Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,220 μέλη και 2,423,220 μηνύματα σε 75,644 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 393 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σε τι εξετάσεις φαίνεται το κάπνισμα;

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Vertical_Vampire έγραψε: στις 14:37, 30-04-06:

Γειά σε όλους!Είναι το πρώτο μου post και θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια καταρχάς στους δημιουργούς (Πάνος rules!!!) αλλά και στα υπόλοιπα μέλη που συνέβαλαν για να δημιουργηθεί αυτό το υπέροχο site.
Keep up the good work!!!

Και ιδού η απορία μου: Αν κάποιος καπνίζει που και που δηλαδή 4-5 τσιγάρα το μήνα και κάνει εξετάσεις αίματος μπορεί να του βγάλουν νικοτίνη; Σε κάποιον ο οποίος κάνει εώς και 20; Μπορόυν να υπάρξουν και άλλα "ανεπιθύμητα" αποτελέσματα;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 14:39, 30-04-06:

Καλώς ήρθες
Ένα παλικάρι μου είχε πει ότι για να μην του βρουν νικοτίνη κατέβασε 2 L γάλα. τώρα δε ξέρω αν ισχύει
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Vertical_Vampire έγραψε: στις 14:43, 30-04-06:

Αύτο το έχω ακούσει και εγώ αλλα θέλω να είμαι σίγουρος.Κάποιος που να ξέρει 100%;
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:54, 30-04-06:

Χμ θυμαμαι οσες φορες παω στον οδοντιατρο ποτε δεν ανακαλυψε τπτ ουτε πεταξε σποτνα ουτε ειπε τπτ στους γονεις ... ενω ακουγα οτι σιγουρα θα καταλαβει οτι καπνιζω ... Ειδικα απο την στιγμη που δεν κανεις πολλα δεν νομιζω ... αλλα καλλιτερα ας περιμενουμε καποιον που ξερει στα σιγουρα

Υ.γ.: ευχαριστω για τα καλα σου λογια!
Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε: στις 15:01, 30-04-06:

ναπω την αληθεια με το γαλα το εκανα για να βγαλω ακτινιγραφιες κ οχι αιμα μπορεις να πεις στο γιατρο να μην το πει αλλα αν ζεις σε περιβαλον που καπνιζουν το δικαιολογεις ευκολα αφου καπνιζετε εσεις εγω δεν θα εχω νικοτινη μεσα μου ειμαι πατθητικος καπνιστης
Παράθεση

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

O Vertical_Vampire έγραψε: στις 15:15, 30-04-06:

Δηλαδή να πάω άφοβα έτσι; Και να πιώ και κανα 2λιτρο γάλα για σιγουριά και δεν θα έχω κανένα πρόβλημα;
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 15:18, 30-04-06:

Το καλύτερο θα ήταν να μιλήσεις με τον γιατρό. Το γάλα πιες το, κακό δε θα σου κάνει
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,042 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 15:50, 30-04-06:

Μμμμ...άσχετο, αλλά τι απέγινε το ιατρικό απόρρητο? Δεν ισχύει στην περίπτωσή μας?
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε: στις 15:51, 30-04-06:

Στις απλές γενικές εξετάσεις αίματος δε νομίζω ότι φαίνεται κάτι.Ίσως είναι λιιιιίγο αυξημένος ο αιματοκρίτης, μέσα στα όρια του φυσιολογικού όμως και χωρίς να δημιουργεί υποψίες για κάπνισμα.
Τί εξετάσεις θα κάνεις, αν επιτρέπεται?
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 16:01, 30-04-06:

Κατι μου λεει οτι δε θες να μαθουν καποιοι οτι καπνιζεις Καλυτερα να το μαθουν απο σενα παντως, παρα απο αλλους.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,009 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 16:18, 30-04-06:

Δεν νομιζω να φαινεται σε απλη γενικη εξεταση αιματος (δεν εχω προσεξει καν να υπαρχει δεικτης νικοτινης στα αποτελεσματα :X). Για ακτινογραφια θωρακα παλι, ειμαι σχεδον σιγουρη οτι φαινεται στον πνευμονα, αναλογα με το ποσο εχει επιβαρυνθει εννοειται..
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 16:19, 30-04-06:

Aν πλακωθεις στα τσιγαρα πριν τις εξετασεις ειναι λογικο τα αιματοκριτης και πιεση (αν σου παρουν πιεση) καιι κατι αλλα να ειναι σε λιγο υψηλοτερα του κανονικου επιπεδα.
Αλλα με 4-5 τσιγαρα τον μηνα και ειδικα αν δεν κανεις πριν τις εξετασεις δεν φαινεται τιποτα.
Φιλικη συμβουλη ομως...παρατα τα!
Το ξερω οτι ειναι λιγα 4-5 τσιγαρα αλλα δεν αξιζουν τον κοπο...
Παράθεση

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

O Vertical_Vampire έγραψε: στις 18:07, 30-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Στις απλές γενικές εξετάσεις αίματος δε νομίζω ότι φαίνεται κάτι.Ίσως είναι λιιιιίγο αυξημένος ο αιματοκρίτης, μέσα στα όρια του φυσιολογικού όμως και χωρίς να δημιουργεί υποψίες για κάπνισμα.
Τί εξετάσεις θα κάνεις, αν επιτρέπεται?
Αίματως.
Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Κάτι μου λέει οτι δέ θέλεις να μάθουν κάποιοι οτι καπνίζεις
Ρέ παιδια με παρεξυγήσατε!Δε καπνίζω και σαν αράπης καθε δύο Σάββατα και αν είμαι σε παρέα καπνιστών το πολύ 2!
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε: στις 18:30, 30-04-06:

Αφου κανεις τοσα λιγα τσιγαρα μπορει να θεωρηθει και σαν παθητικο καπνισμα λογικα.
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 18:45, 30-04-06:

Με 4-5 τσιγάρα το μήνα δε νομίζω. Εγώ είμαι συστηματική καπνίστρια και στις απλές εξετάσεις αίματος δεν παρατηρώ καμία διαφορά.
Παράθεση

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

O Vertical_Vampire έγραψε: στις 18:49, 30-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Hetfield
Αφου κανεις τοσα λιγα τσιγαρα μπορει να θεωρηθει και σαν παθητικο καπνισμα λογικα.
Ωραία.Αν μου πούνε τίποτα την έχω έτοιμη την απάντηση.Άλα οι γονείς μου είναι γιατροί οπότε δεν θα είναι αδιαβαστοι.Λέτε να καταλάβουν κατι;
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:54, 30-04-06:

Με τοσα λιγα τσιγαρα οχι.
Και btw, μικρινε την φοτο τις υπογραφης σου
Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 19:34, 30-04-06:

Δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα.Τπτ μάλλον δεν φαίνεται.

Τρομερή υπογραφή (Maiden rulezzzz)
Παράθεση

Farmas

Νεοφερμένος

Ο Farmas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Farmas έγραψε: στις 22:17, 30-04-06:

Επειδή το ειχα αντιμετωπισει και εγω το συγκεκριμενο προβλημα (αρκετα παλιοτερα) στο ποσοστό που καπνίζεις δεν θα φανει απολύτος τιποτα και οπως προαναφερθηκε υπαρχει παντα και το ποσοστο του παθητικου καπνιστη, παντος το γαλα Trust me δεν πιανει σε ακτινογραφεια και καλυτερα την ημερα που θα πας να μην καπνισεις καθολου. Καλη τυχη και πες μας τα αποτελεσματα.
Παράθεση

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

O Vertical_Vampire έγραψε: στις 15:17, 01-05-06:

Okay.Ευχαριστώ για τις συμβουλές.Λέω να κάνω και ένα καρδιογράφημα γιατι δεν έχω κάνει ποτε μου!Δέν νομίζω να είναι "επικύνδινο"...

Ευχαριστώ και για την βοήθεια με την υπογραφή!Είναι πιο καλή έτσι η εικόνα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια