Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
λοιπον εχω τα εξησ προβληματα, δεν μπορω να εγκαταστησω καθολου τισ ενημερωσεισ για το net framework 2.0,3.0,3.5 στο λαπτοπ και ο σκληροσ εχει δεσμευμενο χωρο 44 GB παρολο που δεν εχω αποθηκευσει τιποτα εκει εκτοσ απο τα αρχεια του συστηματοσ :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
λοιπον εχω τα εξησ προβληματα, δεν μπορω να εγκαταστησω καθολου τισ ενημερωσεισ για το net framework 2.0,3.0,3.5 στο λαπτοπ και ο σκληροσ εχει δεσμευμενο χωρο 44 GB παρολο που δεν εχω αποθηκευσει τιποτα εκει εκτοσ απο τα αρχεια του συστηματοσ :verymad:

  1. Τι μήνημα λάθους σου βγάζει;
  2. Τα Windows είθισται να πιάνουν μπόλικο χώρο κατά την εγκατάσταση. Δεν υπάρχει λόγος. Απλώς, είναι τα Windows. Αλλά μπορείς να ψάξεις ξανά τα εγκατεστημένα προγράμματα, να καθαρίσεις καμιά registry, να κάνεις κάνα defragment, να ελέγξεις για ιούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ρε Γιώργο DHCP server έχεις στήσει ποτέ? Αι και έφαγα όλο το απόγευμα μου γαμώτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρε Γιώργο DHCP server έχεις στήσει ποτέ? Αι και έφαγα όλο το απόγευμα μου γαμώτο..
Ναι ρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μπες msn, θέλω help..
Το 'χω σβήσει αυτό που 'χεις. Hard delete. :hehe:

Αλλά δεν θυμάμαι και να με ρωτήσεις. Long time. Πού θες να το στήσεις; Linux; Έχει κάτι περίεργα config files που πρέπει να διαβάσεις. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
παιδια χρειαζομαι βοηθειααααααααααααααααα...Εχω μια σοβαρη δουλεια και πρεπει να δημιουργησω εμαιλ(το κανω καθε δυο τρεις μηνες επειδη ξεχναω το παλιο μου).Το θεμα ειναι πως οταν παω να μπω μου βγαζει αστραπιαια το yahoo δημιουργια λογαριασμου ,συνδεση κλπ και σε 2 δευτερολεπτα μου βγαζει αυτο
https://assist.babylon.com/babylonas...er=pagePlatformLoader&ssl=true&flashFlag=true


δεν ειμαι τελειως ασχετη απο υπολογιστες αλλα δεν το χω ψαξει ιδιαιτερα...Αυτο που λεει στην 2η τελιτσα δεν ισχυει σε ολα τα αλλα μπαινω κανονικα.Σαυτο που λει στη 3η τελιτσα ,το εψαξα λιγο(για να μη με πει κανεις τεμπελα)και μπηκα σε κατι που λεει''να επιτρεπεται ενα προγραμμα μεσω του τειχους προστασιας των windows.
βοηθεια!!!!!!!!σενν ξερω τι να κανωωωωωω!αν το πω στην αδερφη μου θα με σκυλοβριζει.....Δεν ξερω τι κάνω(δεν ξερω καν αν το γραψψα στο σωστο θεμα........Σας παρακαλω γραψτε καμια συμβουλη,ειναι ζητημα ζωης και ...........ζωης........Σας εκλιπαρω .Ειναι επειγων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
1) καθε φορα που παω να τα εγκαταστησω ειτε απο το windows update ειτε απο το εικονιδιο κατω δεξια, μου βγαζει εναν πινακα που λεει οτι δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση ορισμενων ενημερωσεων
2) επειδη δεν ειμαι κανενα σαινι μηπωσ μπορεισ να μου εξηγησεισ πωσ να καθαρισω την registry, και πωσ να κανω το defragment? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Το 'χω σβήσει αυτό που 'χεις. Hard delete. :hehe:

Αλλά δεν θυμάμαι και να με ρωτήσεις. Long time. Πού θες να το στήσεις; Linux; Έχει κάτι περίεργα config files που πρέπει να διαβάσεις. :/

Ναι, σε ubuntu πάω να το στήσω. Έχω φάει πολύ χρόνο ρε με tutorials κτλ. Όλα σχεδόν τα ίδια λένε, κάνω κάποιο μικρό λάθος που δεν μπορώ να το εντοπίσω.

Υ.Γ. Ε στείλε ρε άνθρωπε νέο Msn να συνενοούμαστε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
ΣΟΣ! Για κάποιον λόγο δε παίζει κανένα βίντεο στον υπολογιστή μου, ενώ χτες ήταν όλα μια χαρά :/:
Τί στο καλό έγινε?
Πώς φτιάχνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
με ποιο προγραμμα τα παιζεις?
μηπως χαλασανε οι codecs?
να τους ξαναβαλεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
με ποιο προγραμμα τα παιζεις?
μηπως χαλασανε οι codecs?
να τους ξαναβαλεις?
Ας πούμε στο youtube, δε παίζει τίποτα.
Τι είναι αυτά, πώς ξαναμπαίνουν?
Κατέβασα και το φλας πλέιερ ξανά αλλά τίποτα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
update: στο chrome παίζουν κανονικά, στο mozzila όμως όχι. What the fuck?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αα στο νετ ε?

firefox εχεις?
ξανα εβαλες τον φλας και παλ ιδεν παιζει?
ξανα εγκατεστησε τοfirefox απο πανω,,οπως ειναι

δεν μπορει θα παιξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
αα στο νετ ε?

firefox εχεις?
ξανα εβαλες τον φλας και παλ ιδεν παιζει?
ξανα εγκατεστησε τοfirefox απο πανω,,οπως ειναι

δεν μπορει θα παιξει..

Κι όμως, δεν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω αυτο θα εκανα παντως,,απο ποτε στο εκανε εκανες κατι πριν?

θα εβγαα τελειως ή τον φλας ή και τον firefox..
και θα τα ξαναβαζα,,δεν εχεις φυλαξει τα bookmarks καπου?

αφαιρεσε τον φλας..τελειως

α,και μπες εδω
https://www.youtube.com/html5
και πατα εισοδο κατω,,και δοκιαμσε πολλα βιντεο,,θα τα παιζει ο browser και οχι ο φλας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VictoriaK

Νεοφερμένος

Η VictoriaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω ένα πρόβλημα. Κάτι έκανα, δεν κατάλαβα και όλα τα προγράμματα μου ανοίγουν με ένα πρόγραμμα/αρχείο δεν ξέρω τι είναι! Όλα τα προγράμματα έχουν την ίδια εικόνα πλέον! Έχω πανικοβληθεί γιατί θέλω να ανοίξω το Word και μου λέει δεν υποστηρίζεται απο το πρόγραμμα που το έβαλα να ανοίγει! Πως μπορώ να το κάνω να ειναι όλα όπως ήταν πριν; Το κάθε προγραμμα με την εικονίτσα του; Παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σημείωση:
Τα μηνύματα 3813 και 3814 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "SOS".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Έχω ένα πρόβλημα. Κάτι έκανα, δεν κατάλαβα και όλα τα προγράμματα μου ανοίγουν με ένα πρόγραμμα/αρχείο δεν ξέρω τι είναι! Όλα τα προγράμματα έχουν την ίδια εικόνα πλέον! Έχω πανικοβληθεί γιατί θέλω να ανοίξω το Word και μου λέει δεν υποστηρίζεται απο το πρόγραμμα που το έβαλα να ανοίγει! Πως μπορώ να το κάνω να ειναι όλα όπως ήταν πριν; Το κάθε προγραμμα με την εικονίτσα του; Παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

1ον ο τίτλος SOS δεν παροτρύνει τον κόσμο να μπει στο θέμα σου και να σε βοηθήσει. Μάλλον θα στον αλλάξουν σε κάτι πιό ελκυστικό.

2ον The Fast Way: Κάνεις System Restore σε μια παλιότερη ημερομηνία που ξέρεις ότι όλα ήταν καλά, στην περίπτωση που εγκατέστησες κάτι και στα γαργάλησε όλα! Πως το κάνεις; Πάτα πάνω μου! Πάτα πάνω μου!

3ον The Slow Painful Death-Way: Πας σε κάθε αρχείο που θες να ανοίξεις, δεξί κλίκ και Ανοιγμα με/Open With και επιλέγεις από τη λίστα το πρόγραμμα που θα το ανοίγει, με τικαρισμένη την επιλογή από κάτω "Πάντα να ανοίγει μ αυτό το πρόγραμμα" ή κάπως έτσι.

Καλή τύχη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να ρωτησω κατι απλο

εχω εδω και κατι χρονια το microsoft comfort 1000 mouse


και με χει βολεψει πολυ αλλα τωρα που και που θελει διαρκες πατημα το αριστερο κλικ για να πιασει

θελω ενα παρομοιο ποντικι,,για πολλη χρηση, και πολλα παιχνιδια.. ιδιο σχημα περιπου,,πλατια κουμπια μπροστα,,να μην κλεινει μπροστα το σχημα του,πλατυ τροχο ,και μεγαλο γερο. με καποιο βαρος. εχω μεγαλα χερια και ακριβες φυσικα

μεχρι 20 ευρω το πολυ βεβαια..

πηρα αυτο αλλα ειναι χλια,μικρο πολυ ελαφρυ,πολυ αποτομη κινηση,,υπερβολικη επιτεχυνση ποντικιου,,ζαλιστηκα οταν πηγα να παιξω fps
και πολυ λεπτος τροχος,,που μου κοβεi τα δαχτυλα στο firefox με τα συνεχη tabs..



ποια θεωρουνται καλα και αξιοπιστα,,γερα μεγαλα ποντικια?
800 ή 1000 dpi,,φτανει να μην ειναι υπερευαισθητο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
να ρωτησω κατι απλο

εχω εδω και κατι χρονια το microsoft comfort 1000 mouse


και με χει βολεψει πολυ αλλα τωρα που και που θελει διαρκες πατημα το αριστερο κλικ για να πιασει

θελω ενα παρομοιο ποντικι,,για πολλη χρηση, και πολλα παιχνιδια.. ιδιο σχημα περιπου,,πλατια κουμπια μπροστα,,να μην κλεινει μπροστα το σχημα του,πλατυ τροχο ,και μεγαλο γερο. με καποιο βαρος. εχω μεγαλα χερια και ακριβες φυσικα

μεχρι 20 ευρω το πολυ βεβαια..

πηρα αυτο αλλα ειναι χλια,μικρο πολυ ελαφρυ,πολυ αποτομη κινηση,,υπερβολικη επιτεχυνση ποντικιου,,ζαλιστηκα οταν πηγα να παιξω fps
και πολυ λεπτος τροχος,,που μου κοβεi τα δαχτυλα στο firefox με τα συνεχη tabs..



ποια θεωρουνται καλα και αξιοπιστα,,γερα μεγαλα ποντικια?
800 ή 1000 dpi,,φτανει να μην ειναι υπερευαισθητο

καταρχην,την επιταχυνση του ποντικου νομιζω μπορεις να την ρυθμισεις αναλογα με τα γουστα σου.δευτερον,αυτο που λες οτι το καινοργιο ειναι ελαφρυ,δεν νομιζω πως ειναι προβλημα.παντως αν θες ενα σχετικα βαρυ ποντικι,εγω εχω ενα ασυρματο της microsoft που ειναι αρκετα πιο βαρυ απο πολλα ποντικια που εχω δοκιμασει.γενικα,νομιζω τα ασυρματα,ειδικα της microsoft που εχω κι εγω και ξερω,ειναι πιο βαρια απο τα ενσυρματα.κι εγω αυτο που εχω ειναι θηριο και φθηνο,εχει φαει ποσες βουτες κι ακομα δουλευει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top