Υιοθεσία ορφανών παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια

Υιοθεσία ορφανών παιδιών απο ομόφυλα ζευγάρια. Συμφωνείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 162)
  • Ναι

    Ψήφοι: 98 60.5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 54 33.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 10 6.2%

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αλήθεια, σε μια κοινωνία όπου είναι αποδεκτοί οι γκέι (ολλανδία, ισλανδία, σουηδία και άλλα "άντρα σήψης και παρακμής, σε σύγκριση με την ηθική κατά τα χριστιανικά πρότυπα ελλαδάρα") γιατί να τεθεί τέτοιο θέμα?
ακομα και σε αυτες τις χωρες,ολλανδια ελβετια πχ,,οι αυτοκτονιες των ομ..ειναι πολλαπλασιες των αλλων ανθρωπων..
ειναι αρρωστοι ετσι και αλλιως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ξαναλέω για πολλοστή φορά οτι το πρόβλημα δεν είναι η ομοφυλοφιλία ή οι ομοφυλόφιλοι αλλά η αντιμετώπιση που έχουν από την κοινωνία.

Αυτο ακριβως ειναι το θεμα...

ακομα και σε αυτες τις χωρες,ολλανδια ελβετια πχ,,οι αυτοκτονιες των ομ..ειναι πολλαπλασιες των αλλων ανθρωπων..
ειναι αρρωστοι ετσι και αλλιως..

Ας μην αρχισουμε να ξεφευγουμε παλι και να χρησιμοποιουμε βαρεις χαρακτηρισμους, οπως αρρωστοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Πιστεύω ότι πρέπει να ακολουθήσουμε το μοντέλο των "παιδιών χωρισμένων γονέων".

Το διαζύγιο είναι πλήγμα στον χριστιανικό ορθόδοξο γάμο: περιθωριοποιώντας τα παιδιά χωρισμένων γονέων, δημιουργούμε κατάλληλο αποτρεπτικό κίνητρο: "αν χωρίσετε, η κοινωνία θα στραφεί εναντίον των παιδιών σας"

Αν βάλουμε στόχο την ψυχολογική, πνευματική, κοινωνική καταστροφή των παιδιών κανένα ομοφυλόφιλο "ζευγάρι" δε θα τολμήσει να υιοθετήσει παιδί.

Ακούγεται σκληρό, αλλά ο γάμος είναι ένα από τα θεμέλια μιας χριστιανικής κοινωνίας. Αν καταστραφεί τα προβλήματα που θα προκύψουν θα είναι μεγαλύτερα από την κοινωνική περιθωριοποίηση μερικών παιδιών.

Παραδείγματα τρόπων περιθωριοποίησης:
- Διαχωρισμός στα σχολεία σε διαφορετικές αίθουσες από τα υπόλοιπα παιδιά. Με αυτό το τρόπο, τυχόν περίεργες ιδέες των παιδιών, π.χ. "είναι φυσιολογικό οι γονείς μου να είναι 2 άνδρες" θα έμεναν μεταξύ τους και δε θα μεταδίδονταν στα υπόλοιπα παιδιά.
- Κατήχηση των παιδιών με τις αξίες του ορθόδοξου χριστιανισμού
- Ψυχολογική συμβουλευτική, από επιστήμονες που δέχονται την ομοφυλοφιλία ως αρρώστεια.
- Δημόσιος Εξευτελισμός κατά τη διάρκεια της πρωινής προσευχής, εννοείται με "διακριτικό" τρόπο, π.χ. απαγορεύοντας την παρακολούθηση της

Η προπαγάνδα των ομοφυλόφιλων, με εφευρέσεις όρων όπως "ομοφοβία", έχει διαβρώσει βασικές αξίες της εν Χριστώ κοινωνίας μας.

Αν δε μπορούμε να νικήσουμε τους ομοφυλόφιλους, μπορούμε τουλάχιστον να πάρουμε εκδίκηση από τα παιδιά που θα υιοθετήσουν.

Eισαι απλα τραγικος...:confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Οι προγαμιαίες σχέσεις είναι αποτέλεσμα της αποσύνδεσης του σεξ από την αναπαραγωγή.

Το κυνήγι της ηδονής διαβρώνει τα θεμέλια της κοινωνίας μας και μας οδηγεί μακριά από το δρόμο της αρετής.


μα καλά...τώρα θα μας τρελάνεις?
τολμάς να μιλάς για αρετή εσύ?

εδώ πρότεινες την "εξορία" στα παιδιά που έχουν υιοθετηθεί από ομόφυλα ζευγάρια και την πλήρη αποπομπή τους από την κοινωνία και θεωρείς τον εαυτό σου ενάρετο?

πάμε καλά?
όσο για τις προγαμιαίες σχέσεις αφού είναι αμαρτία τότε δεν θα έπρεπε να παντρεύεται κανένας τα τελευταία 40-50 χρόνια τουλάχιστον...


επίσης δεν μου είπες τι γνώμη σου για το μην κρίνεται για να μην κριθείτε και για το αγαπάτε αλλήλους περιμένω εναγωνίως είναι η αλήθεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ας μην αρχισουμε να ξεφευγουμε παλι και να χρησιμοποιουμε βαρεις χαρακτηρισμους, οπως αρρωστοι...
αυτο δεν το σχολιαζεις?
ακομα και σε αυτες τις χωρες,ολλανδια ελβετια πχ,,οι αυτοκτονιες των ομ..ειναι πολλαπλασιες των αλλων ανθρωπων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
μα καλά...τώρα θα μας τρελάνεις?
τολμάς να μιλάς για αρετή εσύ?
εδώ πρότεινες την "εξορία" στα παιδιά που έχουν υιοθετηθεί από ομόφυλα ζευγάρια και την πλήρη αποπομπή τους από την κοινωνία και θεωρείς τον εαυτό σου ενάρετο?
και οι γραμματείς και οι φαρισαίοι, αγαπητέ kritikare θεωρούσαν εαυτούς ενάρετους...;)

Μην σου κάνει τόση εντύπωση που μερικοί βλέπουν το δέντρο και χάνουν το δάσος με τόση ευκολία.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ακομα και σε αυτες τις χωρες,ολλανδια ελβετια πχ,,οι αυτοκτονιες των ομ..ειναι πολλαπλασιες των αλλων ανθρωπων..

Και εγώ μπορώ να ισχυριστώ ότι θέλω, αλλά ποιός οργανισμός έδωσε τις στατιστικές; Αν δε δω επίσημες πηγές δεν πιστεύω τίποτα. Επίσης δεν βλέπω και τάση για αμεροληψία από την πλευρά σου Άγγελε, οπότε επέτρεψέ μου να είμαι επιφυλακτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εκεί που έπαιζα το λοιπόν το αγαπημένο μου Simcity4 και είχα βυθιστεί στο γλυκό όνειρο του πετυχημένου δημάρχου που διαχειρίζεται εκατομμύρια και του στήνουν και άγαλμα στο πιο περίοπτο σημείο της πόλης, άξαφνα η πόλη μου άρχισε να σείεται, το έδαφος να μουγκρίζει και το ίδιο το laptop να καπνίζει επικίνδυνα. Έψαξα τα αρχεία μου, κοίταξα την κατάσταση του υπολογιστή, έσβησα τα cookies, καθάρισα την registry, όμως τίποτε. Εντελώς αυθαίρετα, ο browser άνοιξε στο e-steki και μάλιστα σ' ένα ξεχασμένο θέμα για την υιοθεσία παιδιών από gay, το οποίο δεν είχα καμμία όρεξη να διαβάσω, λόγω του ότι ήταν πολύ ποιοτικό και "βαρύ" για τα γούστα μου.

Τότε είδα το φως, αυτό που εσείς οι αμαρτωλοί και άξεστοι κομμουνιστοσυμμορίτες αποκαλείτε "έφαγα φλασιά". Ήταν η θεία Οργή, η θεία Δίκη και η θεία μου η Κούλα μαζί, που έκαναν το laptop να τρέμει συθέμελα, καθώς ακόμη κι αυτό είχε συναισθανθεί τον βόρβορο της αμαρτίας μέσα στην οποία τόσα χρόνια κυλιόμουν σαν το γουρούνι, χαμογελώντας ηλίθια κι αναίτια. Η αποκάλυψη του αγαπητού εν Χριστώ αδελφού με συγκλόνισε, όπως περίπου την Simcity μου, λίγα λεπτά ενωρίτερα. Η συνειδητοποίηση του βάθους της κόλασης μέσα στην οποία είχα καταπέσει εν ζωή ακόμη, μέσα από την ευγλωττία και την παρρησία του αδελφού, που χωρίς να φοβηθεί το προσωπικό κόστος και τη δημόσια χλεύη που θ' αντιμετώπιζε, πήρε σβάρνα όλα τα δημόσια φόρα (με πολλή φόρα είναι η αλήθεια) για να κηρύξει τον αληθινό λόγο της Αγάπης, ειλικρινά με συγκλόνισε. Δάκρυα ανακούφισης άρχισαν να τρέχουν ποτάμι από τα μέχρι χθες τυφλωμένα μου μάτια, που άξαφνα ως εκ θαύματος (το οποίο εξηγείται μόνο από τη θεοπνευστία της μελίρρυτου κατήχησής του) είδαν το φως της Αληθείας, ενώ τα γόνατά μου μάτωναν και μελάνιαζαν από τις μέχρι πρωίας γονυκλισίες της ανακουφιστικής δια την ψυχήν μετανοίας.

Τι πιο χριστιανικό, τι πιο δίκαιο, τι πιο θεόπνευστο αδελφέ μου! Οι απαίδευτοι και άσχετοι με το λόγο του Ιησού, δεν παύουν να επαναλαμβάνουν ότι τα λόγια σου έρχονται σε αντίθεση με το θείο κήρυγμά Του, ωστόσο φαίνεται ότι επιτηδευμένα προτιμούν να ξεχνούν την Εκείνου ρήσιν "Αμαρτίαι γονέων παιδεύουσιν τέκνα, μέχρι τρίτης και τέταρτης γενεάς". Θα παρακαλέσω το λοιπόν τους θεολόγους της δεκάρας να κάνουν ...ας το πω βαρβαριστί, τουμπεκί ψιλοκομμένο και ν' ανοίξουν τα πέτσινα αυτιά τους και τα τσιμπλιασμένα μάτια τους, που από την παρακολούθηση ποδοσφαίρου και τσουλίων σε DVD, αλλά κι από την ακρόαση άσεμνων ασμάτων του τύπου "Παντρεμένοι κι οι δυο, γύρνα σε παρακαλώ", έχουν απολέσει πλέον την ικανότητα να βλέπουν και ν' ακούν με τα αισθητήρια της ψυχής, τα οποία ευτυχώς για εμένα, ο αδελφός έσεισε (are you a Quaker??) και ξεσκόνισε όσο ήταν ακόμη καιρός. Όσο για κάποιον γιαλαντζή Χριστιανό που ετόλμησε ο αθεόφοβος να προβάλει την άποψη των Γερόντων των Παππούδων και των Πατέρων, εθελοτυφλεί μέσα στην αιρετική του πλάνιν, αγνοώντας ο θεομπαίχτης ότι εκείνοι δεν είχαν παιδιά, καθότι άγαμοι, κι έτσι δεν είχαν μάθει να τα μισούν επαρκώς τα διαβολεμένα, όπως εμείς οι υπόλοιποι!!

Ναι αδελφοί μου, το διαζύγιο είναι εσχάτη αμαρτία και δυστυχώς δεν είχε ακόμη έλθει στη ζωή μου ο Λόγος του Κυρίου ημών, όταν έκανα το θανάσιμο ετούτο σφάλμα. Η τοποθέτηση του αδελφού μου θύμισε την εποχή που σπούδαζα κάπου στη Νότιο Ιταλία. Η περιοχή της Κατάνια διακυβερνάτο από τον δον Φυσαρούφα Τραβατόνε, ο οποίος ως ένθερμος, διάπυρος και απείρως Χριστιανός, είχε ακριβώς την ίδια άποψη με τον εν Χριστώ αδελφό, περί διαζυγίου (περί ομοφυλόφιλων δεν γνωρίζω, αφού τη μοναδική φορά που κάποιος τόλμησε να θέσει τέτοιο ζήτημα στη συζήτηση, γαζώθηκε με ριπή πολυβόλου, πριν προλάβει να ολοκληρώσει τη λέξη κι έτσι δεν πρόλαβα ν' ακούσω την άποψη του δον Τραβατόνε).

Ο δον Τραβατόνε λοιπόν, εφαρμόζοντας κατά γράμμα τις επιταγές του Ευαγγελίου, όταν κάποιος είχε κάποια γκόμενα ή μάλωνε συχνά με τη γυναίκα του, πράγμα που τις περισσότερες φορές προοιωνίζεται την εσχάτην των αμαρτιών, το διαζύγιο, απήγαγε τα παιδιά του και του έστελνε το μικρό τους δαχτυλάκι τυλιγμένο σε μαντήλι με κεντημένο τον Σταυρό και με μήνυμα, "Θα συνεχίσω να σου στέλνω από ένα κομμάτι, μέχρι να ξαναγυρίσεις στη γυναίκα σου rufianno!!". Πράγματι, τούτο το μήνυμα είχε τεράστια αποτρεπτική ισχύ και νουθετούσε τους αμαρτωλούς με τον καλύτερο τρόπο, έτσι ο αριθμός των διαζυγίων είχε μειωθεί σε απειροελάχιστα ποσοστά στην περιοχή της Κατάνια, με αποτέλεσμα ο Πάπας να προτείνει τον δον Τραβατόνε για αγιοποίηση μετά θάνατον. Κρίμα που δεν ήταν Ορθόδοξος, αφού η αγιότης του θα κοσμούσε την πίστιν μας. Οι απόψεις σου αδελφέ συνάδουν και με του φιλτάτου Μπαγκς, ο οποίος θέλει να υπάρχουν μόνο φανεροί και κραγμένοι γκαίηδες, έτσι ώστε να μπορεί να τους δείχνει στα τέκνα του και να λέει όλος καμάρι: "Να παιδιά μου οι ΑΝΩΜΑΛΟΙ". Ίσως η Ορθοδοξία να έχασε έναν άγιο δον, κέρδισε όμως δύο...

Γεμάτος συντριβή λοιπόν από το βάρος της επαχθούς αμαρτίας μου, ζήτησα από το σχολείο στο οποίο φοιτεί η κόρη μου να εφαρμόσουν κατά γράμμα τις επιταγές του Χριστού και της Εκκλησίας, μιας και πρόκειται για σχολείο καλογραιών. Πράγματι, η διευθύντρια φωτίστηκε από το χρυσόστομο κήρυγμα του αδελφού, έπεσε στα γόνατα με δάκρυα στα μάτια (κάτι έχουν τα γραπτά σου αδελφέ μου, μέλι ίσως για τις ψυχές) κι υποσχέθηκε να υποταχθεί στον Λόγο του Κυρίου ημών.

Έτσι αποφασίστηκε, με ομόφωνη γνώμη των διδασκάλων, αρχικά τα παιδιά των χωρισμένων οικογενειών να τοποθετηθούν σε χωριστές αίθουσες, κάπου στο υπόγειο, όπως επίσης να απέχουν από την προσευχή και να μην τους επιτρέπεται η κατήχησις στο λόγο του Κυρίου, η οποία αποφασίστηκε να λαμβάνει χώραν καθ' εκάστην, αδιαλείπτως. Τούτο θα λειτουργούσε ως αποτρεπτικό κίνητρο για τα παιδιά των κατεστραμμένων από την πλάνη του Σατανά οικογενειών, έτσι ώστε οι γονείς τους να πιεστούν να τα ξαναβρούν. Επίσης αποφασίστηκε να προκηρύξουμε διαγωνισμό κατάδοσης, με πλούσια δώρα (ένα μαγευτικό τριήμερο στον Άγιο Ιωάννη το Ρώσο για τρία άτομα, κονκάρδες των αγαπημένων τους αγίων, δωρεάν εξομολόγηση κι εξορκισμός, κλπ) για όποιον καρφώσει περισσότερους γονείς συμμαθητών του ότι είναι gay.

Φευ όμως αδελφοί μου, η κοινωνία που ζούμε είναι πλέον σάπια μέχρι το κόκκαλο!! Όταν εφαρμόστηκαν τα μέτρα, με τεράστια έκπληξη διαπιστώσαμε ότι τα τέκνα των διαζευγμένων οικογενειών ήταν η συντριπτική πλειοψηφία των μαθητών, με αποτέλεσμα το υπόγειο να μην τους χωρά και τελικά εκεί να καταλήξουν τα τέκνα των ακόμη παντρεμένων!!

Πέραν αυτού, τα τέκνα των υγιών οικογενειών συνειδητοποίησαν πως οι άλλοι σκαπουλάριζαν την προσευχή καθημερινώς και έπαιζαν μπάσκετ και ποδόσφαιρο την ώρα που εκείνα εκατηχούντο.

Το χειρότερο όμως απ' όλα ήταν ότι στο διαγωνισμό κατάδοσης οι τέσσερις επικρατέστεροι (και πλέον κραγμένοι) gay γονείς, ήταν ένας εφοπλιστής με βίλα στη Μύκονο, ένα πρώτο όνομα μπουζουκιών της παραλίας, μία μοντέλα κι ένας ηθοποιός, οι οποίοι παραδόξως ήταν ακόμη παντρεμένοι.

Το τελικό αποτέλεσμα όλων αυτών των καταστάσεων, ήταν ότι τα υγιή τέκνα γύρισαν στο σπίτι τους λιωμένα στο κλάμα και απαίτησαν απ' τους γονείς τους να χωρίσουν άμεσα και μάλιστα να γίνουν πάραυτα γκαίηδες και γκαίησες. Άλλο που δεν ήθελαν κι εκείνοι!!! Ο αριθμός των διαζυγίων στην ενορία μας εκτοξεύτηκε ξαφνικά στα ύψη και ο τοπικός δικηγόρος, γνωστός gay σε όλη τη γειτονιά, θησαύρισε κι άρχισε να κυκλοφορεί πιο νεαρό γκόμενο απ' ό,τι παλαιότερα.

Ηθικόν δίδαγμα; Είναι προφανές ότι στους χαλεπούς καιρούς της πολυεπίπεδης κρίσης την οποία βιώνουμε αδελφέ μου, τα μέτρα που προτείνεις τελικά ευνοούν κι επιβραβεύουν τα διαζύγια και καταλήγουν σε ενίσχυση των γκαίηδων, που να τους κάψει ο Θεός και να τους ρίξει στα Τάρταρα της Κόλασης τους ανώμαλους.


Τελικά μόνο η τεχνική του δον Τραβατόνε έχει αποτελέσματα και θα ήθελα να το τονίσω μ' όλη τη δύναμη της πένας μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.narth.com/docs/whitehead.html

The third paper was a Netherlands study (Sandfort et al. 2001) which again showed a higher level of mental-health problems among homosexuals, but remarkably, subjects with HIV infection was not any more likely than those without HIV infection to suffer from mental health problems. People who are HIV-positive should at least be expected to be anxious or depressed!

ενα δειγμα..

και ειδικα για την ελβετια διαβασα οτι σιγουρα οι αυτοκτονιες νεαρων ομ,ειναι πολυ υψηλοτερες..
https://www.swissinfo.ch/eng/Suicide_risk_higher_among_young_gay_people.html?cid=7397544

Young homosexual people show a higher suicide risk than their heterosexual counterparts, often suffering bullying and lack of support, a Swiss study has found.
και μη μου πεις οτι η ελβετια δεν ειναι φιλελευθερη προδευτικη και ανεκτικη κοινωνια,στους ομ..


Πιστεύω ότι πρέπει να ακολουθήσουμε το μοντέλο των "παιδιών χωρισμένων γονέων".

Το διαζύγιο είναι πλήγμα στον χριστιανικό ορθόδοξο γάμο: περιθωριοποιώντας τα παιδιά χωρισμένων γονέων, δημιουργούμε κατάλληλο αποτρεπτικό κίνητρο: "αν χωρίσετε, η κοινωνία θα στραφεί εναντίον των παιδιών σας"

Αν βάλουμε στόχο την ψυχολογική, πνευματική, κοινωνική καταστροφή των παιδιών κανένα ομοφυλόφιλο "ζευγάρι" δε θα τολμήσει να υιοθετήσει παιδί.

Ακούγεται σκληρό, αλλά ο γάμος είναι ένα από τα θεμέλια μιας χριστιανικής κοινωνίας. Αν καταστραφεί τα προβλήματα που θα προκύψουν θα είναι μεγαλύτερα από την κοινωνική περιθωριοποίηση μερικών παιδιών.

Παραδείγματα τρόπων περιθωριοποίησης:
- Διαχωρισμός στα σχολεία σε διαφορετικές αίθουσες από τα υπόλοιπα παιδιά. Με αυτό το τρόπο, τυχόν περίεργες ιδέες των παιδιών, π.χ. "είναι φυσιολογικό οι γονείς μου να είναι 2 άνδρες" θα έμεναν μεταξύ τους και δε θα μεταδίδονταν στα υπόλοιπα παιδιά.
- Κατήχηση των παιδιών με τις αξίες του ορθόδοξου χριστιανισμού
- Ψυχολογική συμβουλευτική, από επιστήμονες που δέχονται την ομοφυλοφιλία ως αρρώστεια.
- Δημόσιος Εξευτελισμός κατά τη διάρκεια της πρωινής προσευχής, εννοείται με "διακριτικό" τρόπο, π.χ. απαγορεύοντας την παρακολούθηση της

φιλε,,μήπως το χαιδευτικο σου ονομα ειναι Αδολφος?:confused::eek:;)

Χαουλα ,βλεπω οτι εισαι ειδικος στο να πουλας τρελα...
αλλα μην γραφεις σεντονια..γιατι ουτε το διαβασα καν..βαρεθηκα που το ειδα..

αρα καλυτερα η συντομη τρελα απο την ξεχειλωμενη.. ετσι την κατανοουμε περισσοτερο τουλαχιστον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Χαουλα ,βλεπω οτι εισαι ειδικος στο να πουλας τρελα...
αλλα μην γραφεις σεντονια..γιατι ουτε το διαβασα καν..βαρεθηκα που το ειδα..

αρα καλυτερα η συντομη τρελα απο την ξεχειλωμενη.. ετσι την κατανοουμε περισσοτερο τουλαχιστον..

Άκουσε αγαπητέ μου...

Τα σοβαρά μου κείμενα, για θέματα που απασχολούν γενιές και γενιές στεκιτών, είναι πάντοτε μεγάλα, δεν είμαι χθεσινός στο στέκι.:pfff:

Καλύτερα διαβάστε ρε να ξεστραβωθείτε, να δείτε την αλήθεια του Θεού κι αφήστε αυτά τα δήθεν τα προοδευτικά, της οπορτουνιστικής ιντερλιγκέτσιας...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Καλύτερα διαβάστε ρε να ξεστραβωθείτε, να δείτε την αλήθεια του Θεού κι αφήστε αυτά τα δήθεν τα προοδευτικά, της οπορτουνιστικής ιντερλιγκέτσιας..
Πολύ δύσκολο για μένα το βλάχο αυτό, δε με το κάνεις ποιο λιανά ;
:wall::wall::wall::wall::wall:

:clapup::clapup::popcorn::popcorn::spasiklas::yahoo::yahoo::hehe::sleep::knife:

Πολύ ωραία smilies btw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
και ειδικα για την ελβετια διαβασα οτι σιγουρα οι αυτοκτονιες νεαρων ομ,ειναι πολυ υψηλοτερες..
https://www.swissinfo.ch/eng/Suicide_risk_higher_among_young_gay_people.html?cid=7397544
και μη μου πεις οτι η ελβετια δεν ειναι φιλελευθερη προδευτικη και ανεκτικη κοινωνια,στους ομ..

Young homosexual people show a higher suicide risk than their heterosexual counterparts, often suffering bullying and lack of support, a Swiss study has found.

Are you kidding us?:eek:

Δε βλέπεις ποιος φταίει για το υψηλό αυτό ποσοστό; ΟΙ ΑΛΛΟΙ, Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ γιατί τους κοροϊδεύουν και δεν τους υποστηρίζουν. Αυτό λέω εδώ και μήνες κι εσύ τι θες να αποδείξεις; Να μην επιλέγει ο κόσμος την ομοφυλοφιλία γιατί οδηγεί σε αυτοκτονίες κι Aids; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Να μην επιλέγει ο κόσμος την ομοφυλοφιλία γιατί οδηγεί σε αυτοκτονίες κι Aids; :hmm:
και ηπατιτιδα,και .....πολλα αλλα.
ναι..και οι αρρωστιες δεν ειναι λογω της κοινωνιας της κακιας αλλα της σεξουλικης ζωης αυτων των ανθρωπων..

Καλύτερα διαβάστε ρε να ξεστραβωθείτε, να δείτε την αλήθεια του Θεού κι αφήστε αυτά τα δήθεν τα προοδευτικά, της οπορτουνιστικής ιντερλιγκέτσιας..
:lol::sly::wall::wall::thumbsup::thumbsup::wacko::wacko::bleh::bleh::jumpy::jumpy::clapping:
με κούυυυφανεεεςς...:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
και ηπατιτιδα,και .....πολλα αλλα.
ναι..και οι αρρωστιες δεν ειναι λογω της κοινωνιας της κακιας αλλα της σεξουλικης ζωης αυτων των ανθρωπων..

Ως συνήθως απαντάς μόνο σε αυτό που σε συμφέρει (χωρίς επιχειρήματα) κι αφήνεις το άλλο κομμάτι αναπάντητο. Βαρέθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η πιεση τη κοινωνιας και το ποσο επηρεζει ψαχνεται ακομα..
ειναι αποψεις και αποψεις..
οποτε δεν ειναι σιγουρο για το ποσο φταιει η κοινωνια για τα αυξημενα ψυχολογικα προβληματα των ομ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
και ηπατιτιδα,και .....πολλα αλλα.
ναι..και οι αρρωστιες δεν ειναι λογω της κοινωνιας της κακιας αλλα της σεξουλικης ζωης αυτων των ανθρωπων..

Με το συμπάθειο κιόλας αλλά λές προπαγανδιστικές βλακείες.

[θα σου εξηγούσα και γιατί αλλά δεν νομίζω ότι θα με διαβάσεις... απλώς θα απομονώσεις μια λέξη για να πετάξεις κάτι άκυρο και προπαγανδιστικό οπότε I'll pass]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Ρε Άγγελε, μας δουλεύεις; Τα άρθρα που παραθέτεις ίσα ίσα ενισχύουν την άποψη οτι η κοινωνία είναι αυτή που φταίει και όχι εγγενώς οι ομοφυλόφιλοι στον τομέα των αυτοκτονιών. Και μάλιστα μιλάμε για μια πολύ συγκεκριμένη μερίδα, ηλικίες 16-25.Δηλαδή εφήβους και νεους/ες που δεν έχουν αναπτύξει -ακομα- επαρκείς άμυνες. Επίσης είναι αποδεδειγμένο οτι οσον αφορά στη μετάδοση του HIV, όλοι ανεξαρτήτως σεξουαλικής προτίμησης εκτείθενται εξίσου σε κίνδυνο. Όσον αφορά σε άλλες ασθένειες δεν υπάρχει επιστημονικός λόγος γιατί οι μεν να είναι ποιο επιρρεπείς απο τους δε. Πόσοι straight άνθρωποι δεν κάνουν στοματικό ή πρωκτικό sex ; Μήπως οι ασθένειες οι ίδιες προτιμούν τους gay, έτσι για εκδίκιση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
η πιεση τη κοινωνιας και το ποσο επηρεζει ψαχνεται ακομα..
ειναι αποψεις και αποψεις..
οποτε δεν ειναι σιγουρο για το ποσο φταιει η κοινωνια για τα αυξημενα ψυχολογικα προβληματα των ομ..

Μα πάρτο από τη λογική πλευρά: αν όλοι σε χλευάζουν, σε κοροϊδεύουν και σε περιθωριοποιούν δε σε κάνει να αισθάνεσαι άσχημα και να έχεις ψυχολογικά; Εξάλλου η έρευνα που έβαλες (για να αποδείξεις οτι οι ομοφυλόφιλοι έχουν περισσότερες αυτοκτονίες) αυτό ακριβώς λέει. Η αυτοκτονία είναι το αποτέλεσμα. Το αίτιο πρέπει να καταστρέψουμε. Κατάλαβέ το επιτέλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αποψεις αποψεις..



;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
αποψεις αποψεις..

Πες μου με το χέρι στην καρδιά αν εσύ θα ένιωθες καλά αν δεχόσουν αυτόν τον πόλεμο. Δεν είναι απόψεις, απλή λογική είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top