξανά . Παραγγέλνω προϊόντα,όχι ανθρώπους . Κανείς δεν ευθύνεται για το πρόσωπο με το οποίο γεννιέται ούτε το ελέγχει . Η συλλογιστική μου είναι η εξής...εαν δεχθείς κάποιον αποκλειστικά λόγω της εμφάνισης ,ίσως είσαι αρκετά τυχερός και ταιριάζεις και σαν χαρακτήρας. Ισως...εαν όμως επιλέξεις τον χαρακτήρα πάντα κερδισμένος είσαι .
Εγώ πάντως δεν μπορώ να διανοηθω να απορρίψω κάποιον λόγω εμφανισιακων κριτηρίων. Μου φαίνεται αδιανόητο να βρω κάποιον να ταιριαζω, να γελάμε μαζί, να συζητάμε, και να τον απορρίψω για κάτι επιφανειακό. Εμένα με έχει απορρίψει κάποιος λόγω εμφάνισης (και άλλων κολληματων) και πολύ καιρό μετά μού είπε ότι ήμουν η μόνη που τον αγάπησα, και δεν είχαμε κάνει καν σχέση. Ίσως γι' αυτό ειμαι τόσο επικριτική με αυτούς που διώχνουν κόσμο που αξίζει λόγω χαζων (για μένα) κριτηρίων. Και μου κάνει εντύπωση ότι αντί να το θεωρείς κι εσύ χαζό, το θεωρείς έντιμο. Ίσως επηρεαζεσαι επειδή ο Μιχάλης είναι φίλος σου και σου βγαίνει να τον υποστηρίξεις. Βέβαια η εξήγηση που έδωσε ξεκαθάρισε τα πράγματα.

Ίσως επειδή είμαι μεγαλύτερη έχω δει πόση μοναξιά υπάρχει στον κόσμο και θεωρώ χαζομάρα να απορρίπτεις κόσμο για χαζούς λόγους.

Για μένα όλα εξαλείφονται αν ο άλλος έχει χιούμορ και μπορεί να συζητήσει. Πόσοι ερωτεύονται ανθρωπους μέσω ίντερνετ που δεν ξέρουν καν πώς είναι;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Τελευταίο μήνυμα, πρώτον γιατί έχω πει στον εαυτό μου τα βράδια να κάθομαι μέσα να διαβάζω μέχρι να τελειώσει η εξεταστική μπας και σώσω οτιδήποτε αν σώζεται και μόνο αυτό δεν κάνω, και δεύτερον γιατί ειλικρινά creepάρω με αυτά που διαβάζω.

Το ότι εσύ στάθηκες άτυχος και δεν βρήκες κάποια όμορφη με καλή προσωπικότητα is your own f@cking problem. Δε συμβαίνει με όλους. Deal with it.

Έπειτα, εγώ αναφερόμουν στις γυμνές φώτο που ανέβαζες στο τσατ πριν κάμποσους μήνες... δεν ήξερα ότι ανέβασες και άλλες.. :look:

Πραγματικά γουάτ δε φακ εδώ μέσα που λέει και η Γκέητ.





Ασχολίαστο το διάγραμμα φίλε.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν μπορώ να διανοηθω να απορρίψω κάποιον λόγω εμφανισιακων κριτηρίων. Μου φαίνεται αδιανόητο να βρω κάποιον να ταιριαζω, να γελάμε μαζί, να συζητάμε, και να τον απορρίψω για κάτι επιφανειακό. Εμένα με έχει απορρίψει κάποιος λόγω εμφάνισης (και άλλων κολληματων) και πολύ καιρό μετά μού είπε ότι ήμουν η μόνη που τον αγάπησα, και δεν είχαμε κάνει καν σχέση. Ίσως γι' αυτό ειμαι τόσο επικριτική με αυτούς που διώχνουν κόσμο που αξίζει λόγω χαζων (για μένα) κριτηρίων. Και μου κάνει εντύπωση ότι αντί να το θεωρείς κι εσύ χαζό, το θεωρείς έντιμο. Ίσως επηρεαζεσαι επειδή ο Μιχάλης είναι φίλος σου και σου βγαίνει να τον υποστηρίξεις. Βέβαια η εξήγηση που έδωσε ξεκαθάρισε τα πράγματα.

Ίσως επειδή είμαι μεγαλύτερη έχω δει πόση μοναξιά υπάρχει στον κόσμο και θεωρώ χαζομάρα να απορρίπτεις κόσμο για χαζούς λόγους.

Για μένα όλα εξαλείφονται αν ο άλλος έχει χιούμορ και μπορεί να συζητήσει. Πόσοι ερωτεύονται ανθρωπους μέσω ίντερνετ που δεν ξέρουν καν πώς είναι;

Συμφωνω μαζι σου γιατι πολυ απλα γνωριζουμε οτι οι ανθρωποι που θα βρεθεις να ταιριαζεις πραγματικα δεν ξεπερνανε οσους μπορεις να μετρησεις στα δαχτυλα των δυο σου χεριων . Εαν τυχει λοιπον να μην εχει καποιος ακριβως την εμφανιση του ιδανικου σου και θες να ριξεις X τοτε απλα δεν θες να παρεις στα σοβαρα τις επιλογες σου . Ειναι 1000 φορες ομως να πεσει ενα x παρα να γινει μια σχεση συμβιβασμου. Φαντασου μετα απο y χρονια να ανακαλυψεις οτι παντα στα ματια του συντροφου σου ησουν υπο των ιδανικων του προαδοκιων.
Γι'αυτο σωζεται τοσο ο αλλος αφου δεν χρειαζεται να κανει κατι που θεμελιωδως δεν συμφωνει η δεν του αρεσει και συναμα δεν θελει , αλλα και η/ο εκαστοτε υποψηφια/ος.

Οπως ειπα λοιπον,τις λιστες τις θεωρω χαζες και λαθος . Ωστοσο δεν περιμενω ολοι οι ανθρωποι να δινουν την ιδια βαση στο "πνευμα" . Καποιοι καλως η κακως θα ειναι πιο επιφανειακοι και δεν βρισκω τον λογο να κρινω. Πολυ απλα θα πω καθε κατεργαρης στον παγκο του η ο καθενας οτι αξιζει . Καλο η κακο σημασια πανω απο ολα εχει οτι ειναι να μας ερθει να προερχεται απο το δικο μας χερι.

Μην ξεχνας εξαλλου ποσο της μοδας ειναι να λενε ολοι οτι θελουν και χαρακτηρα τι στιγμη που δεν ειναι σε θεση ουτε στο ελαχιστο να αντιληφθουν τι σημαινει αυτο .
Νομιζω οτι εισαι απο τις ελαχιστες γυναικες που πραγματι πιστευω οτι στηριζεις εμπρακτα αυτα που λες . Το οποιο ειναι λογικο καθως ξερεις ποσο ξεχωριστη σε θεωρω τοσο ως ανθρωπο αλλα και ως γυναικα. Επειδη συνηθως οσο πιο ξεχωριστος ειναι καποιος τοσο πιο σπανιος ειναι,καταλαβαινεις γιατι δεν μου δαινεται αδιανοητο οτι σε εναν κατα πλειοψηφια επιφανειακο κοσμο , υπαρχουν αρκετες επιφανειακες αποψεις . Σιγουρα τις σεβομαι,δεν συμφωνω απαραιτητα με αυτες ομως ;).
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγω εχω βρει αρκετες τέτοιες και ξέρω πως λειτουργουνε αλλα επειδη κάνεις τον σοφο δεν θέλεις να ακουσεις κάποιον που εχει περισσοτερη εμπειρια απο σένα. Εντάξει δεν ειναι δικο μου προβλημα αυτο. Εσυ θα φάς τα μουτρα σου , σε περιμενει καλή προσγειωση και οχι μονο εσένα. Ολους μας (εγω βεβαια τα έχω περάσει).
Γουέλ όχι ότι επειδή αυτός περιέγραψε έναν τύπο κοπέλας κάπως μοντελέ τον έπιασες από τα μούτρα σε στιλ δεν θα τη βρεις ποτέ/θα είναι χαζή/δεν θα σε δώσει σημασία και άλλες τέτοιες αρλούμπες. Που το ξέρεις ότι μπορεί να του έχει κάτσει καμιά τέτοια; Όπως είπε το παιδί πάλι βγάζεις συμπεράσματα από δικές σου εμπειρίες και θα μπορούσες να υποψιαστείς ότι παίζει να φταις εσύ αν οι εν λόγω κοπέλες σε αποφεύγουν (πχ να ανοίγεις το στόμα σου και να πετάς βατράχια). Και τι μαλακία είναι αυτή όμορφη=χαζή; Και αν είναι χαζές οι μοντέλες εσύ γιατί τις προσεγγίζεις ρε φωστήρα; Θες λογικό άλμα; Let's go.

Ο Ντέβιλ λέει ότι οι όμορφες και γυμνασμένες είναι στόκοι.
Ο Ντέβιλ θεωρεί τον εαυτό του κούκλο και γυμνασμένο.
Ο Ντέβιλ είναι στόκος.

Change my mind.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Ασχολίαστο το διάγραμμα φίλε.

Δεν τους αρέσει η κριτική. Οταν την κάνανε ομως δεν υπηρχε προβλημα. Ξέρεις ποσες τέτοιες κριτικές υπάρχουν στο θρέντ των γνωριμιων;;;;

χωρις να τους προκαλέσει κανεις. Του στυλ "σιγα μην σε πάρει στα σοβαρά αυτη επειδη την προσεγγισες απο την δουλεια της , ή επειδη της εισαι αγνωστος" ή "οι γνωριμιες γινονται μονο απο κοινές παρέες και να γνωριζονται μεταξυ τους ηδη κάποιοι." τοτε δεν αναρωτηθηκε κανεις αν οντως αυτο που κρινει ειναι επειδη δεν τυχαινει στον ιδιο αρα δεν θέλει να τυχει και στον διπλανο του. Οτι θέλουν σχολιάζουν - οτι θέλουν κρινουν - οτι θέλουν εξάγουν σα συμπέρασμα αναλογα κατα το ποσο βολευει τον καθενα.

τωρα ομως που έγινε το ιδιο καταλαβαν οτι δεν ειναι ωραιο. Χωρις πολλα "επιχειρηματα" στα οποια ο καθενας πιστευει οτι ειναι αυθεντια. :D

Κατα τα αλλα η γνώμη μου παραμενει η ιδια. Ολες αυτες οι θανατηφορες γυναικες με πολυ καλη εμφανιση και προσωπικοτητα δεν προκειται να πάνε με τον κάθε τυχαιο. Η καθεμια απο αυτες θα εκμεταλευτει τα προσοντα της (και καλα θα κανει) ειτε θα ψάξει να βρει χορηγο , ειτε διασημο άτομο με αναγνωριση , ειτε με λεφτά - αμαξια - εμφάνιση και εναν χαρακτηρα οπως τον θέλει η ιδια. Να την πηγαινει εκδρομες και να περνάει καλά. Αλλιως ολοι οι φιλοι και γνωστοι θα ηταν με τέτοιες γυναικες. Αυτο έγραψα σαν γενικο κανονα τωρα κάποιοι το πηραν πολυ προσωπικά. Kαι εύχομαι και στον Νιχιλιστ που πειράχτηκε επειδη νομισε οτι τον σαμποτάρω να βρει μια τέτοια και να ζησει μια ζωη μαζι της και να αναδειχθει πολυ πιο πετυχημένος απο μένα. :D

Κάνουμε λες και δεν ξέρουμε σε ποιον κοσμο ζούμε. Ζηλιάρης και κομπλεξικος ειναι εκεινος που θα βάλει εμποδια σε κάποιον άνθρωπο να βρει ή οταν θα βρει τέτοια γυναικα οχι κάποιος που απλα λέει τη γνωμη του γενικά.Το πολιτικαλ κορέκτ μας καταπιέζει και δεν λειτουργει δημοκρατικά.

Η αισιοδοξια και η αυτοπεποιθηση ειναι πολύ καλα στοιχεια αλλα οταν η άλλη ειναι φορτωμένη με τα δικά της δεν θα έχει καμια επιδραση πάνω της. Μπορει κιολας να σου μιλησει και με αγένεια επειδη σε βλέπει με αυτοπεποιθηση και της κάνει εντυπωση.

Εγω εγραψα απλα την πραγματικοτητα οτι δηλαδη ο ανταγωνισμος ειναι σκληρος και πως η καθεμια δεν κάνει "χαρες" και δεν τα βλέπει και τοσο ρομαντικά οπως πιστευουμε εμεις οι άντρες. Εμεις πιστευουμε πως θα πάμε να μιλησουμε σε μια (ευγενικα εννοειται και ολα αυτα) και αυτη αμεσως θα σκεφτει ωωω τι ιπποτης ηρθε και μου μιλησε ας του δωσω το κινητο μου! Θα απογοητευτειτε οικτρα κάποιοι αν αυτο που κάνετε δεν το κάνετε για τη πάρτη σας και ώς εκει. Ειναι άποψη. Οπως άποψη ηταν και το οτι "εκεινη που σου έδωσε το κινητο της εν ωρα εργασιας δεν ηταν σοβαρη , ηταν κακη επαγγελματιας" κτλπ

πολυ ευαισθησια διακρινω ξαφνικά με την κριτική. Οταν ομως ειχε γινει παλαιοτερα δεν ειδα την ιδια ευαισθησια.

Μακαρι ο νιχιλιστ και ο καθε νιχιλιστ να βρει 10 σαν και αυτές που θέλει οχι μία. Την αληθεια ομως θα την γράψω γιατι τοσα χρονια "φουρναρης" εχουνε δει τα ματάκια μου πολλα. Αλλα εντάξει εγω τουλαχιστον αναγνωριζω οτι εχω κανει και εγω τις βλακειες μου. Άλλες 40αρισαν και ακομα ο εγωϊσμος στο θεο.

Αν ηταν τοσο απλά τα πράγματα και ο κοσμος δικαιος σωστος και αγγελικα πλασμένος ολοι θα κυκλοφορουσαν με τη 1η επιλογή τους. Εδω ο ιδιος ο Αλέν Ντελον έγραψε "σιχάθηκα το κοσμο" ο Αλεν Ντελον. ;)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
στο τέλος καταληγουν με χειροτερους απο αυτους που τις προσεγγισαν αλλα δεν ειχαν τα κριτηρια :loltooth:


Οι άνθρωποι αφήνουν το καλό γιατί ψάχνουν το καλύτερο, κι έτσι βρίσκουν το κακό και το κρατάνε γιατί φοβούνται το χειρότερο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top